زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی الگوریتم

ارسال:

mahdieh-Z پرسیده:

Lightbulb طراحی الگوریتم

با سلام
خیلی از دوستان معتقد هستن برای این درس نمیشه یک کتاب معرفی کرد! چون بحث اصلی در مورد توانایی در طراحی و تحلیل الگوریتمها هستش و از هر جا که بدست بیاد زیاد مهم نیست. خوب من کاملا با اونها موافقم!
ولی باید از یک جایی شروع کرد دیگه!Huh
من خودم CLRS رو خوندم و سعی کردم تحیلی بخونمش و تمرین هاش رو هم بررسی کنم(امسالم یکیش بی کم و کاست اومده بود)
زبان اصیش رو می تونید از اینجا بگیرید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و حل تمرینش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و همین طور کنکور های سالهای قبل (البته دولتی) رو حسابی بررسی کردم مخصوصا سوالهای کنکور علوم کامپیوتر هم خیلی مفید بود (یکی از سوالهای امسال هم شبیه علوم کامپیوتر ۸۷ بود)
جزوه دکتر سید جوادی هم خیلی‌ها می گن کامل هستش ولی من شنیدم اگر کلاسش رو نری ممکنه ازش چیزی سر در نیاری چون خیلی جاهاش خلاصه هستش!و در ضمن یک سری مطالب رو هم که تو کنکور اومده نداره(مثلا قسمت مربوط به الگوریتم های DFS و BFS و نام یالهایی که ایجاد میشن توی کنکور به شیوه ای که در کتاب CLRS اومده سوال شده و از تمرینهای اون قسمت هم تو کنکور سالهای قبل اومده)
به نظرم در کل فقط تمرین و تمرین هست که فکر آدم رو باز می کنه تا با شیوه های مختلف آشنا بشه و یک سری خطوط اصلی دستش بیاد...
و به نظر من کتاب طراحی الگوریتم مقسمی به درد کنکور دولتی نمی خوره (بدتر ذهن رو منحرف میکنه) ولی ظاهرا برای آزاد خوبه...

۲
ارسال:

yasemi پاسخ داده:

RE: طراحی الگوریتم

نه تنها دست از سرش برنداشتید تازه دکتر کچلشم کرد بنده خدا Big Grin منم موافقم توی همین مانشت یه قسمت میزاریم به نام سوتی های اساتید باحال میشهIdea

۱
ارسال:

yasemi پاسخ داده:

دوستان دست از سر دکتر قدسی بردارید Idea بگید چه فصلی از کورمن رو بخوانیم Huh

۱
ارسال:

morka پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان می شه بگید چه فصلهایی از clrs مهمه و واس خوند؟

ارسال:

Shady205 پاسخ داده:

(۲۰ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)morka نوشته شده توسط:  دوستان می شه بگید چه فصلهایی از clrs مهمه و واس خوند؟

file peivasto ye negahi bendazin motvaje mishid

فایل‌(های) پیوست شده
CLRS_comment.pdf
اندازه فایل: ۲۱۵/۱۵ KB
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mahdieh-Z پاسخ داده:

کلاس طراحی الگوریتم

یکی از دوستان خواسته این رو بنویسم:
نقل قول: کلاس دکتر سید جوادی برای طراحی الگوریتم می تونه برای کسایی که خودشون هم زحمت می کشن خیلی راهگشا باشه! چون شیوه درس دادنشون جوری هست که ذهن رو به سمت تحلیل می بره.

البته من کسایی رو هم سراغ دارم که راضی نبودن ولی خوب به گفته خودشون وقت زیادی هم نگذاشته بودن!
یک چیزی که خیلی راجع به ایشون شنیدم پیچوندن وقت کلاس هست!!

۰
ارسال:

luna پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

به نظر من مهم ترین موضوع اینه که قدرت حل مساله رو بالا ببرین یعنی خوب مساله رو درک کنید و تحلیل کنید. هیچ موضوعی رو هم سرسری رد نکنید کاملا همه موضوعات رو بفمید. فکر می کنم مفهومی خوندن و فهمیدن یه منبع خیلی بهتر از سرسری خوندن چند تا کتاب و جزوه است.
منم کلاس سیدجوادی رو پیشنهاد می کنم ولی فکر می کنم قبل از کلاسش اگه کلیات درس رو بدونین خیلی خوبه ولی اگه هیچی ندونین خیلی سریع گیج می شین.

۰
ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

ارسال:

admin پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

حیف نیست وقت خودتون رو با جعفر نژاد حروم کنید؟ کتاب زبان اصلی CLRS راحت پیش می ره. بهتره همون انگلیسیش رو بخونید. به هر حال توی ترجمه بخشی از کتاب‌ها حروم می شه.

ارسال: #۱۰

HighVoltage پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

به نظر من میشه از ترجمه جعفرنژاد سر در آورد به یه شرط که قبل از شروع مطالعه یه ۳ واحد تحلیل متون فارسی پاس کنید. Big Grin

۰
ارسال: #۱۱

HighVoltage پاسخ داده:

جزوه طراحی الگوریتم دکتر حاج سید جوادی که مدرس پارسه نصیر و ماهان هستند البته دوستان میگن کامل نیست و غلط هم داره ولی خوندن مثال های این کتاب خالی از لطف نیست اینم بگم که جزوه موسسه ماهان تکمیل شده همین جزوه است.

۰
ارسال: #۱۲

saeed_it پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

ترجمه بدرد بخوری از CLRS توی بازار هست؟

۰
ارسال: #۱۳

ss252 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من clrs ترجمه گروه مهندسی پژوهشی خوارزمی‌، نشر درخشش رو خوندم به نظر من شرف داره به ترجمه های قمی.در ضمن این کتاب تو یه جلده فقط کیفیت کاغذش خوب نیست.

ارسال: #۱۴

msdn پاسخ داده:

(۲۶ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ق.ظ)ss252 نوشته شده توسط:  من clrs ترجمه گروه مهندسی پژوهشی خوارزمی‌، نشر درخشش رو خوندم به نظر من شرف داره به ترجمه های قمی.در ضمن این کتاب تو یه جلده فقط کیفیت کاغذش خوب نیست.
میشه بگی چند خریدی؟

۰
ارسال: #۱۵

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

مقدمه ای بر الگوریتم ها
تامس کورمن، چارلز لیزرسان، رونالد دیوست، کلیفورد اشتاین، گروه مهندسی-پژوهشی خوارزمی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۷۵۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۷۳۶
* نشر: درخشش (۰۴ خرداد، ۱۳۸۷)
* شابک: ۹۶۴-۹۴۸۵۵-۹-۷
* قطع کتاب: وزیری
* وزن: ۱۳۵۰ گرم

ارسال: #۱۶

amironline پاسخ داده:

(۲۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۱ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  مقدمه ای بر الگوریتم ها
تامس کورمن، چارلز لیزرسان، رونالد دیوست، کلیفورد اشتاین، گروه مهندسی-پژوهشی خوارزمی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۷۵۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۷۳۶
* نشر: درخشش (۰۴ خرداد، ۱۳۸۷)
* شابک: ۹۶۴-۹۴۸۵۵-۹-۷
* قطع کتاب: وزیری
* وزن: ۱۳۵۰ گرم

چاپ این کتاب تموم شده و پیدا نمیشه

۰
ارسال: #۱۷

yasemi پاسخ داده:

دوستان دقیقا چه فصل هایی از این کتاب رو بخوانیم ؟

و اینکه کنکور امسال خیلی به پیچیدگی زمانی تکیه کرده بود و به صورت مسئله بود چیزی که توی کتاب‌ها معمولا نیست به نظر شما چه کتابی برای مسئله های الگوریتمی خوبه کتاب یه کتاب دکتر قدسی فکر کنم داره کسی اونو خونده ؟

۰
ارسال: #۱۸

yasemi پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خوبه اینو از کسایی که برای ارشد دارن میخونن پرسیدم‌!

دکتر خودت زحمت شو میکشی بگی چه فصل هایی رو بخوانیم ؟

۰
ارسال: #۱۹

parsaNA پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوست عزیز کتاب دکتر قدسی خوبه ولی خیلی سنگینه . پر از تمرین حل نشده . کتاب حل تمرین هم نداره . در کل اگه بخوای فقط متن درسی رو بخونی خود CLRS رو بخون‌، کتاب قدسی خیلی جاها به طرز ناشیانه ای کپی زده . کافیه یه نگاهی به فصل ۳ مثال مرتب سازی درجی بندازی !

