زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۱۱ هوش مصنوعی - کنکور ارشد سراسری ۹۰

ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ب.ظ
- بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)

من فنی و حرفه ای بودم، کاردانی‌: دانشکده دکتر شریعتی تهران، کارشناسی: دانشگاه زنجان. جفتشون تقریبا خوب بود ولی طبق معمول چندان ربطی به کنکور ارشد نداشت!
من دانشجوی متوسطی بودم. معدل کاردانی: ۱۶/۸۵ - معدل کارشناسی: ۱۶/۶۴

۲- می دانیم یکی از سختترین مراحل برای هر کاری استارت آن کار است .از کی وچطور و با چه درسهایی شروع کردید؟

اوه! این که داغون بودم! از تابستون شروع کردم ولی به طور قطع تا مهر چیزی نخوندم ولی پیشنهاد میکنم که CLRS و سیستم عامل و آمار و مداراکتریکی و ریاضی مهندسی رو از تابستون شروع کنین. البته بهتره برای درسا الویت تعیین بشه، چون شاید لازم باشه، بعضی درسارو نخوند و وقتشو برای درسای دیگه گذاشت!

۳-منابع درسی وکنکوری خود را براب هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟

آمار: پارسه
محاسبات: پارسه - پوران
گسسته: پوران
ریاضی مهندسی: نخوندم ولی پارسه چاپ جدید خوبه ولی وقت گیر!

ساختمان داده: CLRS - پوران پژوهش یوسفی - پارسه(البته این چندان لازم نیست، پوران نسبت به این کامله)
نظریه: لینز - پارسه نوشته نوراله
مدارمنطقی: پوران پژوهش یوسفی - مروری بر راهیان ارشد
معماری‌: پوران پژوهش یوسفی
سیستم عامل: پوران پژوهش مقدم (البته اصلا کامل نیست) - بعضی از فصلهای پارسه، دکتر حقیقت

هوش: پوران، شادی- بعضی از فصول راسل - فصل آخر پارسه -نمونه سؤال
طراحی الگوریتم: CLRS - پوران پژوهش یوسفی
مدارالکتریکی: نخوندم...

من این منابع رو قبول دارم، بنظرم پارسال بهترین منبع بودن ولی ممکنه امسال منابع جدیدتری بیاد!

۴- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)

من الویت داشتم:
۱-دروس مشترک
۲- آمار- هوش - طراحی - محاسبات
۳-گسسته
۴- ریاضی مهندسی - مدارالکتریکی - زبان

بنابر این الویت چون وقت به بقیه دروس نمیرسید، ازوقت الویت های پایین برای الویت های بالا استفاده می کردم.

۵- فکر می کنید کدام درسها را بیشتر مسلط بودید واین تسلط را مدیون چه چیز بودید؟

نظریه - مدارمنطقی - آمار
شاید به آسون بودن این درسا! ولی درکل کنکور ارشد، چندان ربطی به تسلط نداره، چون ممکنه یه سال یه درسیو که روش تسلط داری، یا فکر میکنی تسلط داری رو اینقدر سخت طراحی کنن که اصلا نتونی ج بدی، در عوض درسی رو که برات سخت بوده رو اینقدر آسون طراحی کنن که همشو ج بدی! یه جورایی ریسکه! مثه کنکورای قبلی نیس که در سؤالات هر درس هم سوال سخت باشه، هم آسون، هم متوسط!

۶- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.

برنامه ریزی من موضوعی بود و نه صفحه ای. درسها رو هم همزمان میخوندم. تقریبا روزی ۲ درس. البته در برنامه‌ام زمانهای جبرانی میذاشتم، چون خیلی از وقتها نمیشد برنامه رو اجرا کرد بنابراین در اون روزها جبران می کردم.
یه برنامه ریزی کلی هم داشتم که بیشترش منطبق بر پارسه بود. با اندکی تغییرات!

۷- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟

البته، قبلا گفتم: در برنامه‌ام زمانهای جبرانی میذاشتم، چون خیلی از وقتها نمیشد برنامه رو اجرا کرد بنابراین در اون روزها جبران می کردم. بنابر الویتبندی سوال ۴، چون وقت به بقیه دروس نمیرسید، ازوقت الویت های پایین برای الویت های بالا استفاده می کردم.

۸- به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟

تک نفره. مگر برای رفع اشکال. (کنکور رقابته)
ارتباط با بقیه صرفا برای قرار گرفتن در جو کنکور کافیه.
برای من خونه بهتره. آرامش بیشتری داشتم و آزادیم هم بیشتر بود. اختیارم دست خودم بود! ؛)

۹- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟

بله،خیلی زیاد. از دوستام که مثه من کنکوری بودن، کمک می گرفتم. البته ۲تا از باروحیه هاشون.: -)

۱۰-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟

فقط آزمون + معماری یوسفی. البته سطح آزمونها به شدت از کنکور سراسری پایینتره! فقط برای ایجاد حس رقابت و کم شدن استرس پیشنهاد میکنم. به هیچ عنوان به رتبه‌ها و درصدها و سوالاشون نباید توجه کرد.
من پارسه رفتم ولی ماهان رو پیشنهاد می کنم.

