زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب بین هوش یا نرم افزار (ریاضیات ضعیف)

ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۵۶ ب.ظ
سلام. خسته نباشید

دوستان دو تا سوال دارم

اول اینکه من علاقه ی زیادی به درس هوش مصنوعی دارم، اما ریاضیاتم خیییلی ضعیفه، از طرفی هم برنامه نویسی خیلی کار کردم هم تکی هم تیمی و همین باعث میشه کارم تو ارشد نرم افزار راحت تر باشه اما علاقم بیشتر به هوشه چون مطالبش به نظرم جذاب تر میاد. حالا به نظرتون با این ریاضی داغون اگه هوش بخونم تو درسای ارشد به مشکل نمیخورم؟؟

و سوال بعدیم اینه که با توجه به حجم زیاد درسایی مثل آمار و ریاضی مهندسی (و از اون مهمتر عدم علاقم به این دو تا درس) اگه این دو تا درس رو حذف کنم میتونم امیدی واسه قبولی تو دانشگاه های تهران داشته باشم؟؟ (زبان رو میتونم بالای ۷۰ بزنم، دروس مشترک و تخصصی رو هم میتونم ۵۰-۴۰ بزنم، تو ریاضیات هم فقط به گسسته علاقه شدیدی دارم)

ممنون از راهنماییتون
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۹ ب.ظ
RE: انتخاب بین هوش یا نرم افزار (ریاضیات ضعیف)
سلام دوست من ریاضی رو سفید زد
دو سال پیش
صنعتی شریف قبول شد
تخصصی و مشترک رو بالا زده بود
مشترک بالای ۶۰
تخصصی بالای ۴۰
اما این که تو ارشد به مشکل میخورید یا نه رو از بچه های ارشد هوش باید بپرسید
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_ma , d_felfelak
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۲ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  اونطوری که من از دوستانی که هوش میخونن یا خوندن پرسیدم ریاضی دونستن خیلی عالیه ولی ندونستنش به این معنی نیست که نتونید اصلا کار کنید و طوری که یکی از دوستانی که شریف میخونن گفتن خود اساتید هم اکثرا از بحث های مربوط به ریاضی یه جورایی گریز میزنن (راست و دروغش پای خودشون Rolleyes )
در حالت کلی ریاضی بلد بودن خوب است
این نظر شما اشتباه هستش در عین حال که درست بهتون گفتن!
اشتباه اینجا هستش که رشته هوش مصنوعی خلاصه کنم محسبات عددی پیشرفته وهندسه پیشرته و امار پیشرفته و جبر خطی هستش... برای پیشرفت و مقاله دادن و موفق شدن باید ذهن قوی و خلاق داشت که درک ریاضیاتی بالایی داره...
افرادی که پایه ریاضی ضعیفی دارند نباید بیان این رشته چراکه هرچقدر وقت صرف ریاضیات بکنند کارائی ان ها چند بالا نمی رود (سود ندارد) اگر همین وقت رو برای رشته نرم افزار یادگیری مفاهیم پیشرفته مثلا پایگاه داده ها یا فلان موضوع خاص بکنند هم تخصص هم مقاله خوبی می تونند در بیارند در حالی که در نهایت امر هوش مصنوعی چنین نیست! برای ارائه مقاله های خوب باید پایه ریاضی قوی داشتند.. ولیکن اکثریت بقول شما مشکلی ندارند Smile حتی دیده شده اساتید دانشگاه های سراسری که تدریس می کنند پایه ریاضیشون می لنگه...
فلذا اگر هدف سودمندی هستش برای کسی که ریاضی بلد نیست یا خیلی ضعیف هست بهترین گزینه نیامدن این سمت هستش.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_ma , dr.a_AI , d_felfelak
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  این نظر شما اشتباه هستش در عین حال که درست بهتون گفتن!
اشتباه اینجا هستش که رشته هوش مصنوعی خلاصه کنم محسبات عددی پیشرفته وهندسه پیشرته و امار پیشرفته و جبر خطی هستش... برای پیشرفت و مقاله دادن و موفق شدن باید ذهن قوی و خلاق داشت که درک ریاضیاتی بالایی داره...
افرادی که پایه ریاضی ضعیفی دارند نباید بیان این رشته چراکه هرچقدر وقت صرف ریاضیات بکنند کارائی ان ها چند بالا نمی رود (سود ندارد) اگر همین وقت رو برای رشته نرم افزار یادگیری مفاهیم پیشرفته مثلا پایگاه داده ها یا فلان موضوع خاص بکنند هم تخصص هم مقاله خوبی می تونند در بیارند در حالی که در نهایت امر هوش مصنوعی چنین نیست! برای ارائه مقاله های خوب باید پایه ریاضی قوی داشتند.. ولیکن اکثریت بقول شما مشکلی ندارند Smile حتی دیده شده اساتید دانشگاه های سراسری که تدریس می کنند پایه ریاضیشون می لنگه...
فلذا اگر هدف سودمندی هستش برای کسی که ریاضی بلد نیست یا خیلی ضعیف هست بهترین گزینه نیامدن این سمت هستش.

