زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اساتید محترم کمک کنید،دکتر لطفا راهنمایی کنید

ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان
یه مدته تصمیم گرفتم که دیگه برم توی یه شاخه تخصصی کار کنم ....
تا اینکه امروز رفتم پیش یکی از استادامون که مدرکه دکتری داره و کارش هم درسته
وقتی باهاش صحبت کردم گفت که برم php رو یاد بگیرم ولی به صورت تخصصی نه فقط طراح سایت و ...
گفت که برای شروع کار هم مثلا بتونم یه سرور کلاینت چت رو خودم بنویسم خیلی خوب میشه
بعدش رفتم پیش بکی دیگه از استادامون که توی دانشگاه محبوبیت خاصی داره و ایشون هم تایید کردن و یه چند دیقه ای با هم صحبت کردیم

حالا اومدم اینجا ببینم اساتید سابت مانشت چه مشاوره ای می کنن، ممنون می شم راهنماییم کنید...
اصلا دنبال این کار برم نرم؟
از جناب دکتر تنهایی هم خواهش می کنم راهنمایی کنید، یا اگر مقوله ی بهتری هست هم لطفا بهم معرفی کنید.
می خوام بشه یه تخصص برای آیندم
اگه یه کم سربسته نوشتم ببخشید، خواستم خسته کننده نباشه
این سوال رو من توی سایت برنامه نویس هم پرسیدم ولی چندان نتیجه ای نگرفتم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنون می شم راهنمایی کنید
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ ب.ظ
ممنونم که هیچ کس جوابی نمیده!!!
۱
۱
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ب.ظ
RE: اساتید محترم کمک کنید،دکتر لطفا راهنمایی کنید
(۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ب.ظ)desatir7316 نوشته شده توسط:  ممنونم که هیچ کس جوابی نمیده!!!

سلام
دوست عزیز
به نظر من اصلآ دنبال برنامه نویسی نرو ! با اینکه خودم برنامه نویسم و از این راه پول درآوردم ولی به پولش نمیارزه، مغز و وقت شما ارزشش بیشتر از یادگرفتن برنامه نویسیه، برو دنبال کار، تو این مملک اول کار بعد تحصیل
اومدیم من از میکرو کنترلر خوشم میاد و به شما توصیه کنم برو تو کار میکرو، اونوقت شما هم رفتی ولی نه پایه الکترونیک داشتی و نه علاقه و یه مدتی وقت خودتو هدر دادی و تو میکرو هیچی نشدی.
نتجه گیری : هر کسی از دید خودش شما رو راهنمایی میکنه ، ببین چی بهتره و چی به کار میاد، اگر دختر بودی میگفتم برو php بخون تازه میگفتم برو asp هم بخون ! شما فردا باید نون آور خانواده باشی، به فکر کار باش، الان واسه یاد گرفتن یه مهارت اونم برنامه نویسی دیره و اگرم زود بود بدرد نمیخورد
ما صادقانه حرف زدم، تصمیم با خودتونه

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , bitbit
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۴ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲ ب.ظ)desatir7316 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه مدته تصمیم گرفتم که دیگه برم توی یه شاخه تخصصی کار کنم ....
تا اینکه امروز رفتم پیش یکی از استادامون که مدرکه دکتری داره و کارش هم درسته
وقتی باهاش صحبت کردم گفت که برم php رو یاد بگیرم ولی به صورت تخصصی نه فقط طراح سایت و ...
گفت که برای شروع کار هم مثلا بتونم یه سرور کلاینت چت رو خودم بنویسم خیلی خوب میشه
بعدش رفتم پیش بکی دیگه از استادامون که توی دانشگاه محبوبیت خاصی داره و ایشون هم تایید کردن و یه چند دیقه ای با هم صحبت کردیم

