زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ترتیب انتخاب رشته علوم کامپیوتر سال ۹۵

ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ ب.ظ، توسط RezaTaheri.)
سلام
من میخوام این ترتیب رو بزنم، دوستان هم فکری کنیم و به ایده آل ترین لیست برسیم

روز شریف
روز تهران
روز امیر کبیر - سیستم کامپیوتری
روز امیر کبیر - سیستم هوشمند
روز امیر کبیر
روز امیر کبیر - نظریه محاسبه
روز شهید بهشتی
روز شهید بهشتی - نظریه محاسبه
روز تربیت مدرس
شب شریف
روز تهران - دانش
شب تهران
شب امیر کبیر - سیستم کامپیوتری
شب امیر کبیر - سیستم هوشمند
شب امیر کبیر
شب امیر کبیر - نظریه محاسبه
روز علامه
شب تهران - دانش
روز خوارزمی - دانش
شب شهید بهشتی
شب شهید بهشتی - نظریه محاسبه

ترتیب شهرستان ها (به ترتیب انتخاب پارسال داوطلبان)
تبریز، علوم پایه زنجان، یزد، کرمان، بابلسر، کرمانشاه، دامغان، رفسنجان، سیستان، زابل

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۳ ب.ظ
خوبه. فقط یه سوال اینکه چرا دانشگاه تهران رو بالاتر از امیرکبیر زدید؟ میدونید دانشگاه تهران چه گرایشهایی کار میکنن؟ تشکر
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RezaTaheri
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط RezaTaheri.)
RE: ترتیب انتخاب رشته علوم کامپیوتر سال ۹۵
(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  خوبه. فقط یه سوال اینکه چرا دانشگاه تهران رو بالاتر از امیرکبیر زدید؟ میدونید دانشگاه تهران چه گرایشهایی کار میکنن؟ تشکر
روز تهران که باید بالاتر از امیرکبیر باشه (تهران و شریف روی رتبه یکی رقابت دارن، امیرکبیر با صنعتی اصفهان روی رتبه سومی رقابت داره)
احتمالا جای "شب تهران" رو تغییر یدم
به نظر شما "شب تهران" رو بعد کدوم بزارم؟

دانشگاه تهران تا اونجایی که میدونم "بیوانفورماتیک" کار میکنه
رتبه تون چنده؟

شکسپیر
۰
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۳۸ ب.ظ
به گرایشی که دوست دارید هم توجه کنید این ترتیب که زدید فقط بر اساس رتبه بندی دانشگاهیه نه علاقمندی
مثلا شریف تو زمینه نظریه محاسبه کار میکنن که بیشتر منطق و ریاضیه .
۱
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ ب.ظ
به نظرم اگر هزینه براتون مهم نیست، کد رشته ی روزانه و شبانه دانشگاه و گرایش مورد علاقتون رو کنار هم بذارید. یعنی مثلا روز شریف شب شریف روز تهران شب تهران ....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RezaTaheri , RinoOo , fatemeh69
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۰۳ ب.ظ
برای من فقط دانشگاه اهمیت داره
و تنها چیزی که توی انتخاب رشته ام شک دارم جای شبانه ها بین کدهاست
وگرنه ترتیب روزانه ها برای من همین هست

شکسپیر
۰
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۳۴ ب.ظ
تو شریف علوم کامپیوتر همش ریاضیه.شما مشکلی از این بابت ندارین؟
۱
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۳ ب.ظ، توسط zarisa.)
(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  خوبه. فقط یه سوال اینکه چرا دانشگاه تهران رو بالاتر از امیرکبیر زدید؟ میدونید دانشگاه تهران چه گرایشهایی کار میکنن؟ تشکر
روز تهران که باید بالاتر از امیرکبیر باشه (تهران و شریف روی رتبه یکی رقابت دارن، امیرکبیر با صنعتی اصفهان روی رتبه سومی رقابت داره)

