زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو راهی::شبانه ی دانشگاه خوب..یااینکه...روزانه ی دانشگاه معمولی؟؟؟

ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۰ ق.ظ، توسط hadi 777.)
باعرض سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز

سوالی مهم ی که تو انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد سال ۹۵ ذهن من و خیلی های دیگه رو مشغول اینکه ::

۱- شبانه ی شریف و امیرکبیر و تهران ...
۲- یا اینکه روزانه ی یه دانشگاه معمولی .....

رشته ی امتحانی من IT بود ......من رتبه ی ۷۵ رو در کدضریب تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات و رتبه ی ۹۰ رو در کدضریب شبکه و امنیت کسب کردم .....
.
دوستان درمورد انتخاب شهر و دانشگاه با توجه به رتبه ایی که آوردم ...اگه راهنمایی کنن که اولویت بندی من چی باید باشه؟؟؟.....کدم شهرها؟؟ کدوم دانشگا ها ؟؟؟....و دیگر نکات ضروری که شاید ندونم....ممنون میشم راهنمایی ام کنن

ممنون به خاطر راهنمایی ها و کمک هاتون ....مرسی
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Blue Boy , haveking
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط blx.)
سلام. اگه مشکل مالی نداری معلومه که شبانه دانشگاه های برتر بهتره. حواست به اعتبار دانشگاه انتخابی و تاثیری که این انتخاب در آینده زندگیت و مخصوصا ادامه تحصیل و شغل داره ... حتما باشه. برای روزانه شهرستان، فقط کلان شهرهای دانشگاهی قابل قبوله بنظرم. دانشگاه روزانه شهرستان اگه استاد و سایر منابع لازم دانشجو رو نداشته باشه آدم نره سنگین تره، البته این نظر شخصیمه بازم.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hadi 777
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط hadi 777.)
RE: دو راهی::شبانه ی دانشگاه خوب..یااینکه...روزانه ی دانشگاه معمولی؟؟؟
می ترسم .....

می ترسم .....اگه روزانه ها رو تو اولیت قرار بدم

یه جایی قبول شم که بشینم کنار دانشجویانی که رتبه ها شون خیلی زیاد تر از من آورده بودند!!!!! !!! و کلیه زحمات بر باد بره ...

برای همین با اینکه پولدار نیستیم.....ولی اما فکر شبانه(نوبت دوم) ...بد جوری فکرمو مشغول کرده

و این فکر که::: تو شبانه اونقدر هزینه داشته باشه که اگه بعدش چهار پنج سال هم کار کنم نتونم نتونم هزینه هاش رو جبران کنم(البته اگه بتونم کار گیر بیارم!!!!)

.رتبه ای که آوردم یه جورایی تو نقطه ی صفر مرزی یه...نه اونقدر خوبه...که در حد شریف و امیر کبیر و تهران باشه........نه اونقدر بد ....

.
۱
۱
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۱ ق.ظ
قربونت برم رتبه پایین داشتن که ملاک بر بی سوادی نیست که، خیلی ها هستن که رتبه کنکورشون خوب نمیشه اما دانش فنی و علمیشون بالاست، همه ی علم و سواد توی شریف و امیر کبیر خلاصه نمیشه، صنعتی اصفهان هم دانشجو داشته که الان دانشگاه UCLA داره دکترا میگیره، صنعتی شیراز هم دانشجوی برق داشته که الان آلمانه، درسته که زحمت کشیدی واسه قبولی توی دانشگاه های تهران اما روا نیست در مورد بچه هایی که توی دانشگاه های شهرستان درس می خونن اینجوری بگی، انشاالله به حقت برسی

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hadi 777 , R4MT1N , majidgeek , Iranian Wizard , Blue Boy , نازین , NarimanN2 , mohamadali74
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۷ ب.ظ
دوست عزیزشک نکن شبانه دانشگاههای تهرانوبالاتربزن چون اونجافرصت شغلیش مناسبتره درکناردرست میتونی کار کنی با ساتیدبهتری کار میکنی واسه اپلای هم راحتری
۰
۱
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط hadi 777.)
........ راس می گی .............

من خودم تو باتلاخی به نام "پیام نور" بودم و می دونم که حرفتون راسته ..............

با اینکه به این موسسسات انتخاب رشته اطمینان ندارم ولی می خوام بدم اونها برام انتخاب رشته کنن .....هرچی باشه فکر کنم بهتر از من در این مورد تجربه و دانش دارند ..............

