زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۱۳۶
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
RE: مطالعه برای هوش و شبکه یا فقط هوش؟
(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  اگه ملاکت احتمال قبولی بیشتر هست روی هوش سرمایه گذاری کن...

در غیر اینصورت روی شبکه
با توجه به اینکه تعداد داوطلبان نسبت به پذیرفته شوندگان توی کنکور مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از تعداد داوطلبان نسبت به پذیرفته شوندگان توی کنکور آی تی هست پس این حرف هم کاملا غلطه
۳
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)۶۵۴۴۵۶ نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  اگه ملاکت احتمال قبولی بیشتر هست روی هوش سرمایه گذاری کن...

در غیر اینصورت روی شبکه
با توجه به اینکه تعداد داوطلبان نسبت به پذیرفته شوندگان توی کنکور مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتر از تعداد داوطلبان نسبت به پذیرفته شوندگان توی کنکور آی تی هست پس این حرف هم کاملا غلطه

شما آمار شرکت کنندگان تو هر دو رشته رو دارید ؟

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۰
۰
ارسال: #۱۳۸
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط Pegasus.)
(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  به هیچ وجه قبولی تو شبکه راحتتر از هوش نیست.
واسه قبول شدن تو شبکه (تهران -شریف - امیرکبیر) باید رتبه کمتر از ۳۰ داشته باشی
اما واسه هوش تا ۱۰۰ هم فکر کنم قبولی تو این دانشگاهها

از اونور پارسال تا نزدیک های ۶۰۰ تو هوش قبول شدن اما تو شبکه حدود ۱۰۰ -۱۲۰ نفر قبول شدن

///------------
همنوطور که درس های که واسه هوش می خونی سخته از اونطرف قبول شدنش راحتتره
اما آی تی یکسری درس هاش هست که اصول خاصی نداره واسه سئوال هاش و یک سری درس هاش هم راحتتره نسبت به هوش اما قبولیش به مراتب سخت تر از هوش هست.

////---------
تکلیف خودتو مشخص کن که می خوای قبول بشی یا می خوای که تو زمینه مورد علاقت قبول بشی.

ممنون از راهنماییهاتون
فکرهام کردم به هوش بیشتر علافه مندم
از فردا هم با جدیت بیشتری ۴ درس رو میخونم
دستتون درد نکنه. Smile

(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  به نظر من رو یه موضوعی تمرکز کنین که علاقه ی بیشتری بهش دارین مطمئنا نتیجه ی بهتری میگیرید البته همه چی بستگی به خودتون داره ، خودتون بهتر از هر کسی میتونین تشخیص بدین که وضعیت درسیتون تو هر گرایش چه جوریه ...

بله همینطوره ، تمام تلاشم رو میکنم که قبول شم ، ممنون.

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
۰
۰
ارسال: #۱۳۹
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
مطالعه برای هوش و شبکه یا فقط هوش؟
(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)۶۵۴۴۵۶ نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  اگه ملاکت احتمال قبولی بیشتر هست روی هوش سرمایه گذاری کن...

در غیر اینصورت روی شبکه

آقای مهندس با عرص معذرت لازم می دونم یه چندتا نکته رو به شما یاد آوری کنم چون اکثر صحبت های کاربرا توی این قسمت رو دارید رد می کنید!!! :

۱-معیار تعداد داوطلبان توی کنکور اصلا" معیار درستی برای نتیجه گیری نیست( اینو با بررسی نتایج خودم و چنتا از دوستان دارم میگم ...)
چون فرض کنید تعداد X نفر داوطلب کامپیوتر،صرفا" فقط هوش یا نرم افزار یا معماری نیستن بلکه بین ۴ تا گرایش کامپیوتر تقسیم میشه!

۲- من،خودم به شخصه اصلا" یک دقیقه هم برا هوش نخوندم،و همینجوری(به صورت تفریحانه با دوستان) رفتم سر جلسه کنکور هوش و با این رتبه که آوردم هوش مصنوعی تربیت معلم تهران و اکثر شهرستانا مثله یزد،سمنان،اهواز،شاهرود وشیراز(احتمالا")و ... رو میارم

۳- توی رشته شبکه با ۱۳۴ باید (احتمالا") به فکر یه سری از شهرستانا باشم مثله صنعتی شیراز(پارسال تا ۱۴۷ اونو قبول شدن امسالو دیگه نمیدونم)،یزد و...
و این در صورتی هست که ۵ ماه مداوم برای این رشته(آی تی) خوندم و نتیجه ی اون هم افتضاح شد !

