زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لایتنر کاغذی یا اپلیکیشنی

ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۰ ق.ظ
سلام
برای حفظ کلمات کدوم راه رو پیشنهاد میکنید، استفاده از جعبه لایتنر و درست کردن فلش کارت های کاغذی، و یا استفاده از اپلیکیشن هایی مثل انکی
بارها شده از اپلیکیشن ها استفاده کردم ولی رهاش کردم، تا جایی که دیدم لغتایی که فلش کارتشو خودم با کاغذ درست کردم بهتر یادم موندن، ولی مشکل اینه نمیدونم کدوم راه بهتره، و اینکه روی فلش کارت های کاغذی باید چه چیزهایی نوشته شه، سینونیم ها هم نوشته شه؟ parts of speech چطور؟ مثالی از کلمه؟ معانی فارسی یا انگلیسی؟
ممنون میشم با تجربه ها راهنمایی کنن

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: golche70
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: لایتنر کاغذی یا اپلیکیشنی
همین سایت memrise که دوستان مانشتی هم توش عضو هستن برای یادگیری زبان بد نیستا. هم سایتش هست هم اپلیکیشنش. راستش من خودم نه با اپلیکیشن راحتم و نه کاغذی و با مرور از روی خود کتاب تو ذهن نگه میداشتم ولی این یکی به نظرم بهتر بود.
به قول خودتون اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی یجورایی ثابت شده است که اون چیزی که لمس میشه و کهنگیش به چشم دیده میشه (مثل کتاب کاغذی و یا همین فلش کارت های کاغذی) توی مطالعه مفیدترن

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , A V A , d_felfelak
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ق.ظ
RE: لایتنر کاغذی یا اپلیکیشنی
خودم جزو شروع کننده های memrise بودم اینجا که ولش کردم، چون دیدم برای خوندن دقیق باید کتاب بخونم چون توو کتابا خیلی چیزا هست که توو اون نیست و من نیاز دارم برای تافل تمام مطالب کتابو مسلط شم، ولی مشکل حجم زیاد لغت دارم که باید یه جوری دسته بندیش کنم که درگیر شدم...

۰
۰
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۷ ق.ظ
در مورد فلش کارت کاغذی یا اپلیکیشن نظری ندارم. من طرف هر کدوم میرم میزارمشون کنار آخرش کتابای اصلیم رو پر از استیکر میکنم.
اما اگه دنبال لغات تافل هستین این اپلیکیشن رو ببینین:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

متاسفانه پولیه ولی برای من ارزشش رو داشت. چون تست های کتاب بارون رو هم داره (همون اسنشال ورد فور تافل بارونه) به نظرم اگه خودتونم میخواین کارت بنویسین اولا ترجمه فارسی رو کم کم فراموش کنید! به نفع خودتونه. دوما از روش همین اپ الهام بگیرین:
کلمه
توضیح مختصر انگلیسی
سینونیم
۲تا جمله
اگه خواستین توضیحات خاص دیکشنری رو هم اضاه کنید. مثل معنی دوم یا مورد کاربرد و غیره ...

It's difficult to follow your dream. It's a tragedy not to
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , A V A , d_felfelak
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ق.ظ
خوب اگه مشکلتون با اپلیکیشن فقط اینه که همه بی مطالب کتاب ها رو نداره شما می تونید برای یادگیری از کتاب و برای مروز از اپلیکیشن استفاده کنید. من قبل از memrise داشتم ۰۱۱۰ می خوندم با یه مصیبتی تا هفته ۱۳ ام خونده بودم ولی الان با این که به یه ماه هم نمی رسه با ممرایز آشنا شدم تقریبا ۷ هفته ی۱۱۰۰ رو مرور کردم و خیلی برام شیرین تر بود! به دلیل رنک و امتیاز خیلی با اشتیاق بیشتری می خونم

