زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۴۹۶
۲۵ مهر ۱۴۰۰, ۰۳:۵۹ ب.ظ
(۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(25 مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  باری با شرایط کاملا نا برابر بازیکنای خسته پرسپولیس با یه تیم حرفه ای که تو خونه خودش بازی میکرد و فقط تو اسیا این اتفاقا می افته که تک بازی در زمین حریف انجام بشه!
این پرسپولیس که اسطوره بالا سرش بود؟ کجا رفتن اسطوره هاش؟ TongueBig Grin
این تیم الهلال با تیم الهلالی که با استقلال بازی کرد خیلی متفاوت بود، تک تک‌ بازیکناشون ی ماه بزرگتر و با تجربه‌تر شده بودن Big Grin

(۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۰۲:۰۶ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  دوتا بازی سنگین داد به امیری و خستش کرد و ترابی رو هم اصلا بازی نداد از فرم بازی اومده بود بیرون خوب اگه نمی خاستی اصلا بهش بازی بدی میذاشتی با تیم خودش تمرین کنه که اینقد افت نکنه
صرفا خواستم این چندتا جمله رو جدا کنم، همین
اتفاقا کاملا درست گفتی و اونا تو این یه ماه بازی های لیگشون رو انجام میدادن و کاملا اماده تر از قبل بودن استقلال رفته بود امارات اردو زده بود و تو یه زمین بی طرف دوتا خورد پرسپولس یه روز قبلش رسیده بود و بازی رسمی هم نداشت
اسکوچیچ مربی در حد کلاس جهانی نیست فقط تیم بهتره زمان کی روش نتیجه گرفته و هجومی بازی میکنه اما خوب رقابت اشکار و پنهان هم بین اون و مربیان موفق داخلی هم هست خدا می دونه ما از نیت کسی خبر نداریم اما این جور دعوت ترابی به پرسپولیس ضربه زد

think positive
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۷۴۹۷
۲۵ مهر ۱۴۰۰, ۰۷:۰۰ ب.ظ
الان که پرسپولیس باخته مقصر ورزشگاه و باد و هوا هستش اگه می برد الان وفان سرخ آسیا بودن !
خدایش چقدر بهانه بایکن تو تیم ملی بازی کرده خسته شده بازیکن بازی نکرده از فرم بدن خارج شده .
اصلا هم ضعیف نبودین و دلیلش کارشکنی عربستانی ها بود : )
ارسال: #۵۷۴۹۸
۲۵ مهر ۱۴۰۰, ۰۸:۲۴ ب.ظ
کسی نگفت که پرسپولیس قوی تر بود ولی باخت قطعا با هزینه رئال گونه ای که الهلال کرده بایدم قهرمان اسیا بشه یه بازیکن مطرحش اندازه کل بازیکنای یه تیم خودمون هزینه داره
مساله سر شرایط نابرابر هست فوتبال بین المللی قاعده و قانون خاص خودش رو داره تک بازی حذفی در خانه حریف با صد در صد تماشاگرای تیم مقابل و اجازه ورود به تیم مقابل ندادن چیزایی نیست که در فوتبال دنیا مرسوم باشه قطعا اگه پرسپولیس الهلال رو حذف کرده بود کار بزرگی انجام داده بود

think positive
ارسال: #۵۷۴۹۹
۲۵ مهر ۱۴۰۰, ۱۰:۱۹ ب.ظ
پیرو بحث غذا، چرا مثلا منِ شمالی برنج رو با نون میخورم برای بعضیا عجیبه؟ آقا ما نمیتونیم. عادت مونه خیلیا. برنج و خورشت خالی حال نمیده. یه تیکه نون میخوریم دوتا قاشق برنج کنارش. مسخره نکنین مارو توروخدا سر این قضیه. گناه داریم.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , ele , RASPINA
ارسال: #۵۷۵۰۰
۲۵ مهر ۱۴۰۰, ۱۱:۴۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  پیرو بحث غذا، چرا مثلا منِ شمالی برنج رو با نون میخورم برای بعضیا عجیبه؟ آقا ما نمیتونیم. عادت مونه خیلیا. برنج و خورشت خالی حال نمیده. یه تیکه نون میخوریم دوتا قاشق برنج کنارش. مسخره نکنین مارو توروخدا سر این قضیه. گناه داریم.

