زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)
۲۵ ۰

تخت جمشید

ارسال:
۱۵ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط admin.)
Photo تخت جمشید
سرمایه یک عمر رود بر باد.
گر نبود حکومت بر وفق مراد.

شود تخت جمشید و مکافات دار.
بیگانه گر بیازد بر صف یار

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , Sunshine Off , maryami , Masoud05 , ana9940 , **sara** , mat , tavoos , Lantern , arshadhoush , mfXpert , sasanlive , Parva , Msccom , Avicenna , ahmadi_development , مهشاد , diligent , nasogh , nmusavi , nassim92 , s.sadri , mohammad.ardeshiri , Aseman7
ارسال:
۱۵ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۳۳ ق.ظ
تخت جمشید
نه بابا دکتر شکست نفسی کردید کیفیت این عکسم که خیلی خوبه Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال:
۱۵ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۴۰ ق.ظ
تخت جمشید
(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۳ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  کیفیت این عکسم که خیلی خوبه

چون نور خوب بوده اینطوری در اومده، فتوشاپ رو هم بهش اضافه کنید Smile

۰
۰
ارسال:
۱۵ دى ۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ ب.ظ
تخت جمشید
ستون های خراب و ستون های شکسته یادگاری عظیم ستون های با عظمت.
تضاد های زیادی تو تخت جمشید قرار می گیره کنار هم.بسیار زیبا.ممنون
۱
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ق.ظ
تخت جمشید
به اون قسمت بالای عکس (روی کوه) وسط‌هاش دقت کنید. جایی که کوه کنده شده. فکر کنم یه آب انبار بوده زمانی. دوستان شیرازی تصحیح کنن.

۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۳۳ ق.ظ
تخت جمشید
تخت بی جمشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ ب.ظ
تخت جمشید
فکرنمی کنم اینجوری که میگید باشه
من هم قبلا مثل خیلی‌ها فکر می کردم تا اینکه به مستندات ناصر پور پیرار رو دیدیم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و برای ریز شدن تو جزییاتش هم سفری داشتم متاسفم برای خودمون تمام افتخار ما شده افتخار کردن به چیزهای که شاید خیلی بزرگ نمایی شده توشون . شاید از نبودمون .دکتر من خودم بارها ایلام بودم حیف الامتوی شما نیست؟ یه تمدنی که هیچ اسمی ازش نیست.
کاش شما که کارتون تو بحث های دیگه انقدر عالی به این فکر می کردید تمام داشته های تاریخی ما از کجا میاد و از تاریخ نگاری چه آدمی های هستش. من شما رو دعوت می کنم این مستندات رو ببینید و تحقیق کنید سخته اما واقعیت.
تمام تاریخی که به دست ما رسیده از منابعی هستیش که ....

متاسفانه تمدن های در این ایران وجود داشته که هیچ اسمی ازشون نیست و تنها افتخار ما شده تخت جمشیدی که هرگز تکمیل نشده و پارسارگادی که هرگز وجود نداشته

تمدن های که در منطق جیرفت وجود داره‌، تمدن ماد‌ها در غرب کشور که همه رو نابود کردن به هر حال وضع جامعه ما معلومه
وقتی حتی فرهنگ جامعه نشینی به درستی اجرا نمیشه و خیلی چیزهای دیگه و خودمون چیزهای زیادی برای گفتن نداریم دیگه مثل یه عاشق فقط باید بگیم فلان هزار سال تمدن داریم.
دیگه چه فرقی می کنه گذشته چی بوده حالا هیچی نیستیم.

abandoned
۱
۱۱
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۰, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط ahmadi_development.)
RE: تخت جمشید
این قضیه پورپیرار هم شده جک عده ای به حرف کسی استناد می کنند که هیچ تحصیلات اکادمیک توی رشته تاریخ یا باستان شناسی نداره وفقط به صرف داشتن یک چاپ خانه نظرات بی اساس خودش رو به چاپ می رسونه اگه به صرف خواندن چند تا کتاب تاریخ بشه چنین تزهایی داد بنده هم باید شروع کنم به تز دادن
متاسفانه به دلایلی خاص هویت ملی ما فدای هویت مذهبی ما شده درحالی که ایندو با هم هیچ منافاتی ندارد ما می توانیم در کنار هم به هردو انها افتخار کنیم وعدم توجه به هویت ملی باعث شده عده ای مغرض همه داشته های ما را یا مال خود فرض کنند ویا با وجود تمام مستندات در طول هزاران سال از کتاب وکتیبه های سنگی وگلی کرفته تا نقشه هاوسکه‌ها و... وابنیه های باقی مانده دروسعت دوقاره اسیا وافریقا ودر بیش از ۱۵ کشور را کتمان کنند و تاریخ وهویت نداشته خود را اینگونه جبران کنند
ما همان گونه که به تخت جمشید افتخار می کنیم به هگمتانه ،شوش، بیستون، جیرفت و... افتخار می کنیم اینکه در مورد مجموعه تخت جمشید بیشتر صحبت می شود به دلیل وسعت وزیبایی های به کار گرفته شده دران است وگرنه همه تمدن های ایران درهم تنیده واز هم جدا نیستند
پاینده باد ایران و اسلام