۰
ارسال: #۲۰

admin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان دکتر قدسی که مفاهیم علمی رو از خودش در نمیاره!! اینها همه کار اون ور آبی هاست. البته کپ زدن و ترجمه کردن کتاب های دیگران خیلی کار زشت و غیر علمی ای هست. من چون کتاب رو نخوندم در این مورد نظر خاصی نمی دم

ارسال: #۲۱

parsaNA پاسخ داده:

(۲۶ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۸ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان دکتر قدسی که مفاهیم علمی رو از خودش در نمیاره!! اینها همه کار اون ور آبی هاست. البته کپ زدن و ترجمه کردن کتاب های دیگران خیلی کار زشت و غیر علمی ای هست. من چون کتاب رو نخوندم در این مورد نظر خاصی نمی دم
البته ترجمه کردن کتابهای دیگران کار زشت و غیر علمی نیست‌، اون به جاش Big Grin منم نگفتم کتاب بدیه گفتم خوب ولی سنگینه . درسته مفاهیم علمی رو از خودش در نمیاره . اصلاً قرار نیست چیز جدیدی گفته بشه که . ساختمان داده سرفصلاش مشخصه . ولی هر نویسنده ای به روش خودش یه موضوع رو توضیح میده . اما همون جایی از کتاب رو که گفتم ببینید متوجه می شید . شیوه بیان مطلب یکیه تازه CLRS واضح تره . تو این کتاب اومده یکم تغییر کنه به کل مطلب لطمه زده . در کل بی خیال خیلی مهم نیست .

۰
ارسال: #۲۲

admin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

منظور من ترجمه نبود منظورم ترجمه کردن به نام تالیف بود! همون کپ زدن!

۰
ارسال: #۲۳

admin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

چی چیو دست برداریم. بذار کچلش کنیم Smile

آقا خیلی باحال می شه یه وبلاگ بزنیم‌: "دانشجویان علیه اساتید" در جواب به وبلاگ دکتر قدسی با نام "اساتید علیه تقلب" نظرتون چیه؟

بزنیم هرچی استاده لت و پار کنیم و سوتی بگیریم ازشون( علمی البته )

فکر کنم فوری فیلتر بشهBig Grin

ارسال: #۲۴

parsaNA پاسخ داده:

(۲۷ تیر ۱۳۸۹ ۰۳:۱۷ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  چی چیو دست برداریم. بذار کچلش کنیم Smile

آقا خیلی باحال می شه یه وبلاگ بزنیم‌: "دانشجویان علیه اساتید" در جواب به وبلاگ دکتر قدسی با نام "اساتید علیه تقلب" نظرتون چیه؟

آقای تنهایی . فکر می کنم ما منظور همو خوب متوجه نشدیم . من که آخرش گفتم بی خیال . اما این کار دانشجویان علیه اساتید فکر خوبیه اما نه علیه دکتر قدسی .Smile من خودم خیلی ایشونو دوست دارم . مگه چن تا مث ایشون تو کشورمون هست ؟ باید علیه اساتید دست سوم و چهارمی کار کنیم که سرنوشت دانشجو براشون اهمیت نداره و پارو از حیطه عقلی بیرون می ذارن و پول می گیرن و یا درست درس نمی دن که کلاس خصوصی باهاشون برداری( خیلی زشته‌، من حتی از نوشتنش هم خجالت می کشم‌، اما دیدم ).Huh
در ضمن دکتر قدسی شما رو می شناسه ها!! اگه بیاد ببینه اینجا گفتید بذار کچلش کنیم‌، دلخور می شه . Big Grin واسه خودتون گفتم .

ارسال: #۲۵

Soheil پاسخ داده:

(۲۷ تیر ۱۳۸۹ ۰۳:۱۷ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  چی چیو دست برداریم. بذار کچلش کنیم Smile

فکر خوبیه! یه وبلاگ میزنیم با اسم واقعی خودمون توش مطلب میذاریم‌، اگه ویزیتور درست و حسابی داشته باشیم، هراستادی که باهامون راه نمیاد، بهش حمله می کنیم!Tongue مثه بعضی زورنامه ها(غلط املایی نداره!)
قضیه حمله شوخی بود ولی نقد دانشجو از اساتید از موضوعاتیه که مظلوم واقع شده و جا داره دانشجو‌ها یه تکونی به خودشون بدن!

۰
ارسال: #۲۶

admin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

بله واقعاً دوست عزیز من که چیزی نگفتم در مورد دکتر قدسی. بگذار کچلش کنیم که چیز بدی نیست. دکتر قدسی به همه گیر میده توی وبلاگش! چه خوبه که ما هم به ایشون گیر بدیم اگه کار بدی کرده. اگه هم حساب پاکه که دیگه نیازی نیست بترسه از من. من همیشه به نیکی از ایشون نام می برم و ایشون رو آدم دلسوزی می دونم.

۰
ارسال: #۲۷

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خوش به حالتون حداقل استاد دارید که سوتیشو بگیرید بیچاره ما که تو دانشگاه پیام نور دانشجو های ارشد تازه از نوع ازادش هستند حالا شما به دکتر قدسی که تو امریکا خونده دارید گیر میدید

۰
ارسال: #۲۸

admin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

توی امریکا خوندن که دلیل برتری نیست! و توی دانشگاه آزاد درس خوندن هم باعث تحقیر نیست.

۰
ارسال: #۲۹

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

نه اقای تنهایی منظورم تحقیر دانشگاه ازاد نبود منظورم این بود که ما واقعا استاد نداریم تا حالا شده مثلا تو یه درس مثل امار استاد مثال کتاب رو بلد نباشه از روش حل کنه؟ واسه شما این جمله رو به نقل از مامانم که وقتی واسه خوردن یه غذا بهونه میارم میگه "پسر ناشکری نکن اخرش گشنه میمونی ها" الان شما هم ناشکری نکنید راستی اقای تنهایی اگه واقعا می خوای در مورد سطح استادا تو دانشگاه پیام نور بدونی یه سری به این دانشگاه‌ها تو شهر های کوچیک بزن.
البته من خدا رو هم شکر می کنم چون به خاطر داشتن این استادا من مجبور شدم برای تمام درسا از مرجع کامل استفاده کنم

۰
ارسال: #۳۰

yasemi پاسخ داده:

موافقم استاد بد هم داشتن هم خوبه باعث میشه فقط رو خودت حساب کنی Huh اینم یه جورشه دیگه Big Grin

۰
ارسال: #۳۱

Soheil پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

به نظر من استاد بد و خوب فرقشون در اینه که خوبه میتونه در دانشجو ایجاد علاقه و انگیزه بکنه ولی بده اگه خدای اون رشته هم باشه نمتونه!
دانشجو چند وقت بعد از پاس کردن درس چیزی از حرفهای استاد و جزوه یادش نمیمونه ولی اگه سر کلاس هیچی یاد نگرفته باشه و فقط علاقمند شده باشه حداقلش اینه که تحمل سختی های کنکوری خوندن اون درس براش آسون‌تر میشه!

۰
ارسال: #۳۲

Mozhgan پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

برای این درس خودم کتاب نیپولیتان می خونم ولی یه جا توی لیست منابع پیشنهادیشون ازکتاب زیر بعنوان یه منبع خیلی خوبه کنکوری کنار نیپولیتان اسم برده بودن که راستش برای من جدید بود:
" کتاب طراحی الگوریتم‌ها (تجزیه و تحلیل و ارز یابی) نویسنده‌: مهندس محمد اکبرپور/ مهندس ملیحه مطیعی "
اگه کسی از دوستان از این کتاب شناختی داره لطف کنن درمورد کیفیتش یه توضیحی بدن ؟ تست و نکته هم داره ؟یا...

۰
ارسال: #۳۳

h_1234 پاسخ داده:

نقل قول: اگر PDF ویرایش سوم را دارید ممنون می شم که آپلودش کنید.

واقعیت فقط کتابشو دیدم که همین ویژگیهایی که شما گفتید رو داره.

۰
ارسال: #۳۴

yasemi پاسخ داده:

دوستان حل تمرین کورمن فیلتر شده کسی میتونه یه جای دیگه لود کنه

ارسال: #۳۵

mahdieh-Z پاسخ داده:

(۰۷ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۱۹ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  دوستان حل تمرین کورمن فیلتر شده کسی میتونه یه جای دیگه لود کنه
سلام
آدرس رو به

تغییر دادم

۰
ارسال: #۳۶

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام دوستان می خواستم بدونم کتاب دکتر قدسی رو می تونم پیدا کنم . میگن پیدا نمیشه!

۰
ارسال: #۳۷

yasemi پاسخ داده:

یه نگاه به سایت انتشارات فاطمی بنداز فکر کنم داره

۰
ارسال: #۳۸

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

ممنون زنگ زدم سفارش دادم.

۰
ارسال: #۳۹

mona پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

vaghean khaste nabashin
vali ma shahrestania be komake bishtari niaz darim
chon na ostadai mese shoma nadashtim ke khub dars bedan
pas khaheshan ye marjai moarefi konin ke ma vaghti mikhunim gij nazanim
mamnun misham

دوست عزیز فارسی بنویسید!