ما کردا هم اکثرا برنج رو با نون میخوریمSmile

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , RASPINA
ارسال: #۵۷۵۰۱
۲۶ مهر ۱۴۰۰, ۰۲:۱۶ ق.ظ
پیرو صحبت غذا من واقعا چند ساله درگیر این موضوع غذا هستم و نمی تونم غذای خیلی خوبی درست کنم ( حوصله و زمان و هنر می خواد ) و اگر من یه روزی ازدواج کردم یکی از سوالاتی که از طرف مقابل می پرسم و برام خیلی مهمه درباره هنر آشپزی باید باشه .

+ دیگه غذای رستوران هم حال نمیده اونم هر وعده حداقل ۵۰ تومن میشه ...
ارسال: #۵۷۵۰۲
۲۶ مهر ۱۴۰۰, ۰۲:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۲:۲۳ ق.ظ، توسط kilookiloo.)
(۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  پیرو بحث غذا، چرا مثلا منِ شمالی برنج رو با نون میخورم برای بعضیا عجیبه؟ آقا ما نمیتونیم. عادت مونه خیلیا. برنج و خورشت خالی حال نمیده. یه تیکه نون میخوریم دوتا قاشق برنج کنارش. مسخره نکنین مارو توروخدا سر این قضیه. گناه داریم.

من خورشت قورمه سبزی رو دوست دارم با نون بخورم. برنج و کباب هم با نون خیلیییی میچسبه. کباب کوبیده، اندکی برنج، سماق به میزان کافی و نون تازه از تنو بیرون اومده یکی از غذاهای بهشتیه که توی هیچ دینی هم وعده داده نشده، چون صد سال نیست که راز این ترکیب کشف شده.

اینجا ی رستوران خیلییی خفن ایرانی پیدا کردم. کباب برگی که میده رو توی خود تهران به سختی میشه پیدا کرد، فالوده میده که توی شیراز هم باید کلی پرس و جو کنی پیدا کنی Tongue تنها یار دور افتاده من جیگره، بعید میدونم جیگرکی جایی پیدا بشه Dodgy

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Milad_Hosseini , RASPINA
ارسال: #۵۷۵۰۳
۲۶ مهر ۱۴۰۰, ۰۷:۰۳ ب.ظ
فکر کنم یاد گرفتن تفکر فانکشنال (مخصوصا با یاد گرفتن یه زبان pure functional مثل Haskell) و همینطور یاد گرفتن lisp میتونه ذهن برنامه نویس رو باز کنه. خودم هنوز نرفتم سراغشون.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۵۰۴
۲۶ مهر ۱۴۰۰, ۰۷:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ، توسط MarkLand.)
خرمالو قصردشتی شیراز بهترین طعم خرمالو رو داره باید امتحان کنید تا با طعم واقعی اون اشنا بشین البته نمی دونم تو شهرای دیگه گیر میاد یا نه ممکنه تهران گیر بیاد
"خرمالو از میوه‌های پرطرفدار فصل پاییز است که به دلیل دارا بودن مواد مغذی فوق العاده مانند فیبر، ویتامین سی، بتاکاروتن، آنتی اکسیدان ها، پتاسیم و منیزیم؛ فواید بسیار زیادی برای سلامت و سیستم ایمنی بدن دارد."

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۷۵۰۵
۲۶ مهر ۱۴۰۰, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر کنم یاد گرفتن تفکر فانکشنال (مخصوصا با یاد گرفتن یه زبان pure functional مثل Haskell) و همینطور یاد گرفتن lisp میتونه ذهن برنامه نویس رو باز کنه. خودم هنوز نرفتم سراغشون.

