زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

؟

ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط ida_isp.)
؟
سلامExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamation
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , rozh66
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۷ ق.ظ
چی کار کنم؟! :( زندگی نامه!!
همین روزا هست که استخدام آموزش پرورش میاد و شما هم پی کار رو بگیر
مربی گرافیک می تونی بشی تو آموزش پرورش

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۳ ق.ظ
من اگر بودم میرفتم دنبال علاقم.من بدون اینکه به این رشته شناخت داشته باشم اومدم تو این رشته از برنامه نویسی متنفر بودم مثل تو ودرسهام افتضاح بود چون هیچی نمی فهمیدم .بعد اراده کردم وبه خودم گفتم که باید برنامه نویسی رو مسلط بشم ترم ۴ بعد برنامه نویسی پیشرفته که افتادم رفتم وبیرون از دانشگاه برنامه نویسی رو قوی شدم و کار کردم وکار کردم اونقدر که بعدش تمام دروس رشته ام رو عالی یاد میگرفتم واز اینکه اومده بودم این رشته خیلی خیلی خوشحال بودم .درسم که تمام شد بعد چند سال دوباره تصمیم گرفتم بخونم .هی می بریدم ودوباره وصل میشدم هی میبریدم و... دوبار همی آمدم چون نمی تونستم از علاقه ام دست بردارم میرفتم دنبال کارهای دیگه میدیدم ارضام نمی کنه درگیر با کار شدم راضی ام نکرد درگیر با کار های هنری زنانه همه رو ه نحو احسن انجام میدادم اما می دیدم که اینا رو هر زنی می تونه انجام بده روحم می خواست که پیشرفت کنه تو زمینه ای که بهش علاقه داشتم یعنی رشته خودم برای همین دوباره برگشتم چون میدونم باید برسم به هدفم این به من آرامش میده نه چیز دیگه . باور کن حتی ازدواج هم بعد یه مدت مسخت می کنه تو خونه موندن .من رفتم دنبال علاقه مندیم تا هر زمان که طول بکشه .
من اگه جات بودم میرفتم دنبال علاقم ببین علاقت چیه .از چیزی نترس شما میگی علاقت تدریسه برو ریاضی تدریس کن آگهی بده دم مدارس تو اینترنت ووووو مطمئن باش اگه بری دنبال هدفت بهش میرسی باید زرنگ باشی از کلاس خصوصی تو خونه شروع کن اون موقع کلی تجربه پیدا میکنی.از زندگیت لذت ببر .من از رفتن دنبال ارشد لذت میبرم برای همین چون همه راههای دیگه رو رفتم و می دونم علاقمندی من اینه تا آخرش میرم هر چند سال که طول بکشه .شما میگی معلوم نیست چند اسل دیگه به پول برسم با ارشد خوندن چه تضمینیه چند سال دیگه به پول برسی .؟
می تونی درس بدی در کنارش به کارهای هنریت هم برسی هنر رو بزار زنگ تفریح زندگیت وبرای خودت یه هدف تعیین کن تا بهش برسی اما هدفی رو ترسیم کن که بهش علاقمندی وحاضری بابتش همه چیز رو بدی اون موقع است که لذت میبری .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , ida_isp , nomad:D , Aurora , Mahbanoo313 , rozh66 , baran
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ق.ظ، توسط pofef.)
سلام.
اگه علاقه نداری میتونی فوق بری رشته معماری یا یکی از رشته های هنر.کلاسای کنکور رو شرکت کن.ما اومدیم از زندگی لذت ببریم وتو جایگاهی که براش آفریده شدیم قرار بگیریم. برای علایقت هیچ محدودیتی تو ذهنت قرار نده بذار با آرزوهات باشی. یکی از دوستام میگفت اگه بری تو دهه ۳۰ دیگه راه برگشت نداری همین الان باید با علایقت پیش بری تا اون موقع ناراحت نباشی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , nomad:D , rozh66 , baran
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
من فکر میکنم تقریبا" بیش از ۹۰ درصد آدما دوست دارن نتیجه کارشون را در عمل ببینند. یعنی کارشون یه جوری باشه که نتیجه اش زود ظاهر بشه. یه درصد ناچیزی زیاد براشون این امر مهم نیست. یعنی به علومی رو میارن که در عمل ممکنه بزودی نتایجی ازش دیده نشه.
شاید بگید خب خیلیا دنبال نوشتن مقاله در فلان موضوع هستن که چندان نمودی هم بزودی نداره.من عرض میکنم که الآن داریم روی علایق بحث میکنیم. خیلی از اینکارهای مقاله نویسی از سر عشق و علاقه نیست.با جرات میشه گفت نود و نه درصد مقالات دوستان فقط برای اخذ پذیرش و قبولی در دکترا و پیدا کردن شغل و .... اینا ست و تقریبا" قریب به اتفاقشون از سر عشق و علاقه نیست از سر مسائل دیگه است. این مقالات اگه نمود در دنیای ما داشته باشه ما جهان سومی ها نمود آشکارش را نمی بینیم.
گاهی در این انجمن دوستانی این ویژگی خاص را که عرض کردم خیلی ساده میگن و میگن علاقه ندارن. علاقه نداشتن یا ناشی از اینه که در اون زمینه پایه قوییی وجود نداره. مثلا" کسیکه عادت به تحلیل و ریاضی نداره و تا فوق لیسانس اومده خب سختشه که حالا بخواد خودش را عادت بده و یا ناشی از همان عدم نمود نتایج نزدیکه. چیزی که انسان را مثل موتور به پیش می بره.
یه روز از پزشکی پرسیدم چرا ارتوپد شدی گفت من علاقه دارم نتیجه کارم را ببینم. وقتی یه کار ارتوپدی انجام میدم خیلی زود نتایجش دیده میشه و من لذت میبرم که علم من چه زود و چه خوب نتیجه داد. ولی اگه مثلا" متخصص اعصاب میشدم مجبور بودم یه دارویی تجویز کنم. که شاید نه علت را درست پیدا میکردم و نه نتیجه را بوضوح میدیدم.اگه مریض با داروی من هم خوب میشد باز خیلی نمود هنر من نبود.
بعضی رشته های مهندسی مثل معماری همین خاصیت بروز نتیجه کار را داره. نتیجه ای که نمودش را همه میتونند ببینن.ساختمان یا پل یا یه اثر معماری....
هنر هم همین ویژگی را داره.
ولی در مهندسی کامپیوتر خصوصا" در کشورهای جهان سوم که بیشترمصرف کننده هستیم این نمود آنی را برای بسیاری از مشاغل نداریم. شما میرید تو یه شرکت کامپیوتری یه نرم افزاری تولید میکنید و معلوم نیست بخرن نخرن. حالا استفاده بشه نشه. این ویژگی برای بعضی از ماها ارضا کننده نیست. میخواهیم کارمون نتیجه آشکار داشته باشه. تدریس هم نتایج آشکاری داره.
اگه من درست حدس زدم بگید تا در اینمورد بحث کنیم اگه نه که معذرت میخوام وقتتون را گرفتم.Smile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , انرژی مثبت , SaMiRa.e , ida_isp , ماه بانو , nomad:D , Mohammad-A , SarahArshad , firouzi.s , Aurora , Mahbanoo313 , sepid , مازیار صفایی , neilabak , kerm , alirrrrrr , rozh66 , baran , Xilinx
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ق.ظ
RE: چی کار کنم؟! :( زندگی نامه!!
خب اینکه شما به گرافیک علاقه دارین خیلی خوبه دیگه حتی احتیاج به تغییر رشته هم ندارین
خیلی از دوستای من که نرم افزار خونده بودن وارد شرکت های گرافیکی شدن