۰
ارسال: #۴۰

mg_parsa پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

۲ تا حل مسایل از clrs دارم که هر دو شون کامل نیست و جواب بعضی تمرین‌ها و مسئله‌ها رو نداده
کسی حل مسایل کامل clrs رو نداره؟

ارسال: #۴۱

Soheil پاسخ داده:

(۲۷ مرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۴۳ ق.ظ)mg_parsa نوشته شده توسط:  2 تا حل مسایل از clrs دارم که هر دو شون کامل نیست و جواب بعضی تمرین‌ها و مسئله‌ها رو نداده
کسی حل مسایل کامل clrs رو نداره؟

۰
ارسال: #۴۲

msdn پاسخ داده:

Photo طراحی الگوریتم

من این سوالو اشکال دارم
یعنی نفهمیدم که چه طور جواب داده
لطفا راهنمایی‌ام کنیدSad
[تصویر:  30353870895531978426.jpg]

اینم جوابش

[تصویر:  53344430729710442995.jpg]

۰
ارسال: #۴۳

karostami پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سوال از شما خواسته که این توابع را بر حسب order مرتب کنید. در جواب هم همین کار را کرده توابعی که رشد بیشتری دارند را اول نوشته و در ادامه توابع با رشد کمتر را نوشته ۲^۲n رشد بیشتری داره و همینطور به پایین تا به ۱ برسه. کلا بایستی حد بی نهایت هر یک را بگیرید و بررسی کنید که در بی نهایت کدامیکی مقدار بیشتری را دارد.

۰
ارسال: #۴۴

رضا_ایرانی پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

قبل از حل این تمرین (که اتفاقا تمرین بسیار مهمی هم هست چون از این شکل مقایسه‌ها خیلی تست میاد) روی مباحث پایه لگاریتم و توان و سایر پیشنیازها کامل مسلط بشید، بعد نمادهای مجانبی رو از خود کتاب clrs بخونید و با توجه به Identity‌ها و justification‌ها که در حل وجود داره می تونید جواب رو درک کنید.

۰
ارسال: #۴۵

anderss0n پاسخ داده:

کتاب طراحی الگوریتم خوب یا بد؟

سلام، به دوستان عزیز!
من کتاب "اصول طراحی الگوریتم ها" انشارات گروه مهندسی پژوهشی ساحر رو گرفتم! بد نیست فقط توی اکثر کد های الگوریتمش غلط املایی داره. می خواستم ببینم کسی این کتاب رو نخونده من این کتاب رو بخونم خوبه؟ چه جور؟

عنوان اصلی کتاب هم این هست:
Foundations of algorithms using C++ pseudocode , C2004
کتاب به زبان اصلی:

این هم خود کتاب و فصل های آن:

تشکر!

۰
ارسال: #۴۶

asemani پاسخ داده:

دوستان اگه میشه یه ترجمه قابل اعتماد واسه clrs معرفی کنید. قبلا گفته شده ولی انگار قابل اعتماد نیست .

ارسال: #۴۷

men پاسخ داده:

(۰۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۲۹ ب.ظ)asemani نوشته شده توسط:  دوستان اگه میشه یه ترجمه قابل اعتماد واسه clrs معرفی کنید. قبلا گفته شده ولی انگار قابل اعتماد نیست .

دوست عزیز حتما خیلی این جمله رو شنیدی که زبان اصلیشو بخون. منم همین پیشنهادو می کنم. اولش به نظرم بی فایده می یومد(خصوصا برای کنکوری خوندن)، ولی به تدریج دیدم که چون مجبورم رو هر مطلب کتاب تمرکز کنم تا بفهمم و یادشون بگیرم، خیلی بهتر اون رو یاد گرفتم. من این درسو تازه این ترم دارم ولی خودم یه ماهه که شروع کردم و خوب پیش می ره. متن اون کتاب هم اصلا سخت نیست، حتما از پسش بر می آیید
موفق باشید

۰
ارسال: #۴۸

javadjj پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

کنکوری‌ها همین جعفر نژادو بگیرین کافیه این کتاب صورت تمریناتش حتی میتونه سوال باشه تاچه رسه به حلش

۰
ارسال: #۴۹

ایکس پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان بین clrs و نیپولیتان کدوم رو میگید؟

ارسال: #۵۰

yasemi پاسخ داده:

(۲۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۳۰ ب.ظ)ایکس نوشته شده توسط:  دوستان بین clrs و نیپولیتان کدوم رو میگید؟

اگه ضعیف هستید نیپولیتان اما اگه چیزی بلدی clrs

۰
ارسال: #۵۱

ایکس پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

۱-من زیاد هم بد نیست الگوریتمم ... میخوام بتونم درصد بزنم و یکیش هم بیشتر نمیخوام انتخاب کنم .... کدومش؟
۲-clrs باید همش خونده شه؟

۰
ارسال: #۵۲

javadjj پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

نخیر در قسمت ساختمان داده بحث مربوط به سی ال ار کامل اومده و من خودم سی ال ار رو الان کامل خوندم و خیلی کتاب خوبیه و تازه میفهمی این طراحان سوال چی میخونند

ارسال: #۵۳

ایکس پاسخ داده:

(۲۹ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  نخیر در قسمت ساختمان داده بحث مربوط به سی ال ار کامل اومده و من خودم سی ال ار رو الان کامل خوندم و خیلی کتاب خوبیه و تازه میفهمی این طراحان سوال چی میخونند

والا اگه جواب منو دادی که ما متوجه نشدیم ..اگه میشه دوباره پاسخ بدهHuh

۰
ارسال: #۵۴

saeid پاسخ داده:

(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۳۵ ب.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  با سلام
خیلی از دوستان معتقد هستن برای این درس نمیشه یک کتاب معرفی کرد! چون بحث اصلی در مورد توانایی در طراحی و تحلیل الگوریتمها هستش و از هر جا که بدست بیاد زیاد مهم نیست. خوب من کاملا با اونها موافقم!
ولی باید از یک جایی شروع کرد دیگه!Huh
من خودم CLRS رو خوندم و سعی کردم تحیلی بخونمش و تمرین هاش رو هم بررسی کنم(امسالم یکیش بی کم و کاست اومده بود)
زبان اصیش رو می تونید از اینجا بگیرید:

و حل تمرینش:

و همین طور کنکور های سالهای قبل (البته دولتی) رو حسابی بررسی کردم مخصوصا سوالهای کنکور علوم کامپیوتر هم خیلی مفید بود (یکی از سوالهای امسال هم شبیه علوم کامپیوتر ۸۷ بود)
جزوه دکتر سید جوادی هم خیلی‌ها می گن کامل هستش ولی من شنیدم اگر کلاسش رو نری ممکنه ازش چیزی سر در نیاری چون خیلی جاهاش خلاصه هستش!و در ضمن یک سری مطالب رو هم که تو کنکور اومده نداره(مثلا قسمت مربوط به الگوریتم های DFS و BFS و نام یالهایی که ایجاد میشن توی کنکور به شیوه ای که در کتاب CLRS اومده سوال شده و از تمرینهای اون قسمت هم تو کنکور سالهای قبل اومده)
به نظرم در کل فقط تمرین و تمرین هست که فکر آدم رو باز می کنه تا با شیوه های مختلف آشنا بشه و یک سری خطوط اصلی دستش بیاد...
و به نظر من کتاب طراحی الگوریتم مقسمی به درد کنکور دولتی نمی خوره (بدتر ذهن رو منحرف میکنه) ولی ظاهرا برای آزاد خوبه...

با تشکر از لینک های خوبی که گذاشتید
ولی حل المسائل کتاب ناقص هست یعنی تمرین‌ها رو گزینشی حل کرده‌، مثلا جواب تمرین شماره ۱۵-۴-۶ که مربوط میشه به فصل برنامه نویسی پویا اصلا در این کتاب آورده نشده‌، حل المسائل کاملش رو ندارید؟
اینم تمرین ۱۵-۴-۶‌ :
[تصویر:  6067_1_1379099281.bmp]

۰
ارسال: #۵۵

mehrdad8512 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

selected Topics هم باید خونده بشه؟

۰
ارسال: #۵۶

ف.ش پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

آقا saeid
لینک حل تمرین کامل رو توی بایگانی پیوندها گذاشتم.

البته قبلا هم توی این صفحه گذاشته بودم:

ارسال: #۵۷

saeid پاسخ داده:

(۱۳ آبان ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  آقا saeid
لینک حل تمرین کامل رو توی بایگانی پیوندها گذاشتم.

