زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سازمان سنجش و معدل موثر

ارسال: #۱۶
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ ب.ظ
سازمان سنجش و معدل موثر
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲ ق.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  در مواقعی که معدل اعلام شده به سازمان سنجش با معدلی که موقع ثبت نام دانشگاه اختلاف زیاد داشته باشته از ثبت نام در دانشگاه جلوگیری به عمل میاد. میدونید چند نفر این اتفاق واسشون افتاده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خب من میخواستم بزنم ۱۰ زدم ۲۰ Smile بعد شکل این دو تا عدد هم مثل همه منم که چشام ضعیفSmile اون کلاه بالای ۲ رو ندیدم
بعد گفتم ولش کنم موقع انتخب رشته که خودشون اعلام کردن ویرایش میکنمSmile
من که واسم فرقی نمیکنه تاثیرش الان باشه یا موقع انتخاب رشته
ولی بر اساس شنیده ها و دیده ها فک میکنم تو نتیجه نهایی باشه
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp
ارسال: #۱۷
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۳۰ ق.ظ، توسط flower1.)
RE: سازمان سنجش و معدل موثر
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ب.ظ)arefeh.hp نوشته شده توسط:  من هم اون طور که از بچه هایی که سال قبل قبول شدن شنیدم تاثیر معدل توی قبولی دانشگاه وجود داره یعنی دیدم یکی با رتبه بالاتر نتونسته قبول بشه و رتبه بعدی به خاطر معدلش قبول شده.
در غیر این صورت به گفته آقای تیمورپور همه معدل رو ۲۰ میزنن و الان هم عوضش میکنن. این که نمیشه.

شما مطمئن هستید کسی با رتبه بالاتر بخاطر معدل موثر کمتر نسبت به شخصی با رتبه پایین تر اما با معدل موثر بالاتر قبول نشده؟
به هر حال من همچین چیزی ندیدم ولی شایدم من اشتباه میکنم.

آخه مگه تو چی کم داری؟؟؟ ۱۰۰% میتونی Big Grin
۱
۱
ارسال: #۱۸
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ ب.ظ
یه مسئله دیگه ای هم که هست اینه که فک کنم همین امکان تغییر معدل تو زمان انتخاب رشته برای اینه که قراره معدل توی قبولی تاثیر بذاره.

ولی با این اوصاف تاثیر کم معدل تفاوت چندانی نمیتونه ایجاد کنه.
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۴ ب.ظ
(با سرافکندگی بسیار) معدل من ۱۲/۹۳ هست. لیسانسم ریاضی کاربردیه. دانشگاه شیراز. فقط مجموعه علوم کامپیوتر رو شرکت کردم. معدل موثر رو برا من همون معدل خودم زده! باتوجه به اینکه رشته کارشناسی من و رشته ای که امتحان دادم باهم فرق دارن، یعنی چون معدلم خیلی پایین بوده هیچی بهش اضافه نشده؟؟؟؟
رتبه م ۲۶ دانش. همین الانش لب مرزم برا قبول شدن. چون فقط ۲۱ نفر روزانه داره امسال. یعنی ممکنه قبول نشم (بخاطر اینکه معدل رو واسه نتایج نهایی تاثیر میدن و مطمئنم تقریبا هیچ کس معدلش پایین تر از من نیست)؟؟؟؟UndecidedConfused

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
۱
۰
ارسال: #۲۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۲۲ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  سلام
این توضیحات زیر برای دوستانی هست که در مورد معدل موثر سوال داشتن.