البته خیلی بستگی به شخصیت خودتون داره

اگه با کاغذی راحت ترید و می خواهید همه ی اطلاعات رو بدونید سعی کنید هر کدوم رو تو یه فلش کارت جداگانه بنویسید مثلا واسه یه کلمه ای هم می خواهید synonym هاشو بدونید هم parts of speech شو اینا رو سوا سوا تو کارت های متفاوت بذارید . مثلا بنویسید arbitrary syn*2 به این معنی که دو تا مترادف واسه این کلمه بگو

من قبلا این کارو می کردم و نسبتا خوب بود

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , d_felfelak
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۵ ق.ظ، توسط A V A.)
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۶ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  دقیقاً واسه چه کاری لازم دارید؟ تافل یا صرفاً حفظ کردن لغت؟
برای تافل، حجم لغاتی که توو این سه چهار ماهه باید بخونم خیلی زیاده نمیخوامم راه غلطی برم که وسطش مجبور شم تغییرش بدم، موضوع اینه ففط کتابای لغت نیستن، میخوام لغات داخل ریدینگای بارونزو دلتارم فلش کارت کنم، واسه این نمیدونم کدوم راهو برم

مرسی فاطمه جان روشت برای سینونیما جالب بود
مشکلم با اپلیکیشن همین پوشش ندادن کامل کتاب + و همین موردی که گفتم، میخوام لغات ریدینگارم در بیارم

گلچه اهل فارسی یاد گرفتن لغات نیستم ولی پیش خودم گفتم فلش کارت کوچیکه و بهتره خیلی خلاصه باشه، و دفنیشن ها معمولا کوتاه نیستن برای این گفتم شاید فارسی سرعتو ببره بالا

نکته اینجاس که گفتم خب اگه قراره توو فلش کارت همه چی نوشته شه حتی مثال، فرقش با کتاب چیه؟ کتابم مرور میکنیم خب!
گیر کردم سر سه راهی :|

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ ق.ظ
نیازی به نوشتن مثال واسه همه ی کلمه ها نیست ولی بعضی کلمه ها هستند که با یه معنی خاصی تو ذهن ما جا افتادن در حالیکعه معانی و کاربرد های دیگه ای هم دارند و هر کاری می کنیم اونا تو ذهنمون نمی نن به نظرم کافیه فقط واسه اونا یه مثال کوچولو از کاربردی که تو ذهن ما نمی شینه بنویسیم یا مثلا یه کلمه هست که هر چی تو لایتنر می خوای مرورش کنی هی بلد نیستی دوباه میاد خونه اول لایتنر واسه اونا می تونی مثال بنویسی.

یه پیشنهادی هم که دارم اینه که اگه می خوای writing است قوی بشه هر دسته کارتی که از لایتنر خارج می شه حتی اگه کاماتش هیچ ربطی به هم ندارن سعی کن باهاشون یه متن بنویسی و از همه ی اون کلمات اون دسته استفاده کنی.

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , hmd1 , d_felfelak
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ق.ظ
چقد ایده ی خوبی دادی فاطمه، مرررسی
اره اگر برای لغاتی که بیشتر مشکل دارم مثال بنویسم بهتره
لایتنر کاغذی خیلی اتلاف زمان داره؟ تایید یا رد؟

۰
۰
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۰ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  [quote='behnam5670' pid='371938' dateline='1435962382']

نکته اینجاس که گفتم خب اگه قراره توو فلش کارت همه چی نوشته شه حتی مثال، فرقش با کتاب چیه؟ کتابم مرور میکنیم خب!

