زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست هوش مصنوعی-۹۲سراسری it89(جستجو)

ارسال:

rad.bahar پرسیده:

تست هوش مصنوعی-۹۲سراسری it89(جستجو)

کدام غلط است
حالت شروع باید مشخص باشد
جالتهای بغدی هر حالت باید مشخص باشد
حالت هدف مشخص باشد
هزینه از یک جالت به حالت بعدی مشخص باشد

دوستان در یک تاپیک جواب را ۳ اعلام کردند جون در همه مسایل لزوما حالتهای هدف مشخص نیستند و حالت انتخاب شده برای بسط در صورت داشتن شرایطی که برای گره هدف منظور شده جالت هدف می شود
در کتاب تستی که دارم جواب را ۴ دانسته چون اعتقاد دارد بعضی از جستحوها مانند جستحوی محلی هزینه از یک جالت به حالت بعدی مهم نیست بلکه رسبدن به حالت هدف مهم هست

فکر کنم ۳ درست هست ولی می خواهم بدانم دقیقا جواب سنجش به این سوال چی بوده
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: 92 it89

(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ق.ظ)rad.bahar نوشته شده توسط:  کدام غلط است
حالت شروع باید مشخص باشد
جالتهای بغدی هر حالت باید مشخص باشد
حالت هدف مشخص باشد
هزینه از یک جالت به حالت بعدی مشخص باشد

دوستان در یک تاپیک جواب را ۳ اعلام کردند جون در همه مسایل لزوما حالتهای هدف مشخص نیستند و حالت انتخاب شده برای بسط در صورت داشتن شرایطی که برای گره هدف منظور شده جالت هدف می شود
در کتاب تستی که دارم جواب را ۴ دانسته چون اعتقاد دارد بعضی از جستحوها مانند جستحوی محلی هزینه از یک جالت به حالت بعدی مهم نیست بلکه رسبدن به حالت هدف مهم هست

فکر کنم ۳ درست هست ولی می خواهم بدانم دقیقا جواب سنجش به این سوال چی بوده
کلید سنجش ۴ هست و به نظر من هم ۴ جواب میشه چون که ما وقتی میگیم جست و جو داریم دنبال چیزی میگردیم و اگه ما ندونیم باید چیو پیدا کنیم پس جست و جو معنی نداره.پس باید هدف داشته باشیم حالا این هدف میتونه کیفی باشه یا کمی.
و همون طور که نوشتی مثال جست و جوی محلی درستی گزینه‌ی ۴ رو نقض میکنه
======
ویرایش:
در بعضی از جستجو ها مانند DFS و BFS گاهی هزینه ی جستجو اهمیت چندانی ندارند.

در کل میتوان چنین گفت : برای تعریف یک مساله "حالت اولیه" "تابع پسین(مابعد)" و آزمون هدف حتــــما باید تعریف شوند . اما بعضی از روش های حل مساله نیازی به تایع هزینه ی مسیری ندارند

۰
ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

۹۲ it89

خوب بعضی وقت‌ها ما هدف داریم اما حالت هدف نداریم یعنی توی هشت وزیر دقیقا نمیدونم هر کدوم از وزیر‌ها کجا قرار میگیرند اما میدونیم که نباید هم تهدید کنند.
توی فوروارد چینینگ هم دیدیم که داشتن هدف الزامی نیست با توجه به جوای یک تست که قبلا تو کنکور اومده بود.
این تناقض چه طور حل میشه؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

mapnu پاسخ داده:

RE: 92 it89

من خودم از تست آخر فصل کتاب هوش مصنوعی پوران پژوهش زدم، جواب درست رو گزینه ۳ میدونه، ولی توی کتاب ۱۰ سال کنکور it مال نشر پردازش گزینه ۴ رو جواب درست زده .

به نظر دوستان کدو م درست میگن؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

۹۲ it89

به جواب های مهدیه شادی استناد نکنید قابل اطمینان نیست تناقض زیاد داره در مورد این سوال گزینه ۴ با توضیحات هما درست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۳,۹۳۱ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۰۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۳ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۲ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  در جستجوی اساتید امنیت wskf ۰ ۱,۸۷۷ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close