البته قبلا هم توی این صفحه گذاشته بودم:

با تشکر از دوست خوبم afagh1389
همون طور که گفتم حل تمریناتش کامل نیست‌، یعنی فقط بعضی از تمرینا رو حل کرده بعضی هم نه!!!
هرچی سرچ کردم کاملش رو پیدا نکردم، فرومی هم پیدا نکردم که سوالاتم رو جواب بده‌، اصلا حل المسائل کاملش وجود داره یا نه؟!!Confused
اگر نیست کسی جایی برای مطرح کردن سوالات کتاب کرمن بلده؟ مثل فرومی‌، سایتی یا ایمیلی؟

۰
ارسال: #۵۸

mahdi20 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

ممنون از دوستان

۰
ارسال: #۵۹

ف.ش پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خوب همینجا بپرسید Big Grin

ارسال: #۶۰

saeid پاسخ داده:

(۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۲:۰۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خوب همینجا بپرسید Big Grin
باشه چشم،
سوال زیر مربوط به فصل ۲ از CLRS هست.
مسئله ۳-۲ با عنوان Correctness of Horner’s rule
[تصویر:  6981_1_1379099281.JPG]
البته پاسخ سوال قبل رو هم که کسی نداد (تمرین ۱۵-۴-۶)
بقولی میشه گفت‌: هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم(البته ب.ا.س.خ به جای ب.ا.ب.خ)!!!

۰
ارسال: #۶۱

ف.ش پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خوب این که اثبات کردنیه؟!

توی کتاب که الگوریتم رو نوشته i رو از n شروع کرده اول i=n است پس y =an+0 بعد y=an-1+anx و در مرحله بعد y=an-2X^0+an-1X+anX^2 این همون سیگمایی است که خواسته و فقط اینجا i رو از n شروع کرده . آخر کار y =a0+a1X+.........+anX^n

شاید علت اینکه سوال رو متوجه نشدید اینه که دقت نکردید که k+i+1 اندیس متغیر a هست و با اون جمع نمیشه!
برای سیگمای دوم اول i رو n بدین اندیس بالای سیگما ۱- میشه!!!!
یه سیگمای i از n تا صفر پشتش بگذارید و حل کنید فکر کنم اثبات بشه!

ولی اصل اثبات ارتباط برقرار کردن بین
p=a0+a1X+...................+anX^n
(( ....., p =a0+X(a1+X(a2 است.

ارسال: #۶۲

saeid پاسخ داده:

(۲۱ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۵۸ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خوب این که اثبات کردنیه؟!

توی کتاب که الگوریتم رو نوشته i رو از n شروع کرده اول i=n است پس y =an+0 بعد y=an-1+anx و در مرحله بعد y=an-2X^0+an-1X+anX^2 این همون سیگمایی است که خواسته و فقط اینجا i رو از n شروع کرده . آخر کار y =a0+a1X+.........+anX^n

شاید علت اینکه سوال رو متوجه نشدید اینه که دقت نکردید که k+i+1 اندیس متغیر a هست و با اون جمع نمیشه!
برای سیگمای دوم اول i رو n بدین اندیس بالای سیگما ۱- میشه!!!!
یه سیگمای i از n تا صفر پشتش بگذارید و حل کنید فکر کنم اثبات بشه!

ولی اصل اثبات ارتباط برقرار کردن بین
p=a0+a1X+...................+anX^n
(( ....., p =a0+X(a1+X(a2 است.

ممنون از توضیحتون
اما به نظر هنوز مسئله حل نشد چون همین طور که گفتید باید اثبات کرد‌، مفهوم سوال رو که خودم متوجه شدم، البته بد عنوان کردم باید اینجوری بگم:
اصلا مفهوم ثابت حلقه چیه؟!
مثلا اگر قطعه کدی بدهند و ثابت حلقه اون رو بخواهند چطور میشه بدستش آورد؟
توی کتاب CLRS هم که درست و واضح درمورد ثابت حلقه توضیح نداده!!!
مثلا تو این مورد سیگمای اول (همون که باند بالایی اون ۱-n-i هست) رو چطوری بدست آورده؟

۰
ارسال: #۶۳

anderss0n پاسخ داده:

طراحی الگوریتم - ترجمه کتاب ویرایش سوم CLRS

سلام به همه دوستان، کتاب CLRS هم ترجه شد و ترجمه آن توسط انتشاران نص داره به فروش میرسه، اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

ترجمه: دهقان / زیر نظر: دکتر تابش

من خودم اطلاعات زیادی در باره این کتاب ندارم!

۰
ارسال: #۶۴

arshad91 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اگر کسی این کتاب داره نظرش بگه

۰
ارسال: #۶۵

mosavat پاسخ داده:

حل تمرین کتاب CLRS

منم تازگی یک حل تمرین کتاب CLRS دیدم ولی بررسیش نکردم و هنوز نمیدونم ارزش خریدن داره یا نه

اگر کسی کاملترین و بهترین حل تمرین برای کتاب CLRS رو سراغ داره لطف کنه معرفی کنه

( ترجیحا فارسی )

ارسال: #۶۶

saeid پاسخ داده:

RE: حل تمرین کتاب CLRS

(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۰۹:۴۰ ب.ظ)daneshju-arshad-manesht نوشته شده توسط:  منم تازگی یک حل تمرین کتاب CLRS دیدم ولی بررسیش نکردم و هنوز نمیدونم ارزش خریدن داره یا نه

اگر کسی کاملترین و بهترین حل تمرین برای کتاب CLRS رو سراغ داره لطف کنه معرفی کنه

( ترجیحا فارسی )

حل المسائل فارسی؟ از کدوم انتشارات ؟ تالیف کیه؟
من که تا حالا چیزی ندیدم، ممنون میشم معرفیش کنید ؟

۰
ارسال: #۶۷

ava.love.91 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام
من حل المسائل فارسی طراحی الگوریتم نیپولیتان رو میخوام میشه کمکم کنید.؟

۰
ارسال: #۶۸

jikjik پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من از سایت انتشارات ناقوس اینترنتی خریدم ترجمه داورپناه و گلچین۸۷۵۰ تومان خوبه راضیم
ببخشید منظور من حل تمرین clrs بود

۰
ارسال: #۶۹

مجید ق پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اینم لینک کتابی که دوستمون معرفی کردن

۰
ارسال: #۷۰

مجید ق پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

راستی من از آقای مهندس یوسفی سوال کردم گفت این کتابم کتاب خوبیه

ارسال: #۷۱

۱۲۸qwi پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۳۶ ق.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  راستی من از آقای مهندس یوسفی سوال کردم گفت این کتابم کتاب خوبیه

حالا دیگه!

ارسال: #۷۲

۱۲۸qwi پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۳۶ ق.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  راستی من از آقای مهندس یوسفی سوال کردم گفت این کتابم کتاب خوبیه

میگم حالا با این فرصت کم باقیمونده منبع جدید بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۷۳

مجید ق پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

حا لا دیگه چیه ؟ من خواستم نظر شمارو هم بدونم چه کاریه حالا دیگه؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۷۴

مجید ق پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

بچه‌ها می خواستم نظراتتون رو درباره این ۲ کتاب بدونم آیا خوب هستند و میشود از روش یاد گرفت اگه کسی راهنماییم کنه تشکر میکنم؟؟

۰
ارسال: #۷۵

ف.ش پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

هر دوی این کتابها خوب هستند اگر فرصت دارید بخونید.

۰
ارسال: #۷۶

saye84 پاسخ داده:

دوستانی که کتاب طراحی الگوریتم نیپولیتان رو معرفی کردن میشه بگن کدوم ترجمه و کدوم انتشارات رو بگیریم بهتره
ممنون میشم مشخصات کامل کتاب رو بگذارید

۰
ارسال: #۷۷

مجید ق پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

فکر کنم ترجمه نعیمی پور

ارسال: #۷۸

محسن هنرمند پاسخ داده:

(۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  فکر کنم ترجمه نعیمی پور
نعیمی پور که یکی از نویسندهاشه یکی از ترجمه هاش ترجمه جعفر نژاده انتشارات علوم رایانه و دیگری ترجمه سید حجت الله جلیلی است انتشارات پارتیان که اصلا به درد نمی خوره من ترجمه جعفرنژادو توصیه می کنم خیلی خوب ترجمه کرده حل بعضی از تمریناشم توی اینترنت هست البته فکر کنم مال سه قصلش اونم بعضی تمریناش

۰
ارسال: #۷۹

محسن هنرمند پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

این یکی خیلی متن فنی نداره می تونید امتحان کنید(برید کتاب فروشی همون جا یه نگاهی بیاندازید) واقعا اینو خوب ترجمه کرده اگر هم تواناییشو دارید می تونید زبان اصلی بخونید.ولی اصلا ترجمه حجت الله جلیلی به درد نمیخوره.دوستان در مورد آقای جعفر نژاد کم لطفی می کنن.آنچنان هم که میگن ایشون کتاباش بد نیست.

