زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

(کمک) مشاوره درسی برای کنکور سال بعد

ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط My_LoVe_IRAN.)
سلام به همه دوستان
من دانشجو ترم ۷ رشته نرم افزار هستم ، از اونجایی که درسام به دلایلی خوب پیش نرفت ،۹ ترمه میشم ،به همین خاطر خواستم که ترم ۹ رو مرخصی بگیرم و ترم ۱۰ برم دانشگاه ،بشینم و اون ۴ ۵ ماه واسه ارشد بخونم (البته متاهل هم هستم و با همسرم با هم میخونیم :دی) حالا سوال من اینه ،اگر بخام از همین امسال شروع کنم (چون میدونم تو درسا ضعیفم میخام از الان شروع کنم) چه جوری بخونم ؟ منظورم اینه مراجع رو بخونم یا نه همین کتابایی که دوستان پیشنهاد میکنن ؟!
من کتابای ریاضی مهندسی پارسه
سیستم عامل پارسه
هوش پوران
محاسبات عددی پوران
ساختمان گسسته پوران
پایگاه مقسمی
نظریه پیتر لینز
الگوریتم مقسمی
رو تا حالا خریدم ،آیا خوندن اینا کافیه ؟ چند بار خوندن اینا باعث رتبه خوب اوردن میشه ؟
من دنبال قبولی تو سراسری تهرانم ،یعنی باید قبول بشم !!!
لطفا راهنماییم کنین ،بدجور به راهنمایی نیاز دارم !
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ
سلام

به نظر من کتابای مناسبی رو انتخاب کردین البته نظریه و محاسبات رو نمیدونم چون رشتم آی تیه.

ساختمان داده مقسمی و پارسه در کنار هم خوبه.
معماری پوران، نرم افزار رو نمیدونم جزو دروستون هست یا نه اگه باشه من پورانو توصیه میکنم.

انشالله روزانه تهران قبول شید

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: My_LoVe_IRAN , mohammadali1990
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ب.ظ
RE: (کمک) مشاوره درسی برای کنکور سال بعد
(۰۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)My_LoVe_IRAN نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
من دانشجو ترم ۷ رشته نرم افزار هستم ، از اونجایی که درسام به دلایلی خوب پیش نرفت ،۹ ترمه میشم ،به همین خاطر خواستم که ترم ۹ رو مرخصی بگیرم و ترم ۱۰ برم دانشگاه ،بشینم و اون ۴ ۵ ماه واسه ارشد بخونم (البته متاهل هم هستم و با همسرم با هم میخونیم :دی) حالا سوال من اینه ،اگر بخام از همین امسال شروع کنم (چون میدونم تو درسا ضعیفم میخام از الان شروع کنم) چه جوری بخونم ؟ منظورم اینه مراجع رو بخونم یا نه همین کتابایی که دوستان پیشنهاد میکنن ؟!
سیستم عامل پارسه
هوش پوران
محاسبات عددی پوران
ساختمان گسسته پوران
پایگاه مقسمی
نظریه پیتر لینز
الگوریتم مقسمی
رو تا حالا خریدم ،آیا خوندن اینا کافیه ؟ چند بار خوندن اینا باعث رتبه خوب اوردن میشه ؟

شما که از الان میخواهید شروع کنید برای سال اینده فکر میکنم وقت کافی داشته باشید که با کتاب های مرجع شروع کنید
به امید خدا دانشگاه خوب قبول بشید

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: My_LoVe_IRAN , mohammadali1990
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)My_LoVe_IRAN نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
سیستم عامل پارسه
هوش پوران
محاسبات عددی پوران
ساختمان گسسته پوران
پایگاه مقسمی
نظریه پیتر لینز
الگوریتم مقسمی

شما که از الان میخواهید شروع کنید برای سال اینده فکر میکنم وقت کافی داشته باشید که با کتاب های مرجع شروع کنید
به امید خدا دانشگاه خوب قبول بشید

