زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس

ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط admin.)
[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراسری ۸۹

لطفا درصدهای کارنامه و رتبه در هر گرایش و تراز و نوع سهمیه ات رو بیان کن.

اول به همه‌ی دوستانی که واسه هدفشون تلاش میکنند سلام میکنم و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

زبان: ۷/۷۸
ریاضی: ۴۴/۴۴
مشترک: ۴۱/۱۱
دروس تخصصی نرم افزار: ۴۱/۶۷
دروس تخصصی معماری: سفید
دروس تخصصی هوش مصنوعی: ۱۰
معدل موثر: ۱۶/۸۱

رتبه:
گرایش نرم افزار‌: ۶۶
گرایش هوش مصنوعی‌: ۱۵۳
گرایش سخت افزار‌: ۱۶۵

آیا سابقه شرکت در کنکور ارشد رو داشتی یا سال اول بود که شرکت میکردی؟ اگر جوابت مثبته، کنکورای قبل چطور بود؟!
نه، بار اول شرکت کردم. وقتی که دانشجوی ترم ۷ علوم کامپیوتر بودم در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم و به لطف خدا نتیجه‌ی خوبی گرفتم.

در صورت تمایل بگو کارشناسیت رو کدوم دانشگاه بودی و وضعیت تحصیلت چطور بود؟
علوم کامپیوتر دانشگاه مازندران خوندم. توی دانشگاه با توجه به اینکه به رشته‌ام علاقه دارم جزو کسایی بودم که درسش خوب بود. معدل نهایی‌ام حدود ۱۶/۷۰ شد.

آیا قبول داری کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کار بچه هایی هست که توی دانشگاه های طراز اول درس خوندن و پایه قوی دارن... و بقیه بهتره به آزاد و اینا راضی باشن؟!
نه هرگز، بچه های دانشگاه های طراز اول از استاد های قوی تری برخوردار هستند و این دلیل نمیشه که همشون سطح سواد بالایی داشته باشند.

از چه زمانی شروع به درس خوندن کردی و روزانه چقدر مطالعه میکردی؟
خوب تابستان دنبال منابع بودم و حتی بعضی از منابع رو با توجه به اینکه در شهرستان زندگی میکردم تا اواسط آبان طول کشید تا تهیه کنم ولی در هر صورت سعی میکردم خودم رو در جو ارشد قرار بدم و با کتاب دیگه ای شروع کنم. تقریبا اواسط تیر شروع کردم ولی بین علوم کامپیوتر و مهندسی مردد بود که بیشتر روی کدوم تمرکز کنم. از درس هایی که توی کنکور ارشد مهندسی میاد بیشتر خوشم میاد و از مهر ماه متوجه شدم که وقت نمیشه روی هر دو وفت بگذارم و تمرکزم را روی مهندسی قرار دادم.
روش مطالعه‌ام طوری بود محتوایی درس میخوندم. یعنی اینکه امروز این چند صفحه از کتاب رو بخونم و حتی بعضی وقت‌ها از زمانی که پیش بینی می کردم زمان بیشتری می برد.
فکر میکنم حدود ۷‌، ۸ ساعت درس میخوندم. البته با توجه به اینکه ترم ۷ بودم بعضی روزها نمیتونستم درس بخونم.

از چه منابعی استفاده میکردی؟ حتما میدونی این مهم ترین سواله! پس اگه امکان داره در مورد تک تک درسها کامل توضیح بده.

- ریاضی مهندسی:
من واسه این درس کتاب پوران پژوهش رو گرفتم ولی وقت کم آوردم و حدود ۱۰ یا ۱۵ صفحه ازش خوندم.

