زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۱۶۶
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
Question مشاوره_آی تی یا کامپیوتر
با سلام به شما و تشکر فراوان بابت ایجاد چنین سایتی
بنده سوالی داشتم درباره ی انتخاب رشته
بنده علاقه ی زیادی به امور تبلیغات (طراحی و چاپ کارت-کاتالوگ-...) و طراحی سایت و تهیه ی سی دی های مالتی مدیا دارم.
رشته ی دوره ی کارشناسی ام مهندسی کامپیوتر - نرم افزار بود
الان میخواستم بدونم کدوم رشته را در ارشد ادامه دهم تا به علاقه ی بنده نزدیک تر باشد
کامپیوتر گرایش نرم افزار
یا
آی تی گرایش تجارت الکترونیکی
یا ...
با سپاس فراوان از دوستانHeart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۶۷
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰ ب.ظ، توسط MSZ.)
مشاوره_آی تی یا کامپیوتر
این طور که من فهمیدم شما به کارهایی که توشون گرافیک وجود داره بیشتر علاقه دارین.
مخصوصا کارهایی که توشون طراحی گرافیکی وجود داشته باشه.

گرایشی که تو مقطع ارشد خیلی طراحی گرافیکی داشته باشه واقعا نداریم تو دانشگاه هامون.
تجارت الکترونیک که اصلا کاری با گرافیک جات نداره!
گرایش های مهندسی کامپیوتر هم همینطور

اگر واقعا کارای گرافیکی رو میپرستی، برو تو رشته گرافیک ادامه تحصیل بده چون تو رشته های آی تی و کامپیوتر چنین چیزایی وجود نداره.
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sattar2
ارسال: #۱۶۸
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ ب.ظ
مشاوره_آی تی یا کامپیوتر
برای این علایقی که شما گفتید واقعا نیاز به مدرک ارشد نیست و می تونید خودتون برید دنبال علاقتون و لزوما تحصیلات آکادمیک تضیمینی برا یموفقیت و رسیدن به خواسته هاتون نیست.
کلا چنین رشته های تو کشور ما بیشتر جنبه تئوری داره و از لحاظ آکادمیک نمی تونید به هدفتون برسید، تویه دانشگاه های معتبر دنیا رشته هایی مجزایی مانند Computer Graphic وجود داره که تا حدودی می تونه خواسته ای شما رو برآورده کنه اما در کل انی علایق شما نیاز چندانی به تحصیلات اکادمیک نداره و خودتون می تونید بخونید.
من توصیه می کنم یه گرایش تحصیلی مناسب و مورد علاقه رو انتخاب کنید و د رکنارش به کار و فیلد مورد علاقتون برسید.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sattar2
ارسال: #۱۶۹
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ
چه گرایشی برم ؟
بهتر بودن یا بدتر بودن رو علاقه و هدف شما تعیین می کنه Smile
تا جایی که من می دونم تمام گرایش ها رو هم دانشگاه آزاد داره هم سراسری (البته اگر اشتباه می کنم دوستان اصلاح کنن) . گرچه بعضی گرایش ها رو بعضی دانشگاه های خاص ندارن! که طبیعیه! اگر دانشگاه خاصی (نه به طور کلی سراسری یا آزاد) مد نظرتونه می تونین تحقیق کنین یا اینجا از دوستان بپرسین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
ارسال: #۱۷۰
۰۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط naderx.)
RE: راهنمایی واسه انتخاب کنکور(it یا نرم)
(۰۲ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)sara417 نوشته شده توسط:  با سلام
میخواستم بهم کمک کنید. در یک اقدام فوری تصمیم گرفتم واسه ارشد بخونم البته قرار بود از تابستون شروع کنم اما به یک سری مشکلات خوردم و نشد
حالا
چند تا نکته ؟
۱ میخوام حتما روزانه قبول شم پس باید رتبه ام چند باشه؟ بیشتر شهر تهرانBig Grin
۲ من تقریبا از گرایش های آی تی خوشم میاد، اما تنها گرایش نرم افزار, مندسی نرم افزار و دوست دارم
ولی من کارشناسی، نرم افزار خوندم, بازم حال ریاضی خوندن ندارم(کمبود وقت هم داریم)
راستی کارشناسی پیام نور بودم، واسم حجم کتاب یا سختی تستا عادی شده دیگه، راحت از پسشون بر میام.

