زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو راهی::شبانه ی دانشگاه خوب..یااینکه...روزانه ی دانشگاه معمولی؟؟؟

ارسال: #۱۶
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۳۳ ب.ظ
شرایطتون شبیه سال پیش من هست منم دودل بودم خب ترجیح دادم شبانه یه دانشگاه خوب رو انتخاب کنم. از نظر هزینه ماکس ۱۰ تومن در میاد که میتونی ۴تومن از دانشگاه وام بگیری ۶ تومن هم خودت بدی که خب زیاد نیس حقوق دو ماه کار کردن هست. اما بنظر من میارزه که یه دانشگاه خوب باشی سعی کن جایی بری که زیاد هم سخت نگیرن که وقت داشته باشی کار کنی البته یک سال بهتره بنظرم بیخیال کار بشی و بچسبی به درس . موفق باشی.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۹ ق.ظ
RE: دو راهی::شبانه ی دانشگاه خوب..یااینکه...روزانه ی دانشگاه معمولی؟؟؟
سلام.از سرویس انتخاب شهر و دانشگاه چه موسسه هایی استفاده کردین؟من اصلا نمیدونم چه چیزایی رو ممکن هست بیارم.با رتبه ی ۶۵۳ نرم افزار میشه جایی رو اورد؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۵ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ ب.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  شرایطتون شبیه سال پیش من هست منم دودل بودم خب ترجیح دادم شبانه یه دانشگاه خوب رو انتخاب کنم. از نظر هزینه ماکس ۱۰ تومن در میاد که میتونی ۴تومن از دانشگاه وام بگیری ۶ تومن هم خودت بدی که خب زیاد نیس حقوق دو ماه کار کردن هست. اما بنظر من میارزه که یه دانشگاه خوب باشی سعی کن جایی بری که زیاد هم سخت نگیرن که وقت داشته باشی کار کنی البته یک سال بهتره بنظرم بیخیال کار بشی و بچسبی به درس . موفق باشی.

گول وام رو نخور!
دوستم می گفت هزینه وروری های امسال شبانه هر ترم بیشتر از سه تومن درمیاد که باید یکجا هزینه رو بریز تا سیستم انتخاب واحد باز بشه!!!!!!
۱
۰
ارسال: #۱۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۰ ق.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ق.ظ)یگان نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ ب.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  شرایطتون شبیه سال پیش من هست منم دودل بودم خب ترجیح دادم شبانه یه دانشگاه خوب رو انتخاب کنم. از نظر هزینه ماکس ۱۰ تومن در میاد که میتونی ۴تومن از دانشگاه وام بگیری ۶ تومن هم خودت بدی که خب زیاد نیس حقوق دو ماه کار کردن هست. اما بنظر من میارزه که یه دانشگاه خوب باشی سعی کن جایی بری که زیاد هم سخت نگیرن که وقت داشته باشی کار کنی البته یک سال بهتره بنظرم بیخیال کار بشی و بچسبی به درس . موفق باشی.

گول وام رو نخور!
دوستم می گفت هزینه وروری های امسال شبانه هر ترم بیشتر از سه تومن درمیاد که باید یکجا هزینه رو بریز تا سیستم انتخاب واحد باز بشه!!!!!!

فکر نکنم ۳ تومن یخورده زیاده. البته دانشگاه به دانشگاه ممکنه تفاوت بکنه، ولی برا دانشگاه تهران اینجوری که من از بچه ها شبانه پرسیدم حدوده ۲۲۰۰ هر ترم با ۹ واحد درس. وام هم هر ترم فعلا دادن و مشکلی نبوده از این لحاظ. البته برا کسی که میخواد بیاد شبانه باید یه پس انداز و پشتوانه برا روز مبادا داشته باشه دیگه حالا هر اتفاقی ممکنه بیوفته، یهو تصمیم گرفتن کلا وام ندن آدم دستش به یه جایی بند باشه
۰
۰
ارسال: #۲۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۳۳ ق.ظ
به نظرتون کدومش انتخاب بهتره؟

۱/روز تهران، شب تهران، روز امیرکبیر، شب امیرکبیر
۲/روز تهران، روز امیرکبیر، شب تهران، شب امیرکبیر

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰
ارسال: #۲۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۴ ب.ظ
اول باید بگم که هزینه ی شبانه بسیار بالاست . در تهران قیمت خونه ها بسیار بالاست . و هزینه ی شما برای ارشد حدود ۱۰ میلیون میفته و شاید هم بیشتر برای زندگی متوسط و حتی زیر متوسط

بسیاری از دانشگاه های شهرستان از دانشگاه های تهران در بعضی از گرایش ها بهتر هستند .

به هر حال دانشگاه شریف دانشگاه بسیار خوبی است اما دانشگاهی مثل خواجه نصیر ارزش شبانه رو نداره
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۰۳ ب.ظ
سلام
به نظرم قطعا دانشگاه خوب تهران ارزشش رو دارن و اصلا قابل مقایسه با بهترین دانشگاه شهرستان نیستند چه از نظر کیفیت آموزشی چه احترام و بهایی که به دانشجو در حین تحصیل و یا به مدرکش بعد از فارغ تحصیلی میدن بچها دانشگاه خوب شهرستانم اکثرن رتبه خوب و متوسطی دارند اما نهایتا به اسم دانشگاه نگاه میکنن با توجه به اون قضاوتشون میکنن هرچقدرم که معدلش خوب باشه
موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۲۳
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۴۹ ق.ظ
به نظرتون شبانه شهید بهشتی و تربیت مدرس برای یه غیر تهرانی گزینه خوبی هست، اگه بخوام کنار درس کار کنم!

