زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از بین ریاضیات کدوم بهتره برای خوندن؟

نظرسنجی: کدوم ریاضی سوالاتش راحتتر جواب داده میشه؟
ریاضی مهندسی
ریاضی گسسته
آمار
محاسبات
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط fatima1537.)
Star از بین ریاضیات کدوم بهتره برای خوندن؟
با عرض سلام به همه‌، من تازه به شما دوستان پیوندیدم و خوشحال میشم با تجربه ای که دارید راهنمایی‌ام کنید
من تا الان اصلا لای درس های ریاضیات رو باز نکردم‌، اصلا، ریاضیاتم هم زیاد عالی نیست و ریاضیات هم جز اون درس هاس که باید تمرین بشه تا آدم همیشه آماده باشه‌، اما فکر می کنم دیگه اونقدر زمان ندارم که هر ۴ تا درس رو بتونم بخونم
بنظرتون از بین ریاضیات مهندسی، گسسسته‌، آمار و محاسبات عددی کدوم‌ها رو انتخاب کنم که با توجه به سطح من بتونم غث ۲۰% بزنم‌، می دونید نه که تو همه این درس‌ها ضعیف باشم اما عادی هستم تو همشون‌، من خودمم از گسسته بدم نمیاد و فکر کنم بتونم اما من کتاب پوران رو خوندم اما واقعا با اینکه مطالب رو تقریبا فهمیده بودم اما تو تست‌ها ضعیف بودم‌، لطف نظرتون رو برام بگذارید
با تشکر از همتون
Heart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۸ ق.ظ
کدوم ریاضیات؟
کاملا بستگی به خودتون داره .ولی به نظر من با توجه به اینکه اکثر مطالب گسسته رو بلدید‌، روش بیشتر کار کنید‌، حتما چند تا تستش رو می تونید بزنید. کتاب روزن به نظرم خوبه
۰
۰
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۵۸ ق.ظ
RE: کدوم ریاضیات؟
(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ ق.ظ)r_azad نوشته شده توسط:  کاملا بستگی به خودتون داره .ولی به نظر من با توجه به اینکه اکثر مطالب گسسته رو بلدید‌، روش بیشتر کار کنید‌، حتما چند تا تستش رو می تونید بزنید. کتاب روزن به نظرم خوبه

میشه در مورد این کتابی که میگید توضیح بدید ؟ ماله کدوم انتشاراته ؟
کنکوریه؟
۰
۰
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۰۲ ب.ظ
کدوم ریاضیات؟
من با گریمالدی واقعا حال می کنم چون خیلی رون توضیح داده ولی حجمش خیلی زیاده به نظرم گسسته رو از رو کتاب های تست بخون و خمونطور که دوستان در بخش مربوطه توضیح دادن انالیز رو با کتاب بابلیان انتشارات پیام نور بخون و یه نگاهی به کتابنیک.کار بنداز(توجه داشته باش که کتاب پیام نور همهی مباحث رو شامل نمیشه)

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۷:۲۵ ب.ظ
کدوم ریاضیات؟
نگاهی به کذوم کتاب؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷ ب.ظ، توسط ف.ش.)
کدوم ریاضیات؟
کتاب روزن و قلی زاده کامل نیستن واسه گریمالدی هم الان دیگه وقت نیست.شما اگه میخواین یه درس رو بیخیال بشین باید بقیه رو کامل بخونین.یه استادی کتاب جواد وحیدی رو معرفی کرد قسمت نظریه گرافشو دانلود کنید اگه خوشتون اومد بخرید البته اسم کتابش ریاضیات گسسته نیست.http://tabari.wordpress.com/2006/11/29/graph-theory-tutorials/

آمار رو هم یه استادی میگفت اون آخرا میشه ۱ هفته ای خوند!!!!!
ریاضی مهندسی رو هم مباحث سادش مثل اعداد مختلط رو بخونید.
واسه محاسبات عددی هم کتاب راهیان ارشد مختصر و مفیده.
(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۰۷:۲۵ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  نگاهی به کذوم کتاب؟
منظورشون محاسبات عددی دکتر نیکوکار بوده.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ق.ظ
(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۰۷:۲۵ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  نگاهی به کذوم کتاب؟
ببخشید منظورم کتاب اقای نیکوکار بود.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۱ ب.ظ
کدوم ریاضیات؟
زیاد خستت نکنم
گسسته‌: پوران
محاسبات‌: راهیان ارشد + محاسبات یوسفی
ریاضی مهندسی و امار رو کلا بی خیال شو باشه
اما فصل اول امار رو هم حتما بخون احتمال شرطی و ترکیبات همین قول میدم بتونی بالای ۳۰ بزنی من تجربه دارم وسال قبل دقیقا همین کار رو کردم و همینارو هم فقط خوندم درسته ۱۰ درصد ریاضی زدم اما تقصیر خودم بود که استرس گرفت سر جلسه خوب بخون قول میدم خوب بزنی کسی مثل من که الان نصف روز ریاضی میخونم میخوام امسال ریاضی بالا بزنم ما شما با همینا قول میدم حتی ۳۰ هم بتونی بزنی فقط حواست رو موقع خوندن جمع کن