حالا اومدم اینجا ببینم اساتید سابت مانشت چه مشاوره ای می کنن، ممنون می شم راهنماییم کنید...
اصلا دنبال این کار برم نرم؟
از جناب دکتر تنهایی هم خواهش می کنم راهنمایی کنید، یا اگر مقوله ی بهتری هست هم لطفا بهم معرفی کنید.
می خوام بشه یه تخصص برای آیندم
اگه یه کم سربسته نوشتم ببخشید، خواستم خسته کننده نباشه
این سوال رو من توی سایت برنامه نویس هم پرسیدم ولی چندان نتیجه ای نگرفتم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینقدر دو دل نباش!
اساتید باهنر شیرازتو هر چی بد باشن ، تو کارای فنی رو دست ندارن

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ ق.ظ
بر عکس رفیقمون که می گه برنامه نویسی توش پول نداره کلا مخالفم!
ما که خوب پول در میاریم!
البته اینکه جناب دکتر (استاد شما) گفتند برای شروع همچین کاری رو انجام بدین فکر کنم خیلی خیلی خوش بینانه نگاه کردن....
من فکر می کنم با کارهای ساده تری شروع کنید...
برنامه نویسی ۳ ساله اولش سخت و طاقت فرساست.... ۷ سال بعدیش رو باید جون بکنی و بعد از ۱۰ سال پولدار می شی برای تمام عمرت!
می تونی ۱۰ سال دندون روی جگر بذاری؟
توی این مدت حقوقت معمولی خواهد بود ولی بعدش Big Grin

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , fa_karoon , aminamini
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ق.ظ
ببخشید آقا مازیار مگه شما چند سالتونه؟یا چند ساله تو کار برنامه نویسی هستید که الان به نتیجه رسیدید که خوبه این کار؟(منظور بدی ندارم ها با احترام مطلب رو بخونید.اگه بد نوشتم شرمنده )

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ق.ظ)Ghasedake_raha نوشته شده توسط:  ببخشید آقا مازیار مگه شما چند سالتونه؟یا چند ساله تو کار برنامه نویسی هستید که الان به نتیجه رسیدید که خوبه این کار؟(منظور بدی ندارم ها با احترام مطلب رو بخونید.اگه بد نوشتم شرمنده )

۳ سال اول رو رد کردم.... ۲۶ سالمه!
الان توی دوره ۷ سال بعدیم که پروژه هام به بار نشستن و دارم روی گسترش و توسعه شون کار می کنم....( درآمد متوسط سالی ۱۰ میلیون)
اگر بیشتر کار کنیم بیشتر پول در میاریم! Big Grin
البته به خاطر ارشد یکم حساب کتابمون لب مرزی شد! ولی خدا را شکر بعد از عید داریم جبران می کنیم..... خرج دانشگاه نزدیک است!Big Grin

می شناسم کسایی رو که بعد از این ۷ سال تا سالی ۸۰ میلیون درآمد داشتند....

البته آدم های کمی هستند که این ۱۰ سال رو واقعا کار کنن و صبور باشن.... اینش سخته....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , fatima1537 , alirrrrrr , Msccom
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط desatir7316.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  ما فردا باید نون آور خانواده باشی، به فکر کار باش، الان واسه یاد گرفتن یه مهارت اونم برنامه نویسی دیره و اگرم زود بود بدرد نمیخورد
ما صادقانه حرف زدم، تصمیم با خودتونه
ممنون از صداقتت
می گم خوب منم دنبال گارم
شما می گید دنبال کار باشم منظورتون چه کاریه؟
من که گفتم می خوام دنبال یه حرفه واسه اینده باشم

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اینقدر دو دل نباش!
اساتید باهنر شیرازتو هر چی بد باشن ، تو کارای فنی رو دست ندارن
آخه می خوام بعدا از انتخابم پشیمون نشم
من نگفتم اساتیدم بدن ، اتفاقا این دو تا استاد و خیلی قبول دارم حیف که ترم و کارشناسی تموم شدن
ولی نمی دونستم تو کارای فنی رو دست ندارن

