زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه نویسی و رشته های ارشد

ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ ب.ظ
سلام
میخاستم بدونم توی کدوم یک از گرایش های ارشد کامپیوتر میشه بهتر برنامه نویسی رو ادامه داد؟؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۱۴ ب.ظ
تقریبا هیچ کدوم.اکثر درسا تئوری محض هستن و تقریبا هیچ برنامه نویسی وجود نداره.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ، توسط parsaNA.)
سخن گهربار mfXpert تایید میشه Smile تقریبا هیچ نیازی به برنامه نویسی نیست فقط موقع پروژه دادن اکثرا لازمه که دست به کد بشید ، خصوصا هوش مصنوعی ( چه مهندسی و چه علوم ). این که بخواهید صرفا برنامه نویسی رو ادامه بدید ، بهتره خودتون ادامه بدید و اگه میخواهید بیشترین صمیمیت رو باهاش داشته باشید Big Grin بهترین گرایش برای شما نرم افزاره از نظر من ، اون هم زیر شاخه ی الگوریتمش .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ب.ظ
سلام
منظور من این بود که کدوم گرایش در کامپیوتر میتواند زمینه مساعد تری برای فعالیت در حیطه برنامه نویسی را برای علاقه مندان فراهم کند؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ب.ظ
RE: برنامه نویسی و رشته های ارشد
(۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ)kavir419 نوشته شده توسط:  سلام
منظور من این بود که کدوم گرایش در کامپیوتر میتواند زمینه مساعد تری برای فعالیت در حیطه برنامه نویسی را برای علاقه مندان فراهم کند؟؟

من هم عرض کردم نرم افزار Smile

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
حرف دوست خوبم پارسانا رو تایید میکنم و گرایش نرم افزار برای برنامه بسیار بسیار بهتره به هر حال مباحثی هم که در این دوره میخونید بی ربط نیست به مباحث سطح بالای برنامه نویسی نیست معمولا دانشجوی لیسانس نرم افزار یا فارغ التحصیل نرم افزار با اطلاعات تئوریک کمی داره کد مینویسه ولی کافی. اما تو ارشد گرایش نرم افزار بخصوص درسایی مثل مهندسی نرم پیشرفته یا مدلسازی یا طراحی نرم افزار های مطمئن یا پایگاه پیشرفته و... درسایی هست که شاید تو کلاس از برنامه نویسی حرفی نباشه اما خیلی لازم و مفید هست و آخر همه این درس ها به کار های اجرایی مثل نرم افزار های بزرگ و وب سایت پیشرفته ختم میشه

در مورد گرایش هوش باید بگم همه چیز توسط نرم افزار MATLAB پیاده سازی و ارائه میشه که اصلا جنبه تجاری نداره و بیشتر مثل آزمایشگاه میمونه حالا خداییش من موندم واسه کار اجرایی و تجاری چطور باید پروژه رو عملی کرد(فک کنم باید با شرکت اینتل یا ای بی ام و ... باید صحبت کنیم)بطور مثال یه سیستم فازی یا شبکه عصبی رو در نظر بگیر با MATLAB براحتی میشه نوشت اما تو پروژه عملی چطور میشه پیاده کرد یا اگر بشه چطور میشه مشکل انعطاف پذیری رو حل کرد و هزاران مشکل دیگه!

در کل هم باید بگم کد نویسی تو. مقطع ارشد از سطح و ارزش کمی بر خورداره منظور اینکه اصلا باید بتونیم کد بنویسیم و از نظر اساتید اصلا اهمیتی نداره مهم پیدا کردن روش جدید،بهینه سازی و نتیجه گیری و.... هستش