پس به نظر شما هوش رو بیخیال شم بهتره؟
راستش به این گرایش علاقه دارم، از طرفی هم برنامه نویسی رو دوست دارم و بلدم، و شنیدم مهندسی نرم افزار خیلی زیاد شده و واسه موفقیت تو اون باید خیلی ماهر و به قول معروف شاخ باشی، منم توش زمینه دارم و درسایی مثله برنامه نویسی و دیتابیس تجربه عملی زیاد دارم توش، اما مطالب جدید هوش وسوسم میکنه.

از نظر شما از همین الان شروع کنم و ریاضیاتم رو قوی کنم فایده داره؟؟ یا بی فایده ست و اونطور که باید نتیجه نمیده؟؟
۲
۰
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۹ ب.ظ)hamed_ma نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  این نظر شما اشتباه هستش در عین حال که درست بهتون گفتن!

پس به نظر شما هوش رو بیخیال شم بهتره؟
راستش به این گرایش علاقه دارم، از طرفی هم برنامه نویسی رو دوست دارم و بلدم، و شنیدم مهندسی نرم افزار خیلی زیاد شده و واسه موفقیت تو اون باید خیلی ماهر و به قول معروف شاخ باشی، منم توش زمینه دارم و درسایی مثله برنامه نویسی و دیتابیس تجربه عملی زیاد دارم توش، اما مطالب جدید هوش وسوسم میکنه.

از نظر شما از همین الان شروع کنم و ریاضیاتم رو قوی کنم فایده داره؟؟ یا بی فایده ست و اونطور که باید نتیجه نمیده؟؟
قطعا من هم دوست دارم در ناسا کارکنم چرا که خیلی با کلاس هستش... هوش مصنوعی هم اسمش در مقابل مهندسی نرم افزار مثل خودرو زانتیا سی ۵ در مقابل ژیان هستش...
برادر من چشات باز کن. اگه ادعا داری عاشق این رشته هستی برو همین الان کتاب پترن ریکاگنیشن یا یادگیری ماشین اندرو ان جی و بی شاپ و دودا هرکدوم خواستی یوتیوب کن یا گوگل کن ده صفحه بخون.... جبر خطی ببین چیه مفاهیم پیشرفته امار و جبر خطی نگاه کن... اصلا برو شبکه بیزین بخون با رگرسیون اماری و همراه مفهوم svd توجبر خطی ببین چقدر باز مایل میشی پیش بری جلو... کتاب های ارشد رشته رو دانلود کن بخون..
در جوامعی که جوان ها بیکار هستن یا تخصص ندارند ... متاسفانه تفریح هم ندارند... همه بدنبال خوشبختی هستند و فکر می کنند با قبولی ارشد در یک رشته خفن (که پایشون ضعیفه) جبران میشه...
اینطوری نیست. شما همین نرم افزار پایگاه داده پیشرفته و برنامه نویسی هرچقدر خبره بشید باز جا هستش ...
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , hamed_ma , d_felfelak , Bahar_HS , RASPINA
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  ن چیزی که من گفتم هم خودم تصورم بر این هست برای کسیه که میخواد دوره ارشد رو بگذرونه و نگران اینه که آیا میتونه تمومش کنه یا نه. ولی برای پژوهش نظر شما رو دارم
کاش شما که هوش میخونید و در جریانید تاپیک پیش نیازهای دوره ارشد هوش رو می دیدید تا از فرمایشات شما هم فیض برده میشد. اونطوری که من دیدم تو تاپیکای مرتبط، دروسی که گفتید دانش در حد پیشرفته رو ندیدم براشون نیاز باشه و تصور میکردم همون آمار و محاسبات معمولی که توی دانشگاه تدریس میشده کافیه. بعلاوه اینکه (اگه اشتباه نکرده باشم) جایی ندیدم کسی اسمی از هندسه پیشرفته برده باشه. البته مگر اینکه برای زمینه های بخصوصی لازم باشه و نه توی همه زمینه های کاری
ممنون میشم اگه اینجا یا در حالت بهتر توی تاپیک مرتبطش (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
) این ابهام رو برام روشن کنید
نیازی نیست مطلب جدید بزنم.
هندسه پیشرفته حداقل هندسه خودش نیازه... خیلی ها هستند که دوره دبیرستان فنی و حرفه ایی و کاردانش بودند اصلا نمی دونن فضا چیه صفحه چیه برد چیه....
هندسه پیشرفته نیازنیست ولی داشتن دانشش در حوزه های ماشین لرنینگ کاربرد داره...
در ضمن بحث پاس کردن باشه هرشخصی می تونه با وقت گذاشتن زیاد ضعف هاش جبران کنه ولی هدف دوره ارشد داشتن خروجی خوب هستش... مقاله های معتبر چاپ کردن هستش ... ذهن مهمه اگه قدرت ذهنی انالیز داشته باشی میتونی این رشته رو هرروز که حجم بالای مطالب می خونی و یادمیگیری بهم مرتبط کنی خلاق بشی با ریاضیات ترکیب کنی برنامه نویسی کنی و مقاله کنی...
اما اگه ذهنت هنوز توی جدول ضرب سوم ابتدایی پاس شده و جز چهار عمل اصلی از ریاضیات چیزی بلد نیستی... حتی واریانس و انحراف معیار و تصویر ذهنی نداری... با هزار بار خوندن جایی نمیرسی نهایت جز ارشد گرفتن و چندتا کنفرانسی داخلی یا بگیم ای اس ای پولی... نظر بنده در خصوص شخصی هستش که می خواد سرمایه گذاری واقعی کنه برای رفتن یا موندن و موفقیت واقعی رسیدن...
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , hamed_ma , d_felfelak
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۵ ق.ظ
دوست عزیز من فقط یه جمله به شما میگم: همیشه به دنبال علاقه تون برین,حتی اگه بقیه بگن کارتون اشتباهه.علاقه بیش از ۷۰ درصد راهه,البته علاقه مستمر.
بقیه راهنمایی ها رو هم که دوستان انجام دادن.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , hamed_ma , RASPINA
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ق.ظ
سلام دوستان
از اونجایی مه من یکمی پایه ریاضیاتم ضعیف هست توی جواب نهایی یکسری از مسائل گیر میکنم که چجوری به اون جواب رسیده !!
به نظر شما چطوری میتونم این مشکلمو حل کنم ؟
برای نمونه من الان جواب این مسئله رو نمی فهمم که چجوری به
[تصویر:  374671_network.JPG]
الان ۲ ضربدر ۱۰ بتوان -۴ از کجا اومد ؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_ma
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۵ ق.ظ
از همه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم. تقریبا میتونم بگم جواب سوالمو گرفتم. حالا تقریبا چشام به اندازه کافی باز شده که تصمیم بگیرم. یا باید قید هوش رو بزنم یا باید تلاشمو کلی بیشتر کنم که بتونم ریاضیمو قوی کنم. اما چون از اول به ریاضی علاقه نداشتم کارم خیلی سخته. اما....