۰
ارسال: #۸۰

agha_reza پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من حل تمرینای نیپولتاینو میخوام

۰
ارسال: #۸۱

arshad91 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

لینکی چیزی از حل تمرینش ندارید ؟لطفا

۰
ارسال: #۸۲

arshad91 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

میخوساتم بدونم کتاب حل تمرینش هست؟اگر هست انتشاراتش؟

۰
ارسال: #۸۳

reyhaneh64 پاسخ داده:

با سلام حضور دوستان مانشتی عزیز
وبرایش سوم کتاب طراحی الگوریتم سی ال آر توسط امتشارات نص منتشر شده. اگه کسی خونده و از ترجمش راضیه لطفا بگه که بگیرم.
در ضمن من حل تمرینات کل فصولشو به زبان اصلی دارم اگه کسی میخواد بگه که آپلودش کنم.

ارسال: #۸۴

kashir پاسخ داده:

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۵:۱۴ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  با سلام حضور دوستان مانشتی عزیز
وبرایش سوم کتاب طراحی الگوریتم سی ال آر توسط امتشارات نص منتشر شده. اگه کسی خونده و از ترجمش راضیه لطفا بگه که بگیرم.
در ضمن من حل تمرینات کل فصولشو به زبان اصلی دارم اگه کسی میخواد بگه که آپلودش کنم.
ویرایش سوم با دومیش خیلی فرق میکنه؟
انتشارات نص جلد یک رو قبل عید داده بود بیرون. آیا جلد دو هم منتشر شدهAngel
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۸۵

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من ایمیل زدم به انتشارات و گفتند به نمایشگاه میرسه

ارسال: #۸۶

kashir پاسخ داده:

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من ایمیل زدم به انتشارات و گفتند به نمایشگاه میرسه
بنظر شما کتاب الگوریتم نص از علوم رایانه بهتره؟

۰
ارسال: #۸۷

vovin پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من آخر متوجه نشدم دقیقا کدوم فصل های CLRS رو باید بخونیم، اگه کسی میدونه میشه بگه؟

ارسال: #۸۸

mammad پاسخ داده:

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)vovin نوشته شده توسط:  من آخر متوجه نشدم دقیقا کدوم فصل های CLRS رو باید بخونیم، اگه کسی میدونه میشه بگه؟

دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

۰
ارسال: #۸۹

babakab110 پاسخ داده:

کل کتاب باید بخونی
خط به خط تمام تمرین‌ها
هر چی که هست
تا اخر گراف‌ها برای کارشناسی است

۰
ارسال: #۹۰

reyhaneh64 پاسخ داده:

این لینک ویرایش سومه به زبان اصلی
میتونین مقایسه کنید.

۰
ارسال: #۹۱

Ely پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من امروز ۲ جلد clrsرا از انتشارات نص گرفتم .بنظر بد نمیو مد. با تخفیف نمایشگاه ۲۸۰۰۰ شد ۲۲۰۰۰

ارسال: #۹۲

kashir پاسخ داده:

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)Ely نوشته شده توسط:  من امروز ۲ جلد clrsرا از انتشارات نص گرفتم .بنظر بد نمیو مد. با تخفیف نمایشگاه ۲۸۰۰۰ شد ۲۲۰۰۰
تصویب شد نص رو میگیرم مرسی Wink

۰
ارسال: #۹۳

Masoud05 پاسخ داده:

من کتابCLRS از انتشارات درخشش رو دارم( بعضیا بهش میگن خوارزمی )قیمتش عالیه ترجمش هم خوبه اما مشکل تصاویر کتابه که اگر فایل chm زبان اصلی رو داشته باشید حله.

۰
ارسال: #۹۴

javadjj پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

در این دو تاپیک مفصل بحث شده

۰
ارسال: #۹۵

رضا_ایرانی پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام.
کسی ویس برای طراحی الگوریتم سراغ داره؟
واقعا خیلی بهش نیاز دارم، اگه لینک بزارید واقعن ممنون میشم.

ارسال: #۹۶

**sara** پاسخ داده:

(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  سلام.
کسی ویس برای طراحی الگوریتم سراغ داره؟
واقعا خیلی بهش نیاز دارم، اگه لینک بزارید واقعن ممنون میشم.
صدای کلاس آقای حاج سید جوادی+جزوه دستنویس و تایپ شده
اول باید عضو سایت یادمانه بشین.

۰
ارسال: #۹۷

SarahArshad پاسخ داده:

دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!

ارسال: #۹۸

mehrdad89 پاسخ داده:

(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!

درست میگند.
اتفاقا کسایی که کنکور ۹۰ را دادن بگند چطور بود؟
چون فاز سوالات امسال گویا فرق داشته است.

ارسال: #۹۹

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!
فقط حل تست‌، همین و بس‌، زیاد به درس گیر ندین اما تا میتونین تست‌ها رو تحلیل کنین.
برای حل تست هم به کتاب هادی یوسفی ،تنها اکتفا نکنین حتماً حل تست های مقسمی رو هم حداقل بررسی کنید.

۰
ارسال: #۱۰۰

Majid gh پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

با عرض سلام کسی از این کتاب طراحی الگوریتم انتشارات سپاهان خبر نداره خوبه بده؟

۰
ارسال: #۱۰۱

Sina_B پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام!
کسی کتاب CLRS ویرایش سوم انتشارات نص ترجمه دهقان رو که سال ۸۹ چاپ شده رو داره. من میخوام بخرم. آیا خوبه؟ آیا تمام مطالب رو ترجمه کرده یا بعضی مطالب رو حذف کرده؟ آیا همه ۳۵ فصل رو شامل میشه؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
سپاس!

ارسال: #۱۰۲

reyhaneh64 پاسخ داده:

(۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ب.ظ)Sina_B نوشته شده توسط:  سلام!
کسی کتاب CLRS ویرایش سوم انتشارات نص ترجمه دهقان رو که سال ۸۹ چاپ شده رو داره. من میخوام بخرم. آیا خوبه؟ آیا تمام مطالب رو ترجمه کرده یا بعضی مطالب رو حذف کرده؟ آیا همه ۳۵ فصل رو شامل میشه؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
سپاس!

اگر ترجمه قبلیو دارین به نظر من ویرایش فعلیو نخرین و الکی هزینه نکنین تغییرات ویرایش سوم و یا تمریناتی که اضافه‌تر داره از روی زبان اصلیش که در دسترسه بخونین

در دو جلد چاپ شده
من جلد یکشو خریدم
که تا ۱۷ فصل اولو پوشش میده
از لحاظ طراحی صفحه و ترجمه هم به نسبت ترجمه قبلی به نظرم خیلی بهتره.

۰
ارسال: #۱۰۳

Sina_B پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من خریدم.
چاپش خوبه. ولی جلد ۲ رو بردم پس دادم.
بچه‌ها اگه میخرید کتاب رو خوب بررسی کنید.
کتابی که من خریدم حدود ۱۰ صفحه رو اشتباهی یه کتاب دیگه چاپ کرده بود!
یعنی به جای طراحی الگوریتم صفحات کتاب اصول مهندسی اینترنت توش بود که پس دادم!!!
فعلا همین جلد یک رو میخونم تا دوباره بیاد.
خلاصه مراقب باشید. وگرنه کتاب رو میخونید، میخونید، میخونید و بعد میبینید یه جا خیلی مهم رو تو چاپ حذف کردن (البته اشتباه شده بود)

۰
ارسال: #۱۰۴

parimehraban پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام
کسی می دونه clrs ترجمه قلزم با ترجمه جعفرنژاد چه فرقی داره ؟ می دونم مال جعفرنژاد کامل و سخت گفته شده . کدومش برای کنکور علوم کامپیوتر شما پیشنهاد می کنید ؟
خواهشا راهنمایی فرمایید

ارسال: #۱۰۵

marjan2001 پاسخ داده:

(۲۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)parimehraban نوشته شده توسط:  سلام
کسی می دونه clrs ترجمه قلزم با ترجمه جعفرنژاد چه فرقی داره ؟ می دونم مال جعفرنژاد کامل و سخت گفته شده . کدومش برای کنکور علوم کامپیوتر شما پیشنهاد می کنید ؟
خواهشا راهنمایی فرمایید
من که خودم ترجمه دهقان (انتشارات نص) را خریدم اینجا را ببین:

۰
ارسال: #۱۰۶

alamdar پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

بچه‌ها من کتاب پوران پژوهش (ساختمان + الگوریتم هادی یوسفی) رو خریدم

کفایت میکنه یا CLRS هم جزو واجباته؟!!!

