زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه برای ارشد آماده شویم؟

ارسال: #۳۱
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۹ ب.ظ
من که واقعا عاشق رشته ام هستم، برای همین میخوام ارشد بخونم. شک نکنید دنیا متعلق به کامپیوتر و IT هستش. چند تا از دوستام که رشته های دیگه مهندسی میخونن و خارج از کشور هم هستن میگن بازار کار رشته کامیپوتر و IT یه طرف سایر رشته های مهندسی یه طرف دیگه!
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۹ ق.ظ
RE: چگونه برای ارشد آماده شویم؟
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من تازه کنکور سراسری دادم و میخوام برم دانشگاه

احتمالا ۴-۵ سال دیگه کنکور ارشد دارم و میخوام همین الآن واسه یه رتبه خوب آماده بشم

اگه ممکنه لیست دروس + ضریب هر درس رو بهم بگید که در کنکور ارشد میاد
میخوام از امروز همراه با دانشگاه, کمی هم کتاب های کنکور ارشد رو بخونم

سلام Undecided

اول از همه اگه امکانش هست می خواستم بدونم رتبه کارشناسی تون چند شده؟Huh

بعد هم می خواستم بگم که مطمئن باشید تصورتون از رشته های دانشگاهی تا قبل از ورود به دانشگاه و تا قبل از سال دوم و سوم تحصیلتون تصور خام و نامشخصی هست. بنابراین اینکه می گید برنامه نویسی بلدید و با نرم افزارهای ماکروسافت می تونید کار کنید خیلی چیز ابتدایی و پیش پا افتاده ای هست. رشته کامپیوتر با اون چیزی که توسط برنامه های تفریحی باهاش آشنا میشید و ازش تصور می کنید زمین تا آسمون تفاوت داره. Tongue

کلا توی کشور ما دانشگاهی که قبول می شید خیلی توی آینده تأثیر گذار است. البته نباید خواسته و علاقه و اراده انسان هارو هم دست کم گرفت. به طور مثال چیزی که توی دانشگاه های سراسری تدریس میشه با چیزی که توی دانشگاه های آزاد تدریس میشه و روش های تدریس خیلی باهم تفاوت دارند. همین مسئله برای دانشگاه های سراسری شهرستان و دانشگاه های برتر هم برقرار است. بنابراین کیفیت استادها و نحوه تدریس شون خیلی به دانشگاهی که در اون قبول میشید بستگی داره. البته مثال عکسش هم برقرار است که با مطالعه شخصی از دانشگاه معمولی توی دانشگاه تاپ ارشد قبول بشید. Big Grin

از الآن برای کنکور ارشد آماده شدن خیلی زوده. مثل این می مونه که از دبستان برای کنکور سراسری آماده بشین. (البته با این وضعیت مملکت ما خانواده ها دارن همین کارو می کنن که خیلی غلطه) مطمئن باشید که اگه درس های اصلی رشته تونو اگه خوب بخونید و بفهمید کنکور ارشد دادن هم خیلی راحت میشه. تا درسی رو نفهمیده باشید تست هاشم نمی تونید خوب بزنید. Dodgy

پیشنهاد من فعلا برای شروع اینه که درس های اصلی رشتتون که توی دانشگاه تدریس می شن رو با دقت مطالعه کنید. سعی کنید جزوه استادهای دانشگاه های خوب رو بخونید. نذارید مبحثی براتون نامفهوم باقی بمونه. بیشتر روی معدلتون تمرکز کنید. البته اینم بگم که به نمره ای که اساتید محترم میدن خیلی بسنده نکنید چون ممکنه خیلی زحمت بکشید ولی استاد نمره خودتون رو نده و یا برعکس زحمتی نکشید و استاد نمره عالی بهتون بده. در مجموع تمرین های دانشگاه های برتر رو حل کنید و سعی کنید توی دروستون تا می تونید پروژه های مرتبط انجام بدید تا هم درس جا بیفته و هم مهارت های عملی کسب کنید. Wink

