زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون تغییر رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد

ارسال: #۶۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط Sunshine Off.)
RE: تغییر گرایش از نرم افزار به معماری
سلام.
شما میتونید گرایش خودتون را براحتی تغییردهیداما درحدود ۶واحدبهتون جبرانی میدهندبه اضافه یک درس دیگه که به همه گرایش ها میدهند.معماری سخت تره اما از نظر کاری نرم افزاربهتره.
از نظر مصاحبه برای دکترا فکرنمیکنم زیادبخاطر گرایش اذیتتون کنند.اما شما که به فکردکترا هستید پس بشینید بخونید وسراسری قبول بشیدتاجایی که من میدونم توی دکترای سراسری حتی اگه مرحله اولشم را هم قبول بشید برای مصاحبه همه آزادی ها رارد می کنند.برای دکترای آزاد هم که فقط چندتا دانشگاه محدود پذیرش داره که اونم برای مصاحبه باید مقاله علمی خارجی زیاد داشته باشید.
درواقع دکترا آزمونش راحته اما پذیرش اون سخته مخصوصا اگر آزاد ارشد بگیرید.من نمیخوام مدرک آزاد را زیر سوال ببرم،چون درس خوندن برای ارشد بیشتر نیاز به هوش وایده فرد توی مقاله نویسی داره ،اما واقعیت حال حاضر راگفتم.آخه یکسری ها فقط میخوان مدرک ارشد بگیرن واصلا به دکترا فکر نمی کنند خب برای اونا فرقی نمی کنه اما شما که به دکترا فکر می کنی باید همه چیز را درنظر بگیری.تازه برای هیئت علمی شدن هم دیگه باید دانشجوی دکترا بود.پس همه جوانب را درنظربگیری.سختی درس از یک طرف،هزینه سنگسن دانشگاه از یک طرف وهمه این چیزها از طرف دیگر.
نرم افزار هنوز حرف اول را میزند.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fantasy , berkeley
ارسال: #۶۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ ب.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  سلام.
شما میتونید گرایش خودتون را براحتی تغییردهیداما درحدود ۶واحدبهتون جبرانی میدهندبه اضافه یک درس دیگه که به همه گرایش ها میدهند.معماری سخت تره اما از نظر کاری نرم افزاربهتره.
از نظر مصاحبه برای دکترا فکرنمیکنم زیادبخاطر گرایش اذیتتون کنند.اما شما که به فکردکترا هستید پس بشینید بخونید وسراسری قبول بشیدتاجایی که من میدونم توی دکترای سراسری حتی اگه مرحله اولشم را هم قبول بشید برای مصاحبه همه آزادی ها رارد می کنند.برای دکترای آزاد هم که فقط چندتا دانشگاه محدود پذیرش داره که اونم برای مصاحبه باید مقاله علمی خارجی زیاد داشته باشید.
درواقع دکترا آزمونش راحته اما پذیرش اون سخته مخصوصا اگر آزاد ارشد بگیرید.من نمیخوام مدرک آزاد را زیر سوال ببرم،چون درس خوندن برای ارشد بیشتر نیاز به هوش وایده فرد توی مقاله نویسی داره ،اما واقعیت حال حاضر راگفتم.آخه یکسری ها فقط میخوان مدرک ارشد بگیرن واصلا به دکترا فکر نمی کنند خب برای اونا فرقی نمی کنه اما شما که به دکترا فکر می کنی باید همه چیز را درنظر بگیری.تازه برای هیئت علمی شدن هم دیگه باید دانشجوی دکترا بود.پس همه جوانب را درنظربگیری.سختی درس از یک طرف،هزینه سنگسن دانشگاه از یک طرف وهمه این چیزها از طرف دیگر.

از پاسخ شما متشکرم

این را بگویم که من هدفم فقط دانشگاه آزاد هستش و دانشگاه آزاد چند نفری را هر ساله بورسیه می کند و پذیرش بسیار نسبت به سال های قبل در دکتری آسان تر شده و بورسیه هم بیشتر

ولی با توجه به صحبت های شما نرم افزار بهتر هستش ولی گزینه بومی بودن شهر خودم دزفول که معماری داره من را به این فکر رسوند.

