زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۰۷۶
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۱۴ ق.ظ
می خواهم لینوکس رو شروع کنم. به نظرتون کدوم توزیعش رو نصب کنم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۷۰۷۷
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۳۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  می خواهم لینوکس رو شروع کنم. به نظرتون کدوم توزیعش رو نصب کنم؟
هدفتون از لینوکس کار کردن چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۰۷۸
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۳۹ ق.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  می خواهم لینوکس رو شروع کنم. به نظرتون کدوم توزیعش رو نصب کنم؟
در مصاحبه های شغلی برنامه نویسی بعضا تسلط به لینوکس و command هاش و ... رو می خواهند. ضمن اینکه برام جذابه کار کردن با یه سیستم عامل جدید
ارسال: #۵۷۰۷۹
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ
لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
البته تجربه کار با اون به هر حال واسه رشته کامپیوتری لازمه اما بدون هدف خیلی سریع این تجربه جدید تموم میشه

think positive
ارسال: #۵۷۰۸۰
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۰۱ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  می خواهم لینوکس رو شروع کنم. به نظرتون کدوم توزیعش رو نصب کنم؟
در مصاحبه های شغلی برنامه نویسی بعضا تسلط به لینوکس و command هاش و ... رو می خواهند. ضمن اینکه برام جذابه کار کردن با یه سیستم عامل جدید
توزیع cent-os رو پیشنهاد می کنم اکثر سرورها هم از این توزیع استفاده کردن
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۷۰۸۱
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
البته تجربه کار با اون به هر حال واسه رشته کامپیوتری لازمه اما بدون هدف خیلی سریع این تجربه جدید تموم میشه
مثلا چه هدفی داشته باشیم؟ Big Grin
من می خواهم مثل اون چیزی که آقای خیام گفتند در کار با سرور هم کمک کنه ...
ارسال: #۵۷۰۸۲
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط MarkLand.)
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  توزیع cent-os رو پیشنهاد می کنم اکثر سرورها هم از این توزیع استفاده کردن

اولا cent-os نیست و centos هست خط فاصله از کجا اومد باید از خودشون پرسید به هر حال رشته کامپیوتر باید بسیار به این چیزا دقت کنه

(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
کار کردن با سرور یه کار تخصصیه و اینجور نیست که بگیم خوب یه خورده هم با سرور کار کنم! و این سرو کله زدن با سرور هم واسه کسی پیش نمیاد مگه خودش بخواد سرور رو دست بگیره وگرنه به طور معمول خود شرکتهای هاست این کار رو می کنند. اگه هدف شما devops شدنه شروع خوبی میتونه کار کردن با centos باشه هر چند که اصول لینوکس ثابته و به توزیع خاصی وابسته نیست ضمن اینکه نسخه های سروری هم متنوع هست مثلا خود اوبونتو هم نسخه سرور داره

think positive
ارسال: #۵۷۰۸۳
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  لینوکس اگه هدفی پشتش نباشه ممکنه ۴ تا دستور هم ادم یاد بگیره و بعد با خودش بگه خوب که چی همون ویندوز که راحت تر بودم! لینوکس یه سیستم عامل تجاری یا عمومی نیست بیشتر به کار کسی میاد که از امکانات اون بخواد بهره ببره
من سرور کار نکردم اما برای دسکتاپ (و شاید برنامه نویسی) اینا خوبه:
ubuntu
Pop!_OS
MX Linux
Linux Mint

cent os یه مشکلاتی پیدا کرده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۰۸۴
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۲۹ ب.ظ
خیلی ممنون از راهنمایی تون
ارسال: #۵۷۰۸۵
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۱:۴۹ ب.ظ
اگه ابزار خاصی مد نظرتونه چک کنید که پکیج هایش برای کدوم توزیع ها منتشر میشه.

ارسال: #۵۷۰۸۶
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۶:۳۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۱ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  توزیع cent-os رو پیشنهاد می کنم اکثر سرورها هم از این توزیع استفاده کردن

اولا cent-os نیست و centos هست خط فاصله از کجا اومد باید از خودشون پرسید به هر حال رشته کامپیوتر باید بسیار به این چیزا دقت کنه
خیلی ممنون نمی دونستم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۷۰۸۷
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  در مصاحبه های شغلی برنامه نویسی بعضا تسلط به لینوکس و command هاش و ... رو می خواهند. ضمن اینکه برام جذابه کار کردن با یه سیستم عامل جدید
لینوکس لازم ندارید که، توی ویندزو WSL 2 رو بررسی کنید، یه ابونتو میتونید داشته باشید با همون دستورات لازم.
این کورس هم ببینید:

ارسال: #۵۷۰۸۸
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط crevice.)
........
ارسال: #۵۷۰۸۹
۲۲ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۰۷ ق.ظ
(۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  لینوکس لازم ندارید که، توی ویندزو WSL 2 رو بررسی کنید، یه ابونتو میتونید داشته باشید با همون دستورات لازم.
این کورس هم ببینید:

wsl2 خیلی خوبه. چند ماهه دارم ازش استفاده می کنم. ترکیبش با windows terminal هم خیلی خوبه.

ارسال: #۵۷۰۹۰
۲۲ خرداد ۱۴۰۰, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط crevice.)
۹۸ تا پوزیشن با ساکسس ریت ۸۵.۷ درصد و ۵۵ درصد سود از کل ولت در یک ماه، اونم رو طلا ( :
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۳,۷۷۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۰۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۶۳۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۰۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close