۱۱-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟

نکات مهم یا اونایی که میدونستم فراموش میکنم، رو در متن کتاب علامت ویژه میزدم! در دور بعد فقط نکات علامت زده رو میخوندم و در این اگه بازم چیزی یادم نبود در روی جلد یاصفحات سفید اول کتاب مینوشتم. در نهایت در چند روز قبل کنکور، نکات روی جلد رو میخوندم. البته این نکات رو با ذکر صفحه یادداشت میکردم تا در صورت لزوم بهش مراجعه کنم! دلیل نوشتن روی صفحات اول کتاب هم این بود که سریع به کتاب دسترسی داشته باشم!: دی

۱۲- در مورد روز اول و دوم کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.

اوه، یه استرس داغون کننده داشتم، درحدی که پلکمم میپرید!!!! (حتی سرجلسه) باز دوستام کمکم کردن. (دمشون ۲۰ ؛-) )
البته من سر جلسه و چند روز قبل همش ب خودم میگفتم که ارشد تنها راه زندگی نیس، اتفاقا تو به خودت ظلم کردی مه درگیر کنکور شدی، زندگی که دو روزه و معلوم نیس ۲ مین دیگه زنده ای یا نه چه ارزشی داره که واسه کنکور حرص بخوری. این که همه مثه منن و همه یادشون رفته... (البته دوستام خیلی تأثیر داشتن!)

۱۳-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل داده وسیستم) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟

هیچی! بی تفاوت! نهایت بخندیو بگی باز این طراح بازیش گرفته و شعورشو به رخمون کشید!: دی
یعنی باید ازقبل آمادگی برخورد با چنین سوالایی رو داشته باشی، مسأله بغرنجی نیس، کسی نمیتونه حل کنه، البته باید روشون زمان گذاشت چون بعضی از سؤالا علی رغم داشتن ظاهری سخت،خیلی آسونن. (حل کردن تمرینای CLRS رو پیشنهاد می کنم،دید خوبی میده)

۱۴-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟

۱۳/۳۳ زبان عمومی وتخصصی /انگلیسی /
۲۱/۰۵ ریاضیات
۴۴/۴۴ دروس مشترک /ساختمان داده -نظریه زبان هاوماشین
سفید دروس تخصصی معماری کامپیوتر
۲۹/۸۲ دروس تخصصی هوش مصنوعی
سفید دروس تخصصی نرم افزار
رتبه:۱۱۱
هوش مصنوعی - امیر کبیر - انتخاب ۳ام من بود.

۱۴- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)

استرس، استرس، استرس! فقط همین! اگه این نباشه، عالی میشه.
یه doc راجع به CLRS دارم، فکر کنم مفید باشه، اگه لازم شد، بگین تابفرستم.

با تشکر .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mansoureh , mosavat , euruse , shaiste , nmusavi , arshad91 , najme60 , ایرسا , zer0ne , Donna , fateme66 , **sara** , azam84 , parimehraban , latifi , Potential , barca , bitbit , mat , Pegasus , fateme_68 , HighVoltage , arian_61 , - rasool - , Shiny , m@hboobe
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۳۷ ب.ظ
مرسی عالی بود

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
۱
۰
ارسال:
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۳۰ ب.ظ
عالی بود
اگه میشه اون فایل doc رو بزارید

انسان، فقط "هست"
۰
۰
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۴۱ ق.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۱۱ هوش مصنوعی - کنکور ارشد سراسری ۹۰
(۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۰ ب.ظ)commasoud نوشته شده توسط:  عالی بود
اگه میشه اون فایل doc رو بزارید

این متن رو بعد از کنکور برای یکی از دوستام نوشتم، اگه حرف بدی داشت، شرمنده.
البته این متن به درد کسایی می خوره که یکی از خصوصیات زیر رو داشته باشن:
-از CLRS میترسن!
- حوصله CLRS رو ندارن!
- وقت خوندن CLRS رو ندارن!Smile

امیدوارم مفید باشه و دعام کنینWink

موفق باشین.

فایل‌(های) پیوست شده
CLRS_comment_e (1).pdf
اندازه فایل: ۲۱۵/۱۵ KB
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , latifi , Potential , HighVoltage , barca , **sara** , l.sh , firouzi.s , Pegasus , fateme_68 , SarahArshad , arshadhoush , - rasool - , Shiny , ماری , pita , MS.rezvan , sellena , *farnaz* , mrsh1372
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ ق.ظ
عالی بود.مرسی از فایل و همچنین مصاحبه.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۰
۰
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۲۸ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۱۱ هوش مصنوعی - کنکور ارشد سراسری ۹۰
سلام اقا دمت گرم برات ارزوی موفقیت میکنم (ایول بچه های زنجان)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasi_1987

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۰۸۴ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close