در آخر پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه که هرجا که قبول شدید از بچه های همون دانشگاه مشورت بگیرید. به نظر من افرادی که توی یه دانشگاه قبول شدن تقریبا سطح درسیشون یکسانه. بنابراین از افرادی که از دانشگاهتون فارغ التحصیل شدن و کنکور دادن بعدا درباره ی کنکور بپرسید. Blush
بعدا بپرسید چون ممکنه تا زمانی که شما می خواید کنکور ارشد بدید سنجش تغییرات زیادی توی آزمون هاش ایجاد کنه بنابراین سعی کنید به روز باشید تا اینکه جلوجلو پیش برید. (یه مثالش که برای خودم اتفاق افتاد این بود که ما توی دبیرستان داشتیم برای مسابقات ربات های امداد (مسیریاب خطی) آماده می شدیم، اما همون سالی که می خواستیم شرکت کنیم قوانین مسابقه زمین تا آسمون عوض شدن و یکسری قوانینی برای ربات ها قرار دادن که به هیچ وجه نمی شد توی ۲هفته طرح رباتشو داد برای همین نتونستیم اون سال توی مسابقات شرکت کنیم)
بنابراین این که مطمئن باشید چیزی که دارید براش آماده میشید تغییر چندانی نداره خیلی مهمه تا برای چیز بیهوده ای آماده نشید. پس پیشنهاد اول و آخر این است که بچسبید به درستون و تا سال آخر به فکر کنکور نباشید. Big GrinTongue

امیدوارم که موفق باشید و چیزی که قبول میشید همونی باشه که واقعا دلتون می خواسته

پ.ن: متأسفانه مشکل کشور ما اینه که مردممون خیلی چشم و هم چشمی دارن و به جای اینکه به فکر این باشن که به چیزی که علاقه دارن بپردازن و بچه هاشونو دنبال اون کاری بفرستن که توش استعداد دارن و استعدادیابی کنن دنبال اینن که کاری کنن که دهن بقیه سرویس بشه. مثلا دانشگاه تاپ قبول بشن یا رشته دهن پرکن برن درحالی که توی اون رشته نه استعدادی دارن و نه علاقه ای برای همین می شن یکسری آدم های تحصیل کرده که فقط مدرک دارن نه مهارت و تجربه. (مثالش یکی از آشناهای خودم که رتبه زیر ۲۰ انسانی داره ولی همه خانواده بهش می گن برو حقوق بخون چرا چون وکیلا پرستیژ دارن پول پارو می کنن درحالی که خودش به چیز دیگه ای علاقه داره) درحالی که اگه هرکس انرژی شو توی اون راهی که بهش علاقه داره صرف کنه خیلی آدم موفق تری توی زندگیش میشه و زندگی سالم تر و شادتری خواهد داشت.
اگه مشاورتون قبل از کنکور دادن بودم بهتون می گفتم اول بفهمید که چی دوست دارید بعد برای رسیدن بهش تلاش کنید. اینطوری وقت و زندگی تون تلف نمیشه.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , d_felfelak , khayyam , hmd1
ارسال: #۳۳
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹ ق.ظ)sparrow7000 نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من تازه کنکور سراسری دادم و میخوام برم دانشگاه

احتمالا ۴-۵ سال دیگه کنکور ارشد دارم و میخوام همین الآن واسه یه رتبه خوب آماده بشم

اگه ممکنه لیست دروس + ضریب هر درس رو بهم بگید که در کنکور ارشد میاد
میخوام از امروز همراه با دانشگاه, کمی هم کتاب های کنکور ارشد رو بخونم

سلام Undecided

اول از همه اگه امکانش هست می خواستم بدونم رتبه کارشناسی تون چند شده؟Huh

بعد هم می خواستم بگم که مطمئن باشید تصورتون از رشته های دانشگاهی تا قبل از ورود به دانشگاه و تا قبل از سال دوم و سوم تحصیلتون تصور خام و نامشخصی هست. بنابراین اینکه می گید برنامه نویسی بلدید و با نرم افزارهای ماکروسافت می تونید کار کنید خیلی چیز ابتدایی و پیش پا افتاده ای هست. رشته کامپیوتر با اون چیزی که توسط برنامه های تفریحی باهاش آشنا میشید و ازش تصور می کنید زمین تا آسمون تفاوت داره. Tongue

