زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مهندسی نرم افزار IT سال ۹۳

ارسال: #۱۰۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوال ۴۹ : با تکنولوژی آشنایی نداریم و چون موبایل هم هست زیاد تغییر میکنه : من زدم Incremental
سوال ۵۰ : برای رفع ابهامات و ناسازگاری ها فک کنم Formal بشه ، به این علت که ریاضی و اعداد واضح تر هستند. شاییید
سوال ۵۱: میشه گزینه ۲ ، گزینه ۱و ۳ بر عکس اگه گفته بشن درست میشن
سوال ۵۲ : میشه Stamp ، شک نکنید رکورد یک ساختمان داده است
سوال ۵۳: من زدم گزینه ۳ که میگه بهترین طراحی ها از تیم های خود ساخته میاد، خیلی با شک زدم، مطمئن نیستم
سوال ۵۴ : من زدم ۳ که deployment که کاملا به نظرم بی ربط میومد

سحر اضافه کن به فهم آسمانم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۰۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط atenaa.)
بچه ها این سوال رو چی زدید؟

فایل‌(های) پیوست شده

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۱۰۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ ب.ظ
۲ میشه
من۱ زدم
ارسال: #۱۰۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ ب.ظ
خوبه اقلا این و درست زدم

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۱۱۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
RE: بررسی سوالات مهندسی نرم افزار IT سال ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  واقع ابرات متاسف مکه از اساتید سنجش بت ساختی همی نقدسی تو سوال داده که اسم نویز اورده نگفته کدوم نو ادرسشو اشار هنکرده داری میا نداری مهمه بای دشانسی از بین n و logn بزنن یا همی ننرم افزار مشخص نکرده رکورد برچسب یا نام داره یا ندار هاگر رکور مشخصات داشت هباش همیشه برچسبی اگر نداشت هباشه میشه داده ایی کلی طبق گفت هدکتر یوسفی مهندس هاشمی و مقسمی میشه برچسبی متاسفم برای تو وهم هطراح های بی سواد و از خدا بی خب که با زنندگی و ابروی ۱ساله من وامثال من با ای نسوالاتشون بازی میکنن یا سوال درخت پوشای الگوریتم گه بحث احتمال جایز باشه یالها حتما متمایز رد میشه اگه احتمال توش نباش هجواب میشه حتما یالها متمایز هستن الهی طراح ساختمان داده الگوریت منرم افزار خوشی نکنه من ۳روززندگیم به مریخته همش بای ددعا کنم شبکه که احمق اصلا از مسیریابی یا ای پی سوال نداد بجز گسسته هر ۴درس مشترک افتضاح و طراح بیسوادی داشت البت همن اس مطراح هم براشون نمیذار مواگذارشون بخدا

من بت نساختم گفتم سوادشون در این حد هست که منو شما نتونیم ازشون ایراد بگریم یعنی حداقل سواداز منو شما خیلی بیشتره راجب سوال اول اینکه هرکی یبار سرسری کرمن خوند میفهمه که bst رو یبار پیمایش کنه اعداد با n مرتب میشه و یبار رو اعداد مرتب مرتب سازی حبابی بزنه با n (یک دور) اگه عددی جابجا شد یعنی نویز افتاده
راجب سوال دوم دقیقا پرسمن تاکید کرده رکور , آرایه .. جز ساختمان داده هست واتصال برچسبی اصلانیاز به اونم نیست کسی که یبار ساختمان داد بخونه میدونه آرایه ساختمان داده هست(شما قبول دارین درخت ساختمان داده هست؟ درخت تو چی ذخیره میشه؟ یا آرایه یا لیست درخت رو که با شاخه و میوه هاش تو حافظه ذخیره نمیکنن اگه اینجوری بود بوته ذخیره میکردن کم حجم تر شه)

