زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آینده کاری گرایش تجارت و فناوری اطلاعات

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ق.ظ، توسط ali0281.)
دوستان عزیز من امسال ارشد شبکه/ امنیت دادم که متاسفانه رتبه خوبی واسه تهران بدست نیاوردیمUndecided میخواستم دوباره استارت بزنم واسه ارشد ولی تجارت و فناوری اطلاعات
فقط واقعا از هرکس از گرایش تجارت میپرسم جواب درستی نمیده اکثرا میگن که یه رشته مدیریته و دیگه زیاد فنی مهندسی نیست
از دوستانی که تو این رشته هستند یا از این رشته فارغ تحصیل شدن خواهش میکنم میشه در مورد آینده کاری این گرایش توضیح بدین و اینکه مثلا با خوندن تجارت میشه تو سازمانی شرکتی کار کرد ؟ البته دورهای شبکه یا طراحی سایت که فکر کنم به تجارت بیشتر میخوره هم کنار ارشد سپری کرد ...
من سرفصل درساشو دیدم خیلی خوشم اومد ولی آیا واقعا این رشته مدیریته ؟Huh
میگن از اساتید صنایع میان واسه تدریس این گرایش ؟Huh
همیچنین خواهش میکنم اگه در مورد گرایش فناوری اطلاعات و آینده کاریش اطلاعاتی دارین به اشتراک بذارین.
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , nazanin1 , فاطمه ارشد ای تی , غضنفری , mNajarzadeh , Raha_H , BaHar1 , zorkide , Happiness.72
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ب.ظ
اتفاقا این مشکلیه که منم دارم . دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
۲
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۴ ب.ظ
و مشکل من

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.
۱
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۶ ب.ظ
تجارت رشته مدیریتی و در عین حال با نگاه مهندسی هست . هیچ رشته ای ضمانت این رو نمیکنه که شما در جایی مشغول به کار بشید. تو رشته تجارت هم باید به همه مباحث کامپیوتری مسلط باشید اگر میخواید موفق باشید.
تجارت رشته شیرینی هست اگه براش وقت بذارید و درسها رو خوب بخونید و در کنارش کار عملی مرتبط با اون درس هم انجام بدید.
امیدوارم موفق باشید

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , ziba.O , Raha_H
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط ali0281.)
RE: آینده کاری گرایش تجارت و فناوری اطلاعات
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  تجارت رشته مدیریتی و در عین حال با نگاه مهندسی هست . هیچ رشته ای ضمانت این رو نمیکنه که شما در جایی مشغول به کار بشید. تو رشته تجارت هم باید به همه مباحث کامپیوتری مسلط باشید اگر میخواید موفق باشید.
تجارت رشته شیرینی هست اگه براش وقت بذارید و درسها رو خوب بخونید و در کنارش کار عملی مرتبط با اون درس هم انجام بدید.
امیدوارم موفق باشید

دوست عزیز مرسی ولی با گفته هات تایید میکنی که این گرایش رشته ایی مدیریته یعنی !؟
بعد مثلا کارهای عملی مرتبط با این گرایش چی هست مثلا البته کار واقعی ها که انجام شدنی هست و انجام کیگیره نه تحلیل توسعه یک سیستم نرم افزاری کاری که واقعا وجود داره در شرکت ها و درآمدزایی میکنه؟
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۸ ب.ظ
این کلام دکتر حقیقت هست در مورد گرایش تجارت و فناوری که در همایش سال پیش ده بار این جمله رو گفتنSadخطاب به بچه هایی که می خواستن گرایش ایتی وتجارت بخونن)
من (یعنی دکتر حقیقت) با پخمه ها و ب ا بو گلابی های که میخوان گرایش تجارت و فناوری بخونم هیچ حرفی ندارم گفتن این رشته اصلا توی ایران بازار کار نداره گفتن اگه هدفت از ارشد خوندن فقط خوندن یه رشته اسونه برو این رو بخون فقط اگه دنبال رشته اسون هستین البته اگه دکتر حقیقت رو از نزدیک زیارت کرده باشین میدونین که ایشون یه کم زبان طنز دارن ولی در کل گفتن یا باید کنکور ارشد امنیت شبکه بدین یا اگه برای این گرایش ها اماده نیستین یه سال دیگه برای کنکور وقت بزارین چون ارشد تجارت و فناوری اصلا ب هیچ درد نمی خوره
بچه ها لطفا از حرف هایی که زدم ناراحت نشین من فقط حرف هایی که شنیدم گفتم