م
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ق.ظ)mam نوشته شده توسط:  البته بستگی به طراح و برنامه‌نویس هم داره. اگر ایده‌ی نویی باشه یا سیستم‌های مناسب و مورد نیاز٬ می‌تونه اعتماد رو جلب کنه.
یعنی چی؟
یعنی برم دنبال چی؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ب.ظ
کدزنی به معنای عامش یعنی اینکه یه سیستم با قابلیت‌های مورد نظر رو بهتون بدن و بنویسید ارزش چندانی نداره.
ولی نمی‌شه انکار کرد که ایده‌های ناب تو برنامه‌نویسی رو هم هر کسی نمی‌تونه بده و اجرایی کنه. مثلاً همین فیس‌بوک اگه خود مارک دست به کد نمی‌شد هیچ‌وقت اجرایی نبود. خود من الان دارم یه سیستم رو با زبان PHP می‌نویسم اما یه جورایی کل کار مال خودمه و حساسیت کار باعث شده که بخش‌های مهمش رو خودم دست به کد بشم. برای من صرفه خوبی داره این کار، ولی شک نکنید اگه بخوام همین کار رو بدم به یه برنامه‌نویس شاید یک‌دهم درآمد من رو نتونه کسب کنه.
اگه برنامه‌نویس حرفه‌ای نیستید نهایتاً ماهی حدود ۵۰۰ تومان می‌تونید کسب درآمد کنید. اما اگه حرفه‌ای باشید ممکنه تا ماهی ۵ میلیون تومان هم درآمد داشته باشید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Helmaa , Fardad-A , professional , homa , fatima1537 , Ali-B , tayebe68 , mahyamk
ارسال: #۱۰
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ ب.ظ، توسط hadi_m.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ب.ظ)مازیار صفایی نوشته شده توسط:  ۳ سال اول رو رد کردم.... ۲۶ سالمه!
الان توی دوره ۷ سال بعدیم که پروژه هام به بار نشستن و دارم روی گسترش و توسعه شون کار می کنم....

یه سئوال داشتم ! شما با چه ابزارهایی کار میکیند(ASPو SQL یا تحت ویندوز و ...) یه توضح بدین در مورد ابزارهایی که در برنامه نویسی استفاده میکند ممنون میشم.Smile

و اما در مورد این دوست گرانقدرمون Smile ببین عزیز شاید تا حالا وارد این عرصه نشدی اما من همین الان هم در زمینه نرم افزار کار کردم و هم در زمینه شبکه . در زمنیه نرم افزارها پروژه های خیلی توپی هم انجام دادم Winkاز جمله نرم افزار حرفه ایی ارشیو اسناد که واسه زندان عادل اباد شیراز بود و در کل جزئی از یک پرتال کلان قیمت بودش اما برای من در حد همین ماهی چنصد هزار تومان درامد داشت نه بیشترSmile در حالی که کل پول میرفت تو جیب شرکت پیمانکار .
تو این شرکت ما سه نفر برنامه نویس که تازه کارشون رو شروع کرده بودن ,بودیم . بعد از بیرون امدن از شرکت دو نفر تو نرمافزار موندن و من از حیطه نرم افزار خارج شدم و به جمع بچه های شبکه پیوستم و همزمان هم واسه کنکور ارشد میخوندم . خب هم تو زمینه شبکه پیشرفت کردم و هم رتبه ام بد نشد (چون رتبه ایی که انتظار داشتم رو کسب نکردم )اما گذشته از همه این حرفها الان من چی دارم ؟تازه اول راه شبکه هستم و تازه داریم تو شبکه سری بلند میکنم ولی دوستانی که تو نرم موندن تازگی شنیدم که به موفقیتهای خوبی دست پیدا کردن حتی چند روز پیش یکی از همون بچه های دوباره بهم پیشنهاد کار داد گویا به صورت تخصصی و زیر نظر دانشگاه پزشکی شیراز در زمنیه نرم افزارهای پزشکی کار میکنند و خیلی خیلی راضی بود از اینکه نرم افزار رو رها نکرده بود و اینطور بهت بگم که حتی بنا به گفته خودش مصاحبه بانک رو هم عمدا خراب کرده بوده و حالا هم از تصمیمش کاملا راضی بود(نوش جونش و انشالله موفق باشن چون به جرئت میگم ما سه نفر هر سه مون خیلی سختی کشیدیم) . حالا هم قرار بهش جواب بدم که حاضرم تو یکی و دوتا پروژه باهاشون همکاری کنم یا نه و یه جورایی انگار سرنوشت ما گره خورده با نرم افزارSmile ولی غرض از گفتن همه اینها فقط یه چیز بودکه بهت بگم فکر نکن اگر وارد شبکه یا هر کار دیگه ایی بشی از همون اول پول در میاری در حد تیم ملی !!!! نه , هر کاری چوب خوری داره . یک کار کمتر و یه کار هم بیشتر اگر چوب خوری نرم افزار بیشتر باشه لااقل زمانی که روی بازدهی بیفتی به قول دوستان هم خوب بازدهی میده ممکنه ماهی چنصد دربیاری اما کوته بین نباش و به اینده روشن نرم افزار فکر کن . باید حوصله داشته باشی واشتباه من رو هم نکن .یه وقت چشم باز میکنی و می بینی دوستانت دارن پیشرفت می کنن و خودت جا موندی . این رو به عنوان تجربه شخصی خودم می گم و وقتی تصمیمی رو گرفتی ادامه بده و مطمئن باش حتی کمترین کار هم باشه بلاخره بازدهی مناسب رو بهت میده اما نیاز به صبرو حوصله داره .
موفق باشی