۰
ارسال: #۱۰۷

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اگه وقت داری جرو واجباته

۰
ارسال: #۱۰۸

kasra7777 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام, این کتاب این کتاب clrs مگه چند جلده؟!من جدیدا" دیدم اقای قلزم ویرایش سومش رو ترجمه کرده یه کتاب تقریبا" ۸۰۰ صفحه هستش که به نظر ترجمش هم خوب بود.منتها روی صفحه‌ی اولش زده بود جلد اول!!!خواستم بدونم مگه این کتاب کلا" چند جلده؟
جلد اولش اشتباه نکنم یه ۲۰ فصلی میشد.

ارسال: #۱۰۹

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۸ ب.ظ)kasra7777 نوشته شده توسط:  سلام, این کتاب این کتاب clrs مگه چند جلده؟!من جدیدا" دیدم اقای قلزم ویرایش سومش رو ترجمه کرده یه کتاب تقریبا" ۸۰۰ صفحه هستش که به نظر ترجمش هم خوب بود.منتها روی صفحه‌ی اولش زده بود جلد اول!!!خواستم بدونم مگه این کتاب کلا" چند جلده؟
جلد اولش اشتباه نکنم یه ۲۰ فصلی میشد.
۲ جلدهست_ویرایش سوم جدیدترین ویرایشه

۰
ارسال: #۱۱۰

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

فکر کنم کلا ۳۲ فصل باشه ۱۲۰۰ صفحه هم داره قیمت نص فکر کنم حدود۲۵ هزار در میامد

ارسال: #۱۱۱

Jabar-Asadi پاسخ داده:

(۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  فکر کنم کلا ۳۲ فصل باشه ۱۲۰۰ صفحه هم داره قیمت نص فکر کنم حدود۲۵ هزار در میامد

============
دقیقا ۱۳۱۳ صفحه و ۳۵ فصل.... البته ویرایش سوم زبان اصلی رو میگم .

۰
ارسال: #۱۱۲

rouzeh_zi پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

نیپولیتان ترجمه جعفرن‍ژاد
وبرایش سوم کتاب طراحی الگوریتم سی ال آر توسط انتشارات نص (جلد اول)
کدوم یکی از این دوتا رو پیشنهاد می کنید؟ ترجمه خوب باشه و قابل فهم‌، یه سه چهار تا سوال هم بشه تو کنکور IT زد
ممنون
البته اسم دقیق این کتاب‌ها رو هم اگر بنویسید ممنون میشم که موقع خرید اشتباه نشه

۰
ارسال: #۱۱۳

fatima1537 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

به نظر من کتاب زیر بهتره برای شروع
مقدمه ای بر الگوریتم ها
انتشارات نص
ویراست سوم
البته شیوه فصل بندیش شبیه نیپولیتان نیست.ولی نحوه چیدمان سرفصلهاش هم بد نیست.بهش عادت میکنید

۰
ارسال: #۱۱۴

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اگه میخوای فقط یکی از این دو کتاب رو بخونی بدون جلد دوم clrs کتاپ نپلوتیان بهتره ولی اگه کل کتاب clrsیعنی هر دو جلد رو می خوای بخونی clrs بهتره

۰
ارسال: #۱۱۵

rouzeh_zi پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

نیپولیتان ترجمه جعفرن‍ژاد
عنوان دقیق این کتاب چیه؟
قیمتش هم اگر کسی می دونه ممنون میشم

ارسال: #۱۱۶

hanif پاسخ داده:

(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۰ ب.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  نیپولیتان ترجمه جعفرن‍ژاد
عنوان دقیق این کتاب چیه؟
قیمتش هم اگر کسی می دونه ممنون میشم

۰
ارسال: #۱۱۷

hadi_m پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلااام
طراحی الگوریتم علی نورالله هم بد نیست
فکر کنم تو نت پیدا بشه
اگر احیانا پیدا نکردید پیام بذارید تا براتون اپ کنم

۰
ارسال: #۱۱۸

fatima1537 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اگر ممکنه لینکش را بذارید تا نگاهی بندازیم ببینیم چطور گفته

۰
ارسال: #۱۱۹

rouzbeh_zi پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

این کتاب دو جلدی نص هم با کدهای ++C آموزش داده؟

۰
ارسال: #۱۲۰

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خیر با سودوکد که یه کد عمومی و به هیچ زبان خاصی تعلق نداره زیر روا هلش رو نشون میده

۰
ارسال: #۱۲۱

MIT پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

بچه‌ها نمیدونید از کدوم قسمت سایت میتونم حل تمرین های سی ال آر اس رو داونلود کنم قبلا یه جایی دیدم الان نمدونم کجاس؟این حل المسائل کامله یا نه؟

ارسال: #۱۲۲

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۹ ب.ظ)MIT نوشته شده توسط:  بچه‌ها نمیدونید از کدوم قسمت سایت میتونم حل تمرین های سی ال آر اس رو داونلود کنم قبلا یه جایی دیدم الان نمدونم کجاس؟این حل المسائل کامله یا نه؟
از این لینک

۰
ارسال: #۱۲۳

ملیکا پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

۰
ارسال: #۱۲۴

ehsan_67 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام دوستان.
به نظرشما واسه من که آی تی هستم وپایه بدی هم ندارم از کتاب CLRS شروع کنم و بعد واسه تست کتاب مقسمی رو بخونم خوبه؟عنوان دقیق کتاب clrs ونام انتشاراتش چیه؟مرسی.

ارسال: #۱۲۵

parsaNA پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ ب.ظ)ehsan_67 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
به نظرشما واسه من که آی تی هستم وپایه بدی هم ندارم از کتاب CLRS شروع کنم و بعد واسه تست کتاب مقسمی رو بخونم خوبه؟عنوان دقیق کتاب clrs ونام انتشاراتش چیه؟مرسی.

به نظر من برای ساختمان داده و الگوریتم آی تی نیاز به خوندن مرجع نیست . خوندن همون کتابای تستی مثل مقسمی و یوسفی کافیه . اما به هر حال اگه بازم خواستید کتاب CLRS رو بخونید اسم کاملش‌: "Introduction To Algorithms" که نویسنده‌ی اصلی اش آقای "Thomas H Cormen" است و انتشاراتش هم دانشگاه‌ام آی تی( MIT PRESS ). ترجمه هایی که تو بازار هست مربوط به ویرایش دوم این کتابه ولی جدیدا ویرایش سومش هم منتشر شده که ترجمه ای فعلا ازش نیست.

۰
ارسال: #۱۲۶

fatima1537 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

ویرایش سوم هم آمده.من خریدم

ارسال: #۱۲۷

parsaNA پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  ویرایش سوم هم آمده.من خریدم

پس لطف کنید معرفی کنید که چه انتشاراتی و کدام مترجم ؟

۰
ارسال: #۱۲۸

fatima1537 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

ویراست سوم CLRS:انتشارات نص-مترجم:دهقان طرزه

۰
ارسال: #۱۲۹

hadi_m پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

با سلام
دیروز گیر دادم به یکی دو تا مسئله از طراحی الگوریتم و تقریبا یکی دو ساعتی رو از وقتم گرفت دست اخر هم جواب نگرفتم.
گفتم شاید از میان دوستان کسی باشه که بتونه راهنمایی کنه .
سئوال اول
تمرین ۲-۲ کتاب clrs (اخر کتاب)
جواب نامعادله‌: ۸n^2 < 64nlogn
و نیز مسئله بعدی
حداق مقدار n به نحوی که در نامعادله زیر صدق کند ؟ ۱۰۰n^2 < 2 ^ n

ارسال: #۱۳۰

parsaNA پاسخ داده:

(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ ق.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  با سلام
دیروز گیر دادم به یکی دو تا مسئله از طراحی الگوریتم و تقریبا یکی دو ساعتی رو از وقتم گرفت دست اخر هم جواب نگرفتم.
گفتم شاید از میان دوستان کسی باشه که بتونه راهنمایی کنه .
سئوال اول
تمرین ۲-۲ کتاب clrs (اخر کتاب)
جواب نامعادله‌: ۸n^2 < 64nlogn
و نیز مسئله بعدی
حداق مقدار n به نحوی که در نامعادله زیر صدق کند ؟ ۱۰۰n^2 < 2 ^ n

سلام . دوست عزیز‌، لطف کنید سوالتون رو توی یه تاپیک جداگانه تو بخش طراحی الگوریتم مطرح کنید .

۰
ارسال: #۱۳۱

alaydyn پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام

من کتاب clrs , خود کتاب + حل تمریناتش را می خواهم ؟

لینکاش ؟ و..