ی سری سوالا هستن با عنوان Ninety-Nine Problems که میتونی توی زبان های مختلف پیداشون کنی. این سوالات رو اومدن با تفکر فانکشنال حل کردن و قشنگ میتونی با خوندن جواب هاشون ایده بگیری. مثلا میبینی به خاطر استفاده نکردن از متغیرهای mutable ی سری از سوالات رو کامل recursive حل میکنن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۷۵۰۶
۲۷ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر کنم یاد گرفتن تفکر فانکشنال (مخصوصا با یاد گرفتن یه زبان pure functional مثل Haskell) و همینطور یاد گرفتن lisp میتونه ذهن برنامه نویس رو باز کنه. خودم هنوز نرفتم سراغشون.
ی سری سوالا هستن با عنوان Ninety-Nine Problems که میتونی توی زبان های مختلف پیداشون کنی. این سوالات رو اومدن با تفکر فانکشنال حل کردن و قشنگ میتونی با خوندن جواب هاشون ایده بگیری. مثلا میبینی به خاطر استفاده نکردن از متغیرهای mutable ی سری از سوالات رو کامل recursive حل میکنن

یه بار دیده بودم یه چنین چیزی تو اسکالا هست اما ریز نشده بودم. الان که بررسی کردم ظاهرا اولین بار برای پرولوگ اومده بعد هم ظاهرا برای لیسپ بوده. اینا ۹۹ سوال ثابته یا برای هر زبانی فرق داره؟ همشون فاکشنال هستن؟

این بحث استفاده نکردن از متغیر های mutable که تو زبان های pure functional داریم نتایج درخشانی داره. مثلا تمام اون مشکلات همزمانی که ما تو درس سیستم عامل داشتیم مثل race و deadlock تو این زبان ها وجود نداره.

ارسال: #۵۷۵۰۷
۲۷ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۵۸ ق.ظ، توسط kilookiloo.)
(۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۰۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر کنم یاد گرفتن تفکر فانکشنال (مخصوصا با یاد گرفتن یه زبان pure functional مثل Haskell) و همینطور یاد گرفتن lisp میتونه ذهن برنامه نویس رو باز کنه. خودم هنوز نرفتم سراغشون.

یه بار دیده بودم یه چنین چیزی تو اسکالا هست اما ریز نشده بودم. الان که بررسی کردم ظاهرا اولین بار برای پرولوگ اومده بعد هم ظاهرا برای لیسپ بوده. اینا ۹۹ سوال ثابته یا برای هر زبانی فرق داره؟ همشون فاکشنال هستن؟

این بحث استفاده نکردن از متغیر های mutable که تو زبان های pure functional داریم نتایج درخشانی داره. مثلا تمام اون مشکلات همزمانی که ما تو درس سیستم عامل داشتیم مثل race و deadlock تو این زبان ها وجود نداره.
والا من خودم سه چهار سال پیش نصف سوالات اسکالا رو حل کردم، چند ماه پیش هم میخواستم کاتلینش رو به یکی پیشنهاد بدم جواب سوالای اولش رو نگاه کردم با مایندست کاملا فانکشنال نوشته شده بود ولی بقیه رو نمیدونم.

آره immutability برای اینه که متغیرت ناخواسته تغییر نکنه. حالا این ناخواسته میتونه از ی ترد یا پروسه دیگه باشه یا توسط ی برنامه نویس دیگه.
البته من برنامه نویس‌ اندرویدم و زیاد با این مشکلات رو به رو نیستم. هرچند اگه هم همچین مشکلاتی وجود داشته زبان‌های برنامه نویسی خودشون امکاناتی رو بهت میدن (مثلا اگه اشتباه نکنم مفهوم سمافور که توی سیستم عامل داشتیم توی جاوا پیاده سازی شده، یا میتونی متدت رو synchronised کنی و …)
از طرفی اکثر راه حل‌های ریکرسیو بهینه نیستن، هرچند زبان‌هایی مثل اسکالا یا کاتلین بهت این امکان رو میدن که اگه فانکشنت tail recursive باشه انوتیتش کنی و در زمان کامپایل این تابع به ی تایع iterative تبدیل بشه ( توی اسکالا یادمه انوتیشن tailrec استفاده میشد ولی کاتلین رو یادم نمیاد)