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۲۸ ب.ظ
با صحبت های آقا جواد موافقم...
اما اینو بدون اگه برای ۲۰ درصد بری سر جلسه در واقع حتی کمتر از ۵ درصد هم می زنی!
کمی توقعتو ببر بالا//حتی اگه دو ۳ تا درس بخونی...نباید انتظار فقط ۲۰ داشته باشی!
من پارسال این همه خوندم...ریاضی‌ها را سر کنکور به خاطر استرس سر ریاضی‌ها ۱۷ زدم...و این استرس مشترک هم به ۲۱ رسوند!!
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۱۱ ب.ظ
دوستان من دارم گسسته رو از رو پوران میخونم‌، اما شکم به اینه که نکنه کافی نباشه! Huh

وسوسه شدم برم گریمالدی بخونم! به نظرتون ارزش داره از الان شروع کنم به خوندن گریمالدی؟؟؟؟؟

مرسی ....

من شکوفایی گلهای امیدم را در رؤیاها می بینم
و ندایی که به من می گوید :
گر چه شب تاریک است
دل قوی دار ، سحر نزدیک است ...
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۷:۳۷ ب.ظ
کدوم ریاضیات؟
من کتاب رو ندیدم ولی بعید میدونم کتاب مهندس یوسفی کافی نباشه.
شما همین جزوه هایی که تو نت هست قلی زاده و جواد وحیدی رو دانلود کن هر جا دیدی توی پوران نیست یا خوب متوجه نشدی از روی اونها بخون.خود گریمالدی زبان اصلی هم توی نت هست.فهرستش رو هم که داری در ضمن ۳ جلد اول گریمالدی کافیه میتونی سرفصل درس گسسته رو هم از نت بگیری با کتاب پوران مقایسه کنی.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال: #۱۲
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۸:۴۹ ب.ظ
از راهنمایی ات ممنون آفاق جان!

من شکوفایی گلهای امیدم را در رؤیاها می بینم
و ندایی که به من می گوید :
گر چه شب تاریک است
دل قوی دار ، سحر نزدیک است ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۳
۰۸ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۲۵ ق.ظ
کدوم ریاضیات؟
خواهش میکنم.

(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال: #۱۴
۲۱ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۳۵ ب.ظ
(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۱۳ ق.ظ)reznov3 نوشته شده توسط:  با عرض سلام به همه‌، من تازه به شما دوستان پیوندیدم و خوشحال میشم با تجربه ای که دارید راهنمایی‌ام کنید
من تا الان اصلا لای درس های ریاضیات رو باز نکردم‌، اصلا، ریاضیاتم هم زیاد عالی نیست و ریاضیات هم جز اون درس هاس که باید تمرین بشه تا آدم همیشه آماده باشه‌، اما فکر می کنم دیگه اونقدر زمان ندارم که هر ۴ تا درس رو بتونم بخونم
بنظرتون از بین ریاضیات مهندسی، گسسسته‌، آمار و محاسبات عددی کدوم‌ها رو انتخاب کنم که با توجه به سطح من بتونم غث ۲۰% بزنم‌، می دونید نه که تو همه این درس‌ها ضعیف باشم اما عادی هستم تو همشون‌، من خودمم از گسسته بدم نمیاد و فکر کنم بتونم اما من کتاب پوران رو خوندم اما واقعا با اینکه مطالب رو تقریبا فهمیده بودم اما تو تست‌ها ضعیف بودم‌، لطف نظرتون رو برام بگذارید
با تشکر از همتون
Heart
من پارسال ریاضی مهندسی و آمار اصلاً نخواندم، محاسبات عددی رو کامل و گسسته رو نصفه خواندم! ۲۲% هم زدم! میشه ولی ریسکه! باید مطالبی که خواندی رو کامل بلد باشی.

پیشنهاد من:
محاسبات عددی: کتاب پارسه
گسسته: پوران پژوهش
آمار: کتاب پارسه
ریاضی مهندسی: نمیدونم!!!!!!!!!

یه فصل آمار و گسسته که یکیه! منظورم همون آنالیز ترکیبی و ... است.
یه فصل ساختمان داده و گسسته یکیه (به جز در چند مورد کوچیک)! منظورم فصل گراف و درخته.
برای همین با خواندن گسسته قدم بلندی بر میداری...
آمار واقعاً حفظیه!!!! کلی هم وقت گیر و اصلاً نمیشه یک هفته ای خواند!!! تست زدن خیلی مهمه. سخت نیست! راحت میشه خواندش.

Change Your FATE
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط aatwo.)
Question کدوم درس ریاضی در کنکور آسونتر میشه زد؟
شما فکر میکنید در کنکور میشه بهتر زد؟ به چه دلیل
البته اینم هست که یکی پایش قویه یکی متوسط و یکی ضعیف اما در کل کدوم ریاضیات به نظرتون سطح سوالاتش راحتره ؟

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۸۰۸ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۴۷۰ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۶۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۹۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۸۱ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۱۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  کدوم دانشگاه ازاد xavi6 ۴ ۴,۸۰۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  ارتباط دائم بین سیستم استنتاج فازی و یک نرم افزار دیگر fa_karoon ۱ ۲,۳۲۴ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close