زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اقامت دایم(یا موقت) به کشوری دیگر؛ متاهلی یا مجردی؟

ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط Hamed90.)
سلام دوستان. ممنون میشوم نظرات و دلایل خودتوتن را بفرمایید.

چند وقتی است این مورد ذهنم را مشغول کرده. ایا قبل از خروج از کشور(اقامت دایم ؛احتمالا) ازداوج شود بهتر است یا خیر؛ مجردی خارج شدن از کشور بهتر است؟[/size]
برای متاهل شدن بعد از خروج بایست از طریق ویزای خانوادگی اقدام کنم؛اول ازدواج کرده ؛سپس تا بتوانم همسرم را از ایران پیش خودم بیارم و این مورد زمان بر است متاسفانه(شاید ۲-۳ سال).

پ.ن: واقعیت این است برادرم قبل از خروج از کشور ازدواج کردند. البته ایشون با ویزای دانشجویی بودند و برای ادامه تحصیلات ؛اما بنده شهروندی و اقامت دایم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ
شما میگین واسه ازواج ۲-۳ طول میکشه.
الان شما واسه کدوم کشور میخوای اقدام کنی که میدونید با این سرعت اقامت دائم میتونید بگیرید؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ ب.ظ
RE: اقامت دایم(یا موقت) به کشوری دیگر؛ متاهلی یا مجردی؟
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۲۹ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  شما میگین واسه ازواج ۲-۳ طول میکشه.

الان شما واسه کدوم کشور میخوای اقدام کنی که میدونید با این سرعت اقامت دائم میتونید بگیرید؟؟

بنده اقامت دایم گرین کارت امریکا از طریق خویشاوندی و در انتظارم چند وقتی میشه؛ ان شا الله به زودی…
برای بعد از خروج داستانش زیاد است و زمان بر است برای ازدواج.
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۵ ب.ظ
فک میکنم این سوالتونو بهتره توو فرومی که مرتبط با مهاجرت باشه مطرح کنید و اینطوری به جوابتونم بهتر میرسید
applyabroad

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۸ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۵ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  فک میکنم این سوالتونو بهتره توو فرومی که مرتبط با مهاجرت باشه مطرح کنید و اینطوری به جوابتونم بهتر میرسید
applyabroad
فضا و جو دوستانه ی این فرم برام مناسبتر است. اون فرم خیلی مناسب نیست .
با سپاس
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۹ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  فضا و جو دوستانه ی این فرم برام مناسبتر است. اون فرم خیلی مناسب نیست .
فضا مهمه یا تجربه؟

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , mahyamk
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۵ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۹ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  فضا و جو دوستانه ی این فرم برام مناسبتر است. اون فرم خیلی مناسب نیست .
فضا مهمه یا تجربه؟

به نظر بنده این سوال نیاز به تخصصی جواب دادن نداره(به قدر کافی خدا رو شکر ضوابط و … پرسیدم و میدونم تو این مدت زیاد)؛ فقط یک احساس مشترکا بین ماها است که ایرانی و کمی احساسی هستیم. دید دوستانه و عمومیش برام مهمتر است تا تخصصی و فنی.
با سپاس
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۷ ب.ظ
حالا چرا انقدر عجله دارید واسه رفتن؟!
Exclamation

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ ب.ظ، توسط faza.)
والا نظر من به شخصه اینه که نرو! اگه میری، دائم نرو! اگه دائم میری اول بدون زن برو، بعد تصمیم بگیر!

ویرایش:
یا اگه اول زن میگیری بعد میری، یه زنی بگیر که خارج رفتن جز شرایط اولیه اش نباشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamed90
ارسال: #۱۰
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط Hamed90.)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۷ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  حالا چرا انقدر عجله دارید واسه رفتن؟!
Exclamation
عجله که خیلی دست خودم نیست پروندم در جریان است. و اتفاقا تو این مدت همین کنکور ارشد داخل را هم شرکت کردم با حدود دو ماه زمان صرف کردن براش به عنوان مورد حاشیه ای.
و صد البته وضعیت نظام وظیفه اقایون رو هم در نظر بگیرید.Smile
با سپاس
ارسال: #۱۱
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۲ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۷ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  حالا چرا انقدر عجله دارید واسه رفتن؟!
Exclamation
عجله که خیلی دست خودم نیست پروندم در جریان است. و اتفاقا تو این مدت همین کنکور ارشد داخل را هم شرکت کردم با حدود دو ماه زمان صرف کردن براش به عنوان مورد حاشیه ای.
با سپاس