رتبه تون چنده؟
من رتبم ۳۶ شده. خیلی تو انتخاب گرایش حساسم. موندم چه کار کنم؟ این بیو انفورماتیک بازار کارش چطوره؟ امیرکبیر تو کدوم گرایشاش دکترا داره؟
گرایش نسبت به دانشگاه برام اولویت داره و اصلا نمیخام صرفا کار ریاضیوار و غیر کاربردی انجام بدم. از یکی از بچه ها شنیدم دانشگاه تهران گرایش سیستم هوشمند هم داره ولی کسی از بچه هاشون رو پیدا نمی کنم که این حرف رو تایید کنه. اطلاعات تو سایتشون هم به نظر قدیمی میاد.
۱
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۷ ب.ظ، توسط saba6000.)
(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  خوبه. فقط یه سوال اینکه چرا دانشگاه تهران رو بالاتر از امیرکبیر زدید؟ میدونید دانشگاه تهران چه گرایشهایی کار میکنن؟ تشکر

رتبه تون چنده؟
من رتبم ۳۶ شده. خیلی تو انتخاب گرایش حساسم. موندم چه کار کنم؟ این بیو انفورماتیک بازار کارش چطوره؟ امیرکبیر تو کدوم گرایشاش دکترا داره؟
گرایش نسبت به دانشگاه برام اولویت داره و اصلا نمیخام صرفا کار ریاضیوار و غیر کاربردی انجام بدم. از یکی از بچه ها شنیدم دانشگاه تهران گرایش سیستم هوشمند هم داره ولی کسی از بچه هاشون رو پیدا نمی کنم که این حرف رو تایید کنه. اطلاعات تو سایتشون هم به نظر قدیمی میاد.
سلام منم رتبم نزدیکای شماست.شما شریف نمیزنین؟ بزنیم یا نه؟ آخه همش ریاضیه به درد میخوره اصلن؟

zarisa جان سلام
منم رتبم نزدیکای شماست.شما شریف نمیزنین؟ بزنیم یا نه؟ آخه همش ریاضیه به درد میخوره اصلن؟
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط Leoeuler.)
Zarisa و saba6000
لطفا کارنامتون رو هم تو سایت بزارید.

(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۶ ب.ظ)saba6000 نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  

رتبه تون چنده؟
سلام منم رتبم نزدیکای شماست.شما شریف نمیزنین؟ بزنیم یا نه؟ آخه همش ریاضیه به درد میخوره اصلن؟

zarisa جان سلام
منم رتبم نزدیکای شماست.شما شریف نمیزنین؟ بزنیم یا نه؟ آخه همش ریاضیه به درد میخوره اصلن؟

تو شریف:
علوم کامپیوتر و ریاضی هر دو تو دانشکده ریاضی تدریس میشه.
ترم اول منطق با استاد اردشیر دارید که سر کلاس یک ساعت درس میده بقیشو بحثهای فلسفی راجع به منطق میگه.
(اگه مثل من علاقه مند باشید فوق العادست) و مباحثو کامل توضیح میده و امتحانشم از هر چی گفته و سوالایی که تو حل تمرینش حل میکنی میاد.(واقعا عالی و کامل درس میده)
درس دیگه نظریه محاسبست که استاد دانشگر درس میده
و اگه پایه قوی در نظریه نداشته باشید خیلی کارتون سخت میشه.
امتحانش برعکس منطق سخت و جدیده. و حتی یه سری سوالم میده که باید تو خونه حل کنی
کلا مبانی ریاضی نظریه محاسبرو یاد میده و بسیار مفهومی و کلا بیشتر وقت کلاس صرف توضیح ایده اثبات قضایا میشه.
درسش از مبانی ساده نظریه مثل اتوماتها و پشته و... شروع میشه
و بیشتر وقت چند جلسه اول صرف اثباتها،تعریفها و اینکه چرا تعاریف مختلف یک ماشین با هم معادلند و... میشه
تا جلسات اخر به مباحث عمیق نظریه و قضیه ناتمامیت گودل و قضیه رایس و تصمیم پذیری و محاسبه پذیری و... میشه.
ترم بعد هم محاسبات ماتریسی با استاد مهدوی داری که کلی تمرین در خانه میده و شبیه جبر خطی کاربردی میمونه.
پیچیدگی رو هم "فروغمند اعرابی"
ارائه میده که استاد جوونیه و باحال.
دروس اختیاری به غیر از یکی دو درس که همین فروغمند و دانشگر ارائه میدن بقیه ریاضی اند و با ریاضی ها تقریبا دروس اختیاری مشترکه.

کلا تو شریف چون دانشجو ها قوی و علاقه مندن در طول یک ترم مباحث زیادی تدریس میشه.
و سطح کلاسا خیلی بالاست و باید مطالعه زیادی داشته باشی.