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , flowerirani , Happiness.72 , nazanin1 , faraaz_mb , Sector
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۵ ب.ظ
واقعا دکتر حقیقت اینو گفتن؟!!!!!!!!!!!

منم تو این زمینه زیاد تحقیق کردم...یکی از اساتید که هم ایران تدریس میکنن هم خارج از کشور به من توصیه اکید میکردن که ای تی بخونم... و گفتن به هیچ وجه سمت شبکه نرم...
البته خیلی صحبت کردن و دلایلاشون واقعا برای من قانع کننده بود...
ولی خب بنظر من هر کس باید هدفشو(کار، رشد فکری، پرستیژ، مدرک بالاتر، و ...) از ادامه تحصیل مشخص کنه و با توجه به اون هدف تصمیم بگیره که این رشته مناسبش هست یا نه؟!

........
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , d_felfelak , Raha_H , v.i.d.a , zorkide
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط ali0281.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  ن یه رشته اسونه برو این رو بخون فقط اگه دنبال رشته اسون هستین البته اگه دکتر حقیقت رو از نزدیک زیارت کرده باشین میدونین که ایشون یه کم زبان طنز دارن ولی در کل گفتن یا باید کنکور ارشد امنیت شبکه بدین یا اگه برای این گرایش ها اماده نیستین یه سال دیگه برای کنکور وقت بزارین چون ارشد تجارت و فناوری اصلا ب هیچ درد

بله خودم بودم تو همایش وقتی که تغییرات صورت گرفته بود تو گرایش ها آبان ماه ایشون گفتن . البته ایشون کلا آدم شوخ طبعی هستن و البته دروغ هم نگفتن ولی کمی اغراق میکنن به نظرم ؟! اینقدرم بد نیست دیگه نمیدونم واقعا سردرگمم دکتر یوسفی هم بهم همین طور حرف زدن و گفتن شما دیگه وارد دنیای مدیریت میشی و اساتید شما دکترای صنایع هستن و حالت فنی مهندسی دیگه نداره کارت... این حرفا واقعا ناامیدم میکنه از دوباره خوندن

(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  واقعا دکتر حقیقت اینو گفتن؟!!!!!!!!!!!

منم تو این زمینه زیاد تحقیق کردم...یکی از اساتید که هم ایران تدریس میکنن هم خارج از کشور به من توصیه اکید میکردن که ای تی بخونم... و گفتن به هیچ وجه سمت شبکه نرم...
البته خیلی صحبت کردن و دلایلاشون واقعا برای من قانع کننده بود...
ولی خب بنظر من هر کس باید هدفشو(کار، رشد فکری، پرستیژ، مدرک بالاتر، و ...) از ادامه تحصیل مشخص کنه و با توجه به اون هدف تصمیم بگیره که این رشته مناسبش هست یا نه؟!

میشه دلیل حرفای استادنم بفرمایید ما هم استفاده کنیم ؟ که گفتن چرا آی تو برو سمتش ولی شبکه نرو عحیبه واسم ؟
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , غضنفری , d_felfelak , BaHar1
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۲۱ ب.ظ
یعنی من میخوام بدونم این دکتر حقیقت بر چه اساس این حرفو زده؟
اصن بیاد بره جلوی در دانشگاه تهرام داد بزنه هر کی ای تی و تجارت می خونه اسکل و مشنگ تشریف داره. که چی؟

