زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه روزانه یادگیری برنامه نویسی وب

ارسال: #۱۳۶
۱۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۰۵ ب.ظ
RE: برنامه روزانه یادگیری برنامه نویسی وب
(۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۰۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من روی زبان خاصی تعصب ندارم و نقاط قوت و ضعفشون رو همزمان میبینم. برای همین هم ممکنه از زبان های مختلف از جمله PHP استفاده کنم.
ولی نمی دونم چرا ایرادهای که فکر می کنید php داره رو مطرح می کنین. با بقیه زبان ها زیاد کاری ندارید. یعنی آدم فکر می کنه با php دشمنی دارینBig Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۰۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  ولی نمی دونم چرا ایرادهای که فکر می کنید php داره رو مطرح می کنین. با بقیه زبان ها زیاد کاری ندارید. یعنی آدم فکر می کنه با php دشمنی دارینBig Grin
چون PHP بیشترین ایراد رو داره و ایراداتش بیشتر به چشم میاد.

همچنین من دلیل این همه طرفداری رو از PHP‌ نمیفهمم. هر زبانی مزایا و معایبی داره. اما در نهایت همه اینها ابزار هستن و من رو ابزارها تعصبی ندارم. همینطور که الان به اقتضای شرایط سوییچ کردم رو PHP و همینطور که قبلش با جاوا کار می کردم. و ممکنه به ابزاری بیشتر از ابزار دیگه علاقه داشته باشم اما این باعث نمیشه نقاط ضعفشو نبینم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۳۸
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۳۵ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چون PHP بیشترین ایراد رو داره و ایراداتش بیشتر به چشم میاد.
Exclamation
۰
۰
ارسال: #۱۳۹
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۳۵ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چون PHP بیشترین ایراد رو داره و ایراداتش بیشتر به چشم میاد.
Exclamation
وقتی با چند تا زبان کار کنید میبینید که PHP در مقابل بقیه (مثل جاوا و پایتون و سی) شبیه یه مخلوط ناهمگن میمونه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۴۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۲۳ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۳۵ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چون PHP بیشترین ایراد رو داره و ایراداتش بیشتر به چشم میاد.
Exclamation
وقتی با چند تا زبان کار کنید میبینید که PHP در مقابل بقیه (مثل جاوا و پایتون و سی) شبیه یه مخلوط ناهمگن میمونه.
راستش درسته با php شاید بیشتر از همه کار کردم ولی فقط با php کار نکردم. نظرم این نیست. هر زبانی قابلیت های خودش رو داره. هرچند مقایسه php با c فکر نمی کنم درست باشه چون کاربردهاشون متفاوته شما کاری که با php می تونید انجام بدید رو با c نمی تونید انجام بدید و برعکس. ولی باز هم php نسبت به خیلی از زبان ها مزیت های بیشتری داره و چیزی که شما گفتید بیشترین ایراد رو داره یعنی بدترین زبان ممکن است رو قبول ندارم و این که php هنوز داره استفاده می شه و جز بهترین زبان ها برای یادگیری اعلام می شه گویا مطلب دیگری است. (چقدر ادبی شدSmile)
این که شما باهاش راحت نیستین و فکر می کنین کثیف است یا هرچی دلیل بر زیاد ایراد داشتن این زبان نیست.
۰
۰
ارسال: #۱۴۱
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
.....

۰
۰
ارسال: #۱۴۲
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط poldasht.)
من خودم asp.net mvc کار میکنم، تازگیا تصمیم گرفتم
رو با php بازنویسی کنم،‌دلایلی که داشتم اینا بودن:
۱/ php اوپن سورس
۲/ لینوکس اوپن سورس
بنابراین می‌تونستم از این ویندوز و ویژوآل دزدی راحت بشم و برم سمت اوپن سورس‌ها، اما مشکلاتی هم داشتم، مثلا اینکه بر روی c# بسیار تسلط داشتم و میخواستم برم سمت php خب با اینکه در مدت خیلی کمی بهش تسلط پیدا میکردم ولی خب انرژی هدر میرفت.