۰
ارسال: #۱۳۲

hadi_m پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

تو فصل تحلیل احتمالی و الگوریتمهای تصادفی clrs یه جورایی گیر کردم(فصل ۵)
کسی هست که این فصل رو خونده باشه و بتونه راهنمایی کنه

ارسال: #۱۳۳

ehsan_nekooee پاسخ داده:

(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۰۰ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  تو فصل تحلیل احتمالی و الگوریتمهای تصادفی clrs یه جورایی گیر کردم(فصل ۵)
کسی هست که این فصل رو خونده باشه و بتونه راهنمایی کنه

به نظر من این فصل رو نیازی نیست مو به مو خیلی دقیق بخونی و یاد بگیری. همین که کلیتش رو بدونی چیه کفایت میکنه. بعیده ازش سوال بیاد. تا حالا هم فک نکنم از این فصل سوال اومده باشه.
حالا مشکلت کدوم قسمتش هست؟

۰
ارسال: #۱۳۴

hadi_m پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم
فصل ۵ clrs در رابطه با اگوریتمهای احتمالی و تصادفی هستش و به تحلیل مسائلی میپردازه که علاوه بر ورودی به ماشین مولد تصادفی نیز وابسته است از مشهورترین این مسائل مسئله استخدام است که در همین فصل ذکر شده
به طور کلی این فصل رو خیلی کند دارم پیش میرم به نحوی که فعلا گذاشتمش کنار چون چیز زیادی از نفهمیدم
اگر کسانی هستن که این فصل خوندن راهنمایی ممنون میشم اخه نسخه clrs‌ی که من دارم ترجمه خوارزمی هستش و خیلی گنگ گفته اگر کسی جزوه تکمیلی برای این فصل داره لطفا ذکر کنه .
در ضمن به نظرتون خوندن این فصل احتیاج هست اخه تو هیچ منبع کنکوری ذکر نشده وهیچ کنکوری از این بحث سئوالی طرح نکرده.

ارسال: #۱۳۵

ehsan_nekooee پاسخ داده:

(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم
فصل ۵ clrs در رابطه با اگوریتمهای احتمالی و تصادفی هستش و به تحلیل مسائلی میپردازه که علاوه بر ورودی به ماشین مولد تصادفی نیز وابسته است از مشهورترین این مسائل مسئله استخدام است که در همین فصل ذکر شده
به طور کلی این فصل رو خیلی کند دارم پیش میرم به نحوی که فعلا گذاشتمش کنار چون چیز زیادی از نفهمیدم
اگر کسانی هستن که این فصل خوندن راهنمایی ممنون میشم اخه نسخه clrs‌ی که من دارم ترجمه خوارزمی هستش و خیلی گنگ گفته اگر کسی جزوه تکمیلی برای این فصل داره لطفا ذکر کنه .
در ضمن به نظرتون خوندن این فصل احتیاج هست اخه تو هیچ منبع کنکوری ذکر نشده وهیچ کنکوری از این بحث سئوالی طرح نکرده.

خودتو خیلی اذیت نکن. در مورد این فصل از مهندس یوسفی پرسیدم. گفتن حذفه.

۰
ارسال: #۱۳۶

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

بعضی از فصل های این کتاب خذفه مثلا از صفحه ۷۸۰ کتاب من یا کلا مباحث منتخب بجز قسمت NPکه البته از این فصل هم به ندرت تو کنکور سوال میاد البته من این فصل رو خوندم اگه بازم میخوای توضیح بدم با توجه به اینکه حذفه بگو تا باهم مشکلات رو حل کنیم.

۰
ارسال: #۱۳۷

navid-p پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان لطفا راهنمایی کنید.من پایه ساختمانم خوبه ولی الگوریتم ضعیفم.آیا با خوندن clrs وبدون کلاس میشه ۵۰% زد؟البته گیراییم خوبه.و ایا راه میانبری وجود داره؟و اینکه در نهایت خوندن کتاب زبان اصلی به صرفه تره یا ترجمه دهقان؟(البته زبانم بد نیست.)

ارسال: #۱۳۸

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  دوستان لطفا راهنمایی کنید.من پایه ساختمانم خوبه ولی الگوریتم ضعیفم.آیا با خوندن clrs وبدون کلاس میشه ۵۰% زد؟البته گیراییم خوبه.و ایا راه میانبری وجود داره؟و اینکه در نهایت خوندن کتاب زبان اصلی به صرفه تره یا ترجمه دهقان؟(البته زبانم بد نیست.)
مسلما خوندن ترجمه فارسی وقت کمتری ازتون میگیره.البته ترجمه‌ها هم اشکالاتی دارند

۰
ارسال: #۱۳۹

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

اینکه کتاب clrs جامع یه مبحثه اینکه با پایه‌ی ضعیف میشه این کتاب رو خوند یه مسئله‌ی دیگه اگه از اثبات های مشکل بعضی پیچیدگی‌ها که پایه ریاضی قوی میخواد صرف نظر کنیم میشه با پایه‌ی ضعیف هم این کتاب رو خوند.

۰
ارسال: #۱۴۰

ali_computer69 پاسخ داده:

دوستان it یه سوال
در مورد درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده من سوالات مهندسی کامپیوتر رو با سوالات it مقایسه کردم به مراتب سوالات طراحی الگوریتم مهندسی کامپیوتر سخت‌تر از سوالات it بود( تو درس های دیگه هم وضع فرق میکنه مثل گسسته که سوالت مهندسی از it ساده تره) تو کل فورم هرجا اسمی از ساختمان داده و طراحی برده شده هم دوستان از کتاب clrs به عنوان مرجع نام بردن ولی به نظرم این مرجع واسه مهندسی کامپیوتر خوبه واسه it میشه یه مرجع سبک‌تر انتخاب کرد.
حالا دوستانی که it هستن بگن از چه منبعی واسه درس طراحی و ساختمان استفاده کردن؟

ارسال: #۱۴۱

mamat پاسخ داده:

(۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ق.ظ)ali_computer69 نوشته شده توسط:  دوستان it یه سوال
در مورد درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده من سوالات مهندسی کامپیوتر رو با سوالات it مقایسه کردم به مراتب سوالات طراحی الگوریتم مهندسی کامپیوتر سخت‌تر از سوالات it بود( تو درس های دیگه هم وضع فرق میکنه مثل گسسته که سوالت مهندسی از it ساده تره) تو کل فورم هرجا اسمی از ساختمان داده و طراحی برده شده هم دوستان از کتاب clrs به عنوان مرجع نام بردن ولی به نظرم این مرجع واسه مهندسی کامپیوتر خوبه واسه it میشه یه مرجع سبک‌تر انتخاب کرد.
حالا دوستانی که it هستن بگن از چه منبعی واسه درس طراحی و ساختمان استفاده کردن؟

میتونین از کتاب طراحی الگوریتم نوشته نیپولیتان و نعیمی پور استفاده کنید کتاب خوبی هست و تو بعضی از دانشگاهها هم به عنوان مرجع معرفی میشه
البته بیشر رو کتاب پوران پژوهش نوشته هادی یوسفی زوم کنید بهتره و جاهایی که نگفته یا مشکل داری به کتاب مرجع سر بزنید.

۰
ارسال: #۱۴۲

missmas پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

برای خرید کتاب‌ها با نصف قیمت به من ایمیل بزنید:

ارسال: #۱۴۳

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ)missmas نوشته شده توسط:  برای خرید کتاب‌ها با نصف قیمت به من ایمیل بزنید:
برای فروش کتابها فقط در تالار"بازارچه کتاب"

اطلاعیه بزنید.باتشکر

۰
ارسال: #۱۴۴

Majid gh پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان کسی کتاب طراحی الگوریتم انتشارات سپاهان رو خریده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میدونه کتاب خوبیه یا نه واسه خوندن ؟؟؟؟
دوستان راهنمایی کنین

۰
ارسال: #۱۴۵

fe_atash پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

سلام کسی می دونه این ترجمه چطوره؟ بخرمش یا نه؟

مقدمه ای بر الگوریتم ها
چارلز لیزرسان، توماس اچ کورمن، رونالد ال رایوست، کلیفورد استین، علی دهقان طرزه (مترجم)، یحیی تابش (زیرنظر

ارسال: #۱۴۶

popp پاسخ داده:

(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۵۴ ق.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  سلام کسی می دونه این ترجمه چطوره؟ بخرمش یا نه؟

مقدمه ای بر الگوریتم ها
چارلز لیزرسان، توماس اچ کورمن، رونالد ال رایوست، کلیفورد استین، علی دهقان طرزه (مترجم)، یحیی تابش (زیرنظر

من دو جلدشم خریدم
میگن خوبه ولی من هنوز شروع نکردم به خوندنش. حل تمرینشم هست خواستی بگیر

۰
ارسال: #۱۴۷

hanif پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوست عزیز این مطلب به طور کامل بحث شده و تقریبا نتیجه گیری این بوده که از بین ترجمه های مختلف این تقریبا از همه بهتره.

۰
ارسال: #۱۴۸

hossein63 پاسخ داده:

من کتاب نیپولیتان رو کتاب خوب و مفهومی دیدم . حالا به درد تست زدن میخوره خدا داند.