یادمه اون موقع که کنکور دادم، همه بهم میگفتن برو نفت بخون، کامپیوتر سخته و بازار کار نداره، اینو همه بهم میگفتن، اما من انتخاب خودمو که نرم افزار بود همون دوم دبیرستان که ریاضی برداشتم کرده بودم، باید خیلی تلاش میکردم، اینکارو کردم و الان تو دانشگاه تو برنامه نویسی (اگه تعریف از خود نباشه) از بقیه یه سر و گردن بالاترم، اندروید، آی اوس، wpf .... اونجا بود که فهمیدم علاقه یه شرط خیلی مهمه، واسه اندروید و آی او اس که کار کردم هیچ منبع فارسی خوبی وجود نداره، همش مجبور بودم از رو فیلما بخونم، اما فیلما هم تا یه حدی جواب میدادن و بعدش واسه سطوح بالاتر و کاربردی تر مجبور بودم از تو سایتا و خود سایت گوگل که اصلا هم خوب نمیگفت بخونم، اما همه ی اینا رو کردم و تو برنامه نویسی مخصوصا اندروید خودمو به یه سطح بالا رسوندم (هر چند که هنوز خیییییلی جا واسه خوندن و پیشرفت توش دارم) ، همه ی اینا هم فقط یه دلیل داشت، علاقه، علاقه و علاقه....
الانم از یه چیز مطعنم، درسته ریاضیاتم ضعیفه، میدونم اگه هوش بخونم در قیاس با کسایی که ریاضیات رو به صورت استعدادی دارن همیشه عقب ترم، اما سعیمو میکنم که این اختلافو کم کنم، چون به این رشته علاقه دارم، درست همون قدر که به رشته الانم تو کارشناسی علاقه داشتم.

واسه همه ی دوستان از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم و دوباره از پاسخ هاشون ممنونم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , dr.a_AI

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۷۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۳ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۶۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۷۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۸۵۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۶۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۷۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close