در واقع سازمان سنجش، معدل رو ضرب در یک ضریبی خواهد کرد و نام این حاصلضرب رو معدل موثر گذاشته.
که برای دانشگاه های آزاد و پیام نور و اصولا غیر دولتی ضریب ۱؛ با این فلسفه که در این دانشگاه ها استادا الکی نمره میدن و خلاصه بالاتر از نمره ای که باید بدن، نمره میدن.
بنابراین : معدل =معدل موثر

برای دانشگاه های دولتی ضریب بالاتر از ۱؛ با این فلسفه که استادا در این دانشگاه ها الکی نمره نمیدن و باید به معدل این افراد اضافه بشه. با این توجیه که مبادا افرادی که در دانشگاه های دولتی هستند، از نظر معدل،نسبت به افرادی که در دانشگاه های آزاد یا پیام نور هستند( همان هایی که نمره اضافی میگیرن Big Grin )، شانس کمتری داشته باشند.
بنابراین : مثلا (معدل *۱/۰۵) = معدل موثر
البته این ضریب از ۱/۰۱ تا حدودا ۱/۱۲ باتوجه به نوع دانشگاه دولتی، متغیر خواهد بود.

که البته به نظر من سنجش کار اشتباهی میکنه، چون در دانشگاه آزاد یا پیام نور، الکی نمره به دست نمیاد مخصوصا پیام نور.
و اصلا من نه تنها با اینگونه محاسبه معدل موثر مخالفم بلکه اصلا با تاثیر معدل در کنکور مخالفم چون نمره ای که استادی در هر دانشگاهی میده ربطی مستقیم به سلیقه و طرز فکر آن استاد داره.
خیلی شنیدم و دیدم که بعضی از استاد های دانشگاه های دولتی که میگن بالاترین نمره کلاس من همان نمره بیست کلاس من خواهد بود در صورتی که خیلی شنیدم در مثلا دانشگاه آزاد که بالاترین ۱۷ بوده و همین ۱۷ هم ثابت مانده و دچار افزایش نشده.

در هر صورت توی دانشگاه های دولتی معتبر مطمئن باشید در کل طول دوره بچه ها واقعا بیشتر از دانشگاه های دیگه زحمت میکشن و تلاش میکنن ! حالا اگه یکی از اساتید خوب نمره بده که من خعلی شاهد چنین چیزی نبودم توی معدل کل که تاثیر چندانی نمیذاره !
بالاخره باید یه فرقی بین دانشگاها باشه !
۳
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash
ارسال: #۲۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۵ ب.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ق.ظ)pparadise نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۲۲ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  سلام
این توضیحات زیر برای دوستانی هست که در مورد معدل موثر سوال داشتن.

در واقع سازمان سنجش، معدل رو ضرب در یک ضریبی خواهد کرد و نام این حاصلضرب رو معدل موثر گذاشته.
که برای دانشگاه های آزاد و پیام نور و اصولا غیر دولتی ضریب ۱؛ با این فلسفه که در این دانشگاه ها استادا الکی نمره میدن و خلاصه بالاتر از نمره ای که باید بدن، نمره میدن.
بنابراین : معدل =معدل موثر

برای دانشگاه های دولتی ضریب بالاتر از ۱؛ با این فلسفه که استادا در این دانشگاه ها الکی نمره نمیدن و باید به معدل این افراد اضافه بشه. با این توجیه که مبادا افرادی که در دانشگاه های دولتی هستند، از نظر معدل،نسبت به افرادی که در دانشگاه های آزاد یا پیام نور هستند( همان هایی که نمره اضافی میگیرن Big Grin )، شانس کمتری داشته باشند.
بنابراین : مثلا (معدل *۱/۰۵) = معدل موثر
البته این ضریب از ۱/۰۱ تا حدودا ۱/۱۲ باتوجه به نوع دانشگاه دولتی، متغیر خواهد بود.

که البته به نظر من سنجش کار اشتباهی میکنه، چون در دانشگاه آزاد یا پیام نور، الکی نمره به دست نمیاد مخصوصا پیام نور.
و اصلا من نه تنها با اینگونه محاسبه معدل موثر مخالفم بلکه اصلا با تاثیر معدل در کنکور مخالفم چون نمره ای که استادی در هر دانشگاهی میده ربطی مستقیم به سلیقه و طرز فکر آن استاد داره.
خیلی شنیدم و دیدم که بعضی از استاد های دانشگاه های دولتی که میگن بالاترین نمره کلاس من همان نمره بیست کلاس من خواهد بود در صورتی که خیلی شنیدم در مثلا دانشگاه آزاد که بالاترین ۱۷ بوده و همین ۱۷ هم ثابت مانده و دچار افزایش نشده.