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۷۵۰۸
۲۷ مهر ۱۴۰۰, ۰۸:۵۵ ق.ظ
(۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۵۶ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  آره immutability برای اینه که متغیرت ناخواسته تغییر نکنه. حالا این ناخواسته میتونه از ی ترد یا پروسه دیگه باشه یا توسط ی برنامه نویس دیگه.
البته من برنامه نویس‌ اندرویدم و زیاد با این مشکلات رو به رو نیستم. هرچند اگه هم همچین مشکلاتی وجود داشته زبان‌های برنامه نویسی خودشون امکاناتی رو بهت میدن (مثلا اگه اشتباه نکنم مفهوم سمافور که توی سیستم عامل داشتیم توی جاوا پیاده سازی شده، یا میتونی متدت رو synchronised کنی و …)
از طرفی اکثر راه حل‌های ریکرسیو بهینه نیستن، هرچند زبان‌هایی مثل اسکالا یا کاتلین بهت این امکان رو میدن که اگه فانکشنت tail recursive باشه انوتیتش کنی و در زمان کامپایل این تابع به ی تایع iterative تبدیل بشه ( توی اسکالا یادمه انوتیشن tailrec استفاده میشد ولی کاتلین رو یادم نمیاد)
بله زبان های مختلف امکانات مختلفی برای حل این مسائل دارند اما به هر حال دیباگ کردن برنامه های همزمان یکی از کارهای سخت محسوب میشه.
scheme، از dialect های lisp از بهینه سازی tail recursion پشتیبانی می کنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۵۷۵۰۹
۲۷ مهر ۱۴۰۰, ۱۲:۲۰ ب.ظ
مکتب مکتب دوچرخه ای بنارم یه راست زد afc چقد عرق به باشگاه داره ایول!

هافبک سابق استقلال در ایمیلی به کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شده است که به جهت عدم تسویه حساب باشگاه با او، اکنون آنها نباید مجوز حرفه‌ای داشته باشند و به همین خاطر باید مجوز آنها برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا باطل شود!
اسماعیلی درحالی دست به این اقدام زده که از زمان حضور مصطفی آجورلو او و حتی نماینده‌اش به باشگاه مراجعه نکرده‌اند تا این موضوع را پیگیری کنند و مستقیما نامه نگاری به AFC را آغاز کرده‌اند که می‌تواند برای باشگاه استقلال دردسرساز شود.

think positive
ارسال: #۵۷۵۱۰
۲۷ مهر ۱۴۰۰, ۰۴:۲۶ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۰ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  مکتب مکتب دوچرخه ای بنارم یه راست زد afc چقد عرق به باشگاه داره ایول!

هافبک سابق استقلال در ایمیلی به کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شده است که به جهت عدم تسویه حساب باشگاه با او، اکنون آنها نباید مجوز حرفه‌ای داشته باشند و به همین خاطر باید مجوز آنها برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا باطل شود!
اسماعیلی درحالی دست به این اقدام زده که از زمان حضور مصطفی آجورلو او و حتی نماینده‌اش به باشگاه مراجعه نکرده‌اند تا این موضوع را پیگیری کنند و مستقیما نامه نگاری به AFC را آغاز کرده‌اند که می‌تواند برای باشگاه استقلال دردسرساز شود.
پرسپولیس همین چند روز پیش با وجود بازیکنان با عرقش و البته زیر نظر بزرگان تیم سه هیچ بازنده شد! تازه اونم با اون سبک بازی!
بارسا رو که دیگه نگم برات. هفته ای یه بار مربیش میگه این تیم قهرمان نمیشه. Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۸۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۹۷۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۳۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۳۸۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۶۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۳۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close