زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه برای ارشد آماده شویم؟

ارسال: #۱۶
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۱ ق.ظ
دوست ندارم اول کار نا امیدت کنم ولی اطرافت یه مشاور خوب نبود که از اومدنت به کامپیوتر منصرفت کنه؟ عاخه کامپیوتر؟ اونم تازه همه شو آی تی زدی؟!!!
بگذریم حالا که اومدی بهتره فعلا تمرکز خودتو بزاری روی خوب خوندن درسها توی همین مقطع کارشناسی. سعی کن برای درس ها از مرجع های خوب استفاده کنی و عمقی همه مطالبو بخونی و تمرینات رو هم خودت حل کنی و بعدا با حل تمرین ها مقایسه کنی اگه این کارهارو کردی و به سلامتی بعد چهار سال مهندس شدی و هنوز هم همین علاقه امروزت رو که تقریبا همه ما اولش داشتیم رو داشتی! اصلا دیگه رتبه خوب توی ارشد برات خیلی ساده میشه فقط مرور میکنی و تست میزنی و ان شا ا.. موفق میشی.
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , سیدرضا بازیار
ارسال: #۱۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: چگونه برای ارشد آماده شویم؟
همه ما دوست داریم بدون زحمت میلیونر شویم.
حالا شما با تصور درست یا نادرست رشتتو انتخاب کردی. اکثرا به دنبال استخدام دولتی بودن و وقتی میبینن نمیشه مینالن از رشته، در صورتی که برای خیلی از رشته ها همینه و بیکاری مشکل همه جوونای این مملکت با هر مدرکی که دارن هست که انشالله زود برطرف میشه. ولی کامپیوتر نسبت به خیلی از رشته ها یه مزیت خیلی خوب داره و اونم اینه که با صرف هزینه خیلی کمتری میشه خودتونو تو یه سری زمینه ها خبره کنید و ازش پول در بیارید. بیخواید همین علاقه برنامه نویسی خودتونو که گفتید ادامه بدید که یه کامپیوتر لازمه و اینترنت که همه دارن. اگه شبکه بخواید کار کنید که اونم یکی از دوستان اگه اشتباه نکنم یک یا دو سال پیش همین فروم تاپیک گذاشته بودن که با دونه دونه خرید کابل و یکی دو تا سیستم دسته دوم و با کار سبک و رایگان شروع کردن و الان به مهارت خوبی رسیدن. برای فروش کارتم اگه برنامه نویس باشی نیازی نیست از جات تکون بخوری حتی. بشین پشت سیستم و تو نت بازاریابی کن و بفروش و پروژه بگیر. نمیدونم چرا تب این پزشکی اینقدر داغ شده این دو سه ساله که فکر کنم به خاطر گزارشا و فیلماییه که واسه این پزشکا میسازن. ولی مگه اینقدر الکیه. حالا اگه یکی از شدت علاقه و عشق به این پزشکی داره میسوزه یه چیزی ولی اگه فقط واسه پوله آواز دهل شنیدن از دور خوش است، اونم مشقات خودشو داره. شما همین علاقتو پی بگیر و دنبال خوب پول درآوردن تو همین رشته خودت باش. از الانم کتاب کنکوری خوندن زوده، با مرجع شروع کنید، تمریناشم حل کنید و تو دانشگاه فعال باشید و سعی کنید فعلا فقط به معدلتون فکر کنید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: سیدرضا بازیار
ارسال: #۱۸
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ، توسط captain.)
اگه انصافا ما رو سر کار نزاشتی، می تونی لیست همه ی کتابای خوب رو از تو مصاحبه های بچه ها تو همین مانشت به دست بیاری.
در کل توصیه من اینه که سرت تو درست باشه و فکر این چیزا رو نکنی، چون کتابای کنکور با اون چیزی که تو دانشگاه درس میدن یه کم فرق دارن. همچنین کنکور ارشد رو حداکثر میشه تو شش ماه جمع کرد و بهترین رتبه را به دست آورد، پس از الان به فکرش نباش.
در کل فکر آینده ای که نیامده را نکن .

