زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جعبه لایتنر

ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۲۰ ب.ظ
Brick جعبه لایتنر
احتمالا خیلی از ماها با جعبه لایتنر و ویژگی های خوب اون آشنا هستیم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

جعبه‌ی لایتنر بسازیم

می‌توان به راحتی یک جعبه‌ی لایتنر ساخت، چرا که سیستم مرور تأخیری لایتنر یک روش است که هرکس با هرامکاناتی می‌تواند از آن بهره‌برداری نماید. برای درست کردن فلش‌کارت‌ها به دسته‌ای کاغذ کوچک در ابعاد تقریبی (۱۰*۵) نیاز است. با برش یک کاغذ A4 معمولی، می‌توان ۱۲ کارت درست کرد. برای ساخت جعبه هم می‌توان از یک مقوا یا جعبه‌ی کفش و مقداری چسب استفاده کرد. شکل جعبه را در بالا می‌بینید. جعبه دارای ۵ بخش یا خانه‌ی اصلی است که فضای آن‌ها به تدریج زیاد می‌شود. ابعاد تقریبی این خانه‌ها در شکل زیر نشان داده شده است.
[تصویر:  698_1_1379099341.gif]
خط‌چین‌هایی که در داخل خانه‌های جعبه می‌بینید، در حقیقت در ساختمان جعبه وجود ندارند و نشان‌دهنده‌ی ظرفیت دسته‌کارت‌های هربخش (خانه) اصلی جعبه هستند. منظور از «دسته‌کارت» مجموع کارت‌هایی است که باهم خوانده یا مرور می‌شوند. همان‌طور که می‌بینید، ظرفیت خانه‌ی اول ۱ دسته کارت، خانه‌ی دوم ۲ دسته کارت، خانه‌ی سوم ۴ دسته کارت، خانه‌ی چهارم ۸ دسته کارت و خانه‌ی پنجم ۱۶ دسته کارت می‌باشد. فضای تقریبی هر دسته کارت یک سانتی‌متر در نظر گرفته شده است که قطر تقریبی ۵۰ کارت است. اگر حجم کارت‌هایی که مطالعه می‌کنید زیاد است، می‌توانید به نسبت آن ابعاد خانه‌های جعبه را بزرگ‌تر درنظر بگیرید. در خانه‌های ۲ تا ۵ که چند دسته کارت ظرفیت دارند، می‌توان هر دسته کارت را از دیگری توسط یک کارت اینترنت یا یک کارت ویزیت معمولی جدا کرد (محل‌های خط چین).
نحوه‌ی استفاده از جعبه‌ی لایتنر
  • در زمان مطالعه، مطالب مورد نظر را به صورت پرسش و پاسخ، واژه و معنی واژه، اصطلاح و شرح اصطلاح و ... تبدیل کرده و پرسش را روی کارت و پاسخ را پشت کارت می‌نویسیم. بدین ترتیب ما همواره مجموعه‌ای از کارت‌های آماده داریم.
  • از سمت آخرین خانه (خانه‌ی پنجم) نگاه می‌کنیم که ظرفیت دسته‌کارت‌های کدام‌یک از خانه‌ها پرشده است. این بدان معنی‌است که تمام زیربخش‌های یک خانه حاوی دسته‌کارت باشد. در این صورت آخرین دسته کارت آن خانه را برداشته، روی کارت را می‌خوانیم و پاسخ آن را به یاد می‌آوریم. سپس کارت را برگردانده و پاسخ خود را با نوشته‌ی پشت کارت مقایسه می‌کنیم. در صورتی که پاسخ درست بود آن را به اولین زیربخش خانه‌ی بعدی منتقل می‌کنیم. قبل از این کار تمام دسته‌کارت‌های خانه‌ی بعدی را به جلو هل می‌دهیم تا اولین زیربخش خانه‌ی بعد خالی شده و آماده‌ی پرشدن شود. در صورتی که پاسخ ما اشتباه بود آن کارت را به خانه‌ی اول جعبه بازمی‌گردانیم. (توجه داشته باشید که کارت در هر خانه‌‌ای که باشد، در صورت پاسخ اشتباه به خانه‌ی اول جدول باز می‌گردد.)
  • پس از انجام مرحله‌ی قبل و مرور کارت‌هایی که نوبت مرورشان رسیده، از میان کارت‌های آماده و مرور نشده تعدادی را برداشته، روی کارت را می‌خوانیم و پشت کارت را به یاد می‌آوریم. سپس کارت را برگردانده و پاسخ خود را با پاسخ نوشته شده در پشت کارت مقایسه می‌کنیم. اگر درست بود کارت را درخانه‌ی شماره‌ی ۲ (زیربخش شماره‌ی ۱) قرار می‌دهیم. اگر نادرست بود آن‌را در خانه‌ی شماره ۱ قرار می‌دهیم.

منبع:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed_it , admin , hamidkhl , Soheil , jaroon , Mozhgan , mdgh , luna , SarahArshad , javadjj , - rasool - , good-wishes
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۲۹ ب.ظ
RE: جعبه لایتنر
ممنون از این پست
ولی من یکی هیچ وقت حوصله استفاده از این جعبه و قوانینش رو نداشتم...Blush همیشه به شیوه خودم درس می خونم! احتمالا این روش خوب جواب میده ولی امان از تنبلی...Tongue
۰
۰
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۴۹ ب.ظ
جعبه لایتنر برای مباحث حفظی، فرمول‌ها و زبان خوبه، من خورم استفاده میکنم Big Grin