اشتباه بعضی از بچه های کنکوری(از جمله خودم) اینه که فکر میکنن اساتید سنجش باید از کتاب کنکوری تست طراحی کنن مثلا من خودم یه کتاب حجیم و سخت فهم برای شبکه خوندم که کنکوری بود و کلش رو جویده بودم (سختی هاش بماند و وقتی که گرفت) ولی یه تست زدم اونم از دانش خودم یعنی اگه اون کتابم نمیخوندم همونو میزدم
ولی گلیه ای به طراح ندارم و نه به نویسنده کتاب
نویسنده کتاب که کف دست بو نکرده از کجا میاد تست ها اون فقط نکات مهمه یه کتاب ۸۰۰ صفحهای را با ۳۰۰ صفحه برجسته کرده
طراحم دوست نداره اصلا از اون کتاب سوال بده
اگه نزدم تست هارو از تنبلی خودم بوده اگه راس و کراس که یکی از کتاب های معرفی شده سازمان سنجش هست رو میخوندم همشو میزدم چون دوستام میگفتن با راس میشد حداقل ۵۰ زد (صحتش پا خودشون) ولی منم مطمئن کسی راس رو درست میخوند ۱۰۰ میزد چون فرم سوالا معلوم بود راسی بود مثل پیاگاه که مشخص بود سیلبری بود

راجب اونیکی جملاتت نفهمیدم دقیقا منظورت چیه ولی مشخصه عصبی هستی ولی یه پیغام خصوصی مینویسم با خیال راحت ادامه بدب خ تو چک کن
================
اولین سوال مورد دار
مسلما عصبیام من از ۱۲سوال داده الگوریتم من بیسواد ۳تا ایراد میگیرم اولا گسسته ۷تا بود داده ۵تا این یه اشتباه اقای مهندس وقتی حرف شما درسته راجب سوال نویز یا ۳۸ ایتی که جواب حتما n بشه به راحتی گزین ه۳ و ۴ رد میشن شکی نیست اما ۱ و ۲ گفته یکی از نودها اصلا توضیح مناسب و کامل نداده در ضمن اینم بدون با مرتبه n‌اگر اعدا مرتب باشن میشه bstمتوازن ساخت اصلا هم لازم به خوندن مرجع نیست از فهم میاد این نتایج در ضمن به هیچ عنوان موافق شما نیستم الان یوسفی نظرش logn‌ نصف ادمهای سایت میگم log‌یا نصفشون میگن n l‌سوالها مورد نداشت ههرکسی ۱سال وقت میذار هاین سوالاات فقط وفقط شانس هیچ جنبه علمی نداره امیدوارم طراح کلیدش n‌باشه اما نظر من این باید حتما حتما ادرسی یا اشاره ایی به ادرس نود میکرد یا اشاره میکرد ادرسی نداریم اصلا موافق شما نیستم

===============
۲-سوال ۴۸ شما به راحتی هر ۴گزینه ر وبا فزض احتمالات میتونیرد کنی چجوری اینجوری: یه درخت بکش با ۳یال چپ ۱باش هراست اولی یک دومی هم ۲ . پریم از ریشه شروع میکن هبا فرض احتمالی رفتن پریم به چپ و کراکال هم به چپ و مرحله دوم پریم به راست و کراسکال ه مبه راست هزینه میشه واسه هر دو ۲ و ترتیب هم یکیه تا حالا بعدشم مرحله اخر هردو یال اخر یعنی ۲ر وانتخاب میکنن این درخت بهتری نگزینه یعنی حتما یالها وزن متمایز دارند رو به راحتی نقض میکنه اینم بدون شما یه مثال نقض واسه هر قانونی بیاری اون قانون زیر سوال میره.
واسه گراف کامل هم ب ههمین صورت میشه مثال نقض اورد با ۲یال مساوی که همسایه هم نباشند این ۲تا سوال از طراح مثلا محترمت========
۳- سومی هم سوال ۴۷ اگر ی همثلث ب اسه ضلع مساوی ۱ بکشی هم گزینه ۳و ۴ میتونن درس تباشن من بیسواد ۳تاسوالات ر وزیر سوال میبرم ادعا باسواد بودن طراح ها رو نکن حداقلش ادمهای بسیار کم کار و بی مسئولیتی هستند