- گسسته:
جزو درس هایی بود که منبع اون واسم دقیق مشخص نبود و از طرفی کتاب پوران پژوهش رو تا آبان نتونستم تهیه کنم ولی از این درس غافل نشدم:
از کتاب ۴ جلدی گریمالدی انتشارات فاطمی، اون بخش هایی که جزو سرفصل بود رو خوندم و کتاب راهیان ارشد رو هم تهیه کرده بودم که هم تست های خوبی داره و هم میشه گفت حدود ۸۰ درصد نکته های این درس رو شامل میشه. البته خیلی از نکته‌ها رو توضیح نمیده و فقط نکته‌ها و بعضی از نتیجه گیری های مثال و متن درس کتاب گریمالدی رو یکجا جمع کرد.
کتاب پوران پژوهش رو هم خوندم و توصیه میکنم حتما این کتاب رو بخونید.
خودم با توجه به تجربه‌ام پیشنهاد میکنم با کتاب پوران پژوهش شروع کنید و کتاب راهیان ارشد یا نکات کتاب گریمالدی (یا منبع مناسب دیگه) رو مفهومی یاد بگیرید.

- آمار و احتمال مهندسی:
این هم جزو درس هایی بود که منبع مشخصی نداشتم، من تقریبا نصف اول کتاب لارسن رو خوندم و واسه بقیه‌ی سرفصل‌ها وقت کردم نکات رو از این کتاب و کمی هم از کتاب جان فروند بخونم. توصیه میکنم حتما آمار پارسه رو بخونید، من خودم واسه جمع بندی و اینکه به مسیر مطالعه‌ام جهت بدم، کمکم کرد.

- محاسبات عددی:
کتاب پوران پژوهش و کتاب دکتر نیکوکار از انتشارات گسترش علوم پایه

- ساختمان داده:
ساختمان داده مقسمی و همچنین یوسفی

- نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها:
کتاب پیترلینز رو خوندم و تمرین های بیشتر فصل هاش رو هم مطالعه کردم ولی اواخر وفت کم آوردم و فقط نکات تمرین‌ها‌ی چند فصل آخر رو خوندم. کتاب پوران پژوهش هم خوب بود.

- مدار منطقی‌:
کتاب پوران پژوهش و مقسمی، ولی فکر میکنم کتاب پوران پژوهش رو تهیه کنید کافی باشه.
چند تا فصل رو از کتاب موریس مانو هم خوندم.

- معماری:
کتاب پوران پژوهش، کتاب مقسمی رو خوندم
با توجه به اینکه من ابتدا کتاب مقسمی رو خوندم(بعد از خوندن کتاب موریس مانو) برای بعضی مفاهیم، واسم جالب بود. ولی به نظرم همون کتاب پوران پژوهش رو بخونید.
کتاب معماری موریس مانو رو هم خوندم.

- سیستم عامل‌:
کتاب مقسمی
سیلبرشاتس

- کامپایلر:
کمپایلر راهیان ارشد و پارسه رو خوندم ولی شاید لازم نباشه هر دو رو بخونید چون تا ۸۰ یا ۹۰ درصد شبیه هم هستند!

- زبانهای برنامه سازی:
دو تا کتاب واسه این درس خوندم که اسم هردوشون طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه نویسی بود با این تفاوت که یکی ترجمه و اون یکی تالیف جعغرنژاد بود!
البته فقط بخش هایی از این دو کتاب خوندم که جزو سرفصل بود . یه سری از فصل‌ها رو نخوندم.

- طراحی الگوریتم:
کتاب مقسمی و پوران پژوهش

- پایگاه داده‌:
کتاب مقسمی

در روزهایی که برای کنکور مطالعه میکردی، چقدر انتظار داشتی این رتبه رو کسب کنی؟ آیا در دوران آمادگی برای کنکور، ناامید و بی انگیزه هم میشدی؟
خوب همیشه روحیه‌ام ثابت نبود، یه وقت هایی خیلی امیدوارم بودم وبعضی وقت‌ها ناامید!
اعتدقاداتم خیلی کمکم کرد وقتی هیچ کس نمیتونست کاری واسم انجام بده به کمک می اومد.
خانواده‌ام بخصوص مادرم خیلی بهم روحیه میداد.
وقتی با بعضی از همکلاسی هام صحبت میکردم حرف هاشون توی روحیه‌ام موثر بود، البته بعضی‌ها هم که روحیه مون رو بدتر میکنند!