نمیدونم والا
واقعن دخترایی هم هستن که حاضر باشن از مادر و پدرشون ایـــــــــــنهمه فاصله بگیرن...
غربت خیلی سخته ها

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال: #۱۲
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۵ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  بنده اقامت دایم گرین کارت امریکا از طریق خویشاوندی و در انتظارم چند وقتی میشه؛ ان شا الله به زودی…
البته گرین کارت فک نکنم اقامت دائم به حساب بیاد.

در هر صورت
ببین تا جایی که من اطلاع دارم اگه بخواین گرین کارت از طریق خویشاوندی بگیرین (یعنی یکی از اقوام درجه یک واستون اقدام کرده باشه) تقریبا ۱۲-۱۵ سال طول میکشه.

من دوتا راه به ذهنم میرسه:
اول اینکه شما اینجا ازدواج کنی بعد به اون شخصی که واستون اقدام به گرفتن گرین کارت کرده بگی اسم خانومتون هم به پرونده اضافه کنه.

دوم اینکه اگه میدونی گرین کارتت به زودی اوکی میشه اینجا ازدواج کنی ، گرین کارت رو بگیری و بری بعدش اونجا وسه خانومت اقدام کنی.

البته جفتش زمان بر هست.
بهترین کار مشاوره با یک وکیل هستش.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamed90
ارسال: #۱۳
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط Hamed90.)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۲ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۷ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  حالا چرا انقدر عجله دارید واسه رفتن؟!
Exclamation
با سپاس

نمیدونم والا
واقعن دخترایی هم هستن که حاضر باشن از مادر و پدرشون ایـــــــــــنهمه فاصله بگیرن...
غربت خیلی سخته ها

بله. مانند خانم برادر بنده بعد از ۲ مقطع لیسانس و ارشد برای دکترا همراه برادرم. وخانواده ی ایشون هم خیلی راغب نبودن اما خوب تصمیم را برادر و خانمشون گرفتند. به هر حال ایشان دنبال محیط جدید و فرصت جدید بودند و رزومه ای خوب برای خودشون دست و پا کرده بودند.
با سپاس

(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  بنده اقامت دایم گرین کارت امریکا از طریق خویشاوندی و در انتظارم چند وقتی میشه؛ ان شا الله به زودی…
البته گرین کارت فک نکنم اقامت دائم به حساب بیاد.

در هر صورت
ببین تا جایی که من اطلاع دارم اگه بخواین گرین کارت از طریق خویشاوندی بگیرین (یعنی یکی از اقوام درجه یک واستون اقدام کرده باشه) تقریبا ۱۲-۱۵ سال طول میکشه.

من دوتا راه به ذهنم میرسه:
اول اینکه شما اینجا ازدواج کنی بعد به اون شخصی که واستون اقدام به گرفتن گرین کارت کرده بگی اسم خانومتون هم به پرونده اضافه کنه.

دوم اینکه اگه میدونی گرین کارتت به زودی اوکی میشه اینجا ازدواج کنی ، گرین کارت رو بگیری و بری بعدش اونجا وسه خانومت اقدام کنی.

البته جفتش زمان بر هست.
بهترین کار مشاوره با یک وکیل هستش.

ضمن سپاس. و رد مورد اول و دوم جنابعالی به دلایل و قوانین ریز و … دیگر. که اصلا جای بحث نیست.
برای مورد پیشنهادتان. مورد وکیل راه خوبی است .اما…
با سپاس
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD
ارسال: #۱۴
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۶ ب.ظ
چقدر شلخته پس و پیش نوشتید، ده بار خوندم تا متوجه شدم (البته احتمالاً).
قوانین ویزای هر کشور مشخص هست و احتمالاً خودتون هم می‌دونید. مثلاً آلمان واسه اینکه از ازدواج‌های صوری جلوگیری