زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی درباره انتخاب گرایش جهت مطالعه برای آزمون ارشد ۹۷

ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط majidarshad96.)
سلام به همه دوستان مانشتی عزیز
قبل از هرچیز یه خلاصه از وضعیت خودم بگم و بعد موضوع مورد درخواست
من ارشد ریاضی محض دارم از دانشگاه تهران . اول قصد داشتم دکتری ریاضی شرکت کنم ولی به خاطر علاقه ای که به کامپیوتر دارم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و بیام کامپیوتر
برای دکتری کامپیوتر با توجه به نداشتن هیچ رزومه ای در کامپیوتر و بحث مصاحبه های دکتری فکر کنم حتی اگر شرکت کنم و قبول هم بشم - که البته احتمالش خیلی کمه - قطعا احتمال پذیرفته شدن در مصاحبه آن در حد صفر هست . ( البته اگر دوستان به این بخش حرف من نقدی درام با گوش جان شنوا هستم چون اطلاعات دقیقی درباره مصاحبه دکتری کامپیوتر ندارم و براساس شنیده ها به این نتیجه رسیدم . ) به همین خاطر تصمیم گرفتم ارشد کامپیوتر شرکت کنم و بعد دکتری

خب اما موضوع درخواست
براساس مصاحبه های نفرات برتر ارشد سال های قبل و بررسی بخش عمده ای از نظرات دوستان عزیز در این انجمن مجموعه ای از منابع رو برای گرایش نرم افزار و هوش در نظر گرفتم و کتب دروس مشترک رو هم گرفتم و در حال مطالعه هستم . اما برای دروس تخصصی نمی دونم مدار الکتریکی ، سگنالها و سیتم ها (برای گرایش هوش ) رو بخونم یا کامپایلر و پایگاه داده (برای گرایش نرم افزار). هوش مصنوعی البته در دو گرایش مشترک هست .
تا حدودی به برنامه نویسی علاقه دارم اما آنچا که از هوش متوجه شدم اینکه بسیار متکی به ریاضیات قوی هست (که تو این بخش طبعا مشکلی ندارم) و موضوعات تحقیقاتی در اون بسیار متنوع تر و کاربردی تر هست
. از تمام دوستان عزیز ارشد و دکتری خواهش می کنم لطفا راهنمایی بفرمایید که روی کدوم گرایش تمرکز کنم ؟ براساس جمیع جهات مثلا شرایط تحصیل دوره دکتری در ایران و خارج و آینده شغلی و ...

ببخشید طولانی شد
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss.rad
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
ما تو ورودیمون از بچه های ریاضی داشتیم. به نظرم برید بچه های ارشد و دکترای هوش و نرم افزار که از ریاضی اومدن رو پیدا کنید و با اونها صحبت کنید.
در مورد نحوه کاربرد ریاضی تو هوش یا نرم میتونید برید با خود بچه ها صحبت کنید (مخصوصا در مورد تزشون چون بهش مسلط هستن)‌ و ببینید تو اون زمینه چقدر و چطور ریاضی استفاده میشه. مثلا من دیدم فردی که هوش میخوند مباحثی از آنالیز تابعی رو میدونست. یا manifold learning هم میتونه ریاضی زیادی داشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidarshad96
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۴۱ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی درباره انتخاب گرایش جهت مطالعه برای آزمون ارشد ۹۷
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ما تو ورودیمون از بچه های ریاضی داشتیم. به نظرم برید بچه های ارشد و دکترای هوش و نرم افزار که از ریاضی اومدن رو پیدا کنید و با اونها صحبت کنید.
در مورد نحوه کاربرد ریاضی تو هوش یا نرم میتونید برید با خود بچه ها صحبت کنید (مخصوصا در مورد تزشون چون بهش مسلط هستن)‌ و ببینید تو اون زمینه چقدر و چطور ریاضی استفاده میشه. مثلا من دیدم فردی که هوش میخوند مباحثی از آنالیز تابعی رو میدونست. یا manifold learning هم میتونه ریاضی زیادی داشته باشه.