در کل نقش کتابهای مرجع رو در موفقیت داوطلب چقدر موثر میدونی؟ و همینطور از کتابهای کنکوری چجوری و چقدر باید استفاده کرد؟
فکر میکنم کتاب های مرجع را بیشتر باید در طول ترم خوند و در زمانی که ارشد میخونیم وفت کمتری براشون بگذاریم و وقت بیشتری برای کتابهای کنکوری بگذاریم.
البته من بعضی درس‌ها مثل ساختمان داده، نتونستم کتاب مرجعی در طول ترم داشته باشم و واسه ارشد هم مرجع این درس رو نخوندم.
بعضی قسمت های کتاب های مرجع رو اولین بار واسه ارشد میخوندم.
در کل بعضی درس‌ها رو باید مرجع شون رو هم مطالعه کرد ولی بعضی دیگه همون کتاب های کنکوری کافیه.

در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردی؟ نقش این آزمون‌ها رو در موفقیت چگونه ارزیابی می کنی؟بهترین و بدترین رتبه در آزمون های آزمایشی؟
از اونجایی که این احتمال رو میدادم که سال اول قبول نشم، میخواستم واسه سال بعد تحولی نسبت به سال قبل داشته باشم و متفاوت با سال قبل باشه، درنتیجه در کنکور آزمایشی شرکت نکردم. ولی کنکور ۸۶ تا ۸۸ مهندسی کامپیوتر و کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر را واسه خودم شبیه سازی کرده بودم.

در کل عامل اصلی موفقیت خودت در کنکور چه مواردی بود؟
بعد از لطف خدا، تلاش خودم موثر بود. برنامه ریزیی که واسه درس خوندنم داشتم و کسایی که بهم روحیه میدادند و کمک میکردند.

با این رتبه کدوم دانشگاه رو قبول شدید(روزانه/شبانه/گرایش)؟
دانشگاه صنعتی امیرکبیر - روزانه - نرم افزار

فکر میکنی چرا بعضی دوستان دو سال یا بیشتر در کنکور ارشد شرکت میکنن اما موفق نمیشن؟ بنظرت کجای کارشون ایراد داره؟
فقط خوندن مهم نیست، مهم اینه که چطوری میخونین. پایان هر روز با خودمون فکر کنیم که امروز چی یاد گرفتیم؟
بعضی‌ها هم سر جلسه کنکور نمیتونن از توانایی خودشون و اون چیزی که خوندن درست استفاده کنند.

چه گونه برنامه ریزی کردی برای درسها و تا چه حد به برنامه پایبند بودی؟
با توجه به سختی یک کتاب، اون رو در چند هفته تقسیم میکردم و برای هر هفته مشخص میکردم که در پایان اون هفته تا چه بخشی از کتاب رو بخونم. برای هر روز هم تقریبا مشخص میکردم که چند صفحه از اون کتاب رو بخونم.
البته من به صورت موازی درس میخوندم و در یک دوره‌ی زمانی معمولا ۳تا کتاب رو به صورت موازی میخوندم.
برنامه‌ی روز بعد را با توجه به مطالبی که می بایست در اون هفته میخوندم و با توجه به اینکه پیشنهادی که پیشاپیش واسه اون روز یادداشت کرده بودم، روز قبلش مینوشتم. برنامه‌ی روز بعد که نوشته میشد سعی میکردم بهش پایبند باشم ولی ترتیب اجراش واسم مهم نبود. مثلا به برنامه‌ی امروز نگاه میکردم و اول هر درسی رو که بیشتر اون لحظه حوصله اش رو داشتم میخوندم.

چه کارهایی غیر از درس خوندن انجام می دادی ؟کار، تفریح و...
برنامه نویسی و ...

حرف آخر؟
امیدوارم واسه اهدافتون درست تلاش کنید و در این تلاش کردن به اون چیزی که می خواهید برسید.
لازم نیست همه راهی رو که بقیه رفتن بریم، هر کسی میتونه راه جدیدی رو بره و یک شاهکاری توی زندگیش خلق کنه. کلا غیر ممکن وجود نداره و از تفکرهای ما خلق میشه و تاثیر منفیش رو میزاره، پس بیاییم از همین الان واسه خودمون غیر ممکن تعریف نکنیم.

امیدوارم حرف هام مفید بوده باشه.
موفق باشید.