اگه آره،

شبانه شهید بهشتی رو اول بزنم یا شبانه تربیت مدرس رو؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۴
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۸ ب.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۹ ق.ظ)MeysamPH نوشته شده توسط:  به نظرتون شبانه شهید بهشتی و تربیت مدرس برای یه غیر تهرانی گزینه خوبی هست، اگه بخوام کنار درس کار کنم!

اگه آره،

شبانه شهید بهشتی رو اول بزنم یا شبانه تربیت مدرس رو؟

گرایش رو نگفتید. گرایش میتونه معیار مهمی باشه برا انتخاب هر کدوم از این دانشگاها.

بستگی به زرنگی خودتون داره ، از هم ورودی ها و دوستان من که دارن ارشد میخونن بعضی ها کار میکنن و معدلشونم خوبه و همه چیز بر وفق مراده ولی مورد داریم فقط درس میخونه و همونم نمیکشه و نمیرسه ، شدیدا بستگی به خودتون داره، ممکنه نرسید همه این کارا رو مثلا انجام بدید.

پیشنهاد من برا شما اینه که اگه میتونید یکی از این دو حالت رو انتخاب کنین.
۱- همه واحدا رو سعی کنین دو ترمه تموم کنین و بعد از ترمه ۲ برید سراغه کار و شغل. (که توصیه میشه ، دو ترمه به خودتون سختی بدید و هرطور شده واحدا رو تموم کنین بعدش میتونین موقع تز و پروژه راحت تر کار کنید )
۲- هر ترم کمترین واحد رو بردارید و کار کنید که به درستون لطمه نخوره ( که توصیه نمیشه )

موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۶ ب.ظ، توسط hadi 777.)
سلام

من بعد از مشاوره و سبک و سنگین کردن وضعیت مالی به این نتیجه رسیدم که شبانه فقط و فقط در دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر در یک رشته ی خوب ارزش داره که قبول شیم ......

به مین علت بعد از دانشگاه یی رورزانه ی خوب تهران ...شبانه های های دانشگاه های تراز لول روزدم...بعد روزانه ی دانشگا های شهرستان ها رو زدم ....

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با آرزوی موفقیت
۰
۱
ارسال: #۲۶
۰۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۰ ب.ظ)hadi 777 نوشته شده توسط:  سلام

من بعد از مشاوره و سبک و سنگین کردن وضعیت مالی به این نتیجه رسیدم که شبانه فقط و فقط در دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر در یک رشته ی خوب ارزش داره که قبول شیم ......

به مین علت بعد از دانشگاه یی رورزانه ی خوب تهران ...شبانه های های دانشگاه های تراز لول روزدم...بعد روزانه ی دانشگا های شهرستان ها رو زدم ....

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با آرزوی موفقیت

امکانش هست ترتیب انتخاب رشتتون رو بگید البته رتبه شما خیلی بهتر از منه
۱
۰
ارسال: #۲۷
۰۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۳ ب.ظ
همشون یکی هست برحسب مسافت و راحتی انتخاب کنید
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۹ ب.ظ، توسط مهرگان_.)
خیلی ممنون از این بحث خوب. شما ها رتبه تون خیلی خوب شده من ۱۲۸ آی تی شدم Sad
واقعا بین روزانه ی یه دانشگاه معمولی (مثلا پرس و جو کردم دیدم دانشکاه الزهرا به راحتی روزانه شو قبول میشم) با شبانه دانشگاه های بهتر دودل هستم (اما با این اوصافی که خوندم کم کم این فکر به ذهنم میاد که نکنه شبانه ها رو هم قبول نشم ~:...
در حال حاضر اول روزانه های تهران رو به ترتیب زدم.. بعد شبانه های تهران.. بعد روزانه های شهرستان..
اما با وضعیت مالی خیلی متوسط خانواده، و قیمت های سربه فلک کشیده ی تهران (ترمی ده میلیون!!! خوابگاه خودگردان اونم اگه باشه) و با توجه به اینکه نمیخوام به داشتن ارشد اکتفا کنم.. ای خدا چیکار کنیم ما!
۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ ب.ظ
سلام خدمت دوستان

در مورد هرینه های شبانه ها باید بگم ...که از دانشگاه ای به انشگاه دیگه متفاوته ...اما به طور میانگین ترمی دو میلیون تومان فقط شهریه ی دانشگاه روحساب کنید....

در مورد خوابگاه و هزینه ی خورد خوراک تون رو هم با این دو میلیون جمع کنید ..بیبینید چقدر میشه ؟؟

به نظر بنده..برای خوانواده های متوسط به پایین(مثل من) بجز شبانه ی دانشگاه های تراز اول مانند :شریف و امیر کبیر ......شبانه ی دیگر دانشگاه ها به صرفه نیست ...(مگه اینکه وضعیت مالی تون توپ باشه!!!!)

دست آخر خودتون باید تصمیمی بگیرید...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۸۹ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  روزانه یزد یا روزانه صنعتی شیراز؟؟؟؟ Fariba071 ۹ ۹,۰۶۹ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۸۴۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۱۴ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۲۵ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close