شما عصبی نباش این تستا ارزش اعصابتونو نداره
درمورد سوال bst که بچه ها گیر دادن بهش من بهتون قول میدم n هست من نمیدونم دکتر یوسفی چی گفتن ولی من میگم n هست
ایشون حتما نظرشون اینه که از ریشه هی برای هر گره به چب و راست بریم چپی کوچکتر و راستی بزگتر باشه bst مونده و چون متوازن بود ارتفاع حتما log n هست که باز در این صورتم log n نمیشه و nlogn میشه
که مرتبش بیشتر از n هست
درمورد سوال دوما هم تابلو بود به نظره من جواب وزن یالها باید متمایز باشه هست ۱۰۰۰ بار cormen و ۱۰۰۰ بار هزار مسئله تاکید کرده من راه نقض شما رو کاملا متوجه نشدم پا کاغذم چک نکردم چون مشخص هست
سوال سوم هم شک داشتم نزدم آدم که نباید هر تستی رو احساس میکنه بزنه
در مورد اون تستهایی که ۴ تا گزاره داشت و میگفت چندتاش درسته اونم چهارتا گزاره تحلیلی حق باشماست اون تستها واقعا سخترین تستهایی هست که طراح میتونه طرح کنه ولی اشتباه نیست خیلی خیلی سخت گیرانه هست
در مورد تعداد تستها هم کسی که خونده براش فرقی نداره تعداد البته من گسسته نخوندم و با اینحساب ضرر کردم
در آخرم یکی از دلایلی که پیشرفت ما ایرانیها نسبت به چینی ها و ژاپنی ها خیلی خیلی کمتره اینه که همش دنبال مقصریم بابا من گسسته نزدم مقصر خودم همستم گریمالدی میخوندم همه رو میزدم من طراحی نزدم ساختمان نزدم clrs میخوندم همه رو میزدم اگه انقدر سخت دادن که با اونم نزدم همون ۲تایی که زدم حکم ۱۰۰% داره چون هیچکی همون ۲تا رو نزده
فکر نکنین من خوب زدم اتفاقا گند زدم و با این احتمالی که برای سوالا به وجود اومده مجاز شم خوبه Big Grin ولی مقصر خودم ام اصلا سوال غلط برای همه غلطه برا منم غلط قبول دارم وقت میگیره ولی کسی که به درس تسلط داره یکی از ویژگیهاش اینه که بفهمه سوال غلط هست و وقت نزاره براش یا بفهمه وقت گیره ونمیرزه زدنش نسبت به وقتش

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۳ ب.ظ)Mojde# نوشته شده توسط:  سوال ٥٠ فکر می کنم cuncurrent می شه. صفحه ٦٠ پرسمن ویراست ٧ ترجمه جعفرنژاد بهش اشاره شده.

اون برای توسعه همزمان چند پروژه تو یه سازمان هست

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۱۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  اگر در مورد سوال ۴۸ صحبت می‌کنید مطمئن باشید که گزینه‌های ۱ و ۳ و ۴ صد در صد مثال نقض دارند. اینطور که به نظر می‌رسه گزینه ۲ هم مثال نقض داره.
دقت کنید اینجا گفته ترتیب بدست آوردن یال‌ها. پریم وابسته به رأس شروع هست و کراسکال نه.

حتی میشه یک مثال نقض آورد که گزینه‌ی ۱ و ۳ رو با هم نقض کنه.

گزینه‌ها رو طبق دفترچه C گفتم.

آره درسته ولی فکر کنم طراح بد منظورشو بیان کرد چون هیچ گرافی پیدا نمیشه (و حتی درخت ای ) که ترتیب انتخاب کراسکال و پریم یکسان باشه

کلا بین کراسکال یه اشتراک به وجود بیاد به علت وزن یالهای متمایز هست (به غیر از هدفشون که مشترکه)