۰
ارسال: #۱۴۹

hamid1359 پاسخ داده:

ببخشید که این درخواستو میکنم
ولی لینکهای کتاب CLRS همه مشکل دارن
کسی میتونه یه لینک سالم بزاره؟

ارسال: #۱۵۰

Aurora پاسخ داده:

خود کتاب از لینک زیر

حل تمرین

۰
ارسال: #۱۵۱

mehrdad66 پاسخ داده:

دانلود ویرایش سوم clrs از تورنت

سلام دوستان
این فایلی که بیشتر دوستان برای دانلود قرار دادن مربوط به ویرایش دوم کتاب clrs هست البته چندان فرق نداره فقط گفتم اگه دارید دانلود میکنید لااقل به روزترین نسخه اونرو دانلود کنید
من هر چقدر توی وب گشتم تا سایت های اشتراک فایل(رپیدشیر، مگاآپلود، فورشیرید و ..) پیدا کنم نتونستم و از تورنت دانلود کردم
کار با تورنت خیلی راحت هست فایل معرفی تورنت رو به نرم افزار میدی و به صورت خودکار شروع میکنه به دانلود اسم نرم افزار برای ویندوز uTorrent هست و آخرین نسخه اونرو با حجم ۷۰۰ کیلوبایت میتونید از لینک زیر دریافت کنید

(البته من در لینوکس اوبونتو دانلود کردم با نرم افزار Transmission که به صورت پیش فرض نصب بود و مثل بچه آدم دانلود کرد)

بعد از نصب فایل تورنت زیر رو دانلود کنید و به نرم افزار معرفی کنید

البته زیپ هست از حالت فشرده در بیارید بعد معرفی کنید.
۱۴ مگابایت حجم کتاب هست
من دانلود کردم دوستان اگه مشکلی در دانلود بود خبر بدن من جای درست حسابی کتاب رو آپ کنم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۵۲

jalal776 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

خیلی ممنون از همه
من قصد دارم یه کلاس طراحی الگوریتم برم
۱-شما کلاس طراحی الگوریتم کدوم استاد رو پیشنهاد می کنید( جوادی ، یوسفی ...)
۲- کلاس ها از کی شروع می شن(مثلا ترم تابستون)
۳- یه درس هفته ای چند جلسه برگزار میشه چون می خوام از شهرستان بیام ببینم می تونم برنامه ریزی کنم روش
۴-کدوم موسسه و حدود قیمت کلاس چقدره
دوستان عزیز چون من از شهرستان می خوام بیام پس باید حتما واسم مفید باشه و بتونم درصد خوب از اونو بزنم
با فرض اینکه خودم تلاش کافی می کنم

۰
ارسال: #۱۵۳

hatam.hajiheydari پاسخ داده:

سلام
بچه ها من ۲ تا سوال دارم
۱)برای کنکور ارشدم همین منابه که تو انجمن گفته شده خوبه؟(برای همه درس های گرایش نرم افزار میپرسم)
۲)برای درس مهندسی نرم افزار که جزو درس های ارشد هست چی باید بخونیم؟

۰
ارسال: #۱۵۴

m450ud پاسخ داده:

نسخه سوم CLRS

نسخه سوم CLRS و حل بعضی تمرینات

Introduction to Algorithms , CLRS, Third Edition 4.8MB

CLRS 3rd Selected set Solutions.rar 366KB

۰
ارسال: #۱۵۵

Amir V پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستان من CLRS نسخه سوم رو دیدم تو مغازه با ترجمه ابراهیم زاده قلزم. اما ۱ جلده! همین اوکیه بگیرم بخونم؟؟ ترجمش خوبه؟ اونی که دو جلدیه چیه؟ این که گفتم با این دو جلدیه فرق داره؟

۰
ارسال: #۱۵۶

Amir V پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

یعنی چی علائمش عوض شده؟

پس ویرایش ۳ نخرم برم ۲ بخرم؟! ویرایش ۳ ترجمه خوب نداره؟

۰
ارسال: #۱۵۷

equilibrium پاسخ داده:

سلام؛

کتاب زبان اصلی CLRS هم در بازار موجوده؟
دوستانی که در تهران حضور دارند احتمالا باید بدونند؛
البته من قبلا نسخه چاپ شده داخلیش رو دیده بودم که نمی دونم الان هم پیدا میشه یا نه؛

ارسال: #۱۵۸

Aurora پاسخ داده:

(۰۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ب.ظ)Giasoddin نوشته شده توسط:  سلام؛

کتاب زبان اصلی CLRS هم در بازار موجوده؟
دوستانی که در تهران حضور دارند احتمالا باید بدونند؛
البته من قبلا نسخه چاپ شده داخلیش رو دیده بودم که نمی دونم الان هم پیدا میشه یا نه؛

بله زبان اصلیش موجوده . من پارسال از سایت
اینترنتی خریدم. فکر نکنم کتابش نایاب باشه.

۰
ارسال: #۱۵۹

phoenix.softeng پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من ۳ کتاب مقسمی و پوران و پارسه(قلی پور) رو دارم و اصلا نمی دونم از کدوما و چطور بخونم؟؟؟
هر کدوم از ۳ کتاب رو هم بعضی دوستان توصیه کردن!!!

ارسال: #۱۶۰

fateme66 پاسخ داده:

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴ ب.ظ)phoenix.softeng نوشته شده توسط:  من ۳ کتاب مقسمی و پوران و پارسه(قلی پور) رو دارم و اصلا نمی دونم از کدوما و چطور بخونم؟؟؟
هر کدوم از ۳ کتاب رو هم بعضی دوستان توصیه کردن!!!
کتاب مقسمی خلاصه ای از کتاب نیپولیتان هست،پوران بیشتر از کتاب clrs استفاده کرده.
به نظرم برای شروع کتاب مقسمی رو بخونید،نسبت به پوران توضیحات بیشتری داره و ساده تر هست متن کتابش.
پوران رو هم بعد از اینکه هر فصل رو از مقسمی خوندید،همون فصل رو مطالعه کنید.

ارسال: #۱۶۱

HighVoltage پاسخ داده:

برای این درس به نظر من باید کتاب نیپولیتان رو کامل خوند + تمرین های کتاب Clrs!
البته جزوه دکتر سیدجوادی که PDf اون تو اینترنت هست هم تمرین های خوبی داره.
کتاب دکتر قدسی رو هم که جدیدا چاپ شده میگن تقریبا اساسش کتاب clrs.
سوال های این درس تقریبا تحلیلی هستش و باید علاوه بر خوندن و فهمیدن درس بتونید سر جلسه سوال رو درست بفهمید و راه حل درست رو به کار ببرید که با تمرین خیلی زیاد بدست میاد.
و دیگه این که تو چند سال اخیر بعضی سوالات درس ساختمان داده و الگوریتم همپوشانی داشته یعنی اگه الگوریتم رو خوب بفهمید میشه بعضی سوالات ساختمان داده رو هم الگوریتمی حل کرد.

ارسال: #۱۶۲

mdgh پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

من بعد از کتاب نیپولیتان، طراحی الگوریتم آقای مقسمی و همچنین کتاب آقای یوسفی را خواندم و مخصوصا کتاب آقای یوسفی(پوران پژوهش) را پیشنهاد می کنم.

ارسال: #۱۶۳

yasemi پاسخ داده:

موافقم خیلی‌ها هم که توی دانشگاه دولتی درس خواندن مشکل دارن مثلا دوستای خودم که دولتی هستند از پایه مشکل دارند(البته همه نه ). در کل به نظرم توی رشته فنی شما خودت باید تلاش کنی زیادم ربطی به دانشگاه نداره البته استاد خوب هم داشته باشی که عالیه

ارسال: #۱۶۴

h_1234 پاسخ داده:

طراحی الگوریتم

دوستی می دونه که امسال از ویرایش سوم کرمن سوال می یاد از ویرایش دوم؟

ارسال: #۱۶۵

حامد پاسخ داده:

(۳۱ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۳۷ ب.ظ)h_1234 نوشته شده توسط:  دوستی می دونه که امسال از ویرایش سوم کرمن سوال می یاد از ویرایش دوم؟
اگر PDF ویرایش سوم را دارید ممنون می شم که آپلودش کنید.
من که هر چی دنبالش گشتم کاملشو پیدا نکردم.توی مقدمش گقته که مساله هاش بیشتر شده و همچنین فصل بازگشتی‌ها کاملتر شده و یک فصل هم بهش اضافه شده.
کلا ۱۰۰ صفحه ای بیشتر شده که ۴۳ صفحش همین فصل ۲۷ هست به نام Multithreaded Algorithms که لینکش توی نت هست.
اگر از مسائلی که فقط توی ویرایش جدید هست سوال بدند که خیلی حالگیری میشه!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۰,۸۰۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۱۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۳ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۸۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۳۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۳۰ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close