کلاسا دو ساعتیه و دو ساعت کامل (حتی بیشتر) استاد درس میده. کلا استادا انگار خسته نمیشن.(وقتی دانشجو علاقه مند باشه و با مطالعه بیاد سر کلاس
و هر چی استاد بگه دانشجوها بفهمن همین میشه دیگه)

خوابگاهاش یا بده یا متوسطه
غذاش خوبه اینترنتش افتضاحه.(اینترنت فقط امیرکبیر)

Zarisa و saba6000
لطفا کارنامتون رو هم تو سایت بزارید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba6000 , zarisa , RezaTaheri
ارسال: #۱۱
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹ ب.ظ
سلام

اولا که هم شریف هم تهران دانشکده ریاضی و علوم کامپیوترش یکیه. تو شریف ۳تا درس اجباری هست منطق و نظریه محاسبه و محاسابات ماتریسی
غیر از این سه درس اختیاری که از هر دانشکده ای میتونی ورداری پس دستت خیلی بازه + استاد راهنما که اگه رزومه خوبی و قوی داشته باشی بعید میدونم کسی به شما نه بگه.

دانشگاه تهران تو همه گرایش های استاد داره مثل بایو الگوریتم ترکیبیات هوش منطق ماشین لرنینگ پس دستتون برای انتخاب زمینه خیلی بازه.

به شخص بعد ۵ سال درس خوندن و کنار نیومدن با استادا (البته استادا با ورودی های ما کلا کنار نیومدن) بی نهایت خوشحالم که اومدم شریف. من برای هر ترم هزینه ثابت ۸۲۵ و هزینه متغییر از قرار واحدی ۱۹۵ میدم. خوابگاهی نیستم و درجریان هزینه هم نیستم.

پوئن مثبت بعدی شریف برای من جو به شدت پویای شریفه (شاید برا بعضیا این پوئن مثبت نباشه کسیو میشناسم از کارشناسی مهندسی شیمی شریف رفت ارشد علوم تهران و از اونجا راضیه) خودم به شخصه به جو خیلی وابستم اگه دوروبرم آدم درسخون باشه منم درس میخونم.

خلاصه از اینکه علوم شریف رو به هوش امیرکبیر ترجیح دادم هم راضیم.

امیدوارم همه سوالا رو جواب داده باشم آقای طاهری. سوالی داشتید در خدمتم.
در ضمن شرمنده نمی دونم چرا متوجه نشدم منم تو اون لیست هستمSmile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , RezaTaheri , fatemeh69
ارسال: #۱۲
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵ ب.ظ، توسط saba6000.)
جناب RinoOo سلام شبتون بخیر
راستش من لینک زیر رو دیدم همه درسا ریاضیه .یعنی شما می فرمایید تو شریف واسه ارشد علوم اینطور نیست؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یعنی من اگه این ۳تا درس اجباری منطق و نظریه محاسبه و محاسابات ماتریسی رو بردام دیگه میتونم برم مثلاً از درسهای هوش و کامپیوتری بردارم؟
ممنون میشم کمکم کنید.

[quote='saba6000' pid='410316' dateline='1466275212']
جناب RinoOo سلام شبتون بخیر
راستش من لینک زیر رو دیدم همه درسا ریاضیه .یعنی شما می فرمایید تو شریف واسه ارشد علوم اینطور نیست؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یعنی من اگه این ۳تا درس اجباری منطق و نظریه محاسبه و محاسابات ماتریسی رو بردام دیگه میتونم برم مثلاً از درسهای هوش و کامپیوتری بردارم؟
ممنون میشم کمکم کنید.
[/q
من خیلی به کمک شما نیاز دارم .آخه منم۴۰ شدم و فکر میکنم شبانه شریف رو بیارم.ولی با دیدین لیست درسا اصلاً زده شدم از شریف.آخه من لیسانسم نرم افزاره و با این همه درس ریاضی وار مشکل دارم.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹ ب.ظ)RinoOo نوشته شده توسط:  سلام

اولا که هم شریف هم تهران دانشکده ریاضی و علوم کامپیوترش یکیه. تو شریف ۳تا درس اجباری هست منطق و نظریه محاسبه و محاسابات ماتریسی
غیر از این سه درس اختیاری که از هر دانشکده ای میتونی ورداری پس دستت خیلی بازه + استاد راهنما که اگه رزومه خوبی و قوی داشته باشی بعید میدونم کسی به شما نه بگه.