کمی در سایت‌های خارکی تحقیق کردم و یافته‌های خودم اینا بودن:
۱/ php زبان خوبی ولی برای کار‌های کوچک، چرا که همانطور که میدونید قابلیت نگهداری و توسعه c# بهتر و قوی‌تر از php. بنابراین وقتی کارا بزرگ‌تر میشه بهتر که با c# کار کنید تا مدیریتتون قوی‌تر بشه. هر چند سایت‌های بزرگ موفقی مثل فیس‌بوک هم داریم که با php نوشته شده. ولی بحث سر اینه که آیا شرکت شما صرفا php کار و یا خودتون صرفا php کارید یا می‌خواهید بر روی هر پروژه‌ای کار بکنید؟
۲/ شرکت‌هایی که صرفا کارشون طراحی وب، php میتونه براشون به صرفه و بهتر باشه.
۳/ c# زبانی که می‌تونید علاوه بر وب‌سایت، برنامه ویندوزی بسازید، برنامه اندروید و آی او اس بسازید و حتی پروژه‌های الکترونیک که اخیرا در یکی از پروژه‌های دانشگاهی منم یه حرکتی زدم و به تجربه این حرف میگم.

البته اینا چیزایی بودن که بلد بودن و نظرمو جلب کردن. بر همین اساس تصمیمی که گرفتم این بود که کمی کار کنم و یکی دو تومن خرج کنم و لایسنس ویندوز و ویژوآل استدیو رو بخرم و با خیال راحت و بدون عذاب وجدان کار بکنم.

اگه اشکالی داشتن نظرتونو بگین ولی من دفاع نخواهم کرد Smile چرا که اینا یافته‌های خودم هستن و بر اساس اینا تصمیم گرفتم. اینترنت پر اطلاعات مفید.

مرسی از همتون.

ورود به سایت ->

*** به زودی نرم‌افزار تحت وب برای تسهیل دانشجویان و افراد جویای علم رونمایی خواهد شد ***

۰
۰
ارسال: #۱۴۳
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۳۲ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۱ ب.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  بنابراین می‌تونستم از این ویندوز و ویژوآل دزدی راحت بشم و برم سمت اوپن سورس‌ها، اما مشکلاتی هم داشتم، مثلا اینکه بر روی c# بسیار تسلط داشتم و میخواستم برم سمت php خب با اینکه در مدت خیلی کمی بهش تسلط پیدا میکردم ولی خب انرژی هدر میرفت.
حتی اگه سینتکس PHP رو هم فاکتور بگیریم مسلط شدن به یه فریمورک چیزی نیست که در زمان خیلی کمی میسر باشه. معمولا PHP خام از شما نمیخوان.
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۱ ب.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  ۳/ c# زبانی که می‌تونید علاوه بر وب‌سایت، برنامه ویندوزی بسازید، برنامه اندروید و آی او اس بسازید و حتی پروژه‌های الکترونیک که اخیرا در یکی از پروژه‌های دانشگاهی منم یه حرکتی زدم و به تجربه این حرف میگم.
بعید میدونم کسی یه پروژه تجاری اندروید رو با سی شارپ بنویسه. تو چنین شرایطی انتخاب اول حتما جاوا (نیتیو) خواهد بود. همونطور که شخصا از b4a و این حرفا هم خوشم نمیاد. اینکه بخواید فقط یه چیزی بالا بیاد با اینکه یه چیز باکیفیت بالا بیاد خیلی خیلی فرق داره.

۰
۰
ارسال: #۱۴۴
۲۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۰۵ ب.ظ، توسط poldasht.)
(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۳۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حتی اگه سینتکس PHP رو هم فاکتور بگیریم مسلط شدن به یه فریمورک چیزی نیست که در زمان خیلی کمی میسر باشه. معمولا PHP خام از شما نمیخوان.
بله همینطور، بنابراین مهم نیست شما چه زبانی بلد هستین، مهم اینه شما میتونید مسئله ای که داده میشه رو به بهترین نحو حل کنین یا نه، اونم در ایران اینجوری که شما یه مسئله که داده میشه رو بتونین حل کنین و مهم نیست چجوری حلش میکنین.
بنابراین بحث سر اینکه کدوم زیاد بهتر زیاد جالب نیست. بهتر زبانی که مطابق با میلتون رو انتخاب کنین و همین امروز شروع کنین.
در این مورد من یه مقاله ای نوشته بودم که شما راحت نیازهاتون به سایت میگین و این سایت که منبع داده‌اش از گوگل و stackoverflow و ieee و کلی سایت بزرگ، میاد به شما میگه چه زبانی یاد بگیرین بهتر، پیشنهاد میکنم حتما مقاله رو بخونین و همین امروز شروع کنین (منظور کسایی که شروع نکردن!)

(۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۳۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بعید میدونم کسی یه پروژه تجاری اندروید رو با سی شارپ بنویسه. تو چنین شرایطی انتخاب اول حتما جاوا (نیتیو) خواهد بود. همونطور که شخصا از b4a و این حرفا هم خوشم نمیاد. اینکه بخواید فقط یه چیزی بالا بیاد با اینکه یه چیز باکیفیت بالا بیاد خیلی خیلی فرق داره.

بله قطعا همینطور، چون هیچی مثل زبان نیتیو نمیشه، ولی گاها پیش میاد یه ایده‌ای ذهنتون میاد و میخوایین علاوه بر وبسایت و اینا، برا اندروید و آی او اس هم پیاده سازی کنین، اگه C# بلد نباشین سه حالت داره، یا باید هزینه کنین و دیگران برا شما انجام بدن. یا بشینین زبان جاوا، swift یاد بگیرین تا بتونین برا اندروید و آی او اس کار کنین، و یا نه خودتون که C# کار هم هستین بشینین یه نسخه اولیه بسازین برا هر دو پلتفرم و بعدا اگه اوکی شد و نیاز به تجاری سازی شد برون سپاری کنین.
البته اگه می‌خوایین برا یه شرکت خاص کار کنین یا باید طراح وب باشین php کار یا .net، یا باید برنامه نویس اندروید باشین و یا برنامه نویس ios، حالا یکی استثنا پیدا بشه همشو کار کنه قابل تحسین.

همچنین یه مبحث دیگه اینکه C# در مورد برنامه های ویندوزی هم خیلی کارآمد.

و بحث بعدی اینکه بله همونطور که گفتین java بدلیل cross platform بودن برنامه هاش خیلی درآمد داره و جا داره کار کرد باهاش، میشه گفت اولین زبان از نظر درآمد تو دنیاست (از نظر درآمد میگم چون طبق تحقیقات میگم، با قدرتش کاری ندارم هرچند اثبات شدست)

البته باز هم میگم این آماری که دادم آمار بنده نیست، چون‌که در این حد نیستم. اگه می‌خوایین اطلاعات بیشتری بگیرین در اینترنت کمی در مورد زبان‌های برنامه نویسی سرچ کنین.

هر چی میخوای وارد بحث نشی نمیشه Smile بهترین راه‌حلش اینه همون اولش چیزی نگی Smile

ورود به سایت ->

*** به زودی نرم‌افزار تحت وب برای تسهیل دانشجویان و افراد جویای علم رونمایی خواهد شد ***

۰
۰
ارسال: #۱۴۵
۲۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ق.ظ، توسط Riemann.)
asdfadf
۰
۰
ارسال: #۱۴۶
۰۲ آبان ۱۳۹۶, ۱۰:۰۲ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  به نظرم یکمی هم باید sql و sql Server رو تو برنامتون قرار بدین چون با ASP میخواین کار کنین . واینکه به نظرم باید از ASP شروع کنین و زیاد نیاز نیست برای HTMl وقت بزارین به مرور که برین جلو HTML تون کامل میشه و تکنولوژی Ajax هم میتونن با ASP به کار ببرین و اگه حتما برنامه نویسی وب مورد نیازتون نیست و فقط میخواین تو یه زمینه برنامه نویسی ایده آل شین من اگه جای شما بودم با یه برنامه نویسی دیگه شروع میکردم که بازار کار خیلی بهتری داره

من دنبال این هستم ک یک زبان برنامه نویسی خوب ک ب قول شما بازار کار خوبی هم داره رو یاد بگیریم هم از این برنامه نویسی برا پایان نامه ام استفاده کنم اگه میشه راهنمایی کنین چ زبانی بهتر از بقیه برا بازار کار هست
۰
۰
ارسال: #۱۴۷
۰۳ آبان ۱۳۹۶, ۰۴:۵۶ ب.ظ
سلام منابع خوب فارسی وانگلیسی موجود در اینترنت ترجیحا رایگان شامل کتاب - ebook جامع و حتما به صورت اموزش گام به گام برای زبان های C# - asp.net معرفی کنید
البته باید بگم که منابع انگلیسی متن روان داشته باشدبرای افرادی که سطح زبان متوسط رو به پایین دارند تا با یک تیر دو نشان زده شود هم از زبان اصلی که اکثر افراد برای یادگیری برنامه نویسی توصیه میکنند استفاده شده باشد و هم مهارت خواندن زبان تقویت شود .
ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۲۵ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۱۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۲۱ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close