حالا به نظر دوستان کدوم موسسه بهتر انتخاب رشته می کنه ؟؟؟

۱-ماهان
۲-مدرسان شریف
۳-پارسه
۴-دکتر حقیقت (یه سالی هست از پارسه جدا شدن)
۰
۰
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۹ ب.ظ، توسط voozet.)
سلام...
این حرفتون دقیقا فکرای منم هست ! من خودم ۶۳ آی تی شدم ، توی همین دوراهی موندم. واقعا تصمیم سختیه برای من که شبانه هارو لحاظ کنم یا نه . لطفا تصمیم نهاییتون رو به منم بگید. یا اگه مشاوره ای رفتید.
۰
۰
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱ ب.ظ، توسط hadi 777.)
دوستان خسته نباشید

یه موضوع مهم دیگه هم تو انتخاب رشته وجود داره و اون اولویت بندی بین رشته و شهر است :::

مثلا یه گرایش خوب پر طرفدار از یه دانشگاه معمولی.......یا یه گرایش کم طرفدار از یه دانشگاه خوب ....

من خودم تصمیم گرفتم از سرویس انتخاب شهر و دانشگاه دوتا موسسه استفاده کنم....و ببینم کدوم بهتره .......چون انتخاب رشته خیلی سرنوشت سازه ...به یه موسسه نمی تونم اطمینان کنم(....تصمیم گرفتم تو این یه مورد کمی بیشتر خرج کنم!!!!!!!)

دوستان اگه در این مورد نکاتی دارن و یا راهنمایی دارن...همینجا بگن تا ماهم استفاده کنیم

مرسی
۰
۰
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۴ ب.ظ
به نظره من شبانه ها دانشگاها برتر رو بزنید، از لحاظه مالی ممکنه سخت بهتون بگذره ولی میتونین واحد کمتر بگیرین به جا ۴ ترمه ۶ ترمه تموم کنین و هم یه کاره پاره وقت انجام بدید. تهران هم چیزی که زیاده کاره، البته اولش سخته و باید یه پولی برا شروع داشته باشید. هزینه ها هر ترم هم میتونین از دانشگاه قسمتیشو وام بگیرید که خوبه و خودش کمکه بزرگیه.
اگه بخواید ادامه تحصیل خارج از کشور بدید هم شبانه گزینه خوبیه چون پوله مدرکتون رو خورد خورد میدید.
ولی اگه هدف نهاییتون ارشده و به فکره دکترا نیستین شبانه نیاین، همون ارشد روزانه یه دانشگاه پایین تر کفایت میکنه از نظر من و نیازی نیست خودتون رو تو زحمت زیادتر بندازید
به نظره من به انتخاب رشته موسسات کنکوری هم اعتباری نیست. سعی کنید از بچه ها ارشد و دکترا مشورت بگیرید هرچی باشه اونا این چیزا رو خودشون لمس کردند و دیدند.
موفق باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hadi 777 , Blue Boy , haveking
ارسال: #۱۰
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط zohreh.gh.)
سلام . راجب موسسه ها گول درصد تخفیف کلاس ها رو نخور که بخوای همشو یه موسسه بری . اشتباه محضه

برای گسسته بنظرم کلاس اصلا لازم نیست :
کتاب گسسته پوران خوبه
کلاس استاد یوسفی هم اگه ریاضیت معمولیه نمیخواد بری چون جزو ه اش دقیقا عین کتابشه . تازه کتابش کامل تره

کلاس گسسته : دکتر اجلالی
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نظریه زبان : اگر خیلی ضعیفی شاپوری / اگر بیس ات خوبی دکتر کارگهی
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ساختمان داده : استاد طورانی + تست حل کن خودت بخون ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
طراحی الگوریتم : دکتر ظهیری تعریفش رو خیلی شنیدم / کتابشم خوبه
دکتر سیدجوادی به شرطی که بیس ات خوبه برو . اگه نیست نرو . اما اگه بخواد با علاقه درس بده خیلی خوبه
سیستم عامل : دکتر حقیقت واقعا خوب میگه ... اما یه اشتباهی که منم داشتم . سیستم اصلا ترسناک نیست . هر چند جلساتش خیلی طول میکشن و قطر کتاب زیاده . اما چند تا فصل اش مهمه . یه کلاس نکته و تست دکتر حقیقت گذاشت / همونو بری بنظرم کافیه .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
معماری و منطقی شک نکن دکتر اجلالی
چقدر خوب درس میده و چقدر متشخصه و چقدر استاده واقعا
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آمار : استاد طورانی خوبه
ریاضی مهندسی : استاد کریمی
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هوش : ببین استاد طارمیان یه سریا میگن خوب نبوده / یه سریام میگن دکتر فیلی خوب نبوده
به نظرم هوش به خوندن خودته
الان این دوستمون هوش از ایلام درصد به این خوبی زده خودش خونده
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مدار الکتریکی : دکتر زرگر
زبانم که خوندنه
...
در کل لازم نیست همه رو یه موسسه بری /
بعضی استادام چند تا موسسه ان / قیمت موسسه هام فرق داره . میتونی ارزون تره رو پیدا کنی
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگرم پایه ات خیلی ضعیفه بطوری که لازمه مطلب ها رو یکی خیلی ابتدایی برات بگه تا بفهمی استاد یوسفی برو . ایشون بچه هایی که خیلی از درس فاصله گرفته بودن میتونستن باهاش خوب پیش برن.
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط Blue Boy.)
سلام
دانشگاه شریف شبانه برنمیداره!