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۲ ق.ظ
من از g5 استفاده کردم .واسه همه درسا جواب میده فقط باید بدونی چیو نمیخوای فراموش کنی. من واسه درس هوش مصنوعی هم از این جعبه استفاده کردم شاید باورتون نشه اما سر جلسه میدونستم هر تست از چه صفحه ایی اومده.مهندسی نرمو که نگو .به نظر من g5عالیه.واسه همه درسام ازش استفاده کردم، به جز مدیریت (اشتباه محض)

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
یادمه دانشگاه مون یه همایش راجع به اندیشه و اینا بود تو سوالات پایان جلسه یکی راجع به جعبه لایتنر G5 سوال پرسید که خوبه یا نه؟
دکتر نمی دونم کی بود جواب داد خوبه ولی اگه می خواید نتیجه بهتری بگیرید تا ۳۲ روز بعد از اون تا ۶۴ هم ادامه بدید.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۸ ب.ظ
نقل قول: من از g5 استفاده کردم
حالا این G5 فرقی با لایتنر داره؟ من همیشه فکر میکردم یکی هستنBig Grin
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ب.ظ)lida نوشته شده توسط:  
نقل قول: من از g5 استفاده کردم
حالا این G5 فرقی با لایتنر داره؟ من همیشه فکر میکردم یکی هستنBig Grin

فرق نمی کنه همون لایتنر هستش فقط تا ۵ مرحله مثل همین که توضیح دادن.
G5‌: مراحلش ایناست ۱ ۲ ۴ ۸ ۱۶
G5 به بالا ۳۲ ۶۴ ۱۲۸////////// اینا رو هم داره.

۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۴۲ ب.ظ

تو آدرس بالا یک نفر که g5 خریده از تجرباتش میگه...Big Grin

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ب.ظ
نقل قول: تو آدرس بالا یک نفر که g5 خریده از تجرباتش میگه...
اوه اوه عجب شاکی هم هست طرف...Tongue
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۳۶ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
البته این جعبه لایتنر به صورت نرم افزاری هم طراحی شده که فعلا برای زبان بیشتر کاربرد داره تا
چیزهای دیگه که میتونید نسخه نمایشی رو از این سایت تو قسمت "دانلود نرم افزار" دانلود کنید.

(۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ب.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  

به نظر من این یارو کامل چرت و پرت گفته به لایتنر ۵ مرحله ای میگن G5.

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ، توسط pos.)
جعبه لایتنر
یک فرق کوچولو داره.
هر کدوم از این پنج خانه مجددا به چند بخش تقسیم می شوند. لاینر میگه یک کاغذی چیزی بگذارید که معلوم بشه.
جی ۵ میگه اندازه یک انگشت جدا کنید.: دی
من برنامه روی موبایلش رو درست کردم. اگر رسیدم کاملش کنم شاید بگذار مروی وب.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۴۵ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲ ب.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  

این فرد(کسی که راجب به g5 کلی بد و بیراه گفته )حتی دلیل علمی این روشو متوجه نشده.اگه روش g5 گفته حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد باید کاغذ‌ها مرور بشن، رو هوا که نگفته. من به عینه دلیل این نکته رو فهمیدم مطلبی که کمتر از ۲۴ ساعت از خونه اول مرور شده واقعا تو ذهن می مونه ولی اگه ۲ روز بگذره و مطالعه نکنیم اصلا نوشتن gبرگ بیهوده میشه.کسی که به این روش ایمان نداره لططفا سمتش نره چون جز ضرر چیزی عایدش نمیشه.

۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۵۴ ق.ظ
دوستان والا بلا به لایتنر ۵ مرحله ای میگن G5 دانشگاه ما بعد اون همایش یه کارگاه آموزشی هم داشت که کامل اینا رو توزیح داد یه دکتر مشاوره بود می گفت لایتنر G5 حالا یا اون چرت گفته یا شما درست متوجه نشدید.

۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۳۴ ب.ظ
جعبه لایتنر
کلا روششون بر مبنای نمودار یادگیری هست یعنی اساسا یه پایه دارن منتها g5 از یه متد دیگه استفاده کرده که جذاب ترش کرده. من لایتنر هم داشتم اما g5 رو بیشتر دوست داشتم.(این سلیقه ایه).در ضمن میشه اندازه خونه های g5 رو بنا به تعداد gبرگهایی که مینویسیم بیشتر کنیم این خودش یه مزیته.

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ ق.ظ
جعبه لایتنر
در مورد G5 میتونین از این سایت اطلاعات بیشتری بگیرین

رفتنی می‌رود و آمدنی می‌آید
شدنی می‌شود و غصه به ما می‌ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow یک جعبه مداد رنگی !!!!!!! mengan ۷ ۳,۸۳۱ ۱۸ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  لایتنر کاغذی یا اپلیکیشنی A V A ۱۲ ۴,۱۱۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: A V A
  درخواست نرم افزار حفظ کردن لغات (مانند لایتنر) MSZ ۱۸ ۱۴,۹۷۷ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: neginmontazeri
  جعبه های انتقال و شرط در حافظه میکرو zahra2012 ۸ ۳,۸۸۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra2012
  سوال در مورد رابطه تعداد جعبه انتقال و جعبه شرطی و طول ریز دستور mehdirz ۱ ۱,۷۳۲ ۰۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: unicornux
  سوال حالات توزیع K توپ در N جعبه amir2930 ۱ ۱,۵۹۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  دانلود نرم افزار جی ۵ رایگان آموزش به شیوه لایتنر ۵۰۴ و زبان عمومی alavinejad ۷ ۱۱,۴۸۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: azadeh419
Smile چاپگر هوشمند در ابعاد جعبه کوچک عرضه شد!-مرداد ۹۱ انرژی مثبت ۰ ۱,۰۳۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  تست جعبه و کارت vijay ۱ ۱,۲۳۹ ۰۲ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  نرم افزار جعبه لایتنر mdgh ۶ ۴,۸۴۳ ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mdgh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close