زمان کنونی: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۶:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۶۹۱
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط MarkLand.)
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  توزیع cent-os رو پیشنهاد می کنم اکثر سرورها هم از این توزیع استفاده کردن

اولا cent-os نیست و centos هست خط فاصله از کجا اومد باید از خودشون پرسید به هر حال رشته کامپیوتر باید بسیار به این چیزا دقت کنه

(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
البته تجربه کار با اون به هر حال واسه رشته کامپیوتری لازمه اما بدون هدف خیلی سریع این تجربه جدید تموم میشه
مثلا چه هدفی داشته باشیم؟ Big Grin
من می خواهم مثل اون چیزی که آقای خیام گفتند در کار با سرور هم کمک کنه ...
کار کردن با سرور یه کار تخصصیه و اینجور نیست که بگیم خوب یه خورده هم با سرور کار کنم! و این سرو کله زدن با سرور هم واسه کسی پیش نمیاد مگه خودش بخواد سرور رو دست بگیره وگرنه به طور معمول خود شرکتهای هاست این کار رو می کنند. اگه هدف شما devops شدنه شروع خوبی میتونه کار کردن با centos باشه هر چند که اصول لینوکس ثابته و به توزیع خاصی وابسته نیست ضمن اینکه نسخه های سروری هم متنوع هست مثلا خود اوبونتو هم نسخه سرور داره

think positive
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۷۶۹۲
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
البته تجربه کار با اون به هر حال واسه رشته کامپیوتری لازمه اما بدون هدف خیلی سریع این تجربه جدید تموم میشه
مثلا چه هدفی داشته باشیم؟ Big Grin
من می خواهم مثل اون چیزی که آقای خیام گفتند در کار با سرور هم کمک کنه ...
من سرور کار نکردم اما برای دسکتاپ (و شاید برنامه نویسی) اینا خوبه:
ubuntu
Pop!_OS
MX Linux
Linux Mint

cent os یه مشکلاتی پیدا کرده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۶۹۳
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۲۹ ب.ظ
خیلی ممنون از راهنمایی تون
ارسال: #۵۷۶۹۴
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۴۹ ب.ظ
اگه ابزار خاصی مد نظرتونه چک کنید که پکیج هایش برای کدوم توزیع ها منتشر میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۶۹۵
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۶:۳۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  توزیع cent-os رو پیشنهاد می کنم اکثر سرورها هم از این توزیع استفاده کردن

اولا cent-os نیست و centos هست خط فاصله از کجا اومد باید از خودشون پرسید به هر حال رشته کامپیوتر باید بسیار به این چیزا دقت کنه
خیلی ممنون نمی دونستم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۷۶۹۶
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  در مصاحبه های شغلی برنامه نویسی بعضا تسلط به لینوکس و command هاش و ... رو می خواهند. ضمن اینکه برام جذابه کار کردن با یه سیستم عامل جدید
لینوکس لازم ندارید که، توی ویندزو WSL 2 رو بررسی کنید، یه ابونتو میتونید داشته باشید با همون دستورات لازم.
این کورس هم ببینید:

ارسال: #۵۷۶۹۷
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط crevice.)
........
ارسال: #۵۷۶۹۸
۲۲ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۰۷ ق.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  لینوکس لازم ندارید که، توی ویندزو WSL 2 رو بررسی کنید، یه ابونتو میتونید داشته باشید با همون دستورات لازم.
این کورس هم ببینید:

wsl2 خیلی خوبه. چند ماهه دارم ازش استفاده می کنم. ترکیبش با windows terminal هم خیلی خوبه.

ارسال: #۵۷۶۹۹
۲۲ خرداد ۱۴۰۰, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط crevice.)
۹۸ تا پوزیشن با ساکسس ریت ۸۵.۷ درصد و ۵۵ درصد سود از کل ولت در یک ماه، اونم رو طلا ( :
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۷۷۰۰
۲۳ خرداد ۱۴۰۰, ۰۴:۴۱ ب.ظ
من دلایل اینکه از ویندوز به اوبونتو سوییچ کردم (۴ سال پیش) رو خیلی واضح یادمه Smile اصلا کامندهای عجیب و غریب هم بلد نیستم چون نیازم نشده.
نمیدونم وضعیت ویندوز الآن چطوریاس ولی دلایل اصلیم این موارد بود:
۱- کند شدن ویندوز بعد از چند ماه استفاده. برنامه‌ها رو هم توی درایو ویندوز نصب نمیکردم و واقعا نمیدونستم چه مرضی داره این بنده خدا
ولی مثلا اوبونتو رو نصب میکنی بعد از ۲ سال انگار همون نوزاد ۲ سال پیشته
۲- تجربه sudo apt-get install تجربه‌ی جذابی بود برام Big Grin لازم نبود توی سافت۹۸ سرچ بزنی و نگران آپدیت بودن ورژن باشی و بعد دانلود کنی و بعد مراحل نصب رو پیش ببری و ... . سرچ میکردی ی کامند کپی میکردی و تامام (نمیدونم چقدر توی ویندوز ممکنه)