ارسال: #۱۱۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۰ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۸ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  واقع ابرات متاسف مکه از اساتید سنجش بت ساختی همی نقدسی تو سوال داده که اسم نویز اورده نگفته کدوم نو ادرسشو اشار هنکرده داری میا نداری مهمه بای دشانسی از بین n و logn بزنن یا همی ننرم افزار مشخص نکرده رکورد برچسب یا نام داره یا ندار هاگر رکور مشخصات داشت هباش همیشه برچسبی اگر نداشت هباشه میشه داده ایی کلی طبق گفت هدکتر یوسفی مهندس هاشمی و مقسمی میشه برچسبی متاسفم برای تو وهم هطراح های بی سواد و از خدا بی خب که با زنندگی و ابروی ۱ساله من وامثال من با ای نسوالاتشون بازی میکنن یا سوال درخت پوشای الگوریتم گه بحث احتمال جایز باشه یالها حتما متمایز رد میشه اگه احتمال توش نباش هجواب میشه حتما یالها متمایز هستن الهی طراح ساختمان داده الگوریت منرم افزار خوشی نکنه من ۳روززندگیم به مریخته همش بای ددعا کنم شبکه که احمق اصلا از مسیریابی یا ای پی سوال نداد بجز گسسته هر ۴درس مشترک افتضاح و طراح بیسوادی داشت البت همن اس مطراح هم براشون نمیذار مواگذارشون بخدا

من بت نساختم گفتم سوادشون در این حد هست که منو شما نتونیم ازشون ایراد بگریم یعنی حداقل سواداز منو شما خیلی بیشتره راجب سوال اول اینکه هرکی یبار سرسری کرمن خوند میفهمه که bst رو یبار پیمایش کنه اعداد با n مرتب میشه و یبار رو اعداد مرتب مرتب سازی حبابی بزنه با n (یک دور) اگه عددی جابجا شد یعنی نویز افتاده
راجب سوال دوم دقیقا پرسمن تاکید کرده رکور , آرایه .. جز ساختمان داده هست واتصال برچسبی اصلانیاز به اونم نیست کسی که یبار ساختمان داد بخونه میدونه آرایه ساختمان داده هست(شما قبول دارین درخت ساختمان داده هست؟ درخت تو چی ذخیره میشه؟ یا آرایه یا لیست درخت رو که با شاخه و میوه هاش تو حافظه ذخیره نمیکنن اگه اینجوری بود بوته ذخیره میکردن کم حجم تر شه)

اشتباه بعضی از بچه های کنکوری(از جمله خودم) اینه که فکر میکنن اساتید سنجش باید از کتاب کنکوری تست طراحی کنن مثلا من خودم یه کتاب حجیم و سخت فهم برای شبکه خوندم که کنکوری بود و کلش رو جویده بودم (سختی هاش بماند و وقتی که گرفت) ولی یه تست زدم اونم از دانش خودم یعنی اگه اون کتابم نمیخوندم همونو میزدم
ولی گلیه ای به طراح ندارم و نه به نویسنده کتاب
نویسنده کتاب که کف دست بو نکرده از کجا میاد تست ها اون فقط نکات مهمه یه کتاب ۸۰۰ صفحهای را با ۳۰۰ صفحه برجسته کرده
طراحم دوست نداره اصلا از اون کتاب سوال بده
اگه نزدم تست هارو از تنبلی خودم بوده اگه راس و کراس که یکی از کتاب های معرفی شده سازمان سنجش هست رو میخوندم همشو میزدم چون دوستام میگفتن با راس میشد حداقل ۵۰ زد (صحتش پا خودشون) ولی منم مطمئن کسی راس رو درست میخوند ۱۰۰ میزد چون فرم سوالا معلوم بود راسی بود مثل پیاگاه که مشخص بود سیلبری بود

راجب اونیکی جملاتت نفهمیدم دقیقا منظورت چیه ولی مشخصه عصبی هستی ولی یه پیغام خصوصی مینویسم با خیال راحت ادامه بدب خ تو چک کن
================
اولین سوال مورد دار
مسلما عصبیام من از ۱۲سوال داده الگوریتم من بیسواد ۳تا ایراد میگیرم اولا گسسته ۷تا بود داده ۵تا این یه اشتباه اقای مهندس وقتی حرف شما درسته راجب سوال نویز یا ۳۸ ایتی که جواب حتما n بشه به راحتی گزین ه۳ و ۴ رد میشن شکی نیست اما ۱ و ۲ گفته یکی از نودها اصلا توضیح مناسب و کامل نداده در ضمن اینم بدون با مرتبه n‌اگر اعدا مرتب باشن میشه bstمتوازن ساخت اصلا هم لازم به خوندن مرجع نیست از فهم میاد این نتایج در ضمن به هیچ عنوان موافق شما نیستم الان یوسفی نظرش logn‌ نصف ادمهای سایت میگم log‌یا نصفشون میگن n l‌سوالها مورد نداشت ههرکسی ۱سال وقت میذار هاین سوالاات فقط وفقط شانس هیچ جنبه علمی نداره امیدوارم طراح کلیدش n‌باشه اما نظر من این باید حتما حتما ادرسی یا اشاره ایی به ادرس نود میکرد یا اشاره میکرد ادرسی نداریم اصلا موافق شما نیستم