بیشتر باید تحقیق کنم

مدیر گروه ما که دکتری معماری داره قبلا بهم گفت که نرم بری بهتره به این دلیل که:

تمام کادر هیات علمی دانشگاه دزفول معماری هستش و فقط ۳ استاد داره که نرم افزار هستن و همین الان اگه کسی دانشجو دکتری نرم باشه یا سابقه تدریس بالا در نرم افزار داشته باشه و مدرکش فوق لیسانس باشه رو براحتی جذب هیات علمی دانشگاه دزفول می کنند از طرفی:
دکتر هارون آبادی جز هیات علمی دانشگاه تهران که سالهاست در دانشگاه ما تدریس میکنه گفت:

در تهران برعکس دزفول هستش و اکثر اساتید نرم افزار هستند

البته در آینده ای نزدیک دانشگاه آزاد دزفئل میخواد رشته IT رو برای تحصیلات تکمیلی اضافه کنه که گفتند به حد اقل ۱۰ نیروی هیات علمی در این واحد نیاز می باشد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال: #۶۳
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ ب.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  دوستای خوبم اگه میشه راهنمایی کنید که این سوال شاید سوال خیلی از دوستامون باشه:

گرایش من در کنکور دانشگاه آزاد ۹۱ نرم افزار بوده ولی خواستم بدونم اگه من بخوام تو انتخاب تکمیل ظرفیت معماری سیستم های کامپیوتری دزفول رو انتخاب کنم آیا برام مشکلی پیش میاد تو درس خوندن؟

آیا در آینده برای اخذ مدرک دکتری برام مشکلی پیش میاد؟ (مساحبه)

آیا ۹ واحد جبرانی باید پاس کنم بخاطر تغییر گرایش؟ ( از دانشگاه دزفول پرسیدم بهم گفتن فقط ۳ واحد درس VLSI رو باید بگزرونی)

تو آزمون های استخدامی بیشتر معماری میخوان یا نرم افزار یا هر دو برار هستند؟

دروس معماری سخت تر هستند یا نرم افزار؟

از نظر سطح کلاس (level) رشته نرم افزار بالاتره یا معماری؟

دوستان این سوالات و سوالات دیگه که شما مطرح می کنید میتونه به خیلی از دوستان تو انتخاب رشته مجدد کمک کنه پس هیچ کمکی رو دریغ نکنید.

این نکته مهم رو هم بگم تراز معماری از نرم افزار پایین تره پس حتما شرکت کننده هاشم کمتره شاید این به نفع یا ضررمون باشه !!!

این منطقی هست که بخوام تغییر گرایش بدم؟ شنیدم بجز ۱ یا ۲ درس بقیه دروس تو ارشد بین این دو گرایش مشترک است. پس فقط میمونه تفاوت مدرک.

اگر ملاک تغییر رشته ات علاقه به معماری هست(که فکر نمی کنم) تغییر بده،در غیر این صورت همون نرم افزار بخون. راجع به دزفول هم یه تجدید نظری بکنی بد نیستWink
۰
۰
ارسال: #۶۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ
تغییر گرایش از نرم افزار به معماری
مگه دزفول چشه؟ مشکلی داره؟
۰
۰
ارسال: #۶۵
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ب.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  آیا در آینده برای اخذ مدرک دکتری برام مشکلی پیش میاد؟ (مساحبه)

مصاحبه
۰
۰
ارسال: #۶۶
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ، توسط شاپری.)
تمام گرایش های نرم افزار خوبن، ولی واسه شغل آینده، بستگی به شهرتون داره که کدوم بیشتر نیازه! که خودتونم گفتین نرم افزار
(((تمام کادر هیات علمی دانشگاه دزفول معماری هستش و فقط ۳ استاد داره که نرم افزار هستن و همین الان اگه کسی دانشجو دکتری نرم باشه یا سابقه تدریس بالا در نرم افزار داشته باشه و مدرکش فوق لیسانس باشه رو براحتی جذب هیات علمی دانشگاه دزفول می کنند )))))

پارسال نرم افزار دزفول تا چه ترازی گرفت؟

چرااا.... چرا....
۰
۰
ارسال: #۶۷
۲۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۲۵ ب.ظ
سلام
جواب دندان شکنی به همه دادید..آفرین به شما
منم استادا کارشناسیم همه برا دکترا بورسیه شدن
شما می دونید شرایط بورسیه شدن چی هست؟

(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  سلام.

از پاسخ شما متشکرم

این را بگویم که من هدفم فقط دانشگاه آزاد هستش و دانشگاه آزاد چند نفری را هر ساله بورسیه می کند و پذیرش بسیار نسبت به سال های قبل در دکتری آسان تر شده و بورسیه هم بیشتر

ولی با توجه به صحبت های شما نرم افزار بهتر هستش ولی گزینه بومی بودن شهر خودم دزفول که معماری داره من را به این فکر رسوند.