کسی که به فکر درست کردن آینده خودش نیست ، نمیتونه آینده کسی باشه . . .
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: grayman , ف.ش , Raman , HighVoltage , admin , SarahArshad , parsaNA , nana2010 , Mozhgan , Fardad-A , sina_n , saba_1984 , ایرسا , rezvan_m , alavinejad , faraaz_mb , Hello , mehrdad8512 , dehghani , Soheil , setaiesh , fateme66 , - rasool - , 87855611 , Br2012 , ic_teta , l.sh , sonia89 , parimehraban , پشتکار , lzohreh , sajad_8900 , **sara** , mohsen_4050 , cs_std , gordafarid , saeed71 , najwa , sepidsal , chavir , CS_IT , mrsh1372
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
ممنون بابت مصاحبه فقط اگه می شه ازشون درصد های علوم کامپیوتر هم بپرسید لطفا- این رشته مغفول مونده ها- ممنون

موجیم و وصل خویش از ما بریدن است / ساحل بهانه ای است رفتن رسیدن است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۰۴ ب.ظ
[اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
ممنونم از مصاحبه تون.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ ق.ظ
[اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
ممنون بابت مصاحبه ،از اول هدفشون فقط نرم افزار بوده؟یعنی همینجوری علوم کامپیوتر امتحان دادن یا واسه هر دو خونده بودن؟

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۲۲ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت]مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
خواهش میکنم

کارنامه علوم کامپیوتر من:

زبان عمومی و تخصصی‌: ۳/۳۳
دروس پایه / ریاضی ۱ و ۲ - امار و احتمال - مبانی کامیوتر‌: ۴۱/۹۰
ریاضیات گسسته‌: ۵۱/۲۸
ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌ها‌: ۱۳/۳۳
اصول سیستمهای کامپیوتری‌: ۲۶/۶۷
نظریه اتوماتا و زبانها‌: ۶۰
آنالیز عددی‌: ۴۰

من ریاضی ۱ رو اوایل کمی خوندم، ولی بعدا تصمیم گرفتم بیشتر روی مهندسی تمرکز کنم در نتیجه ریاضی ۱ و ۲ رو نخوندم. بخاطر کمبود وقت روی یک رشته تمرکز کردم.
وقتی واسه مهندسی آماده باشیم تا حد زیادی واسه علوم کامپیوتر هم آماده ایم.

نوع سهمیه من آزاد بود که یادم رفت بنویسم.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , ف.ش , parimehraban , cs_std
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط ف.ش.)
ببخشید حواسم نبود که کارنامه خودتونه Big Grin
میشه اعشار درصداتون رو بردارین آخه معلوم نیست باز وارونه شده یا نشده!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۲۳ ب.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  میشه اعشار درصداتون رو بردارین آخه معلوم نیست باز وارونه شده یا نشده!

درصد‌ها درست هستند و وارونه نشدند.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ق.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر کنکور ارشد سراس
سلام آقای قربان زاده(اگه فامیلی رو اشتباه نگم)
من چیتگر هستم
ورودی ۸۶ شما و رفیق علی نجفی
خواستم عزض ادب کنم، مطالبتون هم خوب بود
موفق باشید

این معزّ الاولیاء
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mdgh , Anti_Mage
ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۰ ب.ظ
سطح تسلط شما در درسهای مهندسی قبل از شروع به خوندن در چه حد بود؟واگه میشه راه مقابله با فشار عصبی و استرس هنگام مطالعه مطالب سخت وجدید رو بگید؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۴۵ ب.ظ
خیلی ممنون واقعا مفید بود چون منم از مهرماه شروع کردم فکر میکردم دیگه نمیرسم بخونم ولی با این مصاحبه خیلی امیدوار شدم
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۰ ق.ظ
%ممنون از راهنمایتان باز هم تشکر را دارم%
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ق.ظ
مصاحبه با رتبه ۶۶ مهندسی نرم افزار و ۲۰ علوم کامپیوتر
ممنون ازمصاحبتون.ولی خیلی گیج شدیم هرکس یه منبعی رو میگه
خیلی نگرانم

چیزهای خوب به سراغ کسانی میروند که صبرمیکنند،اما چیزهای بهتر به سراغ کسانی میروند که برایش تلاش میکنند.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۳۸۴ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۹۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۳ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۰۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۳ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۶۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close