زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رمان و ادبیات - کسانی که هنوز به فرهنگ مطالعه پایبندند

ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
Star معرفی و نقد کتاب
سلام
با اجازه همه مانشتی‌ها (اگر موافق باشید)، بچه‌ها کتابهای جالبی رو که خوندن یا می خونن رو به دیگران معرفی کنن (با توضیحی مختصر) واگر امکانش بود اینجا در اختیار دیگران هم قرار بدن. احیانا اگر مایل بودید به نقدشون هم بپردازیم.(البته قبلا همچین فرومی ایجاد شده اما فقط در حد معرفی کتاب هست.امیدوارم اینجا بیشتر مباحث باز شه و رو مطالب کتابها بحث شه.)

بسم اله...
برای شروع کتاب زیر رو معرفی می کنم.

(۱۹۶۷،پال توئیچ)TheTigersFang

کتابی هست با بعد معنوی که نویسنده با عنوان "تجاربی معنوی از سفر به جهانهای ناشناخته درون" این کتاب رو معرفی کرده.پال توئیچ معتقد است "مطالب کتاب باعث انگیزش بسیاری نقاط نظر متناقض و خصومت های بی پرده خواهد شد و هر کس با ذهن باز و پاک با این کتاب روبرو شود،بی گمان هرگز کسی نخواهد بود که قبلا بوده،من این را تضمین میکنم"!
و در نقد این کتاب آمده است:
"بشرآزادی واقعی را نمی شناسد،اصول او از بیرون برایش وضع و به او اعمال شده اند.عقاید دینی اش طی اعصار متحجر شده و دیگر از درون سرچشمه نمی گیرند.آنها به دنیای بیرون تعلق دارند"(نیران جان)

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ق.ظ
معرفی و نقد کتاب
برای مدیریت مالی من کتاب پدر پولدار پدر بی پول رو معرفی میکنم .واقعا کتاب خوبیه. به مردها خیلی زیاد توصیه میشه خوندنش.
خودم ۳/۴ بار خوندم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , ملیکا
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۲۳ ق.ظ
RE: معرفی و نقد کتاب
(۲۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۹ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  برای مدیریت مالی من کتاب پدر پولدار پدر بی پول رو معرفی میکنم .واقعا کتاب خوبیه. به مردها خیلی زیاد توصیه میشه خوندنش.
خودم ۳/۴ بار خوندم.

ممکنه یه کوچولو توضیح راجع بهش بدید..

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ق.ظ
(۲۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۲۳ ق.ظ)NoOne نوشته شده توسط:  ممکنه یه کوچولو توضیح راجع بهش بدید..

خب. تو این کتاب اقای رابرت کیوساکی شاید یه تعداد از حقایق زندگی رو میگه. مثلا اعتقاد زیادی داره که کارمند نباشید و برای خودتون شرکت بزنید.
یا اینکه از درامدی که دارین خرج نکنین. در امدتون رو سرمایه گذاری کنید و از در امدی که از این سرمایه گذاری دارید . برای خرج های روزانه استفاده کنید.
که البته پیاده سازی همه نکاتی که میگه خیلی سخته.

به هر حال یکی از اموزش های مالی ایشون که خیلی هم مهم هست و قبلا برای انجمنی نوشتم رو برای اشنایی بیشتر اینجا کپی میکنم.

اقای رابرت کیوساکی معتقد هست که افراد جامعه از نظر کسب درامد به چهار ربع زیر تعلق دارند:
ربع: E . S . B . I
هریک از این ربع‌ها معرف افراد زیر هستند‌:
کارمندان‌: E
افراد خویش فرما‌: S
صاحبان شکرت‌ها‌: B
سرمایه گذاران‌: I

*افراد ربع E که کارمندان را تشکیل میدهند. این افراد تحت استخدام هستند و شعار کلی این افراد داشتن شغل ثابت با در امد ثابت است. انها برای دیگران و یا در سازمانها کار میکنند. پول و زمان کافی برای لذت بردن در اختیار ندارند(دانیال: البته به نظر من لذت بردن از زندگی الزاما و همیشه رابطه مستقیم با پول نداره). بعلت درگیر شدن در تجارت وقت در برابر پول, پتانسیل درامدی محدودی دارند.