اصلا تو این تایم کم میشه؟ چه جوری بخونم ؟ (فک نکنم بشهConfused)
به نظرتون کنکور ای تی بیشتر شانس قبول شدن بیشتر تا نرم افزار(نرم افزار بیشتر میخوان؟؟)
اگر شدنی نیست کسی میتونه به من کمک کنه واسه سال بعد برنامه ریزی کنم؟

سلام ،دقیقآ به پایه درسی شما بستگی داره ! مثلآ منم مثل شما شروع نکردم به خوندن ولی اینقدر اعتماد به نفس و پایه دارم که تازه میخواهم از فردا شروع کنم ! شما باید از پایه درسیتون شرح حالی بدین. مثال : من مدار منطقی شب کنکور میخونم !

آقا "افسانه دونگی شروع شد" ما رفتیم شبکه سه !‌ مشاور بعد دونگی ! انشالله دوستان دیگه ادامه بدن من ۹ میام Big Grin

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست
۰
۱
ارسال: #۱۷۱
۰۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ق.ظ
مشکل اینه که من بین علاقه ام و رشته ام گیر کردم؟ علاقه ام میگه ای تی
رشته ام میگه نرم افزار
Huh

من می خواهم، پس می توانم!!!
۰
۰
ارسال: #۱۷۲
۰۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ب.ظ
(۰۳ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ق.ظ)sara417 نوشته شده توسط:  مشکل اینه که من بین علاقه ام و رشته ام گیر کردم؟ علاقه ام میگه ای تی
رشته ام میگه نرم افزار
Huh

زمان برای دودلی وجود نداره ! تصمیم بگیر و پایبند باش. البته تجربه من نشون داده قبولی در رشته ای تی سخت تره ! نه بخاطر درساش بخاطر تعداد زیاد شرکت کنندهای زیادش ، در ضمن اگر شما کارشناسی رو دانشگاه آزاد گرفتین کارتون بسیار سخت تر خواهد شد زیرا سیستم آزاد جزوه محوری است و سخته که آدم خودشو تو سه ما بکشه بالا ، در هر صورت توکل به خدا ، شروع کنید برو بچ مانشت مثل یه سایه پشت سرتون هستند و همیشه کمکتون میکنن.

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست
۰
۰
ارسال: #۱۷۳
۰۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ب.ظ
(۰۳ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  
(03 آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ق.ظ)sara417 نوشته شده توسط:  مشکل اینه که من بین علاقه ام و رشته ام گیر کردم؟ علاقه ام میگه ای تی
رشته ام میگه نرم افزار
Huh

زمان برای دودلی وجود نداره ! تصمیم بگیر و پایبند باش. البته تجربه من نشون داده قبولی در رشته ای تی سخت تره ! نه بخاطر درساش بخاطر تعداد زیاد شرکت کنندهای زیادش ، در ضمن اگر شما کارشناسی رو دانشگاه آزاد گرفتین کارتون بسیار سخت تر خواهد شد زیرا سیستم آزاد جزوه محوری است و سخته که آدم خودشو تو سه ما بکشه بالا ، در هر صورت توکل به خدا ، شروع کنید برو بچ مانشت مثل یه سایه پشت سرتون هستند و همیشه کمکتون میکنن.
خوشبختانه دانشگاه آزاد نبودم، پیام نور بودم
برای همین راحتتر برام تست های سخت و کتاب های سنگین

من می خواهم، پس می توانم!!!
۱
۰
ارسال: #۱۷۴
۲۰ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۸ ق.ظ
Question انتخاب بین هوش مصنوعی و نرم افزار برای ارشد
سلام دوستان.