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۵
۱
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۰, ۱۰:۵۶ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ب.ظ)lonelyforever نوشته شده توسط:  فکرنمی کنم اینجوری که میگید باشه
من هم قبلا مثل خیلی‌ها فکر می کردم تا اینکه به مستندات ناصر پور پیرار رو دیدیم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و برای ریز شدن تو جزییاتش هم سفری داشتم متاسفم برای خودمون تمام افتخار ما شده افتخار کردن به چیزهای که شاید خیلی بزرگ نمایی شده توشون . شاید از نبودمون .دکتر من خودم بارها ایلام بودم حیف الامتوی شما نیست؟ یه تمدنی که هیچ اسمی ازش نیست.
کاش شما که کارتون تو بحث های دیگه انقدر عالی به این فکر می کردید تمام داشته های تاریخی ما از کجا میاد و از تاریخ نگاری چه آدمی های هستش. من شما رو دعوت می کنم این مستندات رو ببینید و تحقیق کنید سخته اما واقعیت.
تمام تاریخی که به دست ما رسیده از منابعی هستیش که ....

متاسفانه تمدن های در این ایران وجود داشته که هیچ اسمی ازشون نیست و تنها افتخار ما شده تخت جمشیدی که هرگز تکمیل نشده و پارسارگادی که هرگز وجود نداشته

تمدن های که در منطق جیرفت وجود داره‌، تمدن ماد‌ها در غرب کشور که همه رو نابود کردن به هر حال وضع جامعه ما معلومه
وقتی حتی فرهنگ جامعه نشینی به درستی اجرا نمیشه و خیلی چیزهای دیگه و خودمون چیزهای زیادی برای گفتن نداریم دیگه مثل یه عاشق فقط باید بگیم فلان هزار سال تمدن داریم.
دیگه چه فرقی می کنه گذشته چی بوده حالا هیچی نیستیم.

می تونید به فیلم و کتابی که در مورد تخت جمشید ساخته و نوشته شده مراجعه کنید اونوقت می بینید که همه چیز کامل بوده.تنها نمی شه با ارجاع به ساخته‌ی یک نفر همه چیز رو رد کرد.
درسته تمدن های بسیار جالبی بوده مثل شهر سوخته‌ی که خیلی کم ازش حرف زده میشه چون شناخته شده نیست اما این رو نباید بر این اصل گذاشت که تمدن های شناخته شده درست نیستند و ارزش ندارن.تخت جمشید یک نماد هست.مثل برج ایفل و یا مجسمه‌ی ازادی و پرسپولیس تو یونان.هر کدوم نشانگر تمدن یک کشور هستن.و اون کشور با اون نماد شناخته می شه.
۲
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ دى ۱۳۹۰, ۰۲:۰۵ ق.ظ
تخت جمشید
دوستانی که می رن تخته جمشید من توصیه می کنم حتما برنامه‌ی نور و صداشو هم ببینید!واقعا خیلی جالبه!خیلی!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۱۱
۲۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۴ ب.ظ
درود بر پادشاهم کوروش کبیر

شریف ترین قلب ها قلب کسانی است که در آن اندیشه ی آزارکسی نباشد.
(زرتشت)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasogh
ارسال: #۱۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط hirsoft.)
تخت جمشید
سلام من اهل مرودشتم
تخت جمشید در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرستان مرودشت و ۵۵ کیلومتری شهرستان شیراز قرار داره
وسط تصویر بالا اگه دقت کنید یک داربست میبینید که در دامنه کوه قرار داره و چاه سنگی معروف هست.
تنها چیزی که گویای تصویر شما هست خسارت رطوبت و ترک خوردگی ستون ها و پایه ها هست که مدت زیادی از شروع خرابیش نمیگذره. ما که زورمون نمیرسه شما به داد تخت جمشید برسید. مسئولین در رسیدگی به این آثار به شدت کوتاهی میکنند.
گلسنگ های روی آثار باعث خرابی و ناخوانا شدن متون شده و ترک ها روز به روز بیشتر میشه و علت اصلی هم رطوبت و تماس آب باران هست.
خلاصه بگم
تخت جمشید داره از دست میره!
تخت جمشید داره از دست میره!!
تخت جمشید داره از دست میره!!!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nassim92 , it866 , alirrrrrr , atia , mohammad.ardeshiri , Aseman7
ارسال: #۱۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۸, ۰۱:۵۶ ب.ظ
تخت جمشید
پر افتخار
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Photo تخت جمشید ۲ admin ۹ ۷,۵۶۴ ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: narges_r

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close