زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۴۴۹۶
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط Paraande.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
دوست دارم

در این شب دلپذیر

عطر تو

چراغ بینایی من شود

و محبوبه‌ی شب راهش را گم کند.

دوست دارم

شب لرزان از حضورت

پایش بلغزد

در چاله‌ای از صدف که ماهش می‌خوانند

و خنده‌ی آفتاب دریا را روشن کند...

اما نه آفتاب است و نه ماه

عصرگاهی غمگین است

و من این همه را جمع کرده‌ام

چون دلتنگ توام.

«شمس لنگرودی»
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۴۴۹۷
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۶ ق.ظ
امروز کتری خونه با خودسوزی(من فراموش نکردم که :|)نشون داد که به چای کیسه ای اعتراض داره :|
و اینگونه است عاقبت چای کیسه ای خوردن :|

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
ارسال: #۲۴۴۹۸
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط Somayeh_Y.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۲ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  پ.ن: راستی سمیه جان چطوری دلت اومد پروفایلت رو پاک کنی!!! همش میومدم بهت بگم میدیدم پروفایلت بسته است
به سختی. به بدبختی. همراه با درد و رنج و شکنجه Undecided
برخی اوقات جهت فراموشی و گذر از یه مرحله ای ناچاری پاک کن دستت بگیری. مخصوصا اگه آدم نوستالژیکی باشی.
نمیدونم شاید باید عذرخواهی کنم از دوستانی که کامنت هاشون رو پاک کردم. ولی چاره ای نداشتم. بذارید به حساب دوست داشتن و ارادت Big Grin
امیدوارم کسی ازم ناراحت و رنجیده خاطر نشده باشه.

جهت جبران این عملیات انتحاری Tongue دو تا لینک زیر رو میذارم براتون. مطالبی که اونجا خواهید خواند اصلا قابل مقایسه با قلم درب و داغون من نیست. بجای پروفایل من که حالا حکم کویر برهوت داره. اینجا سر بزنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این سایت هفتگی بروز میشه. حداقل تا اواسط دی. داستان هاش برای ما جنبه تمرینی داره. ولی خب برخی شون برای مخاطب عام هم جذاب خواهد بود. خوبی داستان کوتاه اینه که خوندنش وقت زیادی نمی گیره. زنگ تفریح مناسبیه واسه اونا که به شدت درگیر درس و کارند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سایت بالا علاوه بر داستان، رمان و فیلم هم معرفی میشه. البته من خودم بدلیل کمبود وقت، بهش سر نمیزنم و دنبال کردن مطالبش توی برنامه ام نبوده. اینه که نه تایید میکنم نه تکذیب TongueBig Grin

فعلا.
ارسال: #۲۴۴۹۹
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۹ ق.ظ
امشب کیف مدارک همسرمو تو میدون آزادی ازش زدن. خیلی حالم گرفتست...
آخه عقدناممون توش بود. همون معجزه ای که تو چند صفحه پیش ازش حرف زدم. شاید به نظرتون خنده دار باشه ولی واقعا حالم خیلی گرفتست. آخه یه دل سیر عقدناممونو ندیدم. دیگه هم دستم بهش نمیرسه.

مقصد در انتهای مسیر نیست، در امتداد مسیر است.
ارسال: #۲۴۵۰۰
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۷:۱۶ ق.ظ
(۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۹ ق.ظ)zorkide نوشته شده توسط:  امشب کیف مدارک همسرمو تو میدون آزادی ازش زدن. خیلی حالم گرفتست...
آخه عقدناممون توش بود. همون معجزه ای که تو چند صفحه پیش ازش حرف زدم. شاید به نظرتون خنده دار باشه ولی واقعا حالم خیلی گرفتست. آخه یه دل سیر عقدناممونو ندیدم. دیگه هم دستم بهش نمیرسه.

شما باید از قبل تمهیدات لازم رو در نظر می گرفتی مثلا یه گپی ازش می گرفتی یا اینکه با دوربین گوشی از تک تک صفحه هاتش عکس می گرفتی به هر حال اتفاقی که افتاده دوستان دیگه هم مواظب باشن هم تو مترو و هم تو میدان آزادی احمال سرقت بسیار بالاست من همیشه احتیاکامل رو در نظر دارم
ارسال: #۲۴۵۰۱
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۷:۱۲ ب.ظ
زمان کمک نمیکند ..

One day the hands of fate must be forced
ارسال: #۲۴۵۰۲
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۰۳ ب.ظ
ای کاش همه چی یجور دیگه بود....

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۲۴۵۰۳
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۴ ب.ظ
من که در هنگام خواندن این مطلب اشک در چشمانم حلقه بست و از خودم خجالت کشیدم

پروفسور پریرخ دادستان تنها روانشناس ایرانی بود که از ژان پیاژه پدر روانشناسی شناختی مدرک گرفت.

وی یکی از بنیانگذاران روانشناسی نوین ایران است و بسیاری او را مادر روانشناسی ایران می‌نامند.او در سال ٨٩ درگذشت.

بخشی از دفتر خاطرات پروفسور پریرخ دادستان:

در دو سالی که در سوئیس درس می خواندم نود درصد غذای من نان و پنیر بود. سوئیس کشور گرانی بود.
رساله ام با پیاژه بود و او روش و سخت گیریهای خاص خودش را داشت.

