زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع دوران سربازی - اردیبهشتی ها

ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ ب.ظ، توسط موج.)
Bug شروع دوران سربازی - اردیبهشتی ها
با سلام به همه دوستای خوب
من شنبه اعزامم برای خدمت . مرکز آموزش محمد رسول لله (ص) بیرجند محلی هست که قراره دوره آموزشی رو بگذرونم
هم قطاری هست که توی مانشت با هم همراه باشیم ؟ Smile و یه سوال از دوستان
کسی میدونه که توی قانون جدید که از بخت بد ما خدمت دوباره به ۲۱ ماه تغییر کرد کسر کارشناسی همون یک ماهی هست که در ۱۸ ماه بود یا اینکه بیشتر شده Sad
درضمن از اونجایی که من دیدم اطلاع رسانی برای این فرایند به شدت ضعیف انجام میشه یه سری نکات رو که با جستجو و پرس و جو از دوستان به دست آوردم براتون میذارم که شاید برای نسل ما و بعد ما مفید باشه

در مورد محل خدمت
مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) در حدود سی کیلومتری بیرجند در جاده بیرجند به سمت زاهدان واقع شده (خدا بخیر کنهConfused) این مرکز زیر نظر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکنه
موقعیت مرکز در نقشه ویکی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در مورد شهر بیرجند
مهمترین مطلب: این شهر آب و هوای گرم و خشک داره و متاسفانه فاقد راه ریلی هست
اطلاعات تکمیلی که شاید به کارتون بیاد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در مورد مواد لازم برای دوره آموزش (طبق تجربه دوستان) :
۱- بسته فرهنگیSmile شامل
....کتاب و فلش کارت (سعی کنید کتاب زیاد نبرید و فقط یه کتاب مناسب انتخاب کنید که اگر نرسیدید بخونید اذیت نشید از حملش)
....خودکار و کاغذ
....دفترچه کوچکی برای ثبت خاطرات
۲- مواد خوراکی شامل
....قرص جوشان
....خرما
....شکلات
....آجیل و خشکبار
....بیسکوئیت (این سه چهار قلم ابتدایی برای این هست که ضعف نکنید تا اونجایی که من شنیدم اونجا در حد زنده ماندن غذا دارید و نه در حد سیر شدنBig Grin)
....سس و آبلیمو (برای غذاهایی که باید به زور خوردSmile)
....فلفل سیاه و نمک
....قرص کدئین (اونهایی که مثل من علاقه مند به طب سنتی هم هستند عرق چهل گیاه جایگزین بسیاری از قرصها و مسکن هاست)
۳-سایر ابزار و وسایل
....پلاستیک فیریزری
....بالش بادی (پیشنهاد خودمه اگه مسیر طولانی هست و خوابیدن در اتوبوس میصرفه)
....لیوان استیل
....مقداری پول و عابر
....قفل ریز و متوسط (قفل ریز برای ساک و قفل متوسط برای کمد)
....سنجاق و نخ و سوزن
....مسواک و نخ دندان
....کارت تلفن (از اونجایی که نباید تلفن به همراه داشته باشید پیشنهاد میکنم اگر شماره آشنا یا آشنایانی رو در اون شهر دارید یادداشت کنید و همراه ببرید)
.... تاید رخت شویی
.... ناخون گیر
.... لباس گرم

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , مازیار صفایی , Sunshine Off , firouzi.s , پشتکار , ashkan_d13 , **sara** , maneshty , arminagha
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ
سلام آقای موج Smile.خدا پشت و پناهتون.یه چیزی که از پسرهای فامیل در مورد خدمت یاد گرفتم به شما هم میگم:"این نیز بگذرد" Smile (احتمالا شما بیشتر از اینش رو بلدید).جاتون خالی بود این چند وقته
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , مازیار صفایی , Mansoureh , **sara**
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ، توسط pos.)
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۲۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  کسی میدونه که توی قانون جدید که از بخت بد ما خدمت دوباره به ۲۱ ماه تغییر کرد کسر کارشناسی همون یک ماهی هست که در ۱۸ ماه بود یا اینکه بیشتر شده Sad

من براتون خبرهای خوش دارمBig Grin همون یک ماه هم برداشته شده Sad

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , مازیار صفایی
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۱ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: شروع دوران سربازی - اردیبهشتی ها
جناب موج درست نقل قول کن Big Grin
غذا کم نمیدن البته غیر چند روزی که به اصطلاح زندگی در شرایط سخته اما بعضی غذاهاش قابل خوردن نیست زمان ما هفته ای چند بار برنج و زردچوبه میدادن و اگه خوش شانس بودی یکی یا دو عدد هم عدس داخلش! .

