زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از بین ریاضیات کدوم بهتره برای خوندن؟

نظرسنجی: کدوم ریاضی سوالاتش راحتتر جواب داده میشه؟
ریاضی مهندسی
ریاضی گسسته
آمار
محاسبات
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ق.ظ
کدوم درس ریاضی در کنکور آسونتر میشه زد؟
اول ریاضی مهندسی . بعد آمار .
این دوتا درسو هرچقدر بخونین همون قدرم می تونین جواب بدین!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Xilinx , پشتکار , firouzi.s
ارسال: #۱۷
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۵۱ ب.ظ
ریاضی مهندسی به خاطر اینکه تقریبا فصول وتعداد سوالات هر فصل مشخصه
بعدش محاسبات عددی چون اگر به فرمولاش مسلط باشی یه سری محاسبات باید انجام داد
امار وگسسته هم اصلا حساب کتاب نداره میتونه اونقدر ساده باشه که به راحتی ۴ تا از ۵ تاش را زد
یا اینکه این قدر سخت بگیرن که یکی را هم نشه جواب داد!!!!

آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند.( فردریش نیچه)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال: #۱۸
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۰۸ ب.ظ
محاسبات ربطی به تسلط به فرمولا نداره‌! شما می شینین ۱۰ دقیقه وقت می ذارین سر یه سوال با دقت سه رقم اعشار محاسبه می کنین جوابو راهتونم درسته ولی تو گزینه‌ها نیست جواب!
محاسبات حلش سر کنکور دقیقا مثل اون تست اعصابه که یه حلقه می دن دستتون باید بدون اینکه برخورد داشته باشه و صدا بده از میله پر پیچ و خم ردش کنین .

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Xilinx
ارسال: #۱۹
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ ب.ظ
به نظر من آمار راحته ولی گسسته سخته چون یه جورایی سوال طرح میشه.محاسبات که نگو باید با فرمول ۱۰ دقیقه ور بری.

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
۰
۱
ارسال: #۲۰
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ب.ظ
RE: کدوم درس ریاضی در کنکور آسونتر میشه زد؟
(۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  محاسبات ربطی به تسلط به فرمولا نداره‌! شما می شینین ۱۰ دقیقه وقت می ذارین سر یه سوال با دقت سه رقم اعشار محاسبه می کنین جوابو راهتونم درسته ولی تو گزینه‌ها نیست جواب!
محاسبات حلش سر کنکور دقیقا مثل اون تست اعصابه که یه حلقه می دن دستتون باید بدون اینکه برخورد داشته باشه و صدا بده از میله پر پیچ و خم ردش کنین .

اون قسمت آخر حرفاتون فکر کنم درست باشه اما فرمولها رو باید حفظ باشی که بتونی جواب دادUndecided

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۶ ق.ظ
محاسبات توی کنکور یه سیر تکراری رو داره در حالی که شما تقریبا توی هیچ درسی سوال تکراری نمیبینی توی محاسبات سوالات تکراری رو میبینی که فقط افزایش اعشار داره
از محاسبات میشه سوالات سختی طرح کرد که اصلا دانشجو نفهمه سوال چی شد ولی نمیدونم چرا نمیشه و سوالات کنکور یه سیر تکراری رو داره و فقط داره تعداد ارقام بعد اعشار بالا میره
در هر صورت به نظر من میشه تستاش رو به جواب رسوند زمان بر و حال گیر ولی به جواب میشه رسید (شبیه تاکسی پیکانهای قدیمی Smile)
ریاضی مهندسی رو کلا نخوندم نظری ندارم‌! دوستانی که خوندند این درس رو توی یه هفته میشه جمع کرد؟ من احساس میکنم مثلثات خیلی حالگیره؟
گسسته بی حساب کتاب ترین درسه . به نظر من شبیه تست هوش هست و گاهی اوقات ممکنه جواب سریع به ذهنت برسه گاهی اوقات گمراه بشی . گاهی مواقع هم با عدد گذاری قابل حله (مثه دو تا از تستهای امسال)
آمار هم با مرتضی نظرم یکیه که بی حساب کتابه ولی کمی بهتر از گسسته اگه کسی مسلط باشه نتیچه میگیره سال ۸۹ یادمه یه پرتاب تاس آوردن!!!!!!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , Sunshine Off , firouzi.s
ارسال: #۲۲
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۷ ق.ظ
RE: کدوم درس ریاضی در کنکور آسونتر میشه زد؟
(۱۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ)موج نوشته شده توسط:  محاسبات توی کنکور یه سیر تکراری رو داره در حالی که شما تقریبا توی هیچ درسی سوال تکراری نمیبینی توی محاسبات سوالات تکراری رو میبینی که فقط افزایش اعشار داره
از محاسبات میشه سوالات سختی طرح کرد که اصلا دانشجو نفهمه سوال چی شد ولی نمیدونم چرا نمیشه و سوالات کنکور یه سیر تکراری رو داره و فقط داره تعداد ارقام بعد اعشار بالا میره
در هر صورت به نظر من میشه تستاش رو به جواب رسوند زمان بر و حال گیر ولی به جواب میشه رسید (شبیه تاکسی پیکانهای قدیمی Smile)
ریاضی مهندسی رو کلا نخوندم نظری ندارم‌! دوستانی که خوندند این درس رو توی یه هفته میشه جمع کرد؟ من احساس میکنم مثلثات خیلی حالگیره؟
گسسته بی حساب کتاب ترین درسه . به نظر من شبیه تست هوش هست و گاهی اوقات ممکنه جواب سریع به ذهنت برسه گاهی اوقات گمراه بشی . گاهی مواقع هم با عدد گذاری قابل حله (مثه دو تا از تستهای امسال)
آمار هم با مرتضی نظرم یکیه که بی حساب کتابه ولی کمی بهتر از گسسته اگه کسی مسلط باشه نتیچه میگیره سال ۸۹ یادمه یه پرتاب تاس آوردن!!!!!!!!