زندگی عقیده است و جهاد
۱
۰
ارسال: #۱۹
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۹ ب.ظ
RE: چگونه برای ارشد آماده شویم؟
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ ق.ظ)morteza نوشته شده توسط:  دوست ندارم اول کار نا امیدت کنم ولی اطرافت یه مشاور خوب نبود که از اومدنت به کامپیوتر منصرفت کنه؟ عاخه کامپیوتر؟ اونم تازه همه شو آی تی زدی؟!!!
بگذریم حالا که اومدی بهتره فعلا تمرکز خودتو بزاری روی خوب خوندن درسها توی همین مقطع کارشناسی. سعی کن برای درس ها از مرجع های خوب استفاده کنی و عمقی همه مطالبو بخونی و تمرینات رو هم خودت حل کنی و بعدا با حل تمرین ها مقایسه کنی اگه این کارهارو کردی و به سلامتی بعد چهار سال مهندس شدی و هنوز هم همین علاقه امروزت رو که تقریبا همه ما اولش داشتیم رو داشتی! اصلا دیگه رتبه خوب توی ارشد برات خیلی ساده میشه فقط مرور میکنی و تست میزنی و ان شا ا.. موفق میشی.
ببخشید چه رشته ی بهتری در زیرگروه ریاضی سراغ دارین؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۴ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  ببخشید چه رشته ی بهتری در زیرگروه ریاضی سراغ دارین؟
انالیز عددی
به گفته ی استادمون که دکتری توی انالیز تابعی داره فک کنم ...
۰
۱
ارسال: #۲۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۴ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  ببخشید چه رشته ی بهتری در زیرگروه ریاضی سراغ دارین؟
انالیز عددی
Big Grinمنظورم ریاضی فیزیکه! همه میگن کامپیوتر خوب نیست مگه بقیه رشته های مهندسی خوبن!
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۴ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  ببخشید چه رشته ی بهتری در زیرگروه ریاضی سراغ دارین؟
انالیز عددی
Big Grinمنظورم ریاضی فیزیکه! همه میگن کامپیوتر خوب نیست مگه بقیه رشته های مهندسی خوبن!
شما در هر کاری که با علاقه و عشق تو این مملکت انجام بدی موفق میشی.
فقط اشکال کار اینه که تو بعضی زمینه ها اینقدر ناخالصی زیاد شده که رو اومدن سخت شده.
مثلا" در همین کامپیوتر اینقدر افرادی از سر بیکاری و بدون شناخت و علاقه رفتن مدرک گرفته لند و اونقدر دانشگاههای آزاد و پیام نور و مجازی و .... مدرک دست مردم دادن که بگی من مهندس کامپیوترم و علاقمندم و متخصص ام و بخوای کار بگیری عمرت گذشته.
بعد هم همه دارن از سر و کله هم میرن بالا که بگن ما سرتریم. بعضیها میرن ارشد و دکترا و ..... بعضیها متوسل به پارتی میشن.
حالا یه موقعیت کاری هم که پیش میاد هزاران نفر جلوی در صف می بندن و جدا کردن سره از ناسره کار سختیه.
مهندسی کامپیوتر و ای تی علاوه بر اینکه هزاران مدرک بدست داره هزاران نفر هم هستند که از رشته های دیگه اومدن داخلش . طرف ۴ تا دوره رفته پاس کرده اومده . رشته اش هم مثلا" جغرافیاست. کار تحقیق و توسعه هم فقط تو دنیا یه جاهای خاصی انجام میشه واسه همین یه مقدار زیادی از کارها را تو دنیا متخصصین تجربی تو رشته کامپیوتر اشغال کرده اند.

الآن تو مهندسی چه داخل و چه خارج اونی که تو بورسه نانو هست. فعلا" هم متخصصین اش کم هستند و البته بعضی از رشته های دیگه دارند دخالت میکنن . مثلا" طرف ارشد فیزیک داره رفته تو رشته نانو شرکت زده و کلی هم بهش وام میدن و دانش بنیان شده.
نانو آینده خوبی هم داره.
بعدش شاید مهندسی نفت و گاز باشه چون انرژی بهر حال جزء لاینفک زندگیه.

مهندسی عمران و معماری هم اگه واقعا" متبحر بشی و علاقمند باشی خیلی خوبه. هم داخل وضعیت کاریش خوبه هم خارج.
بعضی گرایشهاش خیلی بازار خاص داره مثل گرایش آب یا هیدرولیک ولی گرایشهای سازه اش درآمدش حتی خارج از شکور هم خوبه.

ولی کلا" علاقه نباشه و فقط دنبال پول باشی کار در هر رشته ای سخت میشه چون هزاران نفر قبلا" اینجوری تو رشته های مختلف رسوب کرده اند.Smile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲
۰
ارسال: #۲۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۳ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۴ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  Big Grinمنظورم ریاضی فیزیکه!
:|
۱
۰
ارسال: #۲۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط hmd1.)
سلام

اول تبریک میگم که رشته مورد علاقه تون رو می شناسید و در اون ادامه تحصیل خواهید داد.

من سال اول سوالی مشابه رو از یک استاد باتجربه پرسیدم به من پیشنهاد داد به جای فکر کردن به ارشد از سال اول بهتره تفکر الگوریتمی ام رو قوی کنم. فکر میکنم پیشنهاد دوستان برای تمرکز روی گسسته در سال اول پیشنهاد مناسبیه. در سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مطالب مفیدی پیدا می کنید.

موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۲۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۱۰ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  
نقل قول: دوست ندارم اول کار نا امیدت کنم ولی اطرافت یه مشاور خوب نبود که از اومدنت به کامپیوتر منصرفت کنه؟ عاخه کامپیوتر؟ اونم تازه همه شو آی تی زدی؟!!!
من اگر مشاور ایشون بودم پیشنهاد میدادم کلا ریاضی رو ول کنن و کنکور تجربی بدن حتی پرستار هم میشدن خوب بود یه سر پرس و جو کنین ببینین تو همین دو سال چند درصد روی حقوق و کارانه پرستاران گذاشتن تقریبا اندازه هیئت علمی پول میگیرن!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , سیدرضا بازیار
ارسال: #۲۶
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۴ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۰ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  
نقل قول: دوست ندارم اول کار نا امیدت کنم ولی اطرافت یه مشاور خوب نبود که از اومدنت به کامپیوتر منصرفت کنه؟ عاخه کامپیوتر؟ اونم تازه همه شو آی تی زدی؟!!!
من اگر مشاور ایشون بودم پیشنهاد میدادم کلا ریاضی رو ول کنن و کنکور تجربی بدن حتی پرستار هم میشدن خوب بود یه سر پرس و جو کنین ببینین تو همین دو سال چند درصد روی حقوق و کارانه پرستاران گذاشتن تقریبا اندازه هیئت علمی پول میگیرن!

دقیقا تو رشته ی کامپیوتر متخصص هم باشی به درد نمی خوره مگه م می خوان چقدر بهت حقوق بدن اونم تازه اگه کار باشه تو ایران فقط پزشکی جواب می ده و لاغیر برای اونایی که پارت دارن حرفی ندارم
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط fatima.sr68.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۰ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  
تجربی رو قبول دارم. اما در مورد ریاضی من که هرچی مهندس مکانیک، برق، کامپیوتر، عمران، شیمی....... دیدم شغل درست و حسابی نداشتن بجز دهه پنجاهی ها و ماقبل...
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۴۶ ب.ظ
نقل قول: من سال اول سوالی مشابه رو از یک استاد باتجربه پرسیدم به من پیشنهاد داد به جای فکر کردن به ارشد از سال اول بهتره تفکر الگوریتمی ام رو قوی کنم. فکر میکنم پیشنهاد دوستان برای تمرکز روی گسسته در سال اول پیشنهاد مناسبیه. در سایت مکتب خونه مطالب مفیدی پیدا می کنید.
اتفاقا کلیه فیلم های مکتب خونه در مورد کامپیوتر در سال گذشته دانلود کردم و هنوزم دارم دانلود میکنم.
گسسته , مدار منطقی و برنامه نویسی پیشرفته رو هم توی مکتب خونه کامل خوندم. اما بعد از ۱ سال یادم رفته... Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۲ ب.ظ
سلام دوست من
بین همه گفته های دوستان که کاملا صحیحه یک نکته دیگه که به نظر من مهمه اینکه میتونید از همون ترمای اول با استادای تاپ دانشکدت که پروژه بر میدارند کار کنی تا کنار درس کار رو هم یاد بگیری(البته اگه جای خوبی قبول بشی که استادای خوب داشته باشه)
برای مثال پیاده سازی فیبر نوری؛پشتیبانی دستگاه های MTN (خودپرداز) و ...
موفق باشید.
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۰ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۴۶ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  
نقل قول: من سال اول سوالی مشابه رو از یک استاد باتجربه پرسیدم به من پیشنهاد داد به جای فکر کردن به ارشد از سال اول بهتره تفکر الگوریتمی ام رو قوی کنم. فکر میکنم پیشنهاد دوستان برای تمرکز روی گسسته در سال اول پیشنهاد مناسبیه. در سایت مکتب خونه مطالب مفیدی پیدا می کنید.
اتفاقا کلیه فیلم های مکتب خونه در مورد کامپیوتر در سال گذشته دانلود کردم و هنوزم دارم دانلود میکنم.
گسسته , مدار منطقی و برنامه نویسی پیشرفته رو هم توی مکتب خونه کامل خوندم. اما بعد از ۱ سال یادم رفته... Big Grin

پس به نظرم یک سر به این سایتها بزنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه زبانتون مثل من ضعیفه پیشنهاد میکنم به فکر تقویت اون باشید لااقل در حدی که بتونید از منابع زبان اصلی استفاده کنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۹۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۸۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۸۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۴۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۹۷ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۹۱ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۸ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۹۱۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۶۳ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱
  چگونه یک مقاله را با استفاده از متلب شبیه سازی کنیم؟؟ rezvan66 ۰ ۲,۵۰۱ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: rezvan66

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close