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , fatima1537 , tayebe68
ارسال: #۱۱
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۳۵ ب.ظ
به نظر من اگه هر کاری رو که بخوای می تونی شروع کنی ولی دنبال علاقت با نیم نگاهی به آینده کاری برو. تو ایران الان فیلدایی روتینی که خیلیا دارن ازش پول در میارن شبکه و طراحی وب . تو هر دوی اینها اگه آشنایی چیزی داشته باشی خیلی زود می تونی خودتو بالا بکشی و اگر نه باید صبور باشی. من خودم کار شبکه نکردم ولی خوب اینجوری که میگن بهتره ولی کار وب خوبیش اینه که توش می تونی خلاقیت داشته باشی و ایده بزنی. اما در مورد وب که کار خودمم هست.تقریبا ۴ سالی هست که کار وب می کنم و PHP هم کار میکنم. اما الان تو بازار تقاضا واسه ASP.NET بیشتره. ولی خوب به شخصه PHP رو بیشتر دوست دارم چون وب رو توش بیشتر حس می کنم. اما اگه می خوای PHP یاد بگیری خیلی نمی خواد خودتو درگیره چیزای ریز کنی. می تونی از w3schools استفاده کنی و مطالب اولیه رو یاد بگیری و مهم تو این مرحله اینه که به درک خوبی از وب برسی. سعی کن html و css و jquery رو هم تا حدی بلد باشی. اونارو هم می تونی از w3schools بخونی. بعد از اینها دنبال این باش که یک framework رو یاد بگیری مثل zend , symfony , codeigniter و ... که تو اینها zend از همه معروف تره و اگه دنبال کار تو یه شرکتی پیشنهاد می کنم اون رو یاد بگیری. علت این که میگم فریم ورک رو یاد بگیر اینه که باعث سرعت دادن به کار گروهی میشه و کار رو ساختاریافته می کنه و از طرفی شرکت هم نیازی به آموزش اون نداره. به همین دلیلم شرکت ها دنبالشن. امیدوارم که تونسته باشم کمکت کنم.
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: desatir7316 , GoodStudent67 , tayebe68 , lyra.uni
ارسال: #۱۲
۲۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ
آرمین جان ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: armin_b00ter
ارسال: #۱۳
۲۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ
پول تو شبکست ، Big Grin

جای مرد بی ادب زندان است .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۷۶۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۲۱ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۸۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۱۹۲ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۱۷ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۵۱ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۰۸۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۹۵ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۴۱ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close