*افراد ربع S خویش فرما هستند. مثل مغازه دارها. راننده ها. دکترها . شعار کلی این افراد این است که برای کسب موفقیت همه کارها را خودشان باید انجام دهند. ارزش اصلی این افراد استقلال هست. به اصلاح این افراد اقای خودشان و نوکر خودشان هستند. متخصصان و مشاوران نیز معمولا در این دسته جای میگیرند. این افراد به اندازه ای که وقت میگذارند میتوانند کسب درامد کنند.

*افراد ربع B صاحبان شرکت‌ها هستند که افراد ربع E و S را تحت استخدام خود در می اورند.از خصوصیات بارز این افراد این است که عموما کار خود را از صفر شروع و ان را به کسب وکار بزرگی تبدیل میکنند. انها معمولا امال و ارزوهای بزرگی دارند و اهمیت به کار گروهی میدهند. انها به دنبال این هستند که دامنه ارتباطات و خدماتشان را تا انجا که ممکن است گسترش دهند. وقت زیادی نیز دارند. زیرا اگر زمان زیادی هم کار نکنند سازمان انها طبق برنامه وظایفش را انجام میدهد و درامد ایجاد میکند.

*افراد ربع I‌: سرمایه گذارن هستند که با سرمایه گذاری در بانک یا بازار های مختلف درامد های زیادی کسب میکنند.انها دوست دارند که پولشان برایشان کار کند و در حقیقت این افراد پتانسیل درامدی نامحدودی دارند و دارایی قبلی خود را سرمایه گذاری میکنند و درامد بیشتری کسب میکنند.

مقایسه:
افراد ربع E و S‌: از انجایی که میزان درامد این افراد متناسب با حضور فیزیکی مداوم ان‌ها در محل کارشان است . علاوه بر اینکه درامد محدودی دارند از ازادی نیز برخوردار نیستند. انها اگر چند روز سر کار نروند. درامد انها نیز قطع میشود. به طور کلی میشه گفت که این افراد در چرخه دورانی زندگی گرفتار شدند. یعنی بعلت درگیر شدن در تجارت وقت در برابر پول پتانسیل درامدی محدودی دارند .

افراد ربع B و I‌: این افراد به دلیل نوع شغلی که دارند از ازادی و امنیت مالی بالایی برخوردار هستند. ضمن اینکه درامد انها نیاز به کار فیزیکی انها ندارد .

اقای رابرت کیوساکی معتقد هست که برای ثروتمند شدن نیاز هست که افراد از چرخه دورانی زندگی خارج شوند و ربع های نقدینگی شان را تغییر دهند و از ربع E و S به ربع B بیایند و بعد از اون وارد ربع I بشوند.
برای این امر افراد نیاز به اهرم دارند. اهرم میتونه پول زیاد . ارث . ایده. اختراع. لوریج در فارکس. فکر جدید و نو و ... باشه که افراد را از چرخه دورانی زندگی خارج کنه.

امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه. موفق باشید
۱
۰
پست قفل شده است
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , Msccom , 54m4n3h , Helmaa , Fardad-A , حامد , faraaz_mb , ایرسا , Aurora , EhsanChess , Mahbanoo313
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
از این کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» بسی خوشمان آمد! مشتاق خواندنش گشتیم! Smile
یکی از کتاب های خوبی که خوندم، «خلقیات ما ایرانیان»، اثر جمال زاده هست.
البته کتاب، بیشتر جمع آوری نظرات دیگران (ایرانی‌ها و غیر ایرانی ها) در مورد خلقیات ما ایرانیان هست، و فقط بخش کمی از کتاب به قلم شیرین خود جمال زاده نوشته شده!
بیشترین صفاتی که در مورد ایرانی‌ها نقل شده دروغگویی، ریاکاری، خودپسندی و ... هست.

