تالار گفتمان مانشت
تست هوش مصنوعی-۹۲سراسری it89(جستجو) - نسخه‌ی قابل چاپ

تست هوش مصنوعی-۹۲سراسری it89(جستجو) - rad.bahar - 05 بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ق.ظ

کدام غلط است
حالت شروع باید مشخص باشد
جالتهای بغدی هر حالت باید مشخص باشد
حالت هدف مشخص باشد
هزینه از یک جالت به حالت بعدی مشخص باشد

دوستان در یک تاپیک جواب را ۳ اعلام کردند جون در همه مسایل لزوما حالتهای هدف مشخص نیستند و حالت انتخاب شده برای بسط در صورت داشتن شرایطی که برای گره هدف منظور شده جالت هدف می شود
در کتاب تستی که دارم جواب را ۴ دانسته چون اعتقاد دارد بعضی از جستحوها مانند جستحوی محلی هزینه از یک جالت به حالت بعدی مهم نیست بلکه رسبدن به حالت هدف مهم هست

فکر کنم ۳ درست هست ولی می خواهم بدانم دقیقا جواب سنجش به این سوال چی بوده

RE: 92 it89 - homa - 05 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ق.ظ

(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ق.ظ)rad.bahar نوشته شده توسط:  کدام غلط است
حالت شروع باید مشخص باشد
جالتهای بغدی هر حالت باید مشخص باشد
حالت هدف مشخص باشد
هزینه از یک جالت به حالت بعدی مشخص باشد

دوستان در یک تاپیک جواب را ۳ اعلام کردند جون در همه مسایل لزوما حالتهای هدف مشخص نیستند و حالت انتخاب شده برای بسط در صورت داشتن شرایطی که برای گره هدف منظور شده جالت هدف می شود
در کتاب تستی که دارم جواب را ۴ دانسته چون اعتقاد دارد بعضی از جستحوها مانند جستحوی محلی هزینه از یک جالت به حالت بعدی مهم نیست بلکه رسبدن به حالت هدف مهم هست

فکر کنم ۳ درست هست ولی می خواهم بدانم دقیقا جواب سنجش به این سوال چی بوده
کلید سنجش ۴ هست و به نظر من هم ۴ جواب میشه چون که ما وقتی میگیم جست و جو داریم دنبال چیزی میگردیم و اگه ما ندونیم باید چیو پیدا کنیم پس جست و جو معنی نداره.پس باید هدف داشته باشیم حالا این هدف میتونه کیفی باشه یا کمی.
و همون طور که نوشتی مثال جست و جوی محلی درستی گزینه‌ی ۴ رو نقض میکنه
======
ویرایش:
در بعضی از جستجو ها مانند DFS و BFS گاهی هزینه ی جستجو اهمیت چندانی ندارند.

در کل میتوان چنین گفت : برای تعریف یک مساله "حالت اولیه" "تابع پسین(مابعد)" و آزمون هدف حتــــما باید تعریف شوند . اما بعضی از روش های حل مساله نیازی به تایع هزینه ی مسیری ندارند

۹۲ it89 - atharrashno - 07 بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ب.ظ

خوب بعضی وقت‌ها ما هدف داریم اما حالت هدف نداریم یعنی توی هشت وزیر دقیقا نمیدونم هر کدوم از وزیر‌ها کجا قرار میگیرند اما میدونیم که نباید هم تهدید کنند.
توی فوروارد چینینگ هم دیدیم که داشتن هدف الزامی نیست با توجه به جوای یک تست که قبلا تو کنکور اومده بود.
این تناقض چه طور حل میشه؟

RE: 92 it89 - mapnu - 17 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۹ ق.ظ

من خودم از تست آخر فصل کتاب هوش مصنوعی پوران پژوهش زدم، جواب درست رو گزینه ۳ میدونه، ولی توی کتاب ۱۰ سال کنکور it مال نشر پردازش گزینه ۴ رو جواب درست زده .

به نظر دوستان کدو م درست میگن؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۲ it89 - atharrashno - 17 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ

به جواب های مهدیه شادی استناد نکنید قابل اطمینان نیست تناقض زیاد داره در مورد این سوال گزینه ۴ با توضیحات هما درست