چیو می خواد ثابت کنه؟ البته خودم دارم از کتاب سیستم عاملش استفاده بالایی میبرم
ولی هر کی رو واسه کاری ساختن
از اون ادم بالاتر هم تو این مملکت هست
فقط واسه نمونه بگم.
دکتر شاهی - دکتر شعبانعلی اینا فقط واسه نمونه بودن
شما هم اگه میخوایین به هدفتون برسین و واستون مهمه به فکرش باشین و تا دکترا برین
اتفاقا دکتری ای تی رو داره دانشگده علوم و فنون دانشگاه تهران می ده که اینده درخشانی داره واسه ماهایی که علاقه به این دو رشته داریم. بعدشم یه چیزی امیر کبیر که داره تجارت می ده خیلی معذرت می خوام پشم تشریف دارن؟AngryAngry نه دیکه به من بگین یکی از دوستام داره می خونه می گه انقدر سخته که...............
خلاصه بچه های گل به اهدافمون بهتره فکر کنیم.SmileSmileSmile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری , Raha_H , khordad.girl , zorkide , Happiness.72
ارسال: #۱۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۸ ب.ظ
سلام واقعا پست خیلی خوبیه من خودم به شخصه اصلا به شبکه و امنیت علاقه ندارم و فقط واسه آیتی و تجارت می خونم ولی خب نگا کنین آدم وقتی به چیزی علاقه داشته باشه توش خلاقیت میاد توش پشتکار میاد اصلا جوش نزنین واسه کار!
امروز تو اینترنت بودم یک ایرانی یک ساز جدید طراحی کرده بود خب ببینین علاقه چقدر قدرت داره!
ولی ببینین تو دفترچه شبکه چندتا میگیره حدود ۱۵۰-۲۰۰ تا ولی خب نگا کنین تجارت چندتا می گیره ؟!
من که تجارت می خونم!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری , Raha_H , ali0281 , khordad.girl
ارسال: #۱۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ ب.ظ
سلام،
به نظر من همه چی بستگی به خودتون و جسارتتون داره. هیچ چیزی نیست که آسون به دست بیاد. همه رشته های آی تی به نظر من خوب هستن و همه چی بستگی داره به اینکه واقعا به اون رشته علاقه دارید یا صرفا میخواید یه مدرک بگیرید(حتی با نمره خیلی خوب).

اینکه آینده شغلی تجارت و مدیریت سیستم های اطلاعاتی چطوره، یه مطلب رو بهتون بگم اینه که اگه اساتیدی که درسا رو بهتون تدریس می کنن واقعا توی این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشن، از معدود رشته های آکادمیکی هستند که چیزهایی که می خوندی عینا توی بازار کار به دردتون می خوره. من حتی خودم این رو در نظر دارم که دکترا رو MIS یا E-commerce بخونم.
به نظر من اگه فردی هستید که به همه چی به دید یه فرصت نگاه می کنید و میتونید ایده های جالبی بدید و همچنین به کارهای مدیریت علاقه دارید میتونید توی این رشته ها موفق شید. مدریریتی هم که ازش صحبت میشه مدیریت خالص نیست و شما باید از زمینه های فنی هم اطلاع داشته باشید. این زمینه بستگی داره که کجا می خواید فعالیت کنید. چون کسانی که E-commerce کار می کنن معمولا کارشون با وب هست، بهتره دید فنی برنامه نویسی داشته باشند و کسانی که MIS میخونن بسته به جایی که کار می کنن(کار شبکه ای، نرم افزاری و...) باید اون سطح دانش فنی رو داشته باشند.

به هر حال به این حرف ها گوش ندید که این رشته و اون رشته به درد نمی خوره. همه چی فقط به خودتون و علاقه و هدفتون بستگی داره.

موفق باشید.

