زمان کنونی: ۰۲ تیر ۱۴۰۳, ۰۱:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت تیرماه ( خواندن گروهی)

نظرسنجی: به نظرتون ایجاد همچین تاپیکی برای هر ماه کار مفیدی هست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۸۲/۶۱%
    بله ۸۲/۶۱%
۷۶ ۸۲/۶۱%
  • ۱۷/۳۹%
    خیر ۱۷/۳۹%
۱۶ ۱۷/۳۹%
در کل ۹۲ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۲۷۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ق.ظ
RE: گروه درسی مانشت تیرماه ( خواندن گروهی)
(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  کیا clrs رو شروع کردن به خوندن؟چه جوری میخونید؟واسه من که خیلی طول میکشه . من اول لغات رو در میارم بعد یه دور میخونم ببینم چی گفته .شما هم اینطوری میخونید؟
من تازه clrs رو از دیروز شروع کردم دارم از روی ترجمه مهندس دهقان طرزه میخونم خودشون توی پستی که توی مانشت گذاشتن تاکید کردن که این دو جلد کتاب همه مطالب کتاب زبان اصلی رو پوشش میده و تعداد زیادی از دوستان هم این ترجمه رو پیشنهاد دادند اگه براتون خوندن زبان اصلی سخته پیشنهاد میدم این کتاب رو بخرید من که دیروز فصل۲ رو خوندم روان بود و مشکلی باهاش نداشتم.

اخه میگن زبان اصلیش برای تقویت زبان کنکور خوبه.اسم کامل کتاب رو میشه بگید و انتشاراتشو؟ممنونم

مقدمه ای بر الگوریتم ها ترجمه مهندس دهقان طرزه انتشارات نص البته دو جلده من فعلا جلد اولشو خریدم.
موفق باشید

آنان که پیروز میشوند همان هایی هستند که از مشورت دوستان بهره می برند. شکسپیر
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24
ارسال: #۲۷۲
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mary.moj نوشته شده توسط:  سلام من امروز میخوام عضوی از گروهتون بشم........
منم بازی؟؟؟؟؟؟؟
تو هم بازی...فقط چون آخرین نفر اومدی تو باید گرگ بشی

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)n65 نوشته شده توسط:  ولی به نظر من برای یه درس مثل ساختمان داده یه کتاب درس و تست کافی ه و حق با شماست ولی مطمئن باشید برای درس های مثل ِ ساختمان گسسته و سیستم عامل یا درس شبکه که وقت گیرتر و مفهومی ه باید فقط کتاب تننباوم رو خوند تا از پس سوالا بربیایم .
معلومه باز هم منظور منو متوجه نشدین...
ببینید...برای شما ساختمان داده آسونه... پس احتیاجی به خوندن CLRS ندارید...یه مقسمی کارتون رو راه می اندازه
ولی معتقدین که برای گسسته و سیستم عامل باید مرجع خونده بخونید...چون تو این درس ها ضعیف تر هستید
حال اگه به مصاحبه ها یه نگاهی بی اندازید میبینید که بعضی ها حتما ً CLRS رو خوندن و برای سیستم عامل فقط کتاب درس و تست خوندن . بعضی ها هم مثل شما CLRS نمیخونن ولی برای سیستم عامل تننباوم رو قورت میدن...

قبلا ً گفته بودم...باز هم میگم
اینکه بخوایید مرجع بخونید یا نه به خودتون بستگی داره...
اگه حس می کنید تو اون درس ضعیف هستید و جواب سوأل ها تون رو پیدا نمی کنید برید سراغ مرجع...
مرجع خونی خیلی وقت می خواد
یادتون نره : خیلی زود دیر میشه!!!...اونوقت خدایی نکرده زحمت یه سالتون به باد میره...

من فقط همین نوشته تون رو خونده بودم و نظرمو گفتم Smile همینطوره ...

