زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مثال نگاشت مستقیم -پوران

ارسال:

mosaferkuchulu پرسیده:

مثال نگاشت مستقیم -پوران

بچه‌ها مثال اول ص ۱۹۷ پوران چرا ۱۶ رو از ۳۲ کم کرده؟؟؟باید ۱۴ رو کم می کرد!!!
اصلا این ۲ ای که با ۱۴ جمع کرده رو از کجا آورده؟؟؟مگر نباید (m-c) باشه؟؟Huh

۲
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

مثال نگاشت مستقیم -پوران

(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۰۸ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  هنوز میگم که جوابی که بدست آورده اشتباهه چون به ازاء هر کلمه یک offset دو بیتی داریم چون ۱۶K کلمه داریم پس ۱۶K *2bit مقدار ظرفیتی که واسه offset داخل کش وجود داره.

ببینید، مقدار offset دز هنگام محاسبه اندازه Tag کنار گذاشته شده، و تا جایی که من میدونم نباید تو محاسبات دوباره لحاظ بشه. البته من به چند تا کتاب دیگه هم سر زدم و همه اونها همین کار رو کرده بودنو نتیجه این شد که هر چند بین برای offset نیاز باشه موقع محاسبه Tag Size کنار گذاشته میشه و محاسبه تعداد بیت‌ها صورت گرفته میشه

البته من در حدی نیستم که بخوام رو مباحث این درس خیلی نظر بدم ولی چون چند روزی هست دارم این مباحث رو از چند تا کتاب مختلف مطالعه می کنم نتیجه گیری های خودم رو عرض کردم که البته ممکنه من در اشتباه باشم که خوشحال میشم دوستان گوشزد کنن
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

مثال نگاشت مستقیم -پوران

اون سوال درست حل شده
اون ۲ مربوط به Byte Offset هست. اگر دقت کنین نوشته هر کلمه ۴ بایت هست و این دو بیت برای مشخص کردن این هست که کدوم یکی از اون ۴ بایت مد نظر هست
اگر هر کلمه شامل ۸ بایت بود، اونوقت ۳ بیت رو کنار میزاشت و به همین ترتیب
پس حلشون درسته ولی متاسفانه چون هیچ توضیحی بابت اون قسمت ندادن، باعث غافلگیری اکثر خواننده‌ها شدن!!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: مثال نگاشت مستقیم -پوران

(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۰ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  اون سوال درست حل شده
اون ۲ مربوط به Byte Offset هست. اگر دقت کنین نوشته هر کلمه ۴ بایت هست و این دو بیت برای مشخص کردن این هست که کدوم یکی از اون ۴ بایت مد نظر هست
اگر هر کلمه شامل ۸ بایت بود، اونوقت ۳ بیت رو کنار میزاشت و به همین ترتیب
پس حلشون درسته ولی متاسفانه چون هیچ توضیحی بابت اون قسمت ندادن، باعث غافلگیری اکثر خواننده‌ها شدن!!!

دقیقا همین که میگین درسته،
یه لحظه به ذهنم اومد ولی فکر کردم شاید اشتباه باشه ولی الان که فکر میکنم کاملا درسته
ببخشید من خوب توجه نکردم
ولی هنوز میگم که جوابی که بدست آورده اشتباهه چون به ازاء هر کلمه یک offset دو بیتی داریم چون ۱۶K کلمه داریم پس ۱۶K *2bit مقدار ظرفیتی که واسه offset داخل کش وجود داره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: مثال نگاشت مستقیم -پوران

(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  بچه‌ها مثال اول ص ۱۹۷ پوران چرا ۱۶ رو از ۳۲ کم کرده؟؟؟باید ۱۴ رو کم می کرد!!!
اصلا این ۲ ای که با ۱۴ جمع کرده رو از کجا آورده؟؟؟مگر نباید (m-c) باشه؟؟Huh
به نظر من هم باید از ۱۴ کم میکرد ولی میخواسته قسمت بیت اعتبار که بازای هر بلاک ۱bit هست رو جدا از بیت های مربوط به tag حساب کنه ولی اگه توجه کنیم می بینیم که اون محاسباتی که انجام داده جمع کل بیت های که در نظر گرفته میشه ۳۱ بیت یعنی یا باید به جای ۱bit بذاره ۲ یا اینکه بیت های tag رو ۱۷ بیت در نظر بگیره و محاسباتش غلطه

ولی در مورد ۲ که با ۱۴ جمع کرده من تو کتاب دیگه خوندم که غیر از فیلد tag دو بیت داریم که یک بیت مربوط به بیت اعتبار و یک بیت مربوط به بیت آلوده است (یعنی آیا لازم است داده‌ی مربوط به آن در سطوح دیگر حافظه باز نویسی شود یا نه)
شاید منظورش همین بوده ولی با توجه به این هم محاسباتش غلطه باید به جای ۱۶k *1bit بنویسه ۱۶k*2bit

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۶۹۵ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  [دانلود] ویدئوهای هوش مصنوعی رامین رهنمون با لینک مستقیم Amir V ۵۵ ۵۴,۵۹۰ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V
  مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA pooyaa ۱۲ ۱۰,۴۹۱ ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati
  حل تست و توضیح مثال هوش مصنوعی amir_ghanati ۳ ۲,۶۱۱ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  نگاشت ali.majed.ha ۲ ۲,۷۳۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  نگاشت مستقیم . سازمان حافظه wskf ۱ ۱,۸۴۹ ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: sharif95
  مثال از مدل مارکوف گسسته و پیوسته H-Arshad ۳ ۲,۴۶۷ ۱۴ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: asmakh87
  مثال های قضیه ی فرما Hopegod ۲ ۲,۴۶۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  مشکل در فصل دو مثال ۲۲ کتاب استاد یوسفی sMohammad ۲ ۱,۸۰۴ ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  تابع نگاشت hypercube به مش mavin1200 ۱ ۲,۰۹۳ ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close