من واسه ارشد امسال بین نرم افزار و هوش مصنوعی موندم!(اینم بگم که دانشگاه آزاد قزوین اگه خدا بخواد میخوام برم)

در مورد آینده رشته نرم افزار یه چیز سادش اینه که آدم میتونه تو شرکت های نرم افزاری کارکنه و برنامه نویسی یا کارهای مربوطه رو انجام بده ولی در مورد رشته هوش مصنوعی اصلا نمیدونم که به غیر تدریس در دانشگاه دیگه چه کاری میشه انجام داد؟آیا شرکت هایی در ایران هستند که نیاز به این رشته داشته باشن؟اگه آره لطفا یه نمونه مثال بزنید برام.

من خودم ۲ سال رباتیک کار میکنم و خیلی از مباحثی که تو فوق لیسانس هوش مصنوعی گفته میشه رو الان کار کردم.تو این ۲ سال برنامه نویسی دیتابیس هم تقریبا میشه گفت حرفه ای کار کردم ولی علاقم بیشتر در زمینه برنامه نویسی هوش مصنوعی هست تا برنامه نویسی دیتابیس.چون بنظرم برنامه نویسی هوش مصنوعی نیاز به خلاقیت بیشتری داره و برام جالبتره.

حالا با این اوصاف شما میگید نرم افزار بخونم یا هوش مصنوعی؟از یه طرف فکر میکنم برم دنبال علاقم که هوش مصنوعی هست ولی از طرف دیگه به فکر بعد از فارغ التحصیلی میوفتم که ممکنه کار واسه کسی که هوش مصنوعی کار کرده خیلی کمتر از کسی باشه که ارشد نرم افزار داره.

پیشاپیش ممنون از نظراتتون
۰
۰
ارسال: #۱۷۵
۱۹ دى ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ب.ظ
انتخاب گرایش ارشد...
حالا امسال که دیگه رفت.
ایشاالله کنکور قبول شدم که هیچ اگه نه میخام بعد کنکور یه برنامه ریزی اساسی بکنم و قطعی تصمیم بگیرم که نرم افزار بخونم یا شبکه های کامپیوتری.
از یه طرف علاقه ام به شبکه زیاد هست ،بازار کار خوبی داره و درس هاش نسبت به نرم افزار کمتره.اما ظرفیت قبولیش کمه.
از اون طرف نرم افزار ظرفیتش قبولیش بیشتره اما تعداد درس هاش زیاده.درس های سیستم عامل و الگریتم و ... رو دوست دارم اما درسی مثل امار و ریاضی رو اصا" دوست ندارم.اونا هم منو دوست ندارن. دی:

نرم افزار یا آی تی(شبکه های کامپیوتری)؟؟
چند تا دلیل محکم و کوبنده میخام................

پی سی کلوب
۰
۰
ارسال: #۱۷۶
۲۰ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ق.ظ
RE: انتخاب گرایش ارشد...
(۱۶ دى ۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ ب.ظ)H.Mohammadi نوشته شده توسط:  یعنی کسی نیست ما رو راهنمایی بکنه!!

ببین دوست من،همه چیز بستگی به خودت داره،من خودم ارشد هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر رو توی چندتا از دانشگاها قبول شدم (روزانه و پژوهش محور!) ولی هدف من ی چیز دیگه بود ،اون اوایل که میخاستم رشته کارشناسی رو انتخاب کنم (۴-۵ سال پیش)،دنبال این بودم که چطور میتونم برسم به شبکه، و این شد که آی تی رو واسه کارشناسی انتخاب کردم و ادامه دادم،و واسه ارشد هم فقط واسه شبکه خوندم! در ضمن همه میگفتن ظرفیت شبکه خیلی کمه!کنکورش ریسکه! و... ولی چون هدفم مشخص بود به این حرف های مزخرف توجه نکردم و واسه شبکه امتحان دادم ولی خب به دلیل چنتا بدشانسی نتونستم شبکه های تهران رو قبول بشم و اومدم شبکه یزد
حالا در رابطه با شما،مابقی بستگی به اراده خودت داره...