نتیجه:اگه من به جای وقت گذاشتن روی رشته آی تی،وقتم رو روی هوش گذاشته بودم،خیلی نتیجه ی بهتری رو بدست می آوردم...
پس قبول شدن توی هوش راحت تر هست

در ضمن این نظر شخصی من بود و نمیگم که ۱۰۰ درصد درسته، حالا دیگه قضاوت با سایر دوستان است ...

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , Pegasus , malekinasab
ارسال: #۱۴۰
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ق.ظ
به کاربر ۶۵۴۴۵۶ :

آقای مهندس،ببینید من نمی دونم چرا شما همینجوری میخاید خارج از منطق اصولی،صحبت های خودتونو درست جلوه بدید ؟؟!!

اولا" من هیچ تناقضی بین صحبت های خودم و دوستمون (ali آقا) نمی بینم!

حرف ما اینه : چون ظرفیت پذیرش توی هوش بالاتره پس قبولیش راحت تره، صرف اینکه تعداد داوطلبان کامپیوتر بیشتره ولی این تعداد هم سرشکن میشه روی چند تا گرایش!

خوبه خودتون دارید میگید که همه ی رتبه های ۱ تا ۶۰۰ نمیرن هوش پس با این حساب شانس قبولی واسه اونا که میخان برن ارشد هوش بیشتره!!!
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , Pegasus
ارسال: #۱۴۱
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ق.ظ
این چه بحثیه دوستان؟این آقای ۶۵۴۴۵۶ نمیدونم چرا ساز مخالف می زنن و صحبت های دو نفر که امتحانشو دادن و می دونن قبولی تو کدوم راحت تره رو نقض می کنن؟همه می دونن که قبولی توی هوش راحت تره....
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta
ارسال: #۱۴۲
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط vida2012.)
سلام بچه ها خسته نباشید ..میشه یه راهنماییم کنید !!!...من خودم گرایش هوش خیلی علاقه دارم از یه طرف با هرکی راجع به این قضیه صحبت میکنم میگن هوش بازار کار خوبی نداره آی تی یا نرم افزار شرکت کنین..به نظر شما اینطوریه؟؟

الهی به امید تو نه به امید خلق روزگار
۰
۰
ارسال: #۱۴۳
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۸ ب.ظ
(۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۰ ب.ظ)vida2012 نوشته شده توسط:  . میگن هوش بازار کار خوبی نداره آی تی یا نرم افزار شرکت کنین..به نظر شما اینطوریه؟؟

به نظر منم هوش بازار کارش نسبت به آی تی ونرم افزار کمتره ولی علاقه هم خیلی مهمه

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۰
۰
ارسال: #۱۴۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۷ ب.ظ
RE: ای تی یا نرم افزار
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  من پارسال ارشد آی تی دادم اما نتیجه مورد نظر رو نگرفتم،به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم یه عده میگن نرم افزار شرکت کن اما با توجه به اینکه پارسال آی تی شرکت کردم ودرساش رو خوندم میدونم توکنکورش موفق ترم اما از اینکه تو این رشته موفق بشم تردید دارم!!!دوستان اگه میشه راهنمایی کنید

چون آی تی رو خوب خوندی به نظرمن دوباره آی تی شرکت کن. منتها برای جلوگیری از ضعیف شدن روحیه و کسل شدن تو مواقعی که وسطای درس خوندنته. به نظرمن یه کنکور آزمایشی شرکت کن.چون با رتبه خوب آوردن هم روحیت عالی میشه و همچنین برنامه ریزیت منسجم تر میشه
امیدوارم امسال خوب تلاش کنی و رتبه خوبی بیاری
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۱۴۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط sadeghb.)
RE: ای تی یا نرم افزار
(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  من پارسال ارشد آی تی دادم اما نتیجه مورد نظر رو نگرفتم،به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم یه عده میگن نرم افزار شرکت کن اما با توجه به اینکه پارسال آی تی شرکت کردم ودرساش رو خوندم میدونم توکنکورش موفق ترم اما از اینکه تو این رشته موفق بشم تردید دارم!!!دوستان اگه میشه راهنمایی کنید

به نظر من برای حرفه ای شدن در برنامه نویسی یا شبکه یا هردو و..... کاری به دانشگاه یا چه گرایشی باشه نداره باید خود فرد با تجربه، تکرار و انجام پروژه های مختلف به حرفه مورد علاقه خود برسه.
اگر قبلا it در نظرت بود همین الان هم it امتحان بده و هیچگاه نزار دیگران نظرت را عوض کنند که با تلاش در رشته ات موفق میشی

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
۰
۰
ارسال: #۱۴۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ
ای تی یا نرم افزار
مرسی از دوستان، من تصمیم گرفتم همون آی تی شرکت کنم،چند وقته هم که میخونم.