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری , ziba.O , Haj Reza , d_felfelak , kazhal@ , Raha_H , ali0281 , BaHar1 , Mahsash , elhamgh , sanamsayna , zorkide , Happiness.72 , happy07
ارسال: #۱۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۰ ب.ظ
من تقریبا پارسال اردیبهشت واسه پذیرش بدون کنکور چند تا توصیه نامه میخواستم و رفتم تا ایشون برام بنویسن...
تخصص خودشون نوشتن نرم افزاره...ایشون حتی به من گفتند اگه شبکه بدون کنکور قبول شدم نرم...
البته بسته به شرایط اونروز من این حرفو زدن ...شاید این رشته واسه یکی مفید باشه...
همونطور که دوستان گفتن شما ابتدا باید هدف و علاقه تونو مشخص کنید...به خاطر اینکه یه نفر میگه خوبه و یه نفر میگه بده نمیشه واسه آینده تصمیم گرفت...خوب و بد از نظر آدما فرق داره...(البته اینم بگم که دانشگاه های مختلف متفاوته...دانشگاه های سطح پایین معمولا همه چیزو تئوری آموزش میدن و تقریبا میشه گفت با مدیریت فرقی نداره...اینو تو یکی از دانشگاه های استان فارس دیدم)
البته اگه گرایش ها تغییر کنه، قبولی در تجارت و آی تی خیلی سخت تر از شبکه و امنیته!

........
۳
۰
ارسال: #۱۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ب.ظ
شما برو ۱۰۰ رشته به جز ایتی و تجاارت بخون...اخرش مدیر شما یه نفر میشه که رشته اون ایتی بوده ...شما به کاری که می خوای انجام بدی فک کن...اگه بخوای یه استارتاپ داشته باشی با دید مدیریتی-کامپیوتری موفق تری تا با یه دید کامپیوتری خالص..
ما تو کامپیوتر ریاضی مهندسی پاس کنیم یا درسای سخت تر،این دلیل نمیشه که ما باید موفق تر باشیم تو رشته کامپیوتر و تو ایتی شما مثل گلابی باشی!!
در کل اساتید کامپیوتر داخلی نسبت به ایتی زیادی بد بینن...دلیلشو نمیدونم!

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , ali0281 , zorkide , happy07
ارسال: #۱۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط Densike.)
RE: آینده کاری گرایش تجارت و فناوری اطلاعات
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  این کلام دکتر حقیقت هست در مورد گرایش تجارت و فناوری که در همایش سال پیش ده بار این جمله رو گفتنSadخطاب به بچه هایی که می خواستن گرایش ایتی وتجارت بخونن)
من (یعنی دکتر حقیقت) با پخمه ها و ب ا بو گلابی های که میخوان گرایش تجارت و فناوری بخونم هیچ حرفی ندارم گفتن این رشته اصلا توی ایران بازار کار نداره گفتن اگه هدفت از ارشد خوندن فقط خوندن یه رشته اسونه برو این رو بخون فقط اگه دنبال رشته اسون هستین البته اگه دکتر حقیقت رو از نزدیک زیارت کرده باشین میدونین که ایشون یه کم زبان طنز دارن ولی در کل گفتن یا باید کنکور ارشد امنیت شبکه بدین یا اگه برای این گرایش ها اماده نیستین یه سال دیگه برای کنکور وقت بزارین چون ارشد تجارت و فناوری اصلا ب هیچ درد نمی خوره
بچه ها لطفا از حرف هایی که زدم ناراحت نشین من فقط حرف هایی که شنیدم گفتم
واقعا نمیدونم چه حرفی بزنم در جواب ایشون ( دکتر حقیقت )
اعصابم خورد شد واقعا از حرف های این شخص

One day the hands of fate must be forced
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , elhamgh , zorkide , flowerirani
ارسال: #۱۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۷ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  این کلام دکتر حقیقت هست در مورد گرایش تجارت و فناوری که در همایش سال پیش ده بار این جمله رو گفتنSadخطاب به بچه هایی که می خواستن گرایش ایتی وتجارت بخونن)
من (یعنی دکتر حقیقت) با پخمه ها و ب ا بو گلابی های که میخوان گرایش تجارت و فناوری بخونم هیچ حرفی ندارم گفتن این رشته اصلا ت
اقا حقیقت بهتر در مورد رشته ای که تحصیلاتشو انجام داده ( ایشون برق خوندن) نظر بدهند
۴
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sanaz777 , Riemann , sararogue

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۰۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۷۵ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close