ممنون از وقتی که گذاشتید و متن رو خوندید و سپاس از پاسختون .
دقیقا همین طوره ولی به دلیل فاصله ای که افتاده یک مقدار ارتباطم با محیط دانشگاه کمتر شده و دسترسی به افرادی که فرمودید رو ندارم ، به همین دلیل اینجا مطرح کردم چون حس کردم تو اینجا دوستان عزیزی هستن که میتونم از تجربشون استفاده کنم
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۰۶ ب.ظ
میتونید برید تو خود دانشگاه ها و با اساتید و دانشجوها صحبت کنید تا افرادی که از ریاضی اومدن رو معرفی کنن به شما.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۱۲:۲۸ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  میتونید برید تو خود دانشگاه ها و با اساتید و دانشجوها صحبت کنید تا افرادی که از ریاضی اومدن رو معرفی کنن به شما.
ممنون از پیشنهاد خوبتون
یک نکته ، منظورم از مطرح کردن درخواست در اینجا بیشتر استفاده از نظرات دوستانی که در دو گرایش اطلاعاتی دارند درباره شرایط ادامه تحصیل داخل و خارج دردکتری و آینده شغلی و ... این دو گرایش هست .
این که راجع به خودم گفتم خواستم شرایطم مشخص باشه چون احتمالا در پاسخ تاثیر گذار هست و از طرفی اینجا اکثر دوستان دانشجویان ویا فارغ التحصیلان کامپیوتر هستند و شرایط من متفاوته
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۳۶ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۷ ب.ظ)majidarshad96 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان مانشتی عزیز
قبل از هرچیز یه خلاصه از وضعیت خودم بگم و بعد موضوع مورد درخواست
من ارشد ریاضی محض دارم از دانشگاه تهران . اول قصد داشتم دکتری ریاضی شرکت کنم ولی به خاطر علاقه ای که به کامپیوتر دارم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و بیام کامپیوتر
برای دکتری کامپیوتر با توجه به نداشتن هیچ رزومه ای در کامپیوتر و بحث مصاحبه های دکتری فکر کنم حتی اگر شرکت کنم و قبول هم بشم - که البته احتمالش خیلی کمه - قطعا احتمال پذیرفته شدن در مصاحبه آن در حد صفر هست . ( البته اگر دوستان به این بخش حرف من نقدی درام با گوش جان شنوا هستم چون اطلاعات دقیقی درباره مصاحبه دکتری کامپیوتر ندارم و براساس شنیده ها به این نتیجه رسیدم . ) به همین خاطر تصمیم گرفتم ارشد کامپیوتر شرکت کنم و بعد دکتری

خب اما موضوع درخواست
براساس مصاحبه های نفرات برتر ارشد سال های قبل و بررسی بخش عمده ای از نظرات دوستان عزیز در این انجمن مجموعه ای از منابع رو برای گرایش نرم افزار و هوش در نظر گرفتم و کتب دروس مشترک رو هم گرفتم و در حال مطالعه هستم . اما برای دروس تخصصی نمی دونم مدار الکتریکی ، سگنالها و سیتم ها (برای گرایش هوش ) رو بخونم یا کامپایلر و پایگاه داده (برای گرایش نرم افزار). هوش مصنوعی البته در دو گرایش مشترک هست .
تا حدودی به برنامه نویسی علاقه دارم اما آنچا که از هوش متوجه شدم اینکه بسیار متکی به ریاضیات قوی هست (که تو این بخش طبعا مشکلی ندارم) و موضوعات تحقیقاتی در اون بسیار متنوع تر و کاربردی تر هست
. از تمام دوستان عزیز ارشد و دکتری خواهش می کنم لطفا راهنمایی بفرمایید که روی کدوم گرایش تمرکز کنم ؟ براساس جمیع جهات مثلا شرایط تحصیل دوره دکتری در ایران و خارج و آینده شغلی و ...

ببخشید طولانی شد

شما که کارشناسی ارشد ریاضی محض داری قاعدتا توی ریاضیات نباید مشکل داشته باشی آنچنان و سوالای ریاضی ارشد رو به راحتی میتونی جواب بدی...به نظر من (نه دانشجوی ارشدم و نه دانشجوی دکتر..فارغ التحصیل کارشناسی ام-ولی خب یخورده با تجربه-) روی دروس مشترک بیشتر تمرکز کنید و زبان و ریاضی که قاعدتا یه درصد معقولی کسب می‌کنید و از خیلیا جلو هستین...جوری که اگه این دوتا درس درصدتون خوب باشه هر گرایشی میتونید برید.. .گرایش هم بستگی به علاقه خودتون داره..هوش یک مقداری نزدیک به برق هم هست(درسایی مثل پردازش سیگنال و رباتیکز و پردازش تصویر و و ....) ولی نرم افزار نه آنچنان... درسای ارشدش بیشتر نرم افزار ان دیگه(سیستم عامل پیشرفته، پایگاه داده پیشرفته و مهندسی نرم افزار پیشرفته و الگوریتم موازی و ازین چیزا دیگه)..
از لحاظ سختی هم بخوای در نظر بگیری خوندن درسایی مثل پایگاه داده و کامپایلر به مراتب شیرین تر و ملموس تر از خوندن درسایی مثل سیگنال و مداری هست که خیلیا فراری ان ازش و اصن نمیخونن...و تقریبا اگه دقت کرده باشین اکثر رتبه خوبای هوش مشترک و زبان رو خیلی بالا میزنن و هوش رو هم معمولی

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close