زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[راهنمایی] زبان

ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط gosaste.)
Shocked [راهنمایی] زبان
........
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ ق.ظ
[راهنمایی] زبان
برو کلاس زبان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad , - rasool -
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ق.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  برو کلاس زبان
نظر من هم همین هستش. شما به یادگیری زبان از دید یه سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید نه فقط اینکه مثلا تستای کنکور رو خوب جواب بدید.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , H-Arshad
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
برای اینکه زبانتون خوب بشه باید مدت زیادی روش کار کنید. این به این معنی نیست که اگر در زبان ضعف دارید نمیتونید توی ارشد تستهاش رو بزنید. ولی اگر میخواید از هر لحاظ خوب بشید و اگر متن تخصصی رو دستتون گرفتید متوجه مطالب اون بشید باید زبان رو از الان شروع کنید و رها نکنید. ولی برای تست کنکور میشه روی reading های سالهای گذشته اول متمرکز بشید و بعد متون تخصصی مشابه رو از منابع مختلف بخونید. در مورد کتابهای مناسب هم دوستان دیگه توی تاپیک مربوطه کتابهای خوبی معرفی کردند.نکته مهم اینه که سئوالات عمومی زبان هم وابستگی زیادی به معنی کلمات داره
به نظر من که کمی ۵۰۴ خوندم،یادگیری کلمات با readingها خیلی ماندگارتر هستش تا اینکه بخوایم فقط کلمات رو با چند جمله (مثل۵۰۴)حفظ کنیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ ب.ظ
RE: [راهنمایی] زبان
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  برای اینکه زبانتون خوب بشه باید مدت زیادی روش کار کنید. این به این معنی نیست که اگر در زبان ضعف دارید نمیتونید توی ارشد تستهاش رو بزنید. ولی اگر میخواید از هر لحاظ خوب بشید و اگر متن تخصصی رو دستتون گرفتید متوجه مطالب اون بشید باید زبان رو از الان شروع کنید و رها نکنید. ولی برای تست کنکور میشه روی reading های سالهای گذشته اول متمرکز بشید و بعد متون تخصصی مشابه رو از منابع مختلف بخونید. در مورد کتابهای مناسب هم دوستان دیگه توی تاپیک مربوطه کتابهای خوبی معرفی کردند.نکته مهم اینه که سئوالات عمومی زبان هم وابستگی زیادی به معنی کلمات داره
به نظر من که کمی ۵۰۴ خوندم،یادگیری کلمات با readingها خیلی ماندگارتر هستش تا اینکه بخوایم فقط کلمات رو با چند جمله (مثل۵۰۴)حفظ کنیم

کتاب واسه گرامر چی معرفی می کنید؟ از پایه تا پیشرفته
واسه تست چی؟ کتاب کدوم موسسه؟ پوران؟ پارسه؟ ماهان؟ ...
۰
۰
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ ب.ظ
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۸ ب.ظ)gosaste نوشته شده توسط:  کتاب واسه گرامر چی معرفی می کنید؟ از پایه تا پیشرفته
واسه تست چی؟ کتاب کدوم موسسه؟ پوران؟ پارسه؟ ماهان؟ ...

من کتاب زبان عمومی ماهانو پیشنهاد میکنم / خودم از رو اون خوندم و از متن درسش راضی بودم ولی اصلاً تست خوب نداره / تستاش همه قدیمی و غیراستاندارده (یعنی به درد کنکور ارشد نمی خوره تستاش) ولی همه نکات گرامرو داره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , H-Arshad
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۲۷ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
در صورتی که زبانی در حد intermediate دارید، اگه میخواید متن تخصصی بخونید کار ساده ای در پیش دارید. فقط متن تخصصی بخونید و بخونید و بخونید. کم کم باهاش راحت میشید. فقط تنبلی رو بذارید کنار. حتی اگه معادل فارسی متنی هم موجود بود شما زبان اصلیشو بخونید. میبینید که بعد از سه ماه خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکردید پیشرفت کردید. مهارت های دیگه هم همینطوره. مهم مستمر کار کردن و داشتن اراده و انگیزه قویه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , unique_as14 , SaMiRa.e , ssjj , baran , H-Arshad , farzaneh_best , یاقوت سرخ , Mahbanoo313
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۱۴ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
من زبانم متوسطه
لغات تافل رو خوندم اما ۴۰۵ رو هنوز نه!
میخوام روی گرامرم کار کنم و مکالمم
به نظرتون grammer in use رو باید کامل خوند؟
واسه مکالمه چی؟