همونطور که دوستان گفتن و همه مون تو دوران کارشناسی تجربه کردیم، رتبه ها ملاک سواد و برتری نیست..
نمیشه گفت سطح علمی همه دانشگاه های شهرستانی از تهرانی ها پایین تره.. بعضی شهرستانیا دانشجوهایی دارن که واسه خودشون غولی هستن!
ولی دانشگاه هایی که تو تهران هستن امتیازی دارن که نمیشه انکارشون کرد. جدا از اینکه تو خود پایتخت قرار دارن، فرصت شغلی مرتبط هم درش زیاده و میتونین همزمان با تحصیل در یه کار پاره وقت مشغول باشین تا هم یه کمک خرجی دربیارین و هم اینکه تجربه و سابقه کاری برا خودتون کسب کنین...

به نظر من شما با رتبه ۷۵ مطمئن باشین که حتما یکی از دانشگاه های خوب تهران قبول میشین.. حالا شریف و تهران و امیرکبیر رو بذاریم کنار، علم و صنعت و شهید بهشتی خیلی عالین! مخصوصا شهید بهشتی که من آرزوم بود که برم اونجا.. موقعیت مکانی ش خیلی عالیه! امکانات و جو ش معرکه س

بهت تبریک میگم و امیدوارم بهترین انتخاب رو انجام بدی!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۰ ب.ظ
بدووون هیچ شکی شبانه ی یک دانشگاه خوب!
حتی اگه مشکل مالی داری!!
پول یجوری اوکی میشه قضیه ش نگران اون نباشین حتی اگه مشکل مالی دارین.
GL
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۲۷ ب.ظ
(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ب.ظ)hamedfayez نوشته شده توسط:  به نظره من شبانه ها دانشگاها برتر رو بزنید، از لحاظه مالی ممکنه سخت بهتون بگذره ولی میتونین واحد کمتر بگیرین به جا ۴ ترمه ۶ ترمه تموم کنین و هم یه کاره پاره وقت انجام بدید. تهران هم چیزی که زیاده کاره، البته اولش سخته و باید یه پولی برا شروع داشته باشید. هزینه ها هر ترم هم میتونین از دانشگاه قسمتیشو وام بگیرید که خوبه و خودش کمکه بزرگیه.
اگه بخواید ادامه تحصیل خارج از کشور بدید هم شبانه گزینه خوبیه چون پوله مدرکتون رو خورد خورد میدید.
ولی اگه هدف نهاییتون ارشده و به فکره دکترا نیستین شبانه نیاین، همون ارشد روزانه یه دانشگاه پایین تر کفایت میکنه از نظر من و نیازی نیست خودتون رو تو زحمت زیادتر بندازید
به نظره من به انتخاب رشته موسسات کنکوری هم اعتباری نیست. سعی کنید از بچه ها ارشد و دکترا مشورت بگیرید هرچی باشه اونا این چیزا رو خودشون لمس کردند و دیدند.
موفق باشید.

منم رتبه م یجوریه که نمیدونم شبانه بزنم یا روزانه
شما درباره وام ها اطلاعاتی دارین؟
قبلاها یادمه یه پولی به اندازه ۲و۳ ترم به دانشجو میدادن و میتونس موقع گرفتن مدرکش اونو پس بده
ااما الان نمیدونم هس یا نه ConfusedConfused
اگه در مورد مبلغ وام اطلاعاتی دارین ممنون میشم کمک کنین...Dodgy
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۱۹ ب.ظ
سلام
قطعا شبانه دانشگاه برتر بهترههههههههههههههههههBig Grin
شک نکید
۰
۱
ارسال: #۱۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۰۱ ب.ظ
حتما اگه سه دانشگاه امیر کبیر و شریف و تهران باشه چرا که نه!
ولی رتبتون لب مرزه ! به نظر من مثلا اگه بین شبانه تربیت مدرس با روزانه شهید بهشتی دودل هستین اینقدر تفاوت نداره که بخواهید برید زیر بار هزینه زیاد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۱۶ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۸۹ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۲۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  روزانه یزد یا روزانه صنعتی شیراز؟؟؟؟ Fariba071 ۹ ۹,۰۵۱ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۸۴۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۰۰ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۰۲ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close