دانشگاه تهران تو همه گرایش های استاد داره مثل بایو الگوریتم ترکیبیات هوش منطق ماشین لرنینگ پس دستتون برای انتخاب زمینه خیلی بازه.

به شخص بعد ۵ سال درس خوندن و کنار نیومدن با استادا (البته استادا با ورودی های ما کلا کنار نیومدن) بی نهایت خوشحالم که اومدم شریف. من برای هر ترم هزینه ثابت ۸۲۵ و هزینه متغییر از قرار واحدی ۱۹۵ میدم. خوابگاهی نیستم و درجریان هزینه هم نیستم.

پوئن مثبت بعدی شریف برای من جو به شدت پویای شریفه (شاید برا بعضیا این پوئن مثبت نباشه کسیو میشناسم از کارشناسی مهندسی شیمی شریف رفت ارشد علوم تهران و از اونجا راضیه) خودم به شخصه به جو خیلی وابستم اگه دوروبرم آدم درسخون باشه منم درس میخونم.

خلاصه از اینکه علوم شریف رو به هوش امیرکبیر ترجیح دادم هم راضیم.

امیدوارم همه سوالا رو جواب داده باشم آقای طاهری. سوالی داشتید در خدمتم.
در ضمن شرمنده نمی دونم چرا متوجه نشدم منم تو اون لیست هستمSmile
تشکر. پس با توضیحات شما امکان کار در زمینه ی سیستم های هوشمند در دانشگاه تهران وجود دارد. درسته؟
مجددا از توضیحاتتون سپاسگزارم. ولی نمی دونم چرا میترسم شریف رو انتخاب کنم نه به خاطر درس ها. به خاطر تنوعی که تو دانشگاه تهران هست فکر میکنم تهران رو اول بزنم. خدا رحم کنه انتخاب درستی داشته باشم بعدا پشیمون نشم.
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ب.ظ
zarisa بالاخره چی رو اول میزنی؟
۱
۰
ارسال: #۱۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲ ق.ظ، توسط RinoOo.)
(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ب.ظ)saba6000 نوشته شده توسط:  جناب RinoOo سلام شبتون بخیر

ممنون میشم کمکم کنید.
من خیلی به کمک شما نیاز دارم .آخه منم۴۰ شدم و فکر میکنم شبانه شریف رو بیارم.ولی با دیدین لیست درسا اصلاً زده شدم از شریف.آخه من لیسانسم نرم افزاره و با این همه درس ریاضی وار مشکل دارم.

پاسخ قطعی نمی تونم بدم چون وقتی میخوایید درسی از دانشکده دیگه بردارید معاون تحصیلات تکمیلی باید موافق کنه که واقعا در جریان نیستم معیار هاشون برای موافقت یا عدم موافقت چیه. ولی خوب من این ترم علاوه بر محاسبات ماتریسی که اجباریه درس از دانشکده مهندسی کامپیوتر برداشتم و بچه های دیگه هم درسهای دیگه ای رو ترم پیش از دانشکده مهندسی برداشتن.

از طرفی اگه قبلا منطق یا مبانی ماتریس پاس نکردین یخورده بهتون سخت خواهد گذشت. باید تلاش بیشتری داشته باشین. هرچند که تعداد زیادی از بچه ها کارشناسیشون علوم کامپیوتر نیست (مثل خود من) پس شرایطتون مشابه هست.

(۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  تشکر. پس با توضیحات شما امکان کار در زمینه ی سیستم های هوشمند در دانشگاه تهران وجود دارد. درسته؟
مجددا از توضیحاتتون سپاسگزارم. ولی نمی دونم چرا میترسم شریف رو انتخاب کنم نه به خاطر درس ها. به خاطر تنوعی که تو دانشگاه تهران هست فکر میکنم تهران رو اول بزنم. خدا رحم کنه انتخاب درستی داشته باشم بعدا پشیمون نشم.

خب اینجا باید پرسید هدفتون از ارشد چیه تا بشه به سوال اینکه تهران بالاتر از شریف باشه یا خیر جواب بدیم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba6000 , RezaTaheri

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۳۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۳۸ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۴۶۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close