به نظرم استفاده از جی ٥ یا لایتنر خیلی خوبه میتونید کلمات ریدینگ و هم پوشش بدین.
واسه استفاده هم از راهنمای خودش استفاده کنین معمولا اینجوریه که جواب باید کوتاه باشه که بهتر تو ذهن بمونه مثلا یه سینونیم ...
و فرقش با کتاب اینه که زمان های مرور مشخص داره که یه جهت خوب به خوندنت میده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال: #۱۰
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۶ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  رای تافل، حجم لغاتی که توو این سه چهار ماهه باید بخونم خیلی زیاده نمیخوامم راه غلطی برم که وسطش مجبور شم تغییرش بدم، موضوع اینه ففط کتابای لغت نیستن، میخوام لغات داخل ریدینگای بارونزو دلتارم فلش کارت کنم، واسه این نمیدونم کدوم راهو برم
مرسی فاطمه جان روشت برای سینونیما جالب بود
مشکلم با اپلیکیشن همین پوشش ندادن کامل کتاب + و همین موردی که گفتم، میخوام لغات ریدینگارم در بیارم
گلچه اهل فارسی یاد گرفتن لغات نیستم ولی پیش خودم گفتم فلش کارت کوچیکه و بهتره خیلی خلاصه باشه، و دفنیشن ها معمولا کوتاه نیستن برای این گفتم شاید فارسی سرعتو ببره بالا

نه زیاد نیست. واسه تافل نباید زبان عمومی بخونید، باید زبان مخصوص تافل بخونید.

اول بگم اگر واقعاً با اپلیکیشن راحت نیستید و نمیتونید یاد بگیرید، اشکالی نداره میتونید از کاغذ مخصوص یا بریده‌های A4 خودتون استفاده کنید اما نه اگه صرفاً تلقین هست، با همون نرم‌افزارهای ساده جلو برید. لازم نیست چیز خفنی باشه که بیشتر وقتتون صرف خود نرم‌افزاره بشه تا زبان. اون Pauker که من یه بار گفته بودم خیلی ساده و مفیده و حداقل ما ۳ نفری که استفاده کردیم راضی هستیم.
دوم، نه تنهای لازم نیست بلکه نباید زیاد لغت بخونید، مخصوصاً که ۴-۳ ماه فرصت دارید. هیچ رابطه‌ی ریاضی بین زیاد لغت خوندن و نمره‌ی تافل وجود نداره، اگه وجود داشته باشه هم رابطه‌ی معکوسه! دوستی داشتم که از سال اول دوم لیسانس تا سال آخرش هر روز ۱۰ تا لغت خوند و آخرش شد ۸۶
اگه زبانتون متوسط مایل به خوب هست (مثلاً زبان کنکور رو بتونید بالای ۵۰ ۴۰ درصد بزنید) خوندن کتاب‌های ۵۰۴ و Barrons کافیه (اون کتاب کوچیکه که فکر کنم ۴۵۰ تا لغت داره). ماکزیمم اگه وقت داشتید میتونید یکی دیگه مثل English for High School Students رو بخونید، یه کتاب دیگه هم مشابه اینی که گفتم هست ولی یه level بالاتره، فکر کنم از همین انتشارات هست ولی اسمش یادم رفته. واسه Reading تافل لغت‌هایی ساده‌ای میدن (از ۴۲ تا تست ریدینگ حدود ۱۴ تا یا کمتر مال لغت هست که ۱۰ تاش در سطح این دو کتابی که گفتم هست).
شما باید ریدینگتون رو تقویت کنید نه لغت. پیشنهاد من واسه ریدینگ کتاب مشکی Oxford هست (Oxford Preparation for TOEFL IBT) که تووش لغت‌های لازم رو هم داره. یعنی داخل هر متن بعضی از لغت‌های رو بولد کرده. لغتی که بلد نباشید زیاد داره، همانطور که توو متن‌های تافل ممکنه بهش بربخورید اما اون بولدها لازم و کافی هستند، به همراه ۵۰۴ و Barron's. من چون زیاد مقاله خوندم دیگه این کتاب رو کامل نخوندم ولی تضمین میکنم اگه هر ۸ فصل این کتاب رو کامل بخونید از نظر ریدینگ هیچ مشکلی نخواهید داشت و نمره‌ی بالایی میگیرید. سؤال‌های درک مطلبش از بقیه‌ی کتاب‌ها سخت‌تر و استانداردتر هست و خودم این کتاب رو کمتر از نمره‌ی تافلم می‌زدم (ریدینگ رو ۲۸ شدم من).
راجع به بقیه‌ی قسمت‌ها چیزی نپرسیدید و منم فعلاً چیزی نمیگم اما واسه رایتینگ یه کلاس برید اگه خواستید. کلاً پیشنهاد میکنم اگه واسه تافل کلاس نرفتید هم حتماً واسه قسمت رایتینگش برید و الا سخته نتیجه‌ی خوب بگیرید. من چون زیاد مقاله کار کرده بودم نرفتم ولی بقیه‌ی کسایی که نرفته بودند زیاد جالب نبودند. به هر حال باید یکی باشه که متن‌های شما رو تصحیح کنه و نکته‌های لازم رو بگه. میشه واسه رایتینگ کتاب و نکته خوند ولی اون نکات "عمومی" هست. اون کتاب که نمیدونه شما چجوری متن می‌نویسید که بیاد نکات مربوط به شما رو بگه ولی یک استاد این کار رو میکنه. تهران افراد مشهور واسه تدریس تافل زیاد داره که اگه خواستید از دوستام که رفتند میپرسم براتون. بعضی‌ها هم که تضمینی هستند که مثلاً اگه زیر ۱۰۰ شدید پولتون رو پس میدن.
تست‌های هر ۳۰ تا TPO رو هم بزنید. اگه دیدید وقت تنگه و بین خوندن واسه تافل و زدن تست‌های TPO یکی رو باید انتخاب کنید، صد در صد دومی رو انتخاب کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , hmd1 , d_felfelak , Pure Liveliness
ارسال: #۱۱
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام
تو این نرم افزاره وقتی میزنی file__new چه اتفاقی میافته اطلاعاتی که قبلا داده بودم نیییییس !!!!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۵۳ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۰ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  سلام
برای حفظ کلمات کدوم راه رو پیشنهاد میکنید، استفاده از جعبه لایتنر و درست کردن فلش کارت های کاغذی، و یا استفاده از اپلیکیشن هایی مثل انکی
بارها شده از اپلیکیشن ها استفاده کردم ولی رهاش کردم، تا جایی که دیدم لغتایی که فلش کارتشو خودم با کاغذ درست کردم بهتر یادم موندن، ولی مشکل اینه نمیدونم کدوم راه بهتره، و اینکه روی فلش کارت های کاغذی باید چه چیزهایی نوشته شه، سینونیم ها هم نوشته شه؟ parts of speech چطور؟ مثالی از کلمه؟ معانی فارسی یا انگلیسی؟
ممنون میشم با تجربه ها راهنمایی کنن