هیچ چیز تو دنیا اسون بدست نمیاد
ماییم که باید راهشو پیدا کنیم...
۰
۰
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۸ ب.ظ)gosaste نوشته شده توسط:  کتاب واسه گرامر چی معرفی می کنید؟ از پایه تا پیشرفته
واسه تست چی؟ کتاب کدوم موسسه؟ پوران؟ پارسه؟ ماهان؟
من گرامر اصلا کار نکردم برا کنکور و ۱۰تا تست عمومی رو هم نزدم.نه به این خاطر که گرامر بلد نبودم.به این علت که بعضی کلمات برام خیلی غریب بود و نخواستم ریسک کنم
برای تخصصی ها هم باید زمینه درک مطلب و دایره لغات تخصصیتون خوب باشه.میشه در طی خوندن برای ارشد این زمینه رو ارتقاء هم داد. مثلا متون تخصصی زبان اصلی بخونید.یا اینکه کنکورهای قبل رو کار کنید.
توی تاپیکهای دیگه بچه ها میگفتند پارسه هم خوبه ولی من نخوندم.من فقط تستهای کنکور مقسمی رو خوندم
.توی ترجمه همیشه(حتی برای یک مترجم حرفه ای) پیش میاد که لغت بلد نباشه.ولی اولا باید سعی کنید مفهوم لغات رو توی جمله بفهمید و به خاطر بسپارید و بعد هم متن رو با وجود چند کلمه نا مفهوم برای خودتون توصیف کنید و مفهومش رو تعبیر کنید
برای خوب تست زدن فقط یادگیری معنی کلمات کافی نیست.باید یکم قلق تست زنی(و استخراج منظور سئوال از متن داده شده رو) هم یاد بگیرید و این کار هم با همون تست زدن کنکورهای گذشته امکانپذیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , unique_as14
ارسال: #۱۰
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ ق.ظ
من خودم زیاد زبانم خوب نیست اما الان یه ماهه دارم مقاله و کتب تخصصی انگلیسی میخونم اونم روزی نهایت ۲ ساعت ، تو همین ۱ ماه حداقل فرقی که کردم اینه که شاید نتونم معنی جمله ای رو کامل بگم اما میتونم منظور نویسنده رو درک کنم البته تعداد خوبی هم کلمه یاد گرفتم . منظورم از این حرفا این بود که اگه شخص خوش رو بندازه تو کاری ( خودش رو درگیر کنه ) اولش سخته اما بعد از مدتی از پشرفت های خودش تعجب میکنه .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , fatemeh85 , - rasool - , tesna
ارسال: #۱۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ق.ظ
من برای زبان از اول مهر شروع کردم (یعنی قبلش در حد دبیرستانم بلد بودم) روزی ۱ کارت ۵۰۴ میخوندم و یک پاراگراف هم متن از روی راهیان که بیشتر از ۱ ساعت وقتم را میگرفت
چون با g5 لغات حفظ میکردم یک ماه مونده به کنکور به تمام لغات ۵۰۴ مسلط بودم
از ۱۰ تا تست لغت فقط یکی تونستم بزنم و بقیه لغات تا حالا ندیده بودم
کلا فکر کنم بیست درصد تونستم زبان بزنم
نکته مهم برایه کسایی در سطح من اینکه سرکنکور زبان زیاد وقت میگیره
دوستم که ۲ سال پیش ۵۰ درصد زده بود (البته کلاس زبان رفته بود) به من گفت ترتیب درسا رو عوض نکن یعنی اول زبان بزن
منم همین کارو کردم یعنی ۳۰ دقیقه سر زبان بودم بعد برایه تخصصیا وقت کم آوردم
بنظر من حتما زبان بخونید اما سرکنکور بعنوان اخرین درس سر تستاش برید و وقت باقی مانده را بهش اختصاص بدید خیلی بهتره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tesna , اکتیو
ارسال: #۱۲
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ق.ظ
سلام دوستان

من زبانم در حد متوسطه و از کتاب ۵۰۴ هم یه هشت درسی رو خوندم .
حالا ازتون یه سوال دارم کسی هست که کلاسای استاد محسن قاسمی رو که توی مشهد برگزار میشه رفته باشه؟ رفتنش مفیده؟
من جلسه توجیهیشو شرکت کردم ولی هنوز مرددم که ثبت نام بکنم یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ب.ظ
من تعریف جی ۵ را زیاد شنیدم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
بچه ها من یه ماهه دنبال تحقیق جی ۵ هستم آخرشم کسی را پیدا نکردم که بگه ۵۰۴ باجی ۵ خوندن خوبه یا نه.... ؟ کسانی که استفاده کردن راضی هستن؟ مشکل اساسی من فراموش کردن لغاتیست که خوندم وگرنه واسه حفظ کردنش از همون کارتهام قبلا خوندم.اما زودی یادم میره!!!
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  من تعریف جی ۵ را زیاد شنیدم
ظاهرا طبق چیزهایی که من شنیدم تابحال بیشتر برای حفظ کردن خوبه.البته من با اونها کارنکردم ببینم چطوره . ولی یادگیری زبان از روی متن یه چیز دیگه است و یادگیریش رد خور نداره!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۲۲ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
Information درخواست راهنمایی ( خواندن دکترا یا نه ؟! - لطفا راهنمایی کنید ... ) aminomidi ۳ ۴,۴۴۹ ۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aminomidi
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۹۲۱ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۶۳ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  راهنمایی پایان نامه ارشد - ترکیب وب سرویس و زبان صوری z ainaz68 ۲ ۲,۱۳۹ ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: MShariati
  زبان عمومی پارسه (واژگان) و زیر ذره بین - لطفا راهنمایی کنید TRon ۷ ۲,۸۵۱ ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  تفاوت زبانهای روالی(پروسه ای) با زبانهای تابعی ldns0098 ۸ ۴,۳۳۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  تشخیص زبان منظم و زبان مستقل از متن monmon123 ۹ ۱۳,۵۴۶ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  درخواست راهنمایی برای شروع کار با کتابخانه Miracle در زبان C sunbow ۱ ۱,۵۰۷ ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sunbow

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close