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ق.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  در مورد گرایش هوش باید بگم همه چیز توسط نرم افزار MATLAB پیاده سازی و ارائه میشه که اصلا جنبه تجاری نداره و بیشتر مثل آزمایشگاه میمونه حالا خداییش من موندم واسه کار اجرایی و تجاری چطور باید پروژه رو عملی کرد(فک کنم باید با شرکت اینتل یا ای بی ام و ... باید صحبت کنیم)بطور مثال یه سیستم فازی یا شبکه عصبی رو در نظر بگیر با MATLAB براحتی میشه نوشت اما تو پروژه عملی چطور میشه پیاده کرد یا اگر بشه چطور میشه مشکل انعطاف پذیری رو حل کرد و هزاران مشکل دیگه!
واسه کارهای عملی از C/C++ و جاوا و ... استفاده میشه.
۰
۰
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  در مورد گرایش هوش باید بگم همه چیز توسط نرم افزار MATLAB پیاده سازی و ارائه میشه که اصلا جنبه تجاری نداره و بیشتر مثل آزمایشگاه میمونه حالا خداییش من موندم واسه کار اجرایی و تجاری چطور باید پروژه رو عملی کرد(فک کنم باید با شرکت اینتل یا ای بی ام و ... باید صحبت کنیم)بطور مثال یه سیستم فازی یا شبکه عصبی رو در نظر بگیر با MATLAB براحتی میشه نوشت اما تو پروژه عملی چطور میشه پیاده کرد یا اگر بشه چطور میشه مشکل انعطاف پذیری رو حل کرد و هزاران مشکل دیگه!

(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  در مورد گرایش هوش باید بگم همه چیز توسط نرم افزار MATLAB پیاده سازی و ارائه میشه که اصلا جنبه تجاری نداره و بیشتر مثل آزمایشگاه میمونه حالا خداییش من موندم واسه کار اجرایی و تجاری چطور باید پروژه رو عملی کرد(فک کنم باید با شرکت اینتل یا ای بی ام و ... باید صحبت کنیم)بطور مثال یه سیستم فازی یا شبکه عصبی رو در نظر بگیر با MATLAB براحتی میشه نوشت اما تو پروژه عملی چطور میشه پیاده کرد یا اگر بشه چطور میشه مشکل انعطاف پذیری رو حل کرد و هزاران مشکل دیگه!
بله حرف شما کاملا صحیح است اما در مورد بعضی پروژه های رشته هوش که در سطح نرم افزاریه
و من بیشتر نظرم روی مبحثی مثل رباتیک هست بطور مثال من تو یه بازوی ربات میخواستم از شبکه عصبی استفاده کنم !!!!! چطور میشد پیاده کنم دو راه داشتم یا باید پردازش رو تو کامپیوتر انجام میدادم و از طریق بلوتوث یا وایرلس میفرستادم به بازو یا اتصال مستقیم یا شبکه عصبی رو روی میکرو کنترلر پیاده میکردم که قدرت پردازش میکرو خیلی پایینه
اما راه سومی هم پیدا کردم استفاده از تراشه های شبکه عصبی که بازو رو کاملا از کامپیوتر جدا میکنه و مستقل عمل میکنه
فک کن چقدر درد سر داره اینکار و هزینه بر هستش و تخصص های دیگه ای هم لازم داشتم مثل الکترونیک
در صورتی که در آزمایشگاه و مرحله پژوهشی همین پروژه رو تو نرم افزار Microsoft Robotic Studio براحتی شبیه سازی کردم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ ب.ظ
تقریبا هیچ کدام!

یک جایی می خواندم از هر ۱۰۰ تا فارغ التحصیل رشته کامپوتر شاید یک نفر هم پیدا نشه که توانایی برنامه نویسی با زبان C را داشته باشد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology
ارسال: #۱۰
۱۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ق.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ)ehsan2mk نوشته شده توسط:  تقریبا هیچ کدام!

یک جایی می خواندم از هر ۱۰۰ تا فارغ التحصیل رشته کامپوتر شاید یک نفر هم پیدا نشه که توانایی برنامه نویسی با زبان C را داشته باشد.

فک نکنم اینقدر وحشتناک باشه!!!
البته آماری هم که گفتید تقریبا درسته متاسفانه مشکلی که وجود داره برنامه نویسی نیاز به پشتکار و مداومت داره کاری که دانشجویان امروزی در اکثر دانشگاها کوتاهی می کنند ، زبان برنامه نویسی جز سینتکس و مشتی فرمان و روش هیچی نیست و براحتی هر برنامه ای که تو فکر ادم باشه البته با تلاش قابل انجام هستش
به نظر من از هیچ پروژه ای نباید ترسید و بهترین روش رو برای پیاده سازی باید انتخاب کرد

۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , antman

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۲۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۷۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۴۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۲۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۸۱۲ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۴۱۲ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close