سس تند و شیرین برای مزه دار مردن غذاهای بیمزه
نمک و فلفل سیاه ---> هم خوشمزه هست و هم نمیخواد صبر کنید تا دست به دست بشه تا به شما برسه . در ضمن فلفل سیاه برای سرماخوردگی عالیه ( شاید تعجب کنید که سرماخوردگی در تابستان اما احتمالش خیلی بالاست )

آبلیمو از واجبات هست ، بریزید تو یه شیشه آب معدنی و ببرید

میوه خشک شده هم بد نیست داشته باشید .

تخمه و پسته عالیه مخصوصا عصرها که بیکارید ، میشینید یه گوشه ای و ...

دمپایی ، حوله ، لباس و شلوار راحتی ، خمیر دندون ، مسواک ، تاید هم بهتون میدن ( هر لباس و هم شرف غذا ) اگه کسی بد دله مایع ظرف شویی برای شستن ظرف ببره اما همه با تایدی که لباس میشورن ظرف هم میشورن خیلی هم خوب چربی ها رو پاک میکنه Big Grin

قرص کدوئین دار غیر مجازه اما میتونید اونو مخفی کنید Cool

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , مازیار صفایی , maneshty
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط hkarimi.)
سلام.
منم اعزام اردیبهشتم و گفتن یکم باید شیراز باشم و دوم هم جهرم خودمو معرفی کنم. به جهرم میگن جهنم سبز. آی دلم میخواد ببینمش، بخدا جدی میگما. یه گیری که دارم اینه که واسه سرباز معلمی هم اقدام کردم و بهم گفتن تاریخ اعزامم تغییر میکنه به اول تر. ولی هنوز برگش به دستم نرسیده. خودم دلم میخواد همین فردا پسفردا برم. حوصلم سر رفته از بیکاری ولی خوب... از سرباز معلمی هم نمیتونم بگذرم. حالا تا ببینیم خدا چی بخواد.

خدایا افکنم در چه خدایا بنهم اندر ره --- ز هر امرت بوم راضی منم عبد و تویی قاضی
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , مازیار صفایی
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۴ ب.ظ)hkarimi نوشته شده توسط:  سلام.
منم اعزام اردیبهشتم و گفتن یکم باید شیراز باشم و دوم هم جهرم خودمو معرفی کنم. به جهرم میگن جهنم سبز.

نه اخیراً به بهشت گمشده تغییر نام داده . جای خوبیه . یکی از بچه ها میگفت ۵شنبه ها معمولاً تعطیل میکنن و حتی اگه رژه خوب برید ۴ شنبه هم زودتر مرخصتون میکنن.
در کل جای بدی نیست .از نظر غذا هم متوسطه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , مازیار صفایی
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۰۱ ب.ظ
منم اعزام اردیبهشتم و گفتن یکم باید شیراز باشم و دوم هم جهرم خودمو معرفی کنم. به جهرم میگن جهنم سبز. آی دلم میخواد ببینمش، بخدا جدی میگما. یه گیری که دارم اینه که واسه سرباز معلمی هم اقدام کردم و بهم گفتن تاریخ اعزامم تغییر میکنه به اول تر. ولی هنوز برگش به دستم نرسیده. خودم دلم میخواد همین فردا پسفردا برم. حوصلم سر رفته از بیکاری ولی خوب... از سرباز معلمی هم نمیتونم بگذرم. حالا تا ببینیم خدا چی بخواد.

برگش فعلا نمیاد. اول با کارگزینی آموزش پرورش استانی که واسه ثبت نام اقدام کردین تماس بگیرین تا مطمپن بشین واسه سرباز معلمی پذیرفته شدین.

"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , مازیار صفایی
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۰۱ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۴ ب.ظ)hkarimi نوشته شده توسط:  سلام.

برگش فعلا نمیاد. اول با کارگزینی آموزش پرورش استانی که واسه ثبت نام اقدام کردین تماس بگیرین تا مطمپن بشین واسه سرباز معلمی پذیرفته شدین.