ممکن است راهی که می رود درست نباشد اما مهم این است که راه می رود – در عصری که بسیاری همچو او نشسته اند !
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: esisonic
ارسال: #۲۷۳
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ق.ظ، توسط zeinab.)
(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ب.ظ)shadiakbari نوشته شده توسط:  نمیدونم با فصل اول گسسته پوران چی کار کنم. تو دبیرستانم با استنتاج و استقرا مشکل داشتم. نمیدونم ارزش داره وقت واسش بذارم؟ یا بیخیالش شم برم فصل بعد؟ نظرتون چیه؟؟؟
منم همیشه باهاش مشکل داشتم و دارم اما باید بخونیمش. چون مهمه خیلی!! وقت بیشتری میذاریم و برا همیشه یادش میگیریم! به امید خدا

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mary.moj نوشته شده توسط:  سلام من امروز میخوام عضوی از گروهتون بشم........
منم بازی؟؟؟؟؟؟؟

آره دوست عزیز تو هم بازی........................Wink خوش اوووووووووومدی

(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  اخه میگن زبان اصلیش برای تقویت زبان کنکور خوبه.اسم کامل کتاب رو میشه بگید و انتشاراتشو؟ممنونم

به نظر من خیلی محترمانه بعضی از دوستان واقعا بیکارن میرن زبان اصلی CLRS رو میخوننExclamation میگن زبان تخصصی خوب میشه خوب شاید بشه چند تا کلمه جدید یاد گرفت ولی از خود درس الگوریتم فک نکنم چیزی یاد بگیرن Big Grin من خودم ترجمه دهقان طرزه رو دارم میخونم (الان فصل ۶ م) واقعا خوب گفته. البته اینا صرفا نظرات شخصی خودم هست.

من تازه این کتاب رو خریدم! Sad دیگه نخون تا منم برسم Big Grin
البته من باید برا امتحان طراحی الگوریتمم نیپولیتان رو هم بخونم !(بنا به فرمایش استاد)
۰
۰
ارسال: #۲۷۴
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ق.ظ، توسط Shokoufe.S.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ق.ظ)n65 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  قبلا ً گفته بودم...باز هم میگم
اینکه بخوایید مرجع بخونید یا نه به خودتون بستگی داره...
اگه حس می کنید تو اون درس ضعیف هستید و جواب سوأل ها تون رو پیدا نمی کنید برید سراغ مرجع...
مرجع خونی خیلی وقت می خواد
یادتون نره : خیلی زود دیر میشه!!!...اونوقت خدایی نکرده زحمت یه سالتون به باد میره...

من فقط همین نوشته تون رو خونده بودم و نظرمو گفتم Smile همینطوره ...
یکی از دلایل انتخاب من واسه خوندن clrs تقویت ساختمان داده و الگوریتم بود یه جورایی با یه تیر دو نشون زدنه.
من قبل شروع این کتاب راهنمایی خواستم اونموقع آقای esisonic همین نظرو بیان کردن منم با توجه به اینکه خیلی وقته از این دو کتاب دور بودمو تقریبا چیزی ازشون یادم نبود تصمیم گرفتم که این کتاب و بخونم.

(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۰ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  من تازه این کتاب رو خریدم! Sad دیگه نخون تا منم برسم Big Grin
البته من باید برا امتحان طراحی الگوریتمم نیپولیتان رو هم بخونم !(بنا به فرمایش استاد)

من الان فصل سومم فکر کنم خیلی زود به من برسی و بتونیم با هم کتابو بخونیم.

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  به نظر من خیلی محترمانه بعضی از دوستان واقعا بیکارن میرن زبان اصلی CLRS رو میخوننExclamation میگن زبان تخصصی خوب میشه خوب شاید بشه چند تا کلمه جدید یاد گرفت ولی از خود درس الگوریتم فک نکنم چیزی یاد بگیرن Big Grin من خودم ترجمه دهقان طرزه رو دارم میخونم (الان فصل ۶ م) واقعا خوب گفته. البته اینا صرفا نظرات شخصی خودم هست.
شما همه تمریناتشو کامل انجام میدید؟
فصل ۵ رو هم خوندید یا اینکه حذفه؟

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۲۷۵
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  شما همه تمریناتشو کامل انجام میدید؟

من هر فصل رو که میخونم تا اونجایی که میتونم تمریناشو حل میکنم بعد از روی حل تمرین نگا میکنم که درست جواب دادم یا نه. فصل پنج همونطور که میدونین مربوط به احتماله ، آره یه دور خوندمش ولی زیاد بهش گیر ندادم Smile به نظر من از فصل ۶ به بعد شیرین تر میشه. میخام ان شاالله تموم شد بعد کتاب پوران رو بخونم و تست بزنم. واقعا خوبه هم طراحی آدم خوب میشه هم ساختمان و هم قسمت گراف واسه گسسته . (البته درختها و گرافها تو جلد دوم کتاب هستن)

