زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA

ارسال:

pooyaa پرسیده:

مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA

سلام

میشه یه نفر مقدار دهی به گره ها رو تو هرمرحله توضیح بده-مثلا چرا مقدار گره A که تو مرحله۱ ۱۲هست در مرحله۳ میشه ۱۳؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۴
ارسال:

amin222 پاسخ داده:

RE: مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA

دوست عزیز سلام
توی مرحله ۳ و ۶ گره A کامل بسط داده شده و مقدار تابع f بهترین فرزندش رو جایگزین مقدار f خودش میکنه توی هر مرحله هم که به دلیل کمبود حافظه میخواد گرهی رو حذف کنه مقدار گرهی رو که حذف میشه توی پرانتز کنار مقدار گره پدر مینویسه اگه حین بسط عمق درخت خواست یشتر از حافظه موجود بشه مقدار f اون آخرین گره که میخواسته عمق رو افزایش بده میشه بینهایت مثل مرحله ۴ که f گره h شده بینهایت

ارسال:

pooyaa پاسخ داده:

(۱۸ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  دوست عزیز سلام
توی مرحله ۳ و ۶ گره A کامل بسط داده شده و مقدار تابع f بهترین فرزندش رو جایگزین مقدار f خودش میکنه توی هر مرحله هم که به دلیل کمبود حافظه میخواد گرهی رو حذف کنه مقدار گرهی رو که حذف میشه توی پرانتز کنار مقدار گره پدر مینویسه اگه حین بسط عمق درخت خواست یشتر از حافظه موجود بشه مقدار f اون آخرین گره که میخواسته عمق رو افزایش بده میشه بینهایت مثل مرحله ۴ که f گره h شده بینهایت

آهان یادم اومد Big Grin
قبلا ۱بار حلش کرده بودم ولی الان هرچقد بهش وررفتم فایده نداشتDodgy

مرسی ی یWink
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۳
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

فرزندان هر نود ب ترتیب بررسی میکنه ! مثلا اینجا اولین نود مابعد Bنود Cهست ک مقدارشم ۲۵/ولی چون ما تو عمق ۳هستیم و این حداکثر عمق هست و درضمن هم Bهدف ما نیس...از نود Cبه بعد ادامه نمیتونیم بدیم از طرفی مقدار Cرو بی نهایت میزاریم تا دوباره به این نود برنگردیم!
حالا بسراغ نود بعدی Bمیریم ک مقدار ۲۰داره!می بینیم که اولا Dیکی از نودهای هدف هس ثانیا مقدار F که از شاخه های دیگه در جد Bنگه داشتیم مقدار ۲۴داشته!این یعنی هر نود دیگ تو شاخه ها دیگه مقدار Fبیشتری نسبت به این نود Dداشتن!..پس به هدف با کمترین مقدار Fرسیدیم.
این پی دی اف هم خیلی خوب مراحل رو توضیح داده..بخونی کاملا متوجه میشی

فایل‌(های) پیوست شده
SMA search.pdf
اندازه فایل: ۹۱۴/۷ KB

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۴۷ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  فرزندان هر نود ب ترتیب بررسی میکنه ! مثلا اینجا اولین نود مابعد Bنود Cهست ک مقدارشم ۲۵/ولی چون ما تو عمق ۳هستیم و این حداکثر عمق هست و درضمن هم Bهدف ما نیس...از نود Cبه بعد ادامه نمیتونیم بدیم از طرفی مقدار Cرو بی نهایت میزاریم تا دوباره به این نود برنگردیم!
حالا بسراغ نود بعدی Bمیریم ک مقدار ۲۰داره!می بینیم که اولا Dیکی از نودهای هدف هس ثانیا مقدار F که از شاخه های دیگه در جد Bنگه داشتیم مقدار ۲۴داشته!این یعنی هر نود دیگ تو شاخه ها دیگه مقدار Fبیشتری نسبت به این نود Dداشتن!..پس به هدف با کمترین مقدار Fرسیدیم.
این پی دی اف هم خیلی خوب مراحل رو توضیح داده..بخونی کاملا متوجه میشی

پس این الگوریتم از f=g+h به صورت صعودی استفاده نمی کنه؟مثل اول عمق عمل می کنه؟!!!