من یه بخش از کتاب رو این جا براتون مینویسم:
در بخش از کتاب از قول گوبینو، دیپلمات و دانشمند فرانسوی که دو بار در ایران مأموریت سیاسی داشته نقل میشود:
«زندگانی مردم این مملکت عبارت است سر تا پا از یک رشته توطئه و یک سلسله پشت هم اندازی. فکر و ذکر هر ایرانی فقط متوجه این است که کاری را که وظیفه‌ی اوست، انجام ندهد. ارباب مواجب گماشته‌ی خود را نمی دهد و نوکرها تا بتوانند ارباب خود را سرکیسه میکنند. از بالا گرفته تا پایین در تمام مدارج و طبقات این ملت جز حقه بازی و کلاه برداری بی حد و حصر و بدبختانه علاج ناپذیر چیز دیگری دیده نمی شود و عجیب آن که دلپسند آنان است و تمام افراد ناس هر کس به سم خود از آن بهره مند و برخوردار است و این شیوه‌ی کار و طرز زندگی روی هم رفته از زحمت آنان می کاهد و برای آسایش و بیکاری و بیعاری میدان فراخی برای آن‌ها فراهم میسازد»

البته این کتاب چاپ نمیشه!!! (منم از دست فروش های گوشه‌ی انقلاب خریدمش) اما الآن یه سرچ زدم توی نت!
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , sepid , Helmaa , **sara** , Msccom , samanium , Aurora , EhsanChess
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ب.ظ، توسط hanif.)
معرفی و نقد کتاب
من دارم کتاب ازادی و مرگ اثر "کازانتزاکیس" (کاش درست نوشته باشم) رو می خونم واقعا تصویر سازی خوبی داره یعنی واقعا ایشون داستان ننوشتن با قلمشون فیلم درست کردن توضیحات تکمیلی رو بعد از پایان کتاب میدم.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۱۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ ق.ظ
معرفی و نقد کتاب
سمفونی پاستورال بعضا سمفونی روحانی ترجمه شده‌، اثر اندره ژید
در مورد زندگی یه دختر نابیناست که از سکوت و تاریکی مطلق به جایی میرسه که بتونه عشق رو لمس کنه و نویسنده کمکش میکنه ...
در آخر که با یه عمل جراحی بینایی ش رو بدست میاره به طرز خیلی دراماتیکی از دنیا میره !

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
۰
۰
ارسال:
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۴ ب.ظ
معرفی و نقد کتاب
من کتاب "نامه های ونسان ونگوگ" رو می خونم. در این کتاب مجموعه نامه های ونسان ونگوگ به برادرش تئو است که شامل یک سری نامه های معمولی و نامه هایی که در مورد علاقه هاش تجربیاتش و مسائل پیرامونش رخ می دهند.
در لابه لای این نامه ها جملاتی که نشات گرفته از تجربیات اوست بسیار اثر بخش و زیبا هستند.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ، توسط Marcel.)
رمان و ادبیات - کسانی که هنوز به فرهنگ مطالعه پایبندند
ما قشر دانشجو و مثلا فرهیخته مملکتیم ... باید مطالعه آزاد داشته باشیم ... (و این حرفا... )
هرکی یه رمان یا کتابی خونده که به نظرش بهترین بوده ، اینجا بگه ...شاید واسه بقیه مفید باشه !
من خودم شروع میکنم:

- در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست / ترجمه مهدی سحابی
--> به عقیده خیلی از منتقدها جزو یکی از ماندگار ترین و پیچیده ترین رمان های نوشته شده در تاریخه.توصیف های بسیار طولانی که فقط مخصوص پروست. به نظر من برای درک جادوی ادبیات باید این رمانو خوند.ویرجینیا ولف نوشته های خودشو پیش نوشته های پروست دست نوشته میدونست.
- صد سال تنهایی / گابریل گارسیا مارکز / ترجمه بهمن فرزانه
-->نمونه یکی از بارزترین رمان های سورئالیستی مخصوص امریکای لاتینه.نثر مارکز واقعا اینجا یکی از بهتریناشه.
- خانه زیبارویان خفته / یاسوناری کاواباتا / ترجمه کیومرث پارسای
-->نویسنده این کتاب نوبل ادبیات برده.مترجم این کتاب هم کارش واقعا درسته.رمان های ژاپنی بسیار فضای خاصی دارند.یه جورایی به بوف کور هدایت نزدیکه و اورلیای نروال.این کتاب سه تا داستان تقریبا کوتاه داره که همشون عالین.
- بوف کور / صادق هدایت
-->که دیگه معرف جهانیان هست!
- آئورا / کارلوس فوئنتس / ترجمه عبدالله کوثری
-->نکته بسیار خاص راجبه این کتاب اینه که از زبان دوم شخصه ! یه جورایی یه عاشقانه ست.باید خوند تا درکش کرد.
- ناطور دشت / جی.دی.سلینجر / ترجمه احمد کریمی
-->البته یه ترجمه ناتور دشت هم ازش هست.هولدن کالفیلد قهرمان داستان ، یکی از ماندگار ترین شخصیت های ادبیات امریکا شده با شخصیت پردازی های شاهکار سلینجر.خود سلینجر هم خیلی شخصیت عجیبی داشت .
- یادنامه شونکین / جون ئیچیروتانیزاکی / ترجمه علی فردوسی
-->مقدمه بسیار عالی براش نوشته شده.رمان ژاپنی بسیار فوق العاده ایه.رمانتیک و دراماتیکه . خیلی هم تاثیر گذاره.
- تهوع / ژان پل سارتر / ترجمه امیر جلال الدین اعلم
-->درسته نوبل ادبیاتُ به شخص میدن ، نه به کتاب ولی مطمئنا ساتر به خاطر همین رمان نوبل برد.رمان فلسفی که اوج اوج کاره.
- طاعون / آلبر کامو / ترجمه رضا سید حسینی
- میرا / کریستوفر فرانک / ترجمه لیلی گلستان
-->این کتاب بی نظیره ولی دیگه چاپ نمیشه- بخش هایی از کتاب: «به تو یاد خواهند داد که هر وقت تنها شدی از ترس فریاد بکشی، یاد خواهند داد که مثل بدبخت‌ها به دیوار بچسبی، یاد خواهند داد که به پای رفقایت بیافتی و کمی گرمای بشری گدایی کنی. یادت خواهند داد که بخواهی دوستت بدارند، بخواهی قبولت داشته باشند، بخواهی شریکت باشند. مجبورت خواهند کرد که با دخترها بخوابی، با چاق‌ها، با لاغرها، با جوان‌ها، با پیرها. همه چیز را در سرت به هم می‌ریزند، برای اینکه مشمئز شوی، مخصوصاً برای اینکه از امیال شخصی‌ات بترسی، برای این‌که از چیزهای مورد علاقه‌ات استفراغت بگیرد. و بعد با زن‌های زشت خواهی رفت و از ترحم آن‌ها بهره‌مند خواهی شد و همچنین از لذت آن‌ها، برای آنها کار خواهی کرد و در میان‌شان خودت را قوی حس خواهی کرد، و گله‌وار به دشت خواهی دوید، با دوستانت، با دوستان بیشمارت، و وقتی مردی را ببینید که تنها راه می‌رود ، کینه‌یی بس بزرگ در دل گروهی‌تان به وجود خواهد آمد و با پای گروهی‌تان آنقدر به صورت او خواهید زد که چیزی از صورتش باقی نماند و دیگر خنده‌اش را نبینید، چون او می‌خندیده است.»
.
.
.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahsaii , HRZ , s.sadri , Mahbanoo313
ارسال: #۱۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۰ ب.ظ
رمان و ادبیات - کسانی که هنوز از به فرهنگ مطالعه پایبندند
خب ای کاش یه مختصر هم میگفتین هر کدوم از این کتابا در چه زمینه ای هستن !( در حد یک خط ) اینجوری آدم دید بهتری داره و زمینه های علاقه مندیشو میتونه بفهمه ...
البته خب بیشتر کتابایی که اسم بردین از کتابای معروفن و خیلی ها خوندن اما خب بازم با زیر نویس آدم دید بهتری داره ...
ممنون

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ
RE: رمان و ادبیات - کسانی که هنوز از به فرهنگ مطالعه پایبندند
(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)Mahbanoo313 نوشته شده توسط:  خب ای کاش یه مختصر هم میگفتین هر کدوم از این کتابا در چه زمینه ای هستن !( در حد یک خط ) اینجوری آدم دید بهتری داره و زمینه های علاقه مندیشو میتونه بفهمه ...
البته خب بیشتر کتابایی که اسم بردین از کتابای معروفن و خیلی ها خوندن اما خب بازم با زیر نویس آدم دید بهتری داره ...
ممنون