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۰
۰
ارسال: #۱۷۷
۰۶ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ، توسط mmohammadiv14.)
برای ارشد چی بخونم؟ نرم افزار ، هوش و یا آی تی ؟
با سلام.
به نظر من هم کد نویسی خیلی مهمه و هم مسائل دیگری که دوستان فرمودند.
با تشکر.
۰
۰
ارسال: #۱۷۸
۱۱ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ب.ظ
انتخاب رشته ارشد
سلام دوستان خسته نباشید .من راهنمایی میخواستم از شما عزیزان من کارشناسی نرم افزار دارم و به تازگی کارمند بانک شدم به نظرشما برای ارشد همین نرم افزارو ادامه بدم یا یک رشته مالی مرتبط با کارم؟بحث اسونی و سختی نیست در قبول شدن فقط میخوام بدونم کدوم رشته بهتره در این شرایط ممنون

پیروزی ازان کسی است که بیش از دیگران پشتکار دارد.((ناپلئون))
۰
۰
ارسال: #۱۷۹
۱۳ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط esi.)
انتخاب رشته ارشد
به نظر من که به علاقه و ادامه کاره خودت بستگی داره.
تویه بانک اگه فرقی نمی کنه چه مدرکی داشته باشی که اون موقع برو رشته دلخواهتو بخون
اگر مثلا داشتن مدرک غیر رشته خودت مثل حسابداری نیاز داری و بهش هم علاقه داری، خوب اگه رشته شناور باشه می تونی بری بخونی(رشته اصلی منطبق بر رشته تحصیلی هستش)
در کل باید ببینی به چه چیزی علاقه داری و آینده کاریت هم با چه رشته ای بهتر میشه، مثلا اگه به یه رشته غیر مرتبط مثل حسابداری بری باید فکر خوندنشم بکنی ، چون چیزی ازش نخوندی تا حالا و کلی هم پیشنیاز باید پاک کنی.
اگه تو بانک رشته ای که به آینده کاریت کمک می کنه منطبق بر رشته اصلی خودت باشه که چه بهتر، برو همونو بخون، مثلا من یه دوستی دارم که تو بخش خدمات IT بانک قوامین کار می کنه به همین علت داره واسه ارشد شبکه می خونه که به شدت بهش نیاز داره، خودش هم نرم خونده و خیلی راحت می تونه قبول بشه و ادامه تحصیل بده

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad2020
ارسال: #۱۸۰
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ
نرم افزار یا IT
سلام به همه بر و بچه های گل مانشت.

دوستان من ترم ۸ نرم افزارم. البته یه ۹ واحد واسه ترم بعد دارم ک همش عملیهBlush من از ترم ۶ فکر ارشد زد به سرم ولی از تابستون ۹۱ جدی گرفتم و یه ماه خوندم و به دلایلی stop زدم. راستش من چند تا مشکل دارم که نمیذاره به هیچ کدوم از کارام برسم.

۱- پروژه پایانی طراحی وب دارم که واسه من که تاحالا کار نکردم یکم باید سخت باشه (حالا به احتمال ۲۰% شاید موضوعو عوض کردم) مشکلم اینجاس مغز من انگار خاصیت مولتی تسک نداره چون پروژم یکم واسم سخته نمیدونم چه جوری برنامه ریزی کنم ک واسه ارشدم بخونم، وقتی میرم سر درس فکرم درگیر پروژه میشه و بلعکس حالا درسای دانشگاه بماند و رفت و آمد هروز ( خونم با دانشگاه ۱ ساعت راه) که خستگی خودشو داره . علاقه شدیدی دارم که حتما واسه کنکور و داشنگاه درست و حسابی بخونم. و خیلی فکرمو مشغول شده که وقتو همینجور دارم هدر میدم واسه ارشد

۲- مشکل دومم اینه که من ریاضیاتم زیاد تعریفی نداره ینی اصلا تعریفی نداره . احساس میکنم درسایی که واسه کنکور ای تی هست برام راحت تره و ب هر دو رشته علاقه دارم. از یه طرف میخوام ای تی شرکت کنم ، چون ظرفیتش نسبت به نرم افزار خیلی کمتره واسم ریسک محسوب میشه، حالا بماند رشته ی شناور هم هست، از یه طرف درسایی ک توی نرم افزار هست یکم مشکل تر و حجیم تر(منظور تعداد دروس و کتاب هاست)به نظر میرسه.

حالا من بین کنکوری خوندن و پروژه
نرم افزار و ای تی گیر کردم. .// بدجور با خودم درگیرمBlush
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close