شما بالاخره با مشاوره دوستان به چه نتیجه ای رسیدید؟ لاینتر کاغذی یا اپلیکیشنی؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۸ ق.ظ
سلام
لایتنر اپلیکیشنی، انکی
ازونجایی که من یکم وسواس داشتم در مورد لغتها و حتما باید کل دیکشنری رو قورت میدادم برای یه لغت، تصمیم گرفتم برای اینکه وقتم گرفته نشده با انکی کار کنم و از دیکشنری شات بگیرم و بزارم کنار لغت، خوبیه انکی اینه که هم روو دسکتاپ هست هم روو گوشی و سینک هم میشن، هرچند هنوز روی دسکتاپ نریختمش

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست نرم افزار حفظ کردن لغات (مانند لایتنر) MSZ ۱۸ ۱۴,۹۷۳ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: neginmontazeri
  دانلود نرم افزار جی ۵ رایگان آموزش به شیوه لایتنر ۵۰۴ و زبان عمومی alavinejad ۷ ۱۱,۴۸۲ ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: azadeh419
Photo گل کاغذی admin ۷ ۵,۸۹۰ ۲۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fatima1537
  نرم افزار جعبه لایتنر mdgh ۶ ۴,۸۴۱ ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mdgh
Brick جعبه لایتنر mahdieh-Z ۱۸ ۱۵,۰۴۳ ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pos

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close