مرسی
منظورتون رو میشه واضحتر بگین ؟ یعنی به جز این کتاب ها کتابای مرجع رو هم بخونم ؟ خوندن این کتاب ها کفایت نمیکنه ؟
اخه کتاب های مرجع هم گرونن و هم زیاد ،خوندنشون واقعا وقت گیره !!!
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۰ ب.ظ
خب شمایی که این همه وقت داری حداقل تا اوایل تابستان سال اینده اینا رو بخون :

الگوریتم و ساختمان داده : CLRS
نظریه : لینز

درسای بالا رو حیفه از روی مرع نخونی
در کنارش ریاضی مهندسی یا آمار رو بخون چون خیلی وقت گیر هستن ، اینا همون کتابای کنکور خوبه براشون و مرجع نمی خوای

من جات بودم تا اخر خرداد اینا رو میخوندم ( با توجه به متاهل و دانشجو بودنتون ):

الگوریتم و ساختمان داده : CLRS - تمریناش هم مهمه
نظریه : لینز مخصوصا تمریناش
آمار : پارسه
اگه وقتت تا حدی آزاد هست : ریاضی مهندسی والا معماری کامپیوتر.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: My_LoVe_IRAN
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ ب.ظ
بعضی از درس ها رو اگر از روی مراجع نخونی خیلی طول میکشه تا یادشون بگیره حداقل باید ۳ دور بخونی تا درسو بفهمی چرا مرجع نخونی که وقتی به امید خدا قبول شدید با امادگی کامل سر کلاس نری؟ 

۰
۰
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ب.ظ
(۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  بعضی از درس ها رو اگر از روی مراجع نخونی خیلی طول میکشه تا یادشون بگیره حداقل باید ۳ دور بخونی تا درسو بفهمی چرا مرجع نخونی که وقتی به امید خدا قبول شدید با امادگی کامل سر کلاس نری؟ 
خب مشکل اینه که نمیدونم چه درس هایی رو باید از منابع خوند ،اگر هم قرار باشه همه رو از منبع خوند که وقت نمیشه !!!
علاوه بر اون ،هر منبع با کلی ترجمه هست که همشون با هم فرق داره ،نمیشه بینشون انتخاب کرد ،اینه که نیاز به کمک دارم
اول این که چه درس هایی رو از منابع بخونم ؟ دوم چه کتابی ؟(ترجمه چه کسی رو ؟)
۰
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ق.ظ
اگه برید قسمت منابع نگاه کنید در همین انجمن منابع زیادی رو بچه ها گفتن
و بهتره با درسی شروع کنید که میدونید پایه درسی تون ضعیف تره

۱
۰
ارسال:
۲۶ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ق.ظ
من برای سال بعد میخوام کنکور ارشد فناوری اطلاعات آماده شم بعد با توجه به تاکید دوستان در لینک منابع به رفرنس خوانی اول تصمیم بر این داشتم که مرجع بخونم ولی یه چند کتاب رو خوندم دیدم اوف چقدر مطلب اضافه داره اصلا کنکور نمیاد تصمیمم رو عوض کردم مبنی براینکه فصل های مهم هر یک از دروس رو از کتابهای مرجع + کتابهای پارسه بخونم بقیه فصول از روی پارسه نظر شماچیست آیا تصمیم من درسته؟ اگر نه به نظر شما چه راه کار دیگه وجود دارد کنم؟
Smileممنون از تمامی شما کنکوری های با تجربهSmile
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
(۲۶ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ)mhbftdb نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)My_LoVe_IRAN نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
سیستم عامل پارسه
هوش پوران
محاسبات عددی پوران
ساختمان گسسته پوران
پایگاه مقسمی
نظریه پیتر لینز
الگوریتم مقسمی
من برای ریاضی مهندسی کتاب نصیر رو پیشنهاد میدم خیلی خیلی بهتر از پارسه است.
برای معماری و گسسته پیشنهاد میکنم حتما کلاس دکتر اجلالی (مدیر گروه دانشگاه شریف) رو در آموزشگاه نصیر در تابستان ثبت نام کنی.(مخصوصا معماری)(اگه شهرستانی هستی از Voice استفاده کن). برای گسسته مطالعه مثال های گریمالدی و استفاده جزوه دکتر قدسی (استاد شریف) بسیار مفیده
کلا برای هیچ درسی سراغ مقسمی نرو. بسیار غلطه.
[undefined=undefined]
پایگاه داده مقسمی بسیار غلطه. حتما از روی روحانی + یک کتاب کنکوری جز مقسمی جلو برو. (لازم نیست کل کتاب روحانی رانکوهی رو برای کنکور یادبگیری)[/undefined]