===============
۲-سوال ۴۸ شما به راحتی هر ۴گزینه ر وبا فزض احتمالات میتونیرد کنی چجوری اینجوری: یه درخت بکش با ۳یال چپ ۱باش هراست اولی یک دومی هم ۲ . پریم از ریشه شروع میکن هبا فرض احتمالی رفتن پریم به چپ و کراکال هم به چپ و مرحله دوم پریم به راست و کراسکال ه مبه راست هزینه میشه واسه هر دو ۲ و ترتیب هم یکیه تا حالا بعدشم مرحله اخر هردو یال اخر یعنی ۲ر وانتخاب میکنن این درخت بهتری نگزینه یعنی حتما یالها وزن متمایز دارند رو به راحتی نقض میکنه اینم بدون شما یه مثال نقض واسه هر قانونی بیاری اون قانون زیر سوال میره.
واسه گراف کامل هم ب ههمین صورت میشه مثال نقض اورد با ۲یال مساوی که همسایه هم نباشند این ۲تا سوال از طراح مثلا محترمت========
۳- سومی هم سوال ۴۷ اگر ی همثلث ب اسه ضلع مساوی ۱ بکشی هم گزینه ۳و ۴ میتونن درس تباشن من بیسواد ۳تاسوالات ر وزیر سوال میبرم ادعا باسواد بودن طراح ها رو نکن حداقلش ادمهای بسیار کم کار و بی مسئولیتی هستند

شما عصبی نباش این تستا ارزش اعصابتونو نداره
درمورد سوال bst که بچه ها گیر دادن بهش من بهتون قول میدم n هست من نمیدونم دکتر یوسفی چی گفتن ولی من میگم n هست
ایشون حتما نظرشون اینه که از ریشه هی برای هر گره به چب و راست بریم چپی کوچکتر و راستی بزگتر باشه bst مونده و چون متوازن بود ارتفاع حتما log n هست که باز در این صورتم log n نمیشه و nlogn میشه
که مرتبش بیشتر از n هست
درمورد سوال دوما هم تابلو بود به نظره من جواب وزن یالها باید متمایز باشه هست ۱۰۰۰ بار cormen و ۱۰۰۰ بار هزار مسئله تاکید کرده من راه نقض شما رو کاملا متوجه نشدم پا کاغذم چک نکردم چون مشخص هست
سوال سوم هم شک داشتم نزدم آدم که نباید هر تستی رو احساس میکنه بزنه
در مورد اون تستهایی که ۴ تا گزاره داشت و میگفت چندتاش درسته اونم چهارتا گزاره تحلیلی حق باشماست اون تستها واقعا سخترین تستهایی هست که طراح میتونه طرح کنه ولی اشتباه نیست خیلی خیلی سخت گیرانه هست
در مورد تعداد تستها هم کسی که خونده براش فرقی نداره تعداد البته من گسسته نخوندم و با اینحساب ضرر کردم
در آخرم یکی از دلایلی که پیشرفت ما ایرانیها نسبت به چینی ها و ژاپنی ها خیلی خیلی کمتره اینه که همش دنبال مقصریم بابا من گسسته نزدم مقصر خودم همستم گریمالدی میخوندم همه رو میزدم من طراحی نزدم ساختمان نزدم clrs میخوندم همه رو میزدم اگه انقدر سخت دادن که با اونم نزدم همون ۲تایی که زدم حکم ۱۰۰% داره چون هیچکی همون ۲تا رو نزده
فکر نکنین من خوب زدم اتفاقا گند زدم و با این احتمالی که برای سوالا به وجود اومده مجاز شم خوبه Big Grin ولی مقصر خودم ام اصلا سوال غلط برای همه غلطه برا منم غلط قبول دارم وقت میگیره ولی کسی که به درس تسلط داره یکی از ویژگیهاش اینه که بفهمه سوال غلط هست و وقت نزاره براش یا بفهمه وقت گیره ونمیرزه زدنش نسبت به وقتش