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
ارسال: #۲۷۶
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  شما همه تمریناتشو کامل انجام میدید؟

من هر فصل رو که میخونم تا اونجایی که میتونم تمریناشو حل میکنم بعد از روی حل تمرین نگا میکنم که درست جواب دادم یا نه. فصل پنج همونطور که میدونین مربوط به احتماله ، آره یه دور خوندمش ولی زیاد بهش گیر ندادم Smile به نظر من از فصل ۶ به بعد شیرین تر میشه. میخام ان شاالله تموم شد بعد کتاب پوران رو بخونم و تست بزنم. واقعا خوبه هم طراحی آدم خوب میشه هم ساختمان و هم قسمت گراف واسه گسسته . (البته درختها و گرافها تو جلد دوم کتاب هستن)
من اول فصلایی از clrs رو میخونم بعد کنارش شروع میکنم به کتاب پوران به نظرتون اینجوری بهتر نیست بعد از هر مبحث تستی اون بحثم کار بشه؟
مثلا فصل دو و سه رو که تموم کردم میخوام فصل اول پوران رو بخونم.

۰
۰
ارسال: #۲۷۷
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ب.ظ
بچه ها clrs ساختمان داده هم داره مگه؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۷۸
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  بچه ها clrs ساختمان داده هم داره مگه؟؟؟
بله clrs شامل پشته ها، صف ، لیستهای پیوندی ، درختها ، گراف ، مرتب سازی و... هست که مربوط به ساختمان داده اند. اصلا بخش سوم جلد اول این کتاب عنوانش ساختمان داده ست.

۰
۰
ارسال: #۲۷۹
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ ب.ظ
مهندسین جواب منو ندادین!
فصل ۳ گسسته گریمالدی که راجع به استقراست لازمه بخونی؟

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۸۰
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ ب.ظ
استقرا به صورت مستقیم ازش سوال نمیاد. ولی برای فهم مسایل گسسته و حتی نظریه لازمه.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz
ارسال: #۲۸۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط maryam.raz.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  استقرا به صورت مستقیم ازش سوال نمیاد. ولی برای فهم مسایل گسسته و حتی نظریه لازمه.
ممنون
یه سوال دیگه
من طبق پارسه فعلا۲۵٪ اول رو میخوام بخونم
شما که تجربه خوبی دارین به نظرتون من الان که فصل ۲ گریمالدی خوندم برم سراغ کتاب تست و یه تعدادی تست از این فصل بزنم یا نه برم ۲۵٪اول (که تا فصل ۵ میشه)کامل بخونم بعد برم سراغ کتاب تست؟

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۸۲
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ ب.ظ
اگه دور اول هستید، اول ۲۵ درصد رو بخونید بعد تست. ولی اگه تو گسسته مهارتتون خوبه تست بزنید.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz
ارسال: #۲۸۳
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۱۱ ب.ظ
بچه ها به نظرتون اگه شبکه را با راهیان ارشد شروع کنم خوبه؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۸۴
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۱۴ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ ب.ظ)شبگرد نوشته شده توسط:  بچه ها به نظرتون اگه شبکه را با راهیان ارشد شروع کنم خوبه؟

چراپارسه را نمیخونید ؟
۰
۰
ارسال: #۲۸۵
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  بچه ها clrs ساختمان داده هم داره مگه؟؟؟
بله clrs شامل پشته ها، صف ، لیستهای پیوندی ، درختها ، گراف ، مرتب سازی و... هست که مربوط به ساختمان داده اند. اصلا بخش سوم جلد اول این کتاب عنوانش ساختمان داده ست.

اوکی. مرسی. فکر کردم کتاب جدایی با عنوان ساختمان داده داره! پس همون کتاب طراحی الگوریتم ها ست که مطالب ساختمان رو داره.
Big Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۴۰۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۶۶۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۲۴۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۲۲۵ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۷۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۶,۲۲۹ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۵۲۸ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۹۱ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۶,۲۷۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۹,۲۱۸ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close