۲
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

ببنید من یکی دوتا سوال مث اینو ی چک کردم بنظرم اینجور میاد که:
مجبوریم بصورت سطری از چپ حرکت کنیم و گره های فرزند رو در نظر بگیریم،اگ همون دفعه اول گره باfکمترو بسط بدی متوجه این نمیشی ک ممکنه شاخه ی دیگ ای مثلا تو زیر درخت چپ باشه ک در ادامه fکمتری رو برات فراهم کنه!
حالا ابنجا بین گره یcوDشاید جریان فرق نکنه!ولی گره Aاگ همون دفعه اول بری سراغ G اون وقت چجوری میفهمی ک تو شاخهB،هزینهFکمتری نصیبت میشه؟؟
نمیدونم تونستم خوب توضبح بدم یا نه!

فرستاده شده از SM-T211ِ من با Tapatalk

۱
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

این الگوریتم گره برگ با کم ترینf_costرو بسط میده.
مثلا گره AگرهBرو تولید میکنه و بعدم گرهG.ولی فقط میره سراغG و اونو بسط میده.اما مقدارBرو در گره Aنگه میداره.دلیلش چیه؟واسه اینه ک ما همیشه دنبال بسط گره ای هستیم کهf_costکم باشه تا اگ نیاز بود برگردم رو همون شاخه ای ک بهتره .ک اینجا هم میبینید دوباره ب گشته سراغB.
ببخشید طولانی شد

ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  این الگوریتم گره برگ با کم ترینf_costرو بسط میده.
مثلا گره AگرهBرو تولید میکنه و بعدم گرهG.ولی فقط میره سراغG و اونو بسط میده.اما مقدارBرو در گره Aنگه میداره.دلیلش چیه؟واسه اینه ک ما همیشه دنبال بسط گره ای هستیم کهf_costکم باشه تا اگ نیاز بود برگردم رو همون شاخه ای ک بهتره .ک اینجا هم میبینید دوباره ب گشته سراغB.
ببخشید طولانی شد

دقیقا درسته
ولی من باز هم متوجه نشدم
اگه گره با کمترین fcost رو بسط بخواد بده,گره d مقدارش کمتر از گره c هست
پس چی شده که اول c رو بسط داده؟

۱
ارسال:

ƊƦЄƛM پاسخ داده:

اینجارو هم ببینید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۱۰

pooyaa پاسخ داده:

کسی نمیتونه کمک کنه؟

الگوریتمشم بالای عکس هست...

این عکس رو از کتاب پوران گرفتم ولی مثالش رو کتاب راهیان ارشدام داره

اگر کسی بلده یه توضیح مختصر بده ممنونش میشم

۰
ارسال: #۱۱

teraktor2003 پاسخ داده:

یک سوال در مورد این الگوریتم دارم
تو مرحله ۶ چرا اول گره c بسط داده شده و نه اول گره D?
مگه این الگوریتم بر حسب f به صورت صعودی نیس؟
fc=25 و fd=20 ئه...پس چطور اول گره c که f بیشتری داره بسط داده شده؟

ارسال: #۱۲

falcon7 پاسخ داده:

(۲۲ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  یک سوال در مورد این الگوریتم دارم
تو مرحله ۶ چرا اول گره c بسط داده شده و نه اول گره D?
مگه این الگوریتم بر حسب f به صورت صعودی نیس؟
fc=25 و fd=20 ئه...پس چطور اول گره c که f بیشتری داره بسط داده شده؟

منم همین سوال رو دارم! چرا سری اول G رو بسط داد ولی اینجا اول c که هزینه بیشتری نسبت به D داره رو بسط داده؟

۰
ارسال: #۱۳

amir_ghanati پاسخ داده:

سلام دوست عزیز

به نظر میاد که الگوریتم به ترتیب حروف الفبا پیمایش شده نه به ترتیب صعودی و نزولی بودن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۲۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۶ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۸۴ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۰۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۳۶ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  مشکل در محاسبه مرتبه ایک سوال Mr.R3ZA ۰ ۱,۶۹۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close