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۳ ب.ظ)Mojde# نوشته شده توسط:  سوال ٥٠ فکر می کنم cuncurrent می شه. صفحه ٦٠ پرسمن ویراست ٧ ترجمه جعفرنژاد بهش اشاره شده.

اون برای توسعه همزمان چند پروژه تو یه سازمان هست

سوال ۳۸ در مورد درخت BST، میشه n . منبع آزمون ششم مدرسان شریف(امسال).توی پاسخنامه الگوریتمشم نوشته
(جواب رو دوستان گفته بودند، خواستم منبع بدم که مطمئن بشید)
در مورد سوال ۴۸ هم فکر کنم سوال ایراد کنه.دوستان دقت کنید که گفته "ترتیب" یال خروجی،پس خیلی راحت گزینه ۳ حذف میشه، چون برای پریم ممکنه من از یه راس دلخواه شروع کنم،پس ترتیب یکی نمیشه.خواستید بگید تا مثال نقض واسه هر گزینه رو براتون بکشم. به نظرم سوال اشتباه است.بازم تاکید میکنم هر کی خواست بگه مثال نقض رو در قالب تصویر آپلود کنم.
موفق باشید.

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۱۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ) sixsixsix نوشته شده توسط:  سوال ۴۸ در مورد درخت BST، میشه n . منبع آزمون ششم مدرسان شریف(امسال).توی پاسخنامه الگوریتمشم نوشته
موفق باشید.
دقیقا منم بدون منبع شما از قبل میگفتم n میشه

ارسال: #۱۱۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۲۷ ب.ظ
Re: RE: بررسی سوالات مهندسی نرم افزار IT سال ۹۳
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  آره درسته ولی فکر کنم طراح بد منظورشو بیان کرد چون هیچ گرافی پیدا نمیشه (و حتی درخت ای ) که ترتیب انتخاب کراسکال و پریم یکسان باشه

طراح کلاً زیاد فکر نکرده برای این سؤال یا اینکه از یه تمرین خارجی برداشته این سؤال رو منتها در ترجمه عبارت به فارسی، مشکل پیش آمده!!

مگه میشه کسی که هیأت علمی دانشگاه‌های بزرگ باشه یه همچین نمونه‌هایی رو نتونه بررسی کنه؟

الآن من خودم از همین تست ضرر می‌کنم چون اگر حذف بشه، درصدم از اون چیزی که هست پایین‌تر هم میاد (با فرض اینکه کلید ۲ باشه)

مثال نقض رو اینجا گذاشتم:
احتمالا بد ترجمه شده

نمونه این تستا بود چندسال اخیر که طراح بد منظورشو بیان کرده فکر نکنم حذف شه و نمیدونم شماره دو کدوم گزینه بود ولی وجه اشتراک همون یالهای متمایزه هست اگه دو بود حتما درسته

یالهای متمایز گزینه ۳ بوده تو دفترچه D .
بالاخره درسته یا نقض شده؟؟؟؟

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
ارسال: #۱۱۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  نمونه این تستا بود چندسال اخیر که طراح بد منظورشو بیان کرده فکر نکنم حذف شه و نمیدونم شماره دو کدوم گزینه بود ولی وجه اشتراک همون یالهای متمایزه هست اگه دو بود حتما درسته
مسئله اینه که داخل پرانتز هم نوشته که ترتیب یکسان هست. توضیح اضافه آورده.