در هر صورت توی دانشگاه های دولتی معتبر مطمئن باشید در کل طول دوره بچه ها واقعا بیشتر از دانشگاه های دیگه زحمت میکشن و تلاش میکنن ! حالا اگه یکی از اساتید خوب نمره بده که من خعلی شاهد چنین چیزی نبودم توی معدل کل که تاثیر چندانی نمیذاره !
بالاخره باید یه فرقی بین دانشگاها باشه !

اصلا بحث من سر این موضوع بود که نمره دادن توسط استاد یه موضوع سلیقه ای هست. اصلا فرضو بر این میگیریم که در دانشگاه های دولتی استادا به درستی نمره میدن. ولی در دانشگاه آزاد و ... چی؟ چقدر استادای کم تجربه در دانشگاه آزاد(مخصوصا در دانشگاه های تازه تاسیس شده) وجود داره، خوب آیا اکثرا این استاد ها به درستی نمره میدن؟
بالاخره باید در سازمان سنجش بی عدالتی باشه !

آخه مگه تو چی کم داری؟؟؟ ۱۰۰% میتونی Big Grin
۳
۳
ارسال: #۲۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۳۸ ب.ظ
احتمالا سازمان سنجش از فرمول های پیچیده آماری برای محاسبه ضریب معدل استفاده می کنه، به نظر من کاملا منطقی هستش، چرا که به شخصه دوستان هم رشته ایم در دانشگاهای آزاد تهران رو دیدم که با ۱/۱۰۰ کاری که ما تو دانشگاه انجام دادیم، پروژه ها و امتحانای بسیار ساده تر، آزمایشگاه های بسیار سطحی، معدل های خیلی بالاتری از من کسب کرده اند.معدل من به شخصه نزدیک به ۰/۹ بالارفته که من بازهم حس می کنم کافی نیست.البته تاثیر معدل فقط برای معدل های خیلی بالا یا خیلی پایین محسوسه چرا که بازه معدل بین ۱۲ تا ۲۰ هستش که اکثرا معدلی حدود ۱۵ دارند...
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940
ارسال: #۲۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۱ ب.ظ
سازمان سنجش و معدل موثر
دوستان من کارشناسیم ناپیوسته بوده معدل کاردانیمو (دانشگاه روزانه بودم)الکی وارد کردم البته چند صدم ولی کارشناسیمو (آزاد بودم )درست وارد کردم سوال اینه معدل موثرم چطور حساب میشه یعنی با توجه به روزانه و آزاد بودن مقطع ها !!!!!!!!!یه نکته هم به دوستایی بگم که میگن دانشگاه آزاد الکی نمره میدن من هر دوتا دانشگاه درس خوندم بعضی از استادای آزادمون هم با سواد تر بودن هم تو نمره دادن سخت گیر تر بودن فقط به نظرم دانشگاه روزانه الکی سخت میگیرن واسه کلاس کاری Smile ،من تو هر دو تا دانشگاه جز نفرات اول بودم ،فقط نمیدونم چرا معدل موثر من یه نمره کم شده !!!!!فک کنم دانشگاه آزاد ضریب منفی داره هر چی معدل بالاتر باشه تاثیر منفیش بیشتره Smile
۰
۰
ارسال: #۲۴
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط alim93.)
سازمان سنجش و معدل موثر
اینجوری هم که بعضی بچه ها میگن"دانشگاه پیام نور نمره اضافه میده"نیست بخدا....
اتفاقا تو پیام نور درس خوندن خیلی سخته....به خاطر اینکه هیچ کس امید نداره(لااقل دانشگاه ما اینجوریه)،همه دانشچوها واسه ۱۰ میخونن،استاد درس نمیده ولی درس ازت میخواد،کتابای حجیم باید بخونی که گاهی با دیدنشون اشک آدم در میاد و خیلی مسائل دیگه....
کلا محیط جالبی نداره
بگذریم.........
کسی از بچه ها از سهمیه شاگرد اولی مطلع هست؟؟؟