کلا توی کشور ما دانشگاهی که قبول می شید خیلی توی آینده تأثیر گذار است. البته نباید خواسته و علاقه و اراده انسان هارو هم دست کم گرفت. به طور مثال چیزی که توی دانشگاه های سراسری تدریس میشه با چیزی که توی دانشگاه های آزاد تدریس میشه و روش های تدریس خیلی باهم تفاوت دارند. همین مسئله برای دانشگاه های سراسری شهرستان و دانشگاه های برتر هم برقرار است. بنابراین کیفیت استادها و نحوه تدریس شون خیلی به دانشگاهی که در اون قبول میشید بستگی داره. البته مثال عکسش هم برقرار است که با مطالعه شخصی از دانشگاه معمولی توی دانشگاه تاپ ارشد قبول بشید. Big Grin

از الآن برای کنکور ارشد آماده شدن خیلی زوده. مثل این می مونه که از دبستان برای کنکور سراسری آماده بشین. (البته با این وضعیت مملکت ما خانواده ها دارن همین کارو می کنن که خیلی غلطه) مطمئن باشید که اگه درس های اصلی رشته تونو اگه خوب بخونید و بفهمید کنکور ارشد دادن هم خیلی راحت میشه. تا درسی رو نفهمیده باشید تست هاشم نمی تونید خوب بزنید. Dodgy

پیشنهاد من فعلا برای شروع اینه که درس های اصلی رشتتون که توی دانشگاه تدریس می شن رو با دقت مطالعه کنید. سعی کنید جزوه استادهای دانشگاه های خوب رو بخونید. نذارید مبحثی براتون نامفهوم باقی بمونه. بیشتر روی معدلتون تمرکز کنید. البته اینم بگم که به نمره ای که اساتید محترم میدن خیلی بسنده نکنید چون ممکنه خیلی زحمت بکشید ولی استاد نمره خودتون رو نده و یا برعکس زحمتی نکشید و استاد نمره عالی بهتون بده. در مجموع تمرین های دانشگاه های برتر رو حل کنید و سعی کنید توی دروستون تا می تونید پروژه های مرتبط انجام بدید تا هم درس جا بیفته و هم مهارت های عملی کسب کنید. Wink

در آخر پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه که هرجا که قبول شدید از بچه های همون دانشگاه مشورت بگیرید. به نظر من افرادی که توی یه دانشگاه قبول شدن تقریبا سطح درسیشون یکسانه. بنابراین از افرادی که از دانشگاهتون فارغ التحصیل شدن و کنکور دادن بعدا درباره ی کنکور بپرسید. Blush
بعدا بپرسید چون ممکنه تا زمانی که شما می خواید کنکور ارشد بدید سنجش تغییرات زیادی توی آزمون هاش ایجاد کنه بنابراین سعی کنید به روز باشید تا اینکه جلوجلو پیش برید. (یه مثالش که برای خودم اتفاق افتاد این بود که ما توی دبیرستان داشتیم برای مسابقات ربات های امداد (مسیریاب خطی) آماده می شدیم، اما همون سالی که می خواستیم شرکت کنیم قوانین مسابقه زمین تا آسمون عوض شدن و یکسری قوانینی برای ربات ها قرار دادن که به هیچ وجه نمی شد توی ۲هفته طرح رباتشو داد برای همین نتونستیم اون سال توی مسابقات شرکت کنیم)
بنابراین این که مطمئن باشید چیزی که دارید براش آماده میشید تغییر چندانی نداره خیلی مهمه تا برای چیز بیهوده ای آماده نشید. پس پیشنهاد اول و آخر این است که بچسبید به درستون و تا سال آخر به فکر کنکور نباشید. Big GrinTongue

امیدوارم که موفق باشید و چیزی که قبول میشید همونی باشه که واقعا دلتون می خواسته

پ.ن: متأسفانه مشکل کشور ما اینه که مردممون خیلی چشم و هم چشمی دارن و به جای اینکه به فکر این باشن که به چیزی که علاقه دارن بپردازن و بچه هاشونو دنبال اون کاری بفرستن که توش استعداد دارن و استعدادیابی کنن دنبال اینن که کاری کنن که دهن بقیه سرویس بشه. مثلا دانشگاه تاپ قبول بشن یا رشته دهن پرکن برن درحالی که توی اون رشته نه استعدادی دارن و نه علاقه ای برای همین می شن یکسری آدم های تحصیل کرده که فقط مدرک دارن نه مهارت و تجربه. (مثالش یکی از آشناهای خودم که رتبه زیر ۲۰ انسانی داره ولی همه خانواده بهش می گن برو حقوق بخون چرا چون وکیلا پرستیژ دارن پول پارو می کنن درحالی که خودش به چیز دیگه ای علاقه داره) درحالی که اگه هرکس انرژی شو توی اون راهی که بهش علاقه داره صرف کنه خیلی آدم موفق تری توی زندگیش میشه و زندگی سالم تر و شادتری خواهد داشت.
اگه مشاورتون قبل از کنکور دادن بودم بهتون می گفتم اول بفهمید که چی دوست دارید بعد برای رسیدن بهش تلاش کنید. اینطوری وقت و زندگی تون تلف نمیشه.