وسع مالی نداشتم با این وجود دوره لیسانس را به جای چهار سال سه ساله خواندم. روز امتحانی که با پیاژه داشتم سر جلسه از شدت گرسنگی در حال از هوش رفتن بودم. امتحان شش ساعت طول می کشید و من دو روز بود که چیزی نخورده بودم.

خانه من درست نقطه مقابل دانشگاه آن سوی دریاچه ژنو بود. صبح پول نداشتم با قایق از رودخانه رد شوم برای همین از ۵ صبح پیاده راه افتاده بودم تا به موقع به امتحان برسم. دو ساعتی که از امتحان گذشت دیدم در حال از هوش رفتن هستم و ممکن است فرصت موفقیت را از دست بدهم. در این شرایط سخت، به دلیل طولانی بودن امتحان اندکی استراحت دادند. وسیله پذیرایی آوردند اما من پولی برای خرید نداشتم. مغزم قفل کرده بود. دوستی یونانی داشتم. پرسید: چرا چیزی برنداشتی؟ غرورم اجازه نداد بگویم پول ندارم؛ گفتم میل ندارم.

دوستم نگاهی به من کرد و گفت: بی خود! چند ساعته داری فکر می کنی باید چیزی بخوری. و خودش برایم یک کیک و قهوه خرید و مرا نجات داد. من آن امتحان را با نمره خوبی قبول شدم.

بعد از اتمام تحصیلاتم پیاژه که از پشتکار من خوشش آمده بود پیشنهاد داد که زیر نظر مراکز تحقیقاتی او کار کنم.

او می گفت: ما تو را برای ایران نساختیم. نرو!
اما من گفتم شما امثال من زیاد دارید ولی مملکت من ندارد و من باید برگردم.

بعد از آن هر سال به دیدنش می رفتم و او می گفت: اگر پشیمان شدی برگرد. ولی من هرگز پشیمان نشدم.

منبع: مؤسسه یادنگار یادمانه

پ.ن:دکتر پریرخ دادستان،متولد ۱۳۱۲ هجری شمسی استاد دانشگاه تهران، چهره ماندگار و از برجسته ترین چهره های آکادمیک کشور در حوزه روان شناسی، روز شنبه ۲۲ آبان ۸۹ ( ۱۳ نوامبر ۲۰۱۰) در تهران درگذشت

سگ جنگ کرده بدرد پلنگ***بترسد ز روباه شیر ناکرده جنگ
ارسال: #۲۴۵۰۴
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۱ ب.ظ
دل تنگ و دست تنگ و جهان تنگ و کار تنگ
از چـــهار ســـو گـرفته مــرا، روزگـار تنــگ(بیدل نیشابوری)
ارسال: #۲۴۵۰۵
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۷ ب.ظ
نمیدونم چرا حالم خوب نیست.دلتنگم،دلشوره دارمSad
ارسال: #۲۴۵۰۶
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط Riemann.)
۸ سالللل !!!!! ۱۲ تا ۲۰ سالگی !!!!!!
ارسال: #۲۴۵۰۷
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۳ ب.ظ
امروز بازم مطمین شدم که آدم دنبال هرچی باشه بهش میرسه اما باید واقعا دنبالش باشه.
ارسال: #۲۴۵۰۸
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط clint.)
صدا و سیما به کجا میرود؟
خدمت مدیریت محترم شبکه پنج یک سوال مهم داشتم: آیا شما این جمله معروف حضرت امام خمینی ره. را نشنیدید که فرموده اند : صدا و سیما باید دانشگاه باشد در ساعت ١٧.٤٩ عصر روز شنبه ٧ آذرماه از شبکه پنج سیما در برنامه به خانه برمیگردیم روش بافتنی کاموا بصورت زنده آموزش داده میشود آیادانشگاهی که امام ره فرمودند این بود آیا بودجه عظیمی که برای پخش و ساخت برنامه زنده لازم است را نمی دانید ؟ این بودجه برای آموزش بافتنی مصرف شود ، جای مناسبی مصرف شده است ؟شما نمی دانید یا نمی فهمید در اطراف شما چه میگذرد؟ (پست یکی ازدوستانم درlinkedin بود)بنظر میادبدنبال تعریف قالب ها جنسیتی برای زنان هستن . از تلویزیون ما بیشتر از این توقع نیس .ترس از شکستن قالب های جنسیتی و ترغیب زنان به شغل مدیریتی ..........
ارسال: #۲۴۵۰۹
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۰ ب.ظ
(۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  امروز بازم مطمین شدم که آدم دنبال هرچی باشه بهش میرسه اما باید واقعا دنبالش باشه.
یوقتایی هم انقدر دیر به آرزوهات میرسی که، وقتی رسیدی هیچ ذوقی براشون نداری، انگار نه انگار یه روزی همه رویات بوده

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال: #۲۴۵۱۰
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ب.ظ، توسط vesta.)
کی میشه دسترسی به حدف پست برامون فعال بشه

بابا این حقمونه خب، قوربون خدا برم، اگر خطایی کنیم میبخشه و پاکش میکنه اونوقت مانشت نمیگذاره حرف دلمون رو پاک کنیمDodgy

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۴۰۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۰۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۹۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close