زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان گسسته

ارسال:

Nazliiiiima پرسیده:

Sad ساختمان گسسته

سلام اگر پایه ساختمان گسسته ام خیلی بد باشه با توجه به زمان محدود از روی چه منبعی شروع کنم به خوندن که زودتر بتونم برم سراغ ساختمان داده و الگوریتم ؟ و چه مباحثی از گسسته برای ساختمان داده لازمه که در اولویت قرار بدم برای شروع؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Pure Liveliness پاسخ داده:

RE: ساختمان گسسته

سلام.
احتیاجی نیست اول ساختمان گسسته رو تموم کنید که برید سراغ ساختمان داده و الگوریتم. بهتره ساختمان داده رو هر چی زودتر شروع کنید. و موازی پیش برید.
کلا هر درسی که آدم تووش قوی نیست رو باید خیلی مداوم خوند. هر روز مثلا یه کم وقت بذارید میتونید به سطح خوبی توی گسسته برسید.
جزوه و وویس دکتر یوسفی که توی این لینک هست. جزوه ی کاملی هست و میتونم بگم ندرتاََ اشتباه داره، اونم از وویس قابل تشخیص هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب دکتر قلی زاده خیلی خوبه. منتها بعیده وقت کنید. البته چند تا مبحث رو پوشش نمیده. میگن که باید پوران رو هم خوند. پوران و جزوه و وویس رو موازی پیش برید مشکلی نخواهید داشت. توی مباحث هم به هر مشکلی خوردید بفرمایید دوستان پاسخ میدن.

ارسال:

Nazliiiiima پاسخ داده:

(۰۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  سلام.
احتیاجی نیست اول ساختمان گسسته رو تموم کنید که برید سراغ ساختمان داده و الگوریتم. بهتره ساختمان داده رو هر چی زودتر شروع کنید. و موازی پیش برید.
کلا هر درسی که آدم تووش قوی نیست رو باید خیلی مداوم خوند. هر روز مثلا یه کم وقت بذارید میتونید به سطح خوبی توی گسسته برسید.
جزوه و وویس دکتر یوسفی که توی این لینک هست. جزوه ی کاملی هست و میتونم بگم ندرتاََ اشتباه داره، اونم از وویس قابل تشخیص هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب دکتر قلی زاده خیلی خوبه. منتها بعیده وقت کنید. البته چند تا مبحث رو پوشش نمیده. میگن که باید پوران رو هم خوند. پوران و جزوه و وویس رو موازی پیش برید مشکلی نخواهید داشت. توی مباحث هم به هر مشکلی خوردید بفرمایید دوستان پاسخ میدن.

از اول همین کار رو داشتم میکردم که موازی پیش برم اما ساختمان داده در قسمت پیچیدگی زمانی توابع بازگشی همش ارجا میداد به ساختمان گسسته برای همین در حل مسایل ساختمان داده به مشکل بر خوردم ، آیا می تونم مباحث مورد نیاز از گسسته که در ساختمان داده لازم هست رو اول بخونم؟ یا نیاز هست که گسسته رو به ترتیب پیش برم ؟
ممنون از راهنمایی خوب و کاملتون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Pure Liveliness پاسخ داده:

(۰۵ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۱۳ ق.ظ)Nazliiiiima نوشته شده توسط:  از اول همین کار رو داشتم میکردم که موازی پیش برم اما ساختمان داده در قسمت پیچیدگی زمانی توابع بازگشی همش ارجا میداد به ساختمان گسسته برای همین در حل مسایل ساختمان داده به مشکل بر خوردم ، آیا می تونم مباحث مورد نیاز از گسسته که در ساختمان داده لازم هست رو اول بخونم؟ یا نیاز هست که گسسته رو به ترتیب پیش برم ؟
ممنون از راهنمایی خوب و کاملتون
آقای جویباری درست میگن. ایشون قطعاََ بهتر میدونن. من منظورم این بود که شما الان گسسته رو شروع کنید. اولش گزاره نما ها و این ها هست و شمارش و …
بعد پیش از این که احتمالا به مبحث گراف و اینا توی ساختمان داده برسید توی گسسته میخونیدش. کار روی مرتبه زمانی و اینا طولانی میشه. توی این فرصت میتونید مباحث پیشنیاز ساختمان داده رو از گسسته بخونید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. وقت بخیر. پیشنهاد من اینه که سعی کنید برای گسسته خوب وقت بذارید. حداقل فصل‌های شمارش (تا قبل از شمول و طرد) ، درخت (قسمت درخت‌های ریشه‌دار) و روابط بازگشتی رو خوب بخونید. بعد برید سراغ ساختمان داده و طراحی الگوریتم.

۰
ارسال:

Happiness.72 پاسخ داده:

درود

من هم پایه قوی در گسسته ندارم ولی تقویتش میکنم . شما مثلا اگه موازی خوانی رو مد نظر قرار بدید خیلی خوبه مثلا من گراف رو از روی ساختمان پوران خوندم و بعد نگاهی هم به گراف گسسته انداختم بر عکس این امر هم ممکنه هر چند گسسته پیش نیاز به نظر میاد ولی مساله اینجاست که بهش رسیدم : فقط شروع کنید برید جلو مثل خودم که تازه شروع کردم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۲۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۳ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۴۹ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۲۸ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۰۴ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۶۷ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۴۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۳۸۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۶۳ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close