در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند،هر چه قدر اوج بگیری کوچکتر می شوی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000
ارسال: #۲۵
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ق.ظ
سازمان سنجش و معدل موثر
دوستان گرامی،
لطفاً در مورد معدل داستان های خیالی نسازین!
تأثیر معدل تو رتبه مون لحاظ شده دیگه.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو بخونین. اون نمره کلی که تو کارنامه مون هست، بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل موثر به دست اومده.
۱
۰
ارسال: #۲۶
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۱ ب.ظ
من دو با رکنکور دادم
طبعتا داشنگاهها و معدلاش فرقی میکرده
یکسال معدل موثر بوده ۱۶/۹۰ حدودا و امسال شده ۱۷/۶۰ Big Grin

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط arefeh.hp.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۱ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  من دو با رکنکور دادم
طبعتا داشنگاهها و معدلاش فرقی میکرده
یکسال معدل موثر بوده ۱۶/۹۰ حدودا و امسال شده ۱۷/۶۰ Big Grin

خوش به حالتBig Grin

بچه ها چه قدر طول میکشه سنجش جواب درخواستی که دادیم رو بده؟Huh
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۵ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۲ ق.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ ق.ظ)rezakh89 نوشته شده توسط:  ببینید دوست عزیز، معدل در نتیجه ی نهایی اثر داره نه الان، اگه به اطلاعیه ای که قبل اومدن دفترچه ی انتخاب رشته روی سایت نگاه کنید، گفته کسانی که معدلشون مغایرت داره می تواند فقط و فقط تنها یکبار معدلشون و نام دانشگاهشون ویرایش کنند، حالا شما چطور میگید که اثر داده شده خدا میدونه، نحوه ی کلی این است که الان شما توی کارنامه تون یه نمره ی کل دارید، معدل موثر هم دارید، حالا سازمان سنجش میاد با توجه به معدل موثر شما و معدل موثر کلیه ی دوستانی که در همون رشته و گرایش امتحان دادن یهتون یه تراز تخصصیص میده، بعد میاد ۸۰ درصد [/size]

اولا Big Grin
جالبه، فکر نمی کنید تراز همون نمره کل هست؟
تا جایی که من میدونم تراز همان نمره کل هست.
دوما Big Grin
فکر نمی کنید جایابی فقط بر اساس رتبه است؟
براساس این چیزی که شما میگید که معدل رو بعدا اثر میدن، دو حالت زیر به دست میاد:
۱) معدل موثر بعدا اعمال خواهد شد و باعث تغییر رتبه خواهد شد که من تا حالا همچین چیزی ندیدم که رتبه تغییر کنه.
۲) رتبه تغییر نمیکنه و جایابی بر اساس ۲ عامل رتبه و معدل موثر هست که همانطور که در بالا هم گفتم در قسمتهای مختلف دفترچه جایابی رو فقط براساس رتبه گفته و در واقع تنها رتبه هست که جایگاه فرد برای قبولی رو تعیین میکنه.
چه جالب اصلا به این موضوع فکر نکرده بودما که تراز همون نمره ی کل هستا، چقد بی حواسم من، خب آخی مشتی من که اینا را از خودم در نیاوردم که اصلا عکسی که پیوست شده را دیدید؟؟؟ این که اطلاعیه سنجش هست من که الکی نذاشتم، اگه به نظر شما توی این تراز کل توی کارنامه معدل حساب شده!!!!!!!! پس چرا میشه معدل تغییر داد هنگام انتخاب رشته؟؟؟ شک نکنید معدل خیلی اثر داره، هر چی معدلت بهتر باشه خیلی از کسایی که رتبه ی بهتری دارن ولی رتبشون بهتر از شما هست را پشت سر می گذاریدا
۰
۱
ارسال: #۲۹
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۴۴ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ ب.ظ)rezakh89 نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۲ ق.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ ق.ظ)rezakh89 نوشته شده توسط:  ببینید دوست عزیز، معدل در نتیجه ی نهایی اثر داره نه الان، اگه به اطلاعیه ای که قبل اومدن دفترچه ی انتخاب رشته روی سایت نگاه کنید، گفته کسانی که معدلشون مغایرت داره می تواند فقط و فقط تنها یکبار معدلشون و نام دانشگاهشون ویرایش کنند، حالا شما چطور میگید که اثر داده شده خدا میدونه، نحوه ی کلی این است که الان شما توی کارنامه تون یه نمره ی کل دارید، معدل موثر هم دارید، حالا سازمان سنجش میاد با توجه به معدل موثر شما و معدل موثر کلیه ی دوستانی که در همون رشته و گرایش امتحان دادن یهتون یه تراز تخصصیص میده، بعد میاد ۸۰ درصد [/size]