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۰
۰
ارسال: #۱۴۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
ای تی یا نرم افزار
به نظر من برو دنبال علاقت، اگه الان دیدی که به نرم افزار علاقه داری برو نرم افزار، اگه هنوز به ای تی بیشتر علاقه داری برو ای تی. مساله دوست داشتن و علاقه مهمتر از اینه که شما قبلا ای تی خوندی یا تویه درس های ای تی بیشتر تسلط دارید یا اینکه می تونید رتبه بهتری تو ای تی بیاری. اگه ای تی رتبه ۱ هم بشی شریف هم بری و ببینی علاقه نداری که واقعا عمرت هدر رفته. اگه به خاطر برنامه نویسی می گی برم نرم افزار که هیچ ربطی به هم ندارن. همونطور که بچه ها گفتن برنامه نویسی توهر گرایشی بدرد می خوره و زیاد ربطی به رشته و گرایش نداره و یه تخصص جداست (بماند که معمولا از نرم افزاری انتطار برنامه نویسی بهتری نسبت به رشته ای دیگه دارن ، اما حتمی و ضروری نیست و یه امتیاز خوب محسوب میشه).
پس برو دنبال علاقت ، اینطور با شور و انگیزه می خونی و حتما هم موفق خواهی شد.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال: #۱۴۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ق.ظ
شرکت کردن در کنکور آی تی یا مهندسی نرم افزار
آره میدونم ولی درسایی نرم افزار هم زیاده، میترسم وقت نکنم بخونم
۰
۰
ارسال: #۱۴۹
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ ق.ظ
شرکت کردن در کنکور آی تی یا مهندسی نرم افزار
درسای نرم زیادتره ریاضی هم داره ظرفیت نرم هم کم کردن امسال نامردا ..من خودم شبکه و ایتی و بیشتر دوست دارم اما بخاطر ظرفیت دارم نرم میخونم امسال که دیدم ظرفیت و کم کردن حالم گرفته شد ..

البته تو این زمانی که داری نمیدونم ۴ تا کتاب ریاضی وامار رباضی مهندسی ساختمان داده و گسسته بد وقت گیرن
اگه دیدی میرسی بخونی حالا یکیشو حذف کن به بقیه هم میرسی بیا نرم بده اما تو این زمان میتونی ایتی و ۲ دور بخونی
اگه ام نرم میخوای شرکت کنی هوش بده هم ظرفیتش بیشتره هم ۲ تا درس کمتر داره با احتساب اینه مدارالکتریکی و نخونی :ِی
۰
۰
ارسال: #۱۵۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ق.ظ
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
با سلام.من می خوام امسال کنکور ارشد بدم و تقریبا تمام منابع رو تهیه کردم و هدفم هم گرایش نرم افزار بود و برای همین کتب مربوط به این گرایش رو تهیه کردم و کمی هم خوندم ولی الان بین نرم افزار و هوش شک کردم آخه به نظرم کنکور هوش هم راحت تره و هم ظرفیت پذیرش بیشتره و هم اینکه درساش جالبتره اما نمیدونم چرا به نرم افزار حداقل اسما تعصب دارم و البته یه جایی خوندم که برای هیئت علمی دانشگاه و تدریس بهتره که تمام گرایشات تحصیلیت یکی باشه که من هم نرم افزار بودم. واقعیتش من بیشتر به گرافیک کامپیوتری و برنامه نویسی وب علاقه دارم و خیلی از برنامه نویسی های ریاضی گونه خوشم نمیاد و البته میدونم تناقض چندانی بین هوش و نرم افزار نیست ولی می خوام به طور جدی برای یه گرایش خاص بخونم.حالا با توجه به این مسائل از شما میخوام منو راهنمایی کنید.

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد...«کوروش کبیر»
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۶۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۱۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۰۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۳۹ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۷۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۸۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۹۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۸۷۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۹۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۶۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close