ممنون از راهنماییتون.
والا از نظر پذیرفته شدن که پذیرفته شدم. یکی از دوستام که خودش آموزش و پرورشیه دنبال کارمه و گفت اصلاً نگرانش نباش. حالا امشب باهاش تماس میگیرم ببینم چی میگه. میترسم نرم بعد ببینم غیبت خوردم. فوقش میرم شیراز ببینم اونا چی میگن.
میگم اگه از آموزش و پرورش بگن کارم حل شده، اون وقت اگه فردا پسفردا نرم خودمو معرفی کنم کارم گیر نمیکنه؟؟! امان از بی تجربگیBig Grin

خدایا افکنم در چه خدایا بنهم اندر ره --- ز هر امرت بوم راضی منم عبد و تویی قاضی
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۵۳ ب.ظ

خوشا شیراز و وضع بی مثالش / خداوندا نگهدار از زوالش
دیگه خودمونیم عزیز جهنمش که به بیرجند که نمیرسه . اگه ناراحتی بیا جاهامون رو عوض کنیم Wink هر چند که به قول دوست عزیز
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۲۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  "این نیز بگذرد"
راستی جناب pos عزیز بگو که این فقط یه شوخی بود. برای قلب بیمار بچه های پشت کنکوری استرس سنجش کافیه Big Grin
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  من براتون خبرهای خوش دارمBig Grin همون یک ماه هم برداشته شده Sad

سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , مازیار صفایی , fatima1537
ارسال: #۱۰
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط pos.)
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ)hkarimi نوشته شده توسط:  والا از نظر پذیرفته شدن که پذیرفته شدم. یکی از دوستام که خودش آموزش و پرورشیه دنبال کارمه و گفت اصلاً نگرانش نباش. حالا امشب باهاش تماس میگیرم ببینم چی میگه. میترسم نرم بعد ببینم غیبت خوردم. فوقش میرم شیراز ببینم اونا چی میگن.
میگم اگه از آموزش و پرورش بگن کارم حل شده، اون وقت اگه فردا پسفردا نرم خودمو معرفی کنم کارم گیر نمیکنه؟؟! امان از بی تجربگیBig Grin

حتما امشب باهاش صحبت کن که خاطر جمع بشی. اگر از آموزش پرورش تایید بشی دیگه نمی خواد بری. خدمتت می افته تیرماه. من هم وضعیت شما را دارم. دو اردیبهشت تاریخ اعزامم هست ولی خدا را شکر آموزش پرورش پذیرفته شدم. Smile

(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۵۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  راستی جناب pos عزیز بگو که این فقط یه شوخی بود. برای قلب بیمار بچه های پشت کنکوری استرس سنجش کافیه Big Grin

خودمم خیلی دوست داشتم که فقط یه شوخی باشه منتها جدی جدیه. کسری مدارک دانشگاهی لغو شده. Sad

"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , موج
ارسال: #۱۱
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ ب.ظ
خداپشت وپناهتون.انشاالله هرکجاکه هستید موفق وشادباشید.دعای ما بدرقه راهتانSmile

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , موج
ارسال: #۱۲
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ب.ظ
آقای موج انشاالله که بهتون بد نگذره!
من پسر عمه ام ۲ ماه آموزش خیلی بهش سخت گذشت، اصلا وقتی تعریف میکرد، آدم دلش براش ریش ریش میشد! ولی خب الان که ازش بپرسی سربازی چطور بود، میگه بهترین دوره ای بود که به عمرم گذروندم، حیف که تکرار نمیشه!!!! Huh تازه میگفت توی گروهشون ۲تا کارشناس ارشد کامپیوتر داشتند! میگفت: هر شب گریه میکردند (!)، طوری که تهدیدشون میکردیم اگه ساکت نشن، میزنیمشون!!! آخه اگر موقع خاموشی صدایی میشنیدند، فرداش همه بدبخت بودند!!! خلاصه اینکه همه جا کامپیوتریا مظلوم واقع میشن... Undecided مواظب خودتون باشید Big Grin

موفق باشید.