اینه که میگی ایده خوبیه ، ولی مثلا 'در جستجوی زمان از دست رفته' حدود ۴۰۰۰ صفحه ست ! من چه زیرنویسی بدم !؟
با یه سرچ ساده میشه راجبشون دونست...
حالا این نظر منه.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۱ ب.ظ
رمان و ادبیات - کسانی که هنوز از به فرهنگ مطالعه پایبندند
خب البته نظر شما هم خوبه !
اما شما یه تاپیک با چندین صفحه رو در نظر بگیرید که هر کس چند تا کتاب معرفی میکنه اونوقت شاید برای هر کدوم سرچ کردن زمانبر باشه .
مثلا میتونید بگید فلان کتاب یه رمان فلسفیه که بیشتر روی فلان مساله تمرکز کرده و خوندنش رو به علاقه مندان .... توصیه میکنم .
یا فلان کتاب سراسر هیجانه یا تاریخیه ... فکر کنم در همین حد کافی باشه
بازم ممنون از اینکه تجربه تون رو در اختیار بقیه میذارید .

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۴ ب.ظ
[تصویر:  116872_1_1379090581.jpg]

فصل اول: روانشناسی نوین رویکردها و دغدغه ها
فصل اول: شناخت انسان با تکیه بر روانشناسی زیستی (بخش دوم)
فصل اول: شناخت‌نامه‌ی روابط عاطفی-جنسی
فصل سوم: دیدگاه تکاملی
فصل چهارم: ژنتیک
فصل پنجم: روانشناسی تکاملی
فصل ششم: سیستم عصبی (بخش اول)
فصل هفتم: سیستم عصبی (بخش دوم)
فصل هشتم:تاثیر داروها و مواد بر رفتار
فصل نهم: سیستم غدد درون‌ریز و هورمون‌ها
فصل دهم: سیستم‌های تعادل حیاتی
فصل یازدهم: سیستم‌های تعادل حیاتی
فصل دوازدهم: چاقی
فصل سیزدهم: جنس، جنسیت، رفتار جنسی
فصل چهاردهم: نظریه‌های رفتار جنسی
فصل پانزدهم: چرخه‌های درون بدن
فصل شانزدهم: خواب
فصل هفدهم: رویا
فصل هجدهم: عواطف و هیجانات
فصل نوزدهم: نظریه‌های عواطف و هیجانات
فصل بیستم: استرس

[تصویر:  116872_2_1379090581.jpg]

، پروفسور روانشناسی، رئیسِ بخش روانشناسی دانشگاهِ هالووی لندن – یکی از نهادهای پیشرو در بریتانیا - یکی از برجسته ترین روانشناسانِ معاصر بریتانیا به شمار می رود که از او تاکنون بیش از ٣٠ کتاب و تعدادِ فراوانی مقاله به زبان انگلیسی منتشر شده است. تخصص اصلی آیزنک بیش از هر چیز در رویکرد شناختی است و در این زمینه تاکنون تحقیقاتِ فراوانی توسطِ او صورت گرفته است.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel , Mahbanoo313
ارسال: #۱۵
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۱ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ)Mahbanoo313 نوشته شده توسط:  خب البته نظر شما هم خوبه !
اما شما یه تاپیک با چندین صفحه رو در نظر بگیرید که هر کس چند تا کتاب معرفی میکنه اونوقت شاید برای هر کدوم سرچ کردن زمانبر باشه .
مثلا میتونید بگید فلان کتاب یه رمان فلسفیه که بیشتر روی فلان مساله تمرکز کرده و خوندنش رو به علاقه مندان .... توصیه میکنم .
یا فلان کتاب سراسر هیجانه یا تاریخیه ... فکر کنم در همین حد کافی باشه
بازم ممنون از اینکه تجربه تون رو در اختیار بقیه میذارید .

ویرایش کردم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۳۹ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۱,۹۸۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۴۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۶۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۷۳ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۸۷ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368
  درخواست راهنمایی درباره انتخاب گرایش جهت مطالعه برای آزمون ارشد ۹۷ majidarshad96 ۵ ۴,۴۸۰ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close