برای سیستم عامل که تست هاش خیلی سخته بهتره کتابهای پارسه و پوران و استالینگز رو کنار هم داشته باشی ولی از همون پارسه جلو ببر. بعد از یک دور مطالعه فصل ، نگاه به پوران و استالینگز بنداز.
پیشنهاد میکنم از همین الان سیستم عامل و ریاضی مهندسی رو شروع کنی. (خیلی روی نتیجه نهایی ات اثر داره)

در مورد مقسمی واقعا بی انصافی میکنید
نمیگم همه کتابهاش عالی هست و ... ولی بعضی کتابهاش هم خیلی خوبه
بسیاری از کسایی که رتبه های خوب قبول شدن موفقیت هاشون رو مدیون کتابهای مقسمی هستن
من هم ساختمان داده و هم پایگاه داده رو از ایشون خوندم و راضی هستم

یکی از بچه های غیر از این فروم که الان نرم افزار دانشگاه تهران میخوانه + پسر عمه خودم که آی تی مالک اشتر تهران قبول شد
هر دوشون بسیار از کتابهای مقسمی تعریف کردن

به نظر شما برای یک درس سیستم عامل میشه ۳ تا کتاب رو خوند اونم هر کدوم با اون قطرهای ....؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا یکی دو سال مثل سال قبل تست های سیتم عامل فضایی اومد دلیل نمیشه که دیگه بریم ۳ تا کتاب با اون حجم و قطر رو بخونیم
من با دو تا از دوستای خودم که سال پیش قبول شدن صحبت کردم
یکیشون امیر کبیر و یکیشون دانشگاه تهران قبول شدن جفتشون سیستم عامل رو سفید داده بودن به همین راحتی
همین دوستم میگفت تو اگه میانگین همه درسهات ۳۰ باشه شریف قبول میشی

اگر سبک کنکور خوندن این دوستم رو براتون بگم واقعا شوکه میشید
یعنی میگید اگر کنکوره این چطوری کنکور داده ما چطوری کنکور میدیم
۱
۱
ارسال: #۱۱
۲۶ دى ۱۳۹۱, ۰۶:۵۵ ب.ظ
(۲۶ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ ب.ظ)mhbftdb نوشته شده توسط:  
(26 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)amnhck123 نوشته شده توسط:  به نظر شما برای یک درس سیستم عامل میشه ۳ تا کتاب رو خوند اونم هر کدوم با اون قطرهای ....؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نگفتم هر سه کتاب رو بخونه.(پوران تقریبا خلاصه پارسه است و استالینگز هم مکمل : فکر نکنم بدون انجام این کار بشه تست سیستم عامل زد. این سه کتاب مطالب متضادی ندارند بلکه فقط قراره مکمل باشند. چون کتاب پارسه کامل نیست.) درواقع شما پیشنهاد سفید دادن سیستم عامل میدید و من برنامه ای برای زدن ۵ تست سیستم عامل.
(۲۶ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)amnhck123 نوشته شده توسط:  در مورد مقسمی واقعا بی انصافی میکنید
نمیگم همه کتابهاش عالی هست و ... ولی بعضی کتابهاش هم خیلی خوبه
کاش کتابهاش متوسط بود. همون پایگاه داده پر از غلطه. خیلی از غلط هاش رو دوستان در همین سایت اعلام کردند. معماری اش هم در حد جوکه. من کتاب های مقسمی رو خوندم و درباره اش اظهار نظر میکنم. همه مثل خودم روزی متوجه ضعف مفرط کتاب های مقسمی و غلط های فراوانش میشن. یکی زودتر یکی هم ...