Change Your FATE
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , پشتکار , berkeley
ارسال: #۱۳
۳۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ق.ظ
موج جان آموزشی نیروی انتظامی معمولا سخت نیست ولی بعد آموزشی تازه شروع میشه مگر اینکه شانس بیاری و بیفتی پشتیبانی ولی ۷۰-۸۰ درصد لیسانسه ها میفتن راهور و شاید هم کلانتری . انشالله ارشد قبول شی و این چندماه خاطره بشه .
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۱۴
۳۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط موج.)
(۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بیرجند شهر خوبیه . یک شهر کویری با مردم بسیار با فرهنگ. درختان کاج بلند تو اون خیابان ورودی جالبه. از بیرجند که رد بشیم بسمت زاهدان من سربیشه را دیدم که یک شهر کوچک هست. بعدش میرسیم به سراوان و بعد زاهدان. من ندیدم این پادگانتون را.
ولی شبهای سرد کویر و روزای گرمش را آدم بخوبی حس میکنه. تو مسیر برگشت که فقط مدام میگردن.وقتی برمیگردیم مسیر را تربت حیدریه حسابی زیر و رو میکنند که چیزی همراه آدم نباشه.
البته حس اینکه نیمساعت با افغانستان فاصله داریم هم حس خوبیه.

ممنون فرداد عزیز من خودم تا حالا بیرجند نرفتم چه اون موقع که هم استانی بودیم و چه اخیرا که خودش مرکز استان شده معمولا مسافرت مشهدیها سمت شمال هست اگه قرار باشه یزد و اصفهان و شیراز و ... هم برند حتما مسیر رو از سمت دریا میندازند ولی جالب بود اینکه شما این شهر رو اینقدر قشنگ دیدی
در ضمن ما در مشهد با دو کشور تقریبا با همون فاصله که بیرجند با مرز داره همسایه هستیم در کل من از این قسمت های گرم و خشک کشور خوشم نمیاد جز مشهد که علت اون هم آرمیدن بزرگی هست که به این خاک حرمت داده
(۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  در کل سربازی مثل همه خاطرات که ظاهرش برای تک تک بچه ها بتنهایی تلخه ولی وقتی کنار هم قرار میگیرید خاطراتش تا آخر عمر با آدمه.
همیشه رفتن به محل خدمت سخت ترین کار زندگی بنظر میاد و مرخصی و در رفتن و پایان دوره کلی لذت بخشه.
من برای موج عزیز و همه دوستان خوبی که خدمت میرن آرزوی سلامتی دارم و فقط میگم سخت نگیرید که سخت ترینش هم شیرینه. البته خدمت رفته ها هم کم غلو نمیکنن.Big Grin
تشکر فراوان فرداد جان انشالله تو هم همیشه سرحال و سلامت باشی Smile

(۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ)a i نوشته شده توسط:  موج جان آموزشی نیروی انتظامی معمولا سخت نیست ولی بعد آموزشی تازه شروع میشه مگر اینکه شانس بیاری و بیفتی پشتیبانی ولی ۷۰-۸۰ درصد لیسانسه ها میفتن راهور و شاید هم کلانتری . انشالله ارشد قبول شی و این چندماه خاطره بشه .
منو باش که فکر میکردم که قسمت سختش رو یکی دو ماه از سرم باز میکنم بعدش راحت میشم
تشکر انشالله با هم Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: a i , Fardad-A
ارسال: #۱۵
۳۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ ق.ظ
موج جان من امروز اموزشیم تموم شد از مرکز اموزش محمد رسول الله
اولش اینو بگم که خیلی بدشانسی که اونجا افتادی
هوای مزخرف ما توی اسفند توی هوای -۱۸ پست میدادیم و توی فروردین توی هوای ۴۰
در ضمن تقسیماتمون همه مرز بود و از گروهان ما فقط ۲۰ نفر افتادن انتظامی و ۸۰ تا از مشهدی ها افتادن مرز سیستان
فقط یه چیزی بهت بگم : تمام حرفایی که بهت میگن دروغه و سعی کن گروهان شهادت نیفتی که فرماندش مزخرفه
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۳۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۶۳۹ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
  دوران در درخت جستجوی دودویی tarane.68 ۵ ۵,۸۵۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۳۴۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۷۳ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
Brick میتینگ رایگان شروع دوره آنلاین برنامه نویسی تجاری با #C ویژه ورود به بازار کار one hacker alone ۰ ۲,۱۵۱ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  خاطرات سربازی simorghsimorgh ۲۸ ۱۸,۸۰۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close