اولا Big Grin
جالبه، فکر نمی کنید تراز همون نمره کل هست؟
تا جایی که من میدونم تراز همان نمره کل هست.
دوما Big Grin
فکر نمی کنید جایابی فقط بر اساس رتبه است؟
براساس این چیزی که شما میگید که معدل رو بعدا اثر میدن، دو حالت زیر به دست میاد:
۱) معدل موثر بعدا اعمال خواهد شد و باعث تغییر رتبه خواهد شد که من تا حالا همچین چیزی ندیدم که رتبه تغییر کنه.
۲) رتبه تغییر نمیکنه و جایابی بر اساس ۲ عامل رتبه و معدل موثر هست که همانطور که در بالا هم گفتم در قسمتهای مختلف دفترچه جایابی رو فقط براساس رتبه گفته و در واقع تنها رتبه هست که جایگاه فرد برای قبولی رو تعیین میکنه.
چه جالب اصلا به این موضوع فکر نکرده بودما که تراز همون نمره ی کل هستا، چقد بی حواسم من، خب آخی مشتی من که اینا را از خودم در نیاوردم که اصلا عکسی که پیوست شده را دیدید؟؟؟ این که اطلاعیه سنجش هست من که الکی نذاشتم، اگه به نظر شما توی این تراز کل توی کارنامه معدل حساب شده!!!!!!!! پس چرا میشه معدل تغییر داد هنگام انتخاب رشته؟؟؟ شک نکنید معدل خیلی اثر داره، هر چی معدلت بهتر باشه خیلی از کسایی که رتبه ی بهتری دارن ولی رتبشون بهتر از شما هست را پشت سر می گذاریدا
در فرمول محاسبه تراز معدل دخیل میشه ... به نظر من معدل تاثیر داده شده
به نظر من به همون دلیلی که میشه درخواست تصحیح دوباره داد میشه معدل رو تغییر داد ... یه بار دیگه میان رتبه بندی میکنن بر اساس تغییرات ... هیچ تفاوتی هم ایجاد نمیشا تقریبا ...

One day the hands of fate must be forced
۱
۰
ارسال: #۳۰
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۲۴ ب.ظ
سلام من هم دانشگاه دولتی بودم هم آزاد تو هر دو دانشگاه هم استاد بود که عشقی نمره میداد هم استاد داشتیم که نیم نمره هم اضافه نمیداد.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۲۸ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۲۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۲۹ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مدرک ارشد شما معدل داره!؟ skytower_19 ۱۰ ۱۰,۸۸۵ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۲۲۹ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۸۵ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۵۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تخمین رشته شهر قبولی در سایت سازمان سنجش salmaa ۳ ۸,۳۷۵ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Razieperozian

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close