شما ترجیح میدید کدوم‌ها رو بخونید؟
درسته گسسته بی حساب کتابه اما بنظرم واسه رشتمون مهمه مخصوصا تو گرایشه نرم و هوش و الگورینم
اما بحث اینه کدوم تو کنکور جوابها راحتر و منطقی‌تر بدست میاد؟

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۴ ق.ظ
باید تمام درس‌ها رو یه نگاه بندازین. هرسال اقلا یه درس ریاضی خیلی راحت سوالاش طرح شده . نمی شه درسی رو نخونده گذاشت . درصد ریاضی بالا خیلی تو کنکور روی رتبه تاثیر داره . مثلا محاسبات رو اگر وقت نمی کنین بخونین سوالایی که هر سال تکرار شده و فرمولاش راحته مثل رانگ کوتای مرتبه دو یا نیوتن رو حتما بخونین . دو ساعتم وقت نمی گیره .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , SarahArshad , Xilinx
ارسال: #۲۴
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ، توسط موج.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۴۷ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  شما ترجیح میدید کدوم‌ها رو بخونید؟
درسته گسسته بی حساب کتابه اما بنظرم واسه رشتمون مهمه مخصوصا تو گرایشه نرم و هوش و الگورینم
اما بحث اینه کدوم تو کنکور جوابها راحتر و منطقی‌تر بدست میاد؟

فکر کنم جواب دادم ولی شاید شلوغ شد یه بار خلاصه‌تر میگم نظر من ایناست
ریاضی مهندسی رو دنبال نکردم و نظری نمیتونم بدم
آمار در صورت تسلط کافی میشه ازش نتیجه گرفت
محاسبات روندش در کنکور سراسری وقت گیر(خیلی خیلی رو اعصاب) ولی قابل حله
گسسته به سطح سوال و هوش فرد بستگی داره هم تست زدنی داره هم تست رد شدنی ولی من میخونمش چون ازش خوشم میاد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۲۹ ق.ظ
اول آمار البته اگه خوب بخونید و مسلط باشید .
دوم ریاضی مهندسی
سوالات گسسته هم کلا به این که شخص طراح اونروز از کدوم دنده بیدار شدن میتونه گلابی و یا در حد المپیاد باشه .
محاسبات هم خیلی وقت گیره( البته اگه محاسباتی باشه )و احتمال خطا در به دست آوردن جواب زیاده .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , aatwo
ارسال: #۲۶
۰۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ ق.ظ
کدوم ریاضیات؟
بچه‌ها به نظر من راحت ترین دروس ریاضی ترسناک ترین اونهاست:

محاسبات و گسسته با اینکه به نظر راحت‌تر و کم حجم‌تر هستند اما اتفاقا روی تست هاش اصلا نمیشه حساب کرد. به خصوص محاسبات که جواب دقبق آخر براش مهمه (در حد اعشار)
از طرف دیگه آمار و مهندسی با اینکه حجم زیادی داره ولی سوالهاش روتین‌تر هست. من به شخصه عاشق آمار هستم ولی از مهندسی خیلی خوشم نمیاد ولی تستهای مهندسی خیلی هم بد نیست. کاملا روتینه. تست عجیبی نمی تونن بدن. در ضمن بین رشته های فنی سوالات مهندسی رشته برق سخت ترین سوالهاست ولی مال کامپیوتریها نرماله. بهش فکر کنید!

اشکی که هنگام شکست میریزیم... عرقیست که هنگام تلاش نریخته ایم...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۷۸ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۴۶۳ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۵۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۸۹ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۷۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۱۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  کدوم دانشگاه ازاد xavi6 ۴ ۴,۸۰۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  ارتباط دائم بین سیستم استنتاج فازی و یک نرم افزار دیگر fa_karoon ۱ ۲,۳۲۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close