حرفاتون عالی بود لایک داره ......... Big Grin
۰
۰
ارسال: #۳۴
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۳ ب.ظ
ببین عمر ادم خیلی با ارزش تر از اونه که پای کتاب های تست هدر بره. توصیه من به شما اینه که اگر میخوای از اول خوب شروع کنی و بعدا پشیمون نشی:
-توی دانشگاه درس هر روز رو همون روز بخون.
-همه کلاس ها رو برو و به دقت نت بردار و هرجا نفهمیدی سوال بپرس و بعد کلاس حتما نوتت رو مرور کن.(مورد اول)
-تمارین رو حتما خودت انجام بده و حتی اگر حل مسائل هم بود فقط وقتی بهش مراجعه کن که مثلا یه هفته روی یه تمرین موندی و نتونستی حلش کنی.
- این جملات رو کلا فراموش کن و حتی به زبان نیار:"این درس تخصصی نیست"- "این درس ربطی به ما کامپیوتری ها نداره" و ... همه علوم میتونن در یه جاهایی به هم پیوند بخورن و این حرف ها توجیهی بیش نیست.

اگر اینا رو رعایت کنی با یک ترم مرور مطالب میتونی رتبه تک رقمی ارشد بشی. البته من از صحبت هات حس کردم میخوای خودتو اثبات کنی یه خودت. اگر اینطوره هدفی که انتخاب کردی مناسب نیست. توی کنکور ارشد میبینی ادم هایی رتبه خوب میارن که توی مبانی اولیه دروس موندن و معلوم نیست اصلا چطور چطور تونستن رتبه بیارن.منظورم اینه مثل کارشناسی نیست که رتبه های خوب مورد احترام و توجه باشن و کلا رتبه اول ارشد شدن هم اونقدر ها کار فوق العاده ای نیتس. هدف های بالاتر میتونه انجام research هم زمان با تحصیل(البته بدون اسیب زدن به درس هات) باشه.
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Riemann , farhad_vr32
ارسال: #۳۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ق.ظ
هعی روزگار!!!! هعیییییییی رو بلند بخونید! جوانی کجایی که یادت بخیر!!!!Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۳۶
۰۱ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۴۴ ب.ظ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ب.ظ)alimorady نوشته شده توسط:  من که واقعا عاشق رشته ام هستم، برای همین میخوام ارشد بخونم. شک نکنید دنیا متعلق به کامپیوتر و IT هستش. چند تا از دوستام که رشته های دیگه مهندسی میخونن و خارج از کشور هم هستن میگن بازار کار رشته کامیپوتر و IT یه طرف سایر رشته های مهندسی یه طرف دیگه!
و متاسفانه این خیلی ناگواره

Tomorrow is so late, do it now
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سماا
ارسال: #۳۷
۰۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۱۵ ب.ظ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ب.ظ)alimorady نوشته شده توسط:  من که واقعا عاشق رشته ام هستم، برای همین میخوام ارشد بخونم. شک نکنید دنیا متعلق به کامپیوتر و IT هستش. چند تا از دوستام که رشته های دیگه مهندسی میخونن و خارج از کشور هم هستن میگن بازار کار رشته کامیپوتر و IT یه طرف سایر رشته های مهندسی یه طرف دیگه!

چه خوب بلاخره یکی پیداشد مارو امیدوارکنه
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۲ ب.ظ
آماده شدن برای امتحان دیگه همش بستگی به خودتون داره چون بالاخره بااین تغییرتاریخ هم بایدبه تشخیص خودتون که ازخصوصیات ذهنی وجسمیه خودتون دارین ببرنامه ریزی روادامه بدین چون خسته نشدن وکلافگی ازهمه چی مهمتره!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۸۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۸۷ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۸۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۷ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۹۱۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۵۹ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close