بیشتر باید تحقیق کنم

تمام کادر هیات علمی دانشگاه دزفول معماری هستش و فقط ۳ استاد داره که نرم افزار هستن و همین الان اگه کسی دانشجو دکتری نرم باشه یا سابقه تدریس بالا در نرم افزار داشته باشه و مدرکش فوق لیسانس باشه رو براحتی جذب هیات علمی دانشگاه دزفول می کنند از طرفی:
دکتر هارون آبادی جز هیات علمی دانشگاه تهران که سالهاست در دانشگاه ما تدریس میکنه گفت:

در تهران برعکس دزفول هستش و اکثر اساتید نرم افزار هستند

البته در آینده ای نزدیک دانشگاه آزاد دزفئل میخواد رشته IT رو برای تحصیلات تکمیلی اضافه کنه که گفتند به حد اقل ۱۰ نیروی هیات علمی در این واحد نیاز می باشد
۰
۱
ارسال: #۶۸
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ق.ظ
تغییر گرایش از نرم افزار به معماری
من املام ضعیفه مرسی که غلط املایی مرا گفتید
مصاحبه

من به این نتیجه رسیدم که رشته معماری برام سخت تر از نرم افزاره و تو دزفول هم اساتید بسیار سختگیری داره
۱
۰
ارسال: #۶۹
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷ ق.ظ، توسط strongxxx.)
با سلام
راهی که شما می خواین الان برید چند سال قبل بنده رفتم
با مدرک مهندسی نرم افزار ، رشته معماری کامپیوتر قبول شدم و در همون ابتدا ۱۵ واحد جبرانی برام در نظر گرفتنSad
(کنترل خطی، سیگنال و سیستم ها، انتقال داده،الکترونیک دیجیتال و VLSI )
البته الان فکر کنم تعداد واحدهای جبرانی رو کاهش دادن
البته من خودم با توجه به علاقه ای که به مدار منطقی و معماری کامپیوتر داشتم و همینطور تنفر از درس طراحی کامپایلرBig Grin
رشته معماری رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم. به نظر من شما اگه علاقه ای به درس های سخت افزاری ندارین تغییر گرایش
ندین.
در مورد سختی و یا آسونی هر رشته تحصیلی حتی ادبیات فارسی، بستگی به اساتید و دانشگاه ممکن هست توی یه دانشگاه
نرم افزار و در دانشگاه دیگر معماری سخت تر باشه(در مورد دزفول مطمئن باش نسبت به دانشگاه های دیگه -علوم تحقیقات ها رو نمیگم- درس خوندن و نمره گرفتن راحت تره)

با سلام
راهی که شما می خواین الان برید چند سال قبل بنده رفتم
با مدرک مهندسی نرم افزار ، رشته معماری کامپیوتر قبول شدم و در همون ابتدا ۱۵ واحد جبرانی برام در نظر گرفتنSad
(کنترل خطی، سیگنال و سیستم ها، انتقال داده،الکترونیک دیجیتال و VLSI )
البته الان فکر کنم تعداد واحدهای جبرانی رو کاهش دادن
البته من خودم با توجه به علاقه ای که به مدار منطقی و معماری کامپیوتر داشتم و همینطور تنفر از درس طراحی کامپایلرBig Grin
رشته معماری رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم. به نظر من شما اگه علاقه ای به درس های سخت افزاری ندارین تغییر گرایش
ندین.
در مورد سختی و یا آسونی هر رشته تحصیلی حتی ادبیات فارسی، بستگی به اساتید و دانشگاه ممکن هست توی یه دانشگاه
نرم افزار و در دانشگاه دیگر معماری سخت تر باشه(در مورد دزفول مطمئن باش نسبت به دانشگاه های دیگه -علوم تحقیقات ها رو نمیگم- درس خوندن و نمره گرفتن راحت تره)
۰
۰
ارسال: #۷۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  

واقعا آدم ...
fatima1537، در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به علت نوشتن اسم اساتید و کلمات تحقیر آمیز ویرایش شد.

۰
۰
ارسال: #۷۱
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ق.ظ
RE: ارزیابی ریسک تغییر دادن رشته به هوش مصنوعی از آی تی
تعداد پذیرش آی تی خیلی کمه و رقابت سنگین
۱
۰
ارسال: #۷۲
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ب.ظ
تغییر رشته از علوم کامپیوتر به IT
سلام به همگی!
خسته نباشن همه تلاشگران درراه کنکورBig Grin
دوستان من می خواهم در کنکورIT شرکت کنم ولی لیسانسم را در رشته علوم کامپیوتر گرفتم. دروسی مثل معماری کامپیوتر و هوش مصنوعی را اصلا این رشته نمی گذرانند(مگر اختیاری خودش برود بگیرد) ضمن اینکه رفتم مشاوره بهم گفته رقابت در IT بیداد می کنه و تعداد شرکت کننده هاش زیاده و از هر رشته ای میان IT و...
خودم مایل هستم که ارشد آی تی بخونم ولی از وقتی مشاوره این جوری گفته، اصن رفته رو اعصاب بالکل... Huh
کسی هست اینجا که این تجربه را داشته باشد یا قبول شده باشد ارشد با رتبه ای خوب یا الان بخواهد از علوم کامپیوتر IT بدهد ؟
نظرتون واسه کسی که این دروس را حتی نگذرانده چیست؟

Keep Going
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۲۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۱ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۴۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۹ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۴۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۸۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close