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۵۷۷۰۱
۲۳ خرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۰۰ ب.ظ
ویندوز ۱۰ واقعا خوبه
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Milad_Hosseini , gogooli
ارسال: #۵۷۷۰۲
۲۳ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳ ب.ظ، توسط Milestone.)
اولین لینوکسم رو سال ۸۶ نصب کردم، توزیع Mandriva و بعد هم Kubuntu. اون موقع (نمی‌دونم الانم هست یا نه) یه جمع‌های گنو/لینوکسی بودن که هر هفته جمعه دور هم جمع می‌شدن (تو مراکز استان‌ها معمولا) و هدفشون ترویج لینوکس بود و توشون CD و راهنماهای مجانی لینوکس می‌دادن به مردم و در مورد فلسفه آزادی نرم‌افزار صحبت می‌کردن و قهوه می‌خوردن. اون موقع (و احتمالا هنوز هم) لینوکس داشتن از نظر بعضی‌ها نشونه خفن بودن بود، مهم نبود چقدر بلدی و واقعا به کارت میاد یا نه، کافی بود نصبش کرده باشی تا بگی منم آره. از اون موقع تا الان خیلی چیزها تغییر کرده، خصوصا تغییر رویکرد مهم‌ترین سیبل انتقادات اون دوران: Microsoft.
ارسال: #۵۷۷۰۳
۲۴ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط MarkLand.)
به نظر من لینوکس یعنی ترمینال اگه غیر این استفاده بشه مثلا اوبنتو نصب کنیم و محیط کاملا گرافیکی استفاده کنیم خیلی فرقی با استفاده از ویندوز نداره چه بسا زحمت الکی هم به خودمون دادیم!
درک واقعی عملکرد سیستم عامل تو بخشهای مختلف با محیط غیر گرافیکی لینوکس مشخص میشه اینم اتفاق نمی افته مگه واسه کاری مجبور بشی بری سراغش. بهترین استفاده از لینوکس اینه که بری یه کاری پیدا کنی یا کارت رو یه جوری تنظیم کنی که با لینوکس بهتر باشه واسه انجامش

خوش به حال اینایی که بلدن یه ساز رو بزنن مثلا گیتار یا پیانو خیلی حال میده واقعا به سختی یادگیریش می ارزه

think positive
ارسال: #۵۷۷۰۴
۲۴ خرداد ۱۴۰۰, ۰۳:۳۵ ق.ظ

لینک بالا جای خوبی واسه یاد گرفتن لینوکس است .
ارسال: #۵۷۷۰۵
۲۴ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۳۲ ق.ظ
به نظرم سن هیجده نوزده سالگی تا بیست و چهار پنج سالگی بازه سنی‌ای هست که فقط باید دوست و رفیق درست حسابی واسه خودش پیدا کنه آدم. دیگه از یه سنی به بعد کسی به دلت نمیشینه، نشست و برخواست کردن با ادمای جدید برات سخت میشه. جنس دوستی و رفاقت ها خیلی جالب نیست. به قول عرب ها انیس و مونست نیستن.
یجورایی بزرگترین چالش از انتهای دهه سوم زندگیت میشه پیدا کردن آدمی که بشه اعتماد کرد و یه برچسب رفیق درست حسابی بتونی بهش بزنی. دقت کنید که بنده از دوست و رفیق صحبت میکنم، نه آدمی که همسر شماست. همین زندگی متاهلی هم یه وقتایی خروار میشه روی سر ادم که اون تایما باید یه چندتا دوست و رفیق درست و حسابی داشته باشی که گوش شنوا باشن واست. خونواده از یه جا بعد بدردتون نمیخوره. همکار بدردتون نمیخوره. فامیل و آشنا بدردتون نمیخوره.
البته که فقط پیدا کردن ادمش مهم نیست. نگه داشتنش هم مهمه که اون برمیگرده به هنر شما : )

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Amir V , .:tarannom:. , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۷۲۸ ۳۲۳,۴۶۶ ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۵,۱۲۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۷۸ ۴۲,۰۱۴ ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۸ ۱۴۷,۶۷۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۱,۴۷۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۱,۶۶۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۱,۷۴۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۲,۱۱۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۱۵,۲۷۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۴,۱۹۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close