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  یالهای متمایز گزینه ۳ بوده تو دفترچه D .
اینجا رو ببینید:

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۱۱۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  آره درسته ولی فکر کنم طراح بد منظورشو بیان کرد چون هیچ گرافی پیدا نمیشه (و حتی درخت ای ) که ترتیب انتخاب کراسکال و پریم یکسان باشه

طراح کلاً زیاد فکر نکرده برای این سؤال یا اینکه از یه تمرین خارجی برداشته این سؤال رو منتها در ترجمه عبارت به فارسی، مشکل پیش آمده!!

مگه میشه کسی که هیأت علمی دانشگاه‌های بزرگ باشه یه همچین نمونه‌هایی رو نتونه بررسی کنه؟

الآن من خودم از همین تست ضرر می‌کنم چون اگر حذف بشه، درصدم از اون چیزی که هست پایین‌تر هم میاد (با فرض اینکه کلید ۲ باشه)

مثال نقض رو اینجا گذاشتم:
احتمالا بد ترجمه شده

نمونه این تستا بود چندسال اخیر که طراح بد منظورشو بیان کرده فکر نکنم حذف شه و نمیدونم شماره دو کدوم گزینه بود ولی وجه اشتراک همون یالهای متمایزه هست اگه دو بود حتما درسته

یالهای متمایز گزینه ۳ بوده تو دفترچه D .

جواب یالهای متمایز هست گزینشو به خاطر ندارم

ارسال: #۱۱۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ ب.ظ
Re: RE: بررسی سوالات مهندسی نرم افزار IT سال ۹۳
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  نمونه این تستا بود چندسال اخیر که طراح بد منظورشو بیان کرده فکر نکنم حذف شه و نمیدونم شماره دو کدوم گزینه بود ولی وجه اشتراک همون یالهای متمایزه هست اگه دو بود حتما درسته

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  یالهای متمایز گزینه ۳ بوده تو دفترچه D .
اینجا رو ببینید:

پس کلا سرکاریم دیگه!
ر....دن با این سوال طرح کردنشون!

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: sixsixsix
ارسال: #۱۱۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ) sixsixsix نوشته شده توسط:  سوال ۴۸ در مورد درخت BST، میشه n . منبع آزمون ششم مدرسان شریف(امسال).توی پاسخنامه الگوریتمشم نوشته
موفق باشید.
دقیقا منم بدون منبع شما از قبل میگفتم n میشه

من فقط خواستم به دوستان اطمینان بدم. چون گفتم که دوستان(من جمله شما) پاسخ رو گفتید
با تشکر

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
ارسال: #۱۱۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  نمونه این تستا بود چندسال اخیر که طراح بد منظورشو بیان کرده فکر نکنم حذف شه و نمیدونم شماره دو کدوم گزینه بود ولی وجه اشتراک همون یالهای متمایزه هست اگه دو بود حتما درسته

اینجا رو ببینید:

درسته اشتباه شما اینه که به این نکته ریز توجه نکردی که اگه وزن یالهای مثلث متمایز نباشه کراسکال و پریم یک پوشا رو لزوما نمیدن
من اتفاق سر کنکور همینو کشیدم

ارسال: #۱۲۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  کلا بین کراسکال یه اشتراک به وجود بیاد به علت وزن یالهای متمایز هست (به غیر از هدفشون که مشترکه)
ببینید اگر بحث اشتراک باشه که در گراف درخت، درخت پوشای کمینه برای هر دو الگوریتم همیشه اشتراک یال دارند.
در حالتی که وزن یال‌ها متمایز نیست و همه‌ی یال‌ها یکسان هستند، میشه باز اشتراک یال رو داشت.
در گراف کامل هم مثال نقضش رو آوردم...

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  درسته اشتباه شما اینه که به این توجه نکردی که اگه وزن یالهای مثلث متمایز نباشه کراسکال و پریم یک پوشا رو لزوما نمیدن

آقا شما قبول داری که گزینه‌ی «وزن‌های گراف حتماً متمایز است» غلطه؟ مثال نقض جلوی ماست... اگر به فرض وزن یال‌های گراف K3 هم یکسان باشه، باز با یه احتمالی ممکنه دقیقاً یال‌های یکسان تولید بشن. به نظر شما امکان نداره؟

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۷۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۱۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۱۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۷۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۷۷۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۴۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۶۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close