همین دوستان شما اشتباهاتی انجام دادند که شریف قبول نشدند و تهران و امیرکبیر قبول شدند.
شما مشاوره خودتون رو به ایشون بدید. نقد صحبت های دیگران با خود این دوستمون.(اینجا قرار نیست دیگران درباره منابع بحث کنند)
من به هیچ کس پیشنهاد سفید زدن سیستم عامل رو ندادم و خودم بسیار زیاد برای این درس وقت گذاشتم
بفرمایید یک بار دیگه پست من رو مطالعه کنید و ببینید من بحث سفید گذاشتن رو در کجا مطرح کردم
امیدوارم شما با همین کتابهایی که گفتید شریف قبول بشید
اعتماد به نفس تون زیادی زیاده
همین امیرکبیر و تهران که شما اینقدر راحت حالا از روش رد میشید برای خیلیا آرزو هست
بگذریم این بحثها به این صورت هیچ فایده ای نداره و به هیچ جا نمیرسه
ولی بدونید من سهامدار انتشارات گسترش علوم پایه رو ندارم و اینکه کسی بخره یا نخره هیچ نفع و ضرری به من نمیرسونه

اگر کسی هم بیاد حرف من و ایشون رو نقد کنه خوشحال میشم
۱
۱
ارسال: #۱۲
۲۶ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ دى ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ، توسط MosayebG.)
(۰۹ آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)My_LoVe_IRAN نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
سیستم عامل پارسه
هوش پوران
محاسبات عددی پوران
ساختمان گسسته پوران
پایگاه مقسمی
نظریه پیتر لینز
الگوریتم مقسمی

سلام.من هم مثل شما هست وضعیتم(ترم ۵ نرم افزار).درسارو ضعیف بلدم و سال دیگه انشاا... میخوام کنکور بدم.البته آی تی.
مدت زیادیه توی مانشت می چرخم برای انتخاب بهترین منابع با توجه به نظر دوستان و تجربیاتشون. کتاب های زیر رو تهیه کردم و به هیچ عنوان هم عوضشون نمی کنمSmile
سیستم عامل:پارسه
هوش:راسل ترجمه راحتی + ویدئوهای آقای رهنمون
ساختمان گسسته:گریمالدی + پوران
پایگاه داده:مقسمی
شبکه:پارسه+راس(پارسه لایه های پایینو خوب گفته، راس لایه های بالا رو)
ساختمان و الگوریتم:CLRS(ترجمه آقای دهقان، انتشارات نص)
معماری:جزوه استاد جلالی + ویس
نرم افزار:پرسمن ترجمه سالخورده

البته که کتاب خوب مهمه ولی مهم تر از اون اینه که یه کتابی تا چه عمقی خونده بشه.
موفق باشید

آن کس که علم خواند و مرور نکرد، به آن ماند که گاو راند و تخم نیفشاند Smile
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ دى ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ق.ظ
واسه نظریه من راهیان رو پیشنهاد میکنم.من توی این درس خیلی مشکل داشتم.ولی اینوخریدم هم روون توضیح داده وهم همه چیز رو.از صفر.تستاشم همه سالها و گرایشا رو پوشش داده.در کل از نظر من از پوران خیلی بهتره
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ب.ظ
منم از دوستان یه راهنمایی میخاسم

فرض کنید که از یه درسی مثلا مدار منطقی دو یا ۳ تا کتاب داریم و من یه کتاب را خونده و نکاتش را یادداشت برداری کرده ام حالا برم سراغ درس دیگه ای یا نه کتاب دوم مدار منطقی را که مال یه استاد و انتشارات دیگه ای هست را شروع به خوندن کنم یعنی اول تمامی کتابهایی را که برای یه درس جمع کرده ام را تموم کنم و بعد برم سراغ درس دیگه یا نه

لطفا راهنمایی بفرمایید که چیکار کنمک

با تشکر

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان ، خانموما آقایون خسته نباشید.
بچه ها یه سوال به نظر شما قبولی تو کدوم گرایش راحت تره؟ هوش؟ نرم؟ سخت؟ ای تی؟
کدوم گرایش داوطب بیشتری داره ؟ کدوم گرایش پذیرش بیشتری داره؟
تو رو خدا زوده زود جواب بدین لطفاً
ممنون دوستای خوبم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۲۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۴۳ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۰۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۴۸۷ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۰۸۵ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close