طراحی پوستر و بنر و مجلات و کلیپ و ...
هم درآمد خوبی دارن و هم از کارشون راضی هستن
نمیدونم چرا شما فکر میکنید باید تغییر رشته بدین تا بتونید کارهایه گرافیکی انجام بدین!!!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , kerm , rozh66
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط ida_isp.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  من اگر بودم میرفتم دنبال علاقم.من بدون اینکه به این رشته شناخت داشته باشم اومدم تو این رشته از برنامه نویسی متنفر بودم مثل تو ودرسهام افتضاح بود چون هیچی نمی فهمیدم .بعد اراده کردم وبه خودم گفتم که باید برنامه نویسی رو مسلط بشم ترم ۴ بعد برنامه نویسی پیشرفته که افتادم رفتم وبیرون از دانشگاه برنامه نویسی رو قوی شدم و کار کردم وکار کردم اونقدر که بعدش تمام دروس رشته ام رو عالی یاد میگرفتم واز اینکه اومده بودم این رشته خیلی خیلی خوشحال بودم .درسم که تمام شد بعد چند سال دوباره تصمیم گرفتم بخونم .هی می بریدم ودوباره وصل میشدم هی میبریدم و... دوبار همی آمدم چون نمی تونستم از علاقه ام دست بردارم میرفتم دنبال کارهای دیگه میدیدم ارضام نمی کنه درگیر با کار شدم راضی ام نکرد درگیر با کار های هنری زنانه همه رو ه نحو احسن انجام میدادم اما می دیدم که اینا رو هر زنی می تونه انجام بده روحم می خواست که پیشرفت کنه تو زمینه ای که بهش علاقه داشتم یعنی رشته خودم برای همین دوباره برگشتم چون میدونم باید برسم به هدفم این به من آرامش میده نه چیز دیگه . باور کن حتی ازدواج هم بعد یه مدت مسخت می کنه تو خونه موندن .من رفتم دنبال علاقه مندیم تا هر زمان که طول بکشه .
من اگه جات بودم میرفتم دنبال علاقم ببین علاقت چیه .از چیزی نترس شما میگی علاقت تدریسه برو ریاضی تدریس کن آگهی بده دم مدارس تو اینترنت ووووو مطمئن باش اگه بری دنبال هدفت بهش میرسی باید زرنگ باشی از کلاس خصوصی تو خونه شروع کن اون موقع کلی تجربه پیدا میکنی.از زندگیت لذت ببر .من از رفتن دنبال ارشد لذت میبرم برای همین چون همه راههای دیگه رو رفتم و می دونم علاقمندی من اینه تا آخرش میرم هر چند سال که طول بکشه .شما میگی معلوم نیست چند اسل دیگه به پول برسم با ارشد خوندن چه تضمینیه چند سال دیگه به پول برسی .؟
می تونی درس بدی در کنارش به کارهای هنریت هم برسی هنر رو بزار زنگ تفریح زندگیت وبرای خودت یه هدف تعیین کن تا بهش برسی اما هدفی رو ترسیم کن که بهش علاقمندی وحاضری بابتش همه چیز رو بدی اون موقع است که لذت میبری .

جدا؟ تو هم از برنامه نویسی بدت میاد؟ولی سعی کردی بهش علاقه مند بشی و شدی...من حاضر نیستم حتی سعی کنم!Sad علاقم هم ریاضیه هم هنر! ریاضی که میگم صرفا خود ریاضی نیست من خیلی از درسای دانشگاهمونم دوست داشتم بیشتر درسای سخت افزاری میشه گفت....اما نمیدونم میترسم بعد از ارشد(با فرض اینکه قبول بشم) باز روزگارم بشه مثل همین الآن بیکار!Sad واسه تدریسم آخه کی پیدا میشه بیاد پیش یکی که هیچ تجربه ای نداره؟!Huh ممنونم از راهنماییت حرفات قشنگه اما یکم نشدنیهConfused

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۲ ق.ظ)pofef نوشته شده توسط:  سلام.
اگه علاقه نداری میتونی فوق بری رشته معماری یا یکی از رشته های هنر.کلاسای کنکور رو شرکت کن.ما اومدیم از زندگی لذت ببریم وتو جایگاهی که براش آفریده شدیم قرار بگیریم. برای علایقت هیچ محدودیتی تو ذهنت قرار نده بذار با آرزوهات باشی. یکی از دوستام میگفت اگه بری تو دهه ۳۰ دیگه راه برگشت نداری همین الان باید با علایقت پیش بری تا اون موقع ناراحت نباشی.

نمیتونم بگم علاقه ندارم...علاقه به اینکه برنامه نویس باشم! ندارمSad نمیدونم از کجا شروع کنم دنبال کدوم برم..از این وضع بیکاری و بلاتکلیفی بدم میادو میترسمSad
۰
۰
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ق.ظ
خیلیییی شباهت ها داریم با همدیگه
منم عشق ریاضی بودم و عشق هنر
و دقیقاً همین مراحلی که تو گفتی برام طی شد
البته تا قبل از دانشگاه
ولی من آیتی رو دوست داشتم ( البته نمیدونم واقعا دوست داشتم یا نه .. چون اصلاً شناخت دقیق ازش نداشتم Big Grin هنووزم ندارم !!!)
ولی بیشتر برام مهم بود که شیمیییییی توش نباشههههههه
وقتی رفتم دانشگاه به خیلی از درسا علاقه مند شدم
ولی در کنار دانشگاهم پارسال هنر هم شرکت کردم !!! ( کنکور کارشناسی ها ) رتبم خوب نشد ۱۳۰۰ ولی نسبت به خود بچه های هنری دور و برم ... با وجود بیست واحد درس دانشگاهی که داشتم رتبه بدی نبود .... برای مرحله بعد هم که کنکور عملی بود .. اون رو هم راه پیدا کردم و رفتم ... ولی انتخاب رشته هام خیلی دانشگاه های خوب بود Big Grin دیگه نشد که برم ! ( خیلی خدارو شکر که نشد ! )

در مورد کارهای هنری
فکر نکن علمشو نداری ... فکر نکن بدون دانشگاه هیچ علمی به دستت نمیاد .... این همه تحصیل کرده بی سواد دیدیم .. دیگه باید باور کرده باشیم دانشگاه تنها راه رسیدن به علم نیست ...

من خیلی رشته هارو تست کردم ! تذهیب، نگارگری، خط ، دیجیتال پینتینگ ، مداد رنگ ... پوستر و بنر و کارت ویزیت هم میزنیم Big Grin

خیلی از ماها کل درسای چارسال کارشناسی رو توی چند ماه میخونیم Huh به تسلط خیلی خوبی هم میرسیم ..
اگه به هنر علاقه داری .. نترس ..شروع کن ...

چقده زیاد و الکی حرف زدم Confused فقط هدف ام این بود که بگم .. هنر رو کنار درس میتونی دنبال کنی ...
ما زیاید وابسطه شدیم به دانشگاه ...

الان تو توی فرضت اینه که .. هر چی رو که بخوای انتخاب کنی باید: (حداقل یک سال خوندن برای ارشدش + حداقل دوسال مدرک ارشد+ n سال گشتن دنبال کار ) رو به دنبالش داشته باشی
ولی فرمول ساده تر اینه که از همین الان هرچی که عشقت میکشه رو شروع کنی .. و ببینی واقعا چقدر مرد عمل هستی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , مازیار صفایی , Avicenna , rozh66
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط ida_isp.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من فکر میکنم تقریبا" بیش از ۹۰ درصد آدما دوست دارن نتیجه کارشون را در عمل ببینند. یعنی کارشون یه جوری باشه که نتیجه اش زود ظاهر بشه. یه درصد ناچیزی زیاد براشون این امر مهم نیست. یعنی به علومی رو میارن که در عمل ممکنه بزودی نتایجی ازش دیده نشه.
شاید بگید خب خیلیا دنبال نوشتن مقاله در فلان موضوع هستن که چندان نمودی هم بزودی نداره.من عرض میکنم که الآن داریم روی علایق بحث میکنیم. خیلی از اینکارهای مقاله نویسی از سر عشق و علاقه نیست.با جرات میشه گفت نود و نه درصد مقالات دوستان فقط برای اخذ پذیرش و قبولی در دکترا و پیدا کردن شغل و .... اینا ست و تقریبا" قریب به اتفاقشون از سر عشق و علاقه نیست از سر مسائل دیگه است. این مقالات اگه نمود در دنیای ما داشته باشه ما جهان سومی ها نمود آشکارش را نمی بینیم.
گاهی در این انجمن دوستانی این ویژگی خاص را که عرض کردم خیلی ساده میگن و میگن علاقه ندارن. علاقه نداشتن یا ناشی از اینه که در اون زمینه پایه قوییی وجود نداره. مثلا" کسیکه عادت به تحلیل و ریاضی نداره و تا فوق لیسانس اومده خب سختشه که حالا بخواد خودش را عادت بده و یا ناشی از همان عدم نمود نتایج نزدیکه. چیزی که انسان را مثل موتور به پیش می بره.
....

خیلی ممنونم از صحبتهاتون درست میگید اما علت اینکه از برنامه نویسی بدم میاد این نیستSadعلتش سلیقس، استعداد نداشتنه،متفاوت بودن روحیه....نه ندیدن نتیجش....من الآن نمیدونم چیکار کنم چون دوست ندارم کار برنامه نویسی کنمو مدرک لیسانسم متاسفانه اینه و هرجا میرم بالاخره باید برنامه نویسی کنم!! که دوست ندارمSad اگر بدونم ارشد قبول میشم و درسای سخت افزاری برنامه نویسی کمتری داره بدونم دوسشون داشته باشم، یکم آروم میگیرم که حداقل آیندم خوبه و اینجوری نیستSad اما هیچی معلوم نیست باز اصلا معلوم نیست بعدش چی میشه به فرض قبولی ۲ سال دیگه با مدرک فوق لیسانس میخام بیکار باشم؟!!!Sad SadSadSadSadSad نمیدونم چی کار کنم نمیدونم تو چه راهی برم مثل اینه که تو یه لوپ افتادمو هی دور خودم و افکارم میچرخم از این شاخه به اون شاخه! Sad

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ق.ظ)zahra67 نوشته شده توسط:  خب اینکه شما به گرافیک علاقه دارین خیلی خوبه دیگه حتی احتیاج به تغییر رشته هم ندارین
خیلی از دوستای من که نرم افزار خونده بودن وارد شرکت های گرافیکی شدن

طراحی پوستر و بنر و مجلات و کلیپ و ...
هم درآمد خوبی دارن و هم از کارشون راضی هستن
نمیدونم چرا شما فکر میکنید باید تغییر رشته بدین تا بتونید کارهایه گرافیکی انجام بدین!!!!!

واقعا؟؟؟؟ چقدر خوب!! این جور کارا هم دوست دارم....آخه با این مدرک تو این زمینه ها جاییو پیدا نکردم...اگر لازم باشه فلش یاد میگیرم تری دی مکس و فتوشاپ هم تا حدودی بلدم...اما آخه از کجا همچین کاریو پیدا کنم؟!!Huh

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ ق.ظ)ماه بانو نوشته شده توسط:  خیلیییی شباهت ها داریم با همدیگه
منم عشق ریاضی بودم و عشق هنر
و دقیقاً همین مراحلی که تو گفتی برام طی شد
البته تا قبل از دانشگاه
ولی من آیتی رو دوست داشتم ( البته نمیدونم واقعا دوست داشتم یا نه .. چون اصلاً شناخت دقیق ازش نداشتم Big Grin هنووزم ندارم !!!)
ولی بیشتر برام مهم بود که شیمیییییی توش نباشههههههه
وقتی رفتم دانشگاه به خیلی از درسا علاقه مند شدم
ولی در کنار دانشگاهم پارسال هنر هم شرکت کردم !!! ( کنکور کارشناسی ها ) رتبم خوب نشد ۱۳۰۰ ولی نسبت به خود بچه های هنری دور و برم ... با وجود بیست واحد درس دانشگاهی که داشتم رتبه بدی نبود .... برای مرحله بعد هم که کنکور عملی بود .. اون رو هم راه پیدا کردم و رفتم ... ولی انتخاب رشته هام خیلی دانشگاه های خوب بود Big Grin دیگه نشد که برم ! ( خیلی خدارو شکر که نشد ! )

در مورد کارهای هنری
فکر نکن علمشو نداری ... فکر نکن بدون دانشگاه هیچ علمی به دستت نمیاد .... این همه تحصیل کرده بی سواد دیدیم .. دیگه باید باور کرده باشیم دانشگاه تنها راه رسیدن به علم نیست ...
من خیلی رشته هارو تست کردم ! تذهیب، نگارگری، خط ، دیجیتال پینتینگ ، مداد رنگ ... پوستر و بنر و کارت ویزیت هم میزنیم Big Grin
......

چه جالب...پس تو الآن چه کار میکنی؟ واسه ارشد رشته خودت میخونی؟ هنر چی؟ درست میگی فقط دانشگاه نیست ...میگی هنر در کنار درس؟ این خیلی خوبه اما میترسم اون درسی که میخونم بعدا جایی به دردم نخوره...Huh چقدر خوب پس تو وضعیت منو درک میکنی.....:-<
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط ماه بانو.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  چه جالب...پس تو الآن چه کار میکنی؟ واسه ارشد رشته خودت میخونی؟ هنر چی؟ درست میگی فقط دانشگاه نیست ...میگی هنر در کنار درس؟ این خیلی خوبه اما میترسم اون درسی که میخونم بعدا جایی به دردم نخوره...Huh چقدر خوب پس تو وضعیت منو درک میکنی.....:-<

واسه ارشد رشته کامپیوتر میخونم Big Grin
کلاً من با خودم کلنجار میرم ... بعد تصمیم میگیریم بعد سعی میکنم عملیش کنم Big Grin
زیاد در مرحله کلنجار باقی نمی مونم
میگم اینهارو تست کردم نه که الان همه کاری رو انجام بدم در کنار درسم ! فقط خط رو هر از گاهی میرم کلاس .. ولی خب با سرعت کند دارم پیشرفت میکنم توی خطاطی .. چون الان اولویتم شده درس ... ولی از وقتی که برای هنر گذاشتم اصلاً پشیمون نیستم ..

الان ارشد برام پر رنگ تر شده و میبینم که دوسش دارم

اگه الان تصمیم بگیری که هنر در کنار درس ! این پروسه هنر و درس در کنار هم که سریع شروع نمیشه که !
که تبعاتی هم که میگی .. یعنی به درد نخوردن درسش .. سریع آشکار نمیشه که !
دیدن افق های دور خوبه !
ولی مدل سازی کن ! پیش فرض هات رو عمیق تر کن ! اطلاعات زاید رو کنار بزار !
اینی که شما میگی بعد از سه چهارسال یا بیشتر خود نمایی میکنه
ولی الان یک شرایط یک ماهه یا حتی یک هفته ای برای خودت فراهم کن
اهدافت رو بنویس .. دو دوتا چارتا کن .. رشته های هنری رو بشناس ..
یکی رو شروع کن... یعنی میگم پاتو از فکر کردن خالص فراتر بزار ... برو ... کلاس رو ثبت نام کن ... وسایلش رو بگیر ...
تو نت سرچ کن .. کله گنده های اون رشته رو پیدا کن .. گالری هاشون رو توی اینترنت ببین
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , rozh66
ارسال: #۱۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ب.ظ
من خیلی تو نیازمندها دیدم که زدن به یک نفر مسلط به کورل و فتوشاپ نیازمندیم
تو اینجور کارها بیشتر از مدرک، مهارت مهمه
بعضی ها هم بعنوان کارآموز وارد میشن بدون حقوق تا مهارت پیدا کنن
من کسی را میشناسم که دیپلم کامپیوتر بود و هیچ کلاسی هم نرفته بود با کاراموزی و حقوق ماهی ۶۰ تومن شروع کرد اما حالا بعد از ۳-۴ سال خودش شرکت زده و ماهی چند میلیون درآمد داره و بین گرافیک کارها هم معروفه با دیپلم کامپیوتر

حالا که علاقه ات رو میدونی پاشو تلاش کن و ...
چون این حرفها فقط باعث میشه که انگیزه ای برای تلاش کردن نداشته باشی

تو اینترنت بگرد و اسامی شرکت های گرافیکی شهرتون در بیار و بهشون زنگ بزن ، سر بزن و ...
از یه جایی شروع کن
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  خستتون کردم جالا همه اینا یه طرف؛ طرف دیگه اینکه الآن فهمیدم عاشق هنرم! نقاشی،گرافیک،مجسمه سازی و ... حدود ۱ سال هم هست که کلاس نقاشی میرم و واقعا علاقه دارم. چند ماهی هم تو یه دفتر معماری به کارای فتوشاپ و اتوکد مشغول بودم اما چون مهندس معمار نبودم و نمیتونستم از خودم طرح و نظر بدم زیاد احساس خوبی نداشتم و دیگه ادامه ندادم
خوبی هنر اینه که حتما نیاز به تحصیلات آکادمیک نداره و مثلا یک استاد نقاشی ممکنه خیلی هم خوب هنرجو تربیت کنه و تابلو بکشه و خوش ذوق باشه ولی دانشگاه نرفته باشه
درمورد اینکه از خودتون طرح و نشر بدین باید بگم نباید اینقدر انتظارتون از خودتون زیاد باشه . شما تازه در شروع راهید . ولی اگر مطالعه و آموزش و تلمذ در وادی هنر را ادامه بدید حتما بهش میرسید .
چون از نظر من هنر از علم کامپیوتر هم وسیعتره و جای کار زیادی داره
برای داشتن ایده میتونید کتابهای مبانی هنرهای تجسمی هم بخونید تا شما را با اصول کار آشنا کنه
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  اما از هنر چه طوری میشه کسب درآمد کرد یا حداقل چقدر طول میکشه که به اون مرحله برسم......اونوقت اون همه درسی که خوندم چی میشه....؟ این کارو که با یه سیکل هم میشد کرد؟!!

اگربه مرحله دادن ایده و طرح با استفاده از ذهنتون برسید خیلی هم درآمد داره Smile و باتوجه به اینکه شهرتون هم اصفهانه دیگه خیلی زیاد درآمد خواهید داشت چون بازار کار داره. البته رقباتون هم اونجا زیادنSmile
درمورد اینکه با سیکل هم میشه انجام داد باید بگم درسته و اصل اینه که هنر باید توی ذات آدم باشه.
ولی امروزه تحصیلات آکادمیک هم جای خودش را باز کرده و مثلا برای ایجاد یک دفتر تبلیغاتی(علی الخصوص توی شهرهای بزرگ)دیگه حتما باید تحصیلات آکادمیک داشته باشید.چون درطی تحصیل با خیلی آموزشها و دیدگاهها آشنا میشید که بعدها خودتون میتونید بهبودش بدید و ازش استفاده کنید . یا خلاقیت به خرج بدید

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  فکر میکنم یعنی جایی برام پیدا میشه که بتونم ریاضی یا فیزیک دبیرستان یا راهنمایی تدریس کنم!؟
این هم که گفتید باز هم خواهان داره و درآمدش هم خوبه.مخصوصا اگر تدریستون شیرین باشه و خودتون هم به مباحث مسلط باشید . منمیشناسم دبیرایی که حق التدریس بودند ولی با درآمد خصوصی چند برابر یک رسمی حقوق داشتند

ولی به نظر من اگر رشته ریاضی یا فیزیک رفته بودید موفق تر میشدید
از نظر من همون تدریس ریاضی و فیزک را داشته باشید(درامدش هم خوبه ولی باید بدونید که دانش آموزها هم قدرت بیان و انتقال خوب میخوان+مهارت تدریس) در کنارش هم به هنر بپردازید
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  من اگر بودم میرفتم دنبال علاقم.من بدون اینکه به این رشته شناخت داشته باشم اومدم تو این رشته از برنامه نویسی متنفر بودم مثل تو ودرسهام افتضاح بود چون هیچی نمی فهمیدم .بعد اراده کردم وبه خودم گفتم که باید برنامه نویسی رو مسلط بشم ترم ۴ بعد برنامه نویسی پیشرفته که افتادم رفتم وبیرون از دانشگاه برنامه نویسی رو قوی شدم و کار کردم وکار کردم اونقدر که بعدش تمام دروس رشته ام رو عالی یاد میگرفتم واز اینکه اومده بودم این رشته خیلی خیلی خوشحال بودم .درسم که تمام شد بعد چند سال دوباره تصمیم گرفتم بخونم .هی می بریدم ودوباره وصل میشدم هی میبریدم و... دوبار همی آمدم چون نمی تونستم از علاقه ام دست بردارم میرفتم دنبال کارهای دیگه میدیدم ارضام نمی کنه درگیر با کار شدم راضی ام نکرد درگیر با کار های هنری زنانه همه رو ه نحو احسن انجام میدادم اما می دیدم که اینا رو هر زنی می تونه انجام بده روحم می خواست که پیشرفت کنه تو زمینه ای که بهش علاقه داشتم یعنی رشته خودم برای همین دوباره برگشتم چون میدونم باید برسم به هدفم این به من آرامش میده نه چیز دیگه . باور کن حتی ازدواج هم بعد یه مدت مسخت می کنه تو خونه موندن .من رفتم دنبال علاقه مندیم تا هر زمان که طول بکشه .

جدا؟ تو هم از برنامه نویسی بدت میاد؟ولی سعی کردی بهش علاقه مند بشی و شدی...من حاضر نیستم حتی سعی کنم!Sad علاقم هم ریاضیه هم هنر! ریاضی که میگم صرفا خود ریاضی نیست من خیلی از درسای دانشگاهمونم دوست داشتم بیشتر درسای سخت افزاری میشه گفت....اما نمیدونم میترسم بعد از ارشد(با فرض اینکه قبول بشم) باز روزگارم بشه مثل همین الآن بیکار!Sad واسه تدریسم آخه کی پیدا میشه بیاد پیش یکی که هیچ تجربه ای نداره؟!Huh ممنونم از راهنماییت حرفات قشنگه اما یکم نشدنیهConfused
چرا فکر می کنی نشدنیه دوست من اصلا هم نشدنی نیست چون اینها برای خودم اتفاق اقتاده عزیزم که نوشتم من با تیلیغات توی اینترنت ودانشگاه خودم به راحتی شاگرد خصوصی داشتم وبه راحتی کار می کردم همین کارهای دانشجویی من رو بسیار قوی کرد وتونستم وارد بازار کار واقعی بشم.ببخش که این رو می گنم اما به نظر من شما باید کمی دیدت را عوض کنی وفکر نکنی که همه دوستان که کار های بزرگ انجام دادند برایشان همه شرایط بوده .زحمت داره شب نخوابی داره زجر داره اما میشه برای یه ارور تو برنامه نویسی روزها وشبها فکر کردم دویدم دنبال دوستان که بلد بودن سرچ کردم وشبها تا صبح کار کردم تا تونستم اره نشدنی به نظرت میاد چون نیومدی وسط گود من هم مثل شما بی تجربه بودم از جاهای پایین شروع کردم آموزشگاهها با درس آی سی دی ال وووو بعد از تجربه ام تو برنامه نویسی استفاده کردم وفقط دوره های برنامه نویسی برای دیپلمه های کامپیوتر بر می داشتم با علاقه زیادی که به تدریس وبرنامه نویسی داشتم شاگردهای خیلی سطح پایین رو می کشیدم بالا وبعد کلاسهای درسی دانشجو ها. همین باعث میشد که مدیر موسسه دیگه حاضر نشه من رو از دست بده حالا اونا دنبال منن ومن دیگه نمی خوام برم (حمل بر خود ستایی نشه می خوام بگم میشه )چون میخوام به عشقم یعنی تدریس تو مقاطع بالاتر برسم .نشدنی نیست اما به دست آوردنش زحمت داره خیلی هم زیاد باید زحمت بکشی .با یک مدت کوتاه با همون مدرک دکترا هم نمی تونی موفق باشی همه چیز زمان می خواد وحوصله وتلاش دوست من .تلاش کن و باز هم تلاش کن .اون موقع اگه نشد ببر نه الان .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
ارسال: #۱۴
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ ب.ظ
ممنونم بچه ها از همتون ممنونم که راهنماییم میکنید اما گزینه ها زیاده مشکل منم همینه که نمیدونم کدوم رو و از کجا شروع کنمSad الآن ۲-۳ ساعته پشت سیستمم دارم دنبال شرکت های گرافیکی میگردم ولی جز ۲ مورد پیدا نکردم..که اونام مثلا دیپلم گرافیک میخوان!! :-< در مورد تدریس کجا تبلیغ کنم؟ چه جوری شروع کنم؟ Huh هیچ آموزشگاهی خب منی که هیچ سابقه ای ندارم قبول نمیکنه Sad
نمیدونم حسابی گیجم...اما حرفاتون جالب بود روی همش فکر میکنم.... خیلی متشکرم....
کاش به یه نتیجه ای برسمRolleyes
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  واقعا؟؟؟؟ چقدر خوب!! این جور کارا هم دوست دارم....آخه با این مدرک تو این زمینه ها جاییو پیدا نکردم...اگر لازم باشه فلش یاد میگیرم تری دی مکس و فتوشاپ هم تا حدودی بلدم...اما آخه از کجا همچین کاریو پیدا کنم؟!!Huh

این پیشنهاد یکی از بهترینها می تونه باشه برای شما دوست من .شما می تونی با یاد گرفتن فلش وفتوشاپ در بخش طراحی شرکتهای طراحی صفحات وب کار کنی .می تونی باید گرفتن کرول دراو و فتوشاپ در شرکتهای تبلیغاتی کار کنی .به نظر من یه مدت حتی به صورت رایگان برو تو دفاتر تبلیغاتی فقط نگاه کن فقط ببین چه می کنند اون موقع متوجه میشی.طراحی سایتها خیلی هیجان انگیز وسلیقه ای و نیاز به دید هنری زیادی داره شما می تونی اونجا هم فعالیت کنی .اصلا نیاز به برنامه نویسی به اون حدی که شما فکرش را بکنی هم نداره در حد تنظیم کردن ومقدار دادن بخشهای مختلف هست که با سی اس اس می تونی کارت رو راه بیاندازی .برو ببین برو کلاس بگیر با طراحان وب .با فلش می تونی قشنگترین طراحی های وب رو داشته باشی که باز هم روحیه هنری می خواد وتکنولوژی فلش رو .همه اینا هست که می تونی بدون تغییر رشته به علاقت که هنر ونقاشی هم هست برسی تازه جلوتری از بچه های هنر به خاطر اینکه به کامپیوتر مسلطی وجلوتری از بچه های کمپیوتری چون به هنر مسلطی .پس این گزینه به نظر من می تونه بهت کمک کنه من اگر جات بودم در طی یک سال اما در محیط عملی می رفتم کار یاد میگرفتم. می تونی کمی از هر نرم افزار رو یاد بگیری کمی سایتها وکارتهای ویزیت سزبزگهای تبلیغاتی رو ببین ایده بگیر برای خودت نمونه کار درست کن بعد با همین نمونه کارها برو جلو کارت رو عرضه کن حتمی اوائل با حقوق کم استخدام میشی حالا وارد گودشدی شروع کن خودت رو به روز کردن بخون ومطالعه کن .تحقیق کن وصد البته چشمهات رو باز کن همه جا رو ببین نگاه کن از بیلبوردها تا سایتها ووووو موفق میشی شک نکن

شرکتهای گرافیکی رو باید تو نیازمندیهای شهر خودت پیدا کنی ببین مرکزشون کجاست حضوری برو سمتشون البته یکم اول رو خودت کار کن وچند تا نمونه کار بزن برای شروع کار هم سایت مجید آن لاین رو که به نظر من قویترین سایت تو کارهای گرافیکی هست رو برای آموزش بهت معرفی میکنم یه فروم داره مثل همین جا بجه ها زیادن می تونی بری اونجا هم یه سر بزن عضو شو ویا علی بگو وشروع کن .تازه اگه این نر مافزارها رو یاد بگیری می تونی همین ها رو هم آموزش بدی .اینقدر هم هی نگو تجربه ندارم ندارم به دست می یاری بابا .اگه رفتی تو کار گرافیک برای خودت نمونه کار درست کن مثلا برای چند جا نمونه کارت ویزیت وسربرگ وووو درست کن وبا خودت ببر .بعداز کار کردن تو یه شرکت خصوصی می توی بری آموزشگاههها وبگی که من مثلا این کارها رو بلدم اینم رزومه کاریم بعد که وارد آموزشگاهها شدیخیلی کارها میشه .در ضمن می تونی برای تدریس یه سری هم به فنی وحرفه ای شهر خودت بزنی معمولا دوره هایی روهم برگزار می کنه .

راستی یه چیز دیگه که به ذهنم رسیده کنار تمام این راهها یه راه دیگه هم هست اگه به شبکه علاقه داری ارشد برو شبکه خیلی هم بهتره برنامه نویسی هم نداره اینده شغلی خیلی خوبی هم خواهی داشت زحمت داره خیلی هم زیاد اما می ارزه .

شرکتهای گرافیکی رو باید تو نیازمندیهای شهر خودت پیدا کنی ببین مرکزشون کجاست حضوری برو سمتشون البته یکم اول رو خودت کار کن وچند تا نمونه کار بزن برای شروع کار هم سایت مجید آن لاین رو که به نظر من قویترین سایت تو کارهای گرافیکی هست رو برای آموزش بهت معرفی میکنم یه فروم داره مثل همین جا بجه ها زیادن می تونی بری اونجا هم یه سر بزن عضو شو ویا علی بگو وشروع کن .تازه اگه این نر مافزارها رو یاد بگیری می تونی همین ها رو هم آموزش بدی .اینقدر هم هی نگو تجربه ندارم ندارم به دست می یاری بابا .اگه رفتی تو کار گرافیک برای خودت نمونه کار درست کن مثلا برای چند جا نمونه کارت ویزیت وسربرگ وووو درست کن وبا خودت ببر .بعداز کار کردن تو یه شرکت خصوصی می توی بری آموزشگاههها وبگی که من مثلا این کارها رو بلدم اینم رزومه کاریم بعد که وارد آموزشگاهها شدیخیلی کارها میشه .در ضمن می تونی برای تدریس یه سری هم به فنی وحرفه ای شهر خودت بزنی معمولا دوره هایی روهم برگزار می کنه .

راستی یه چیز دیگه که به ذهنم رسیده کنار تمام این راهها یه راه دیگه هم هست اگه به شبکه علاقه داری ارشد برو شبکه خیلی هم بهتره برنامه نویسی هم نداره اینده شغلی خیلی خوبی هم خواهی داشت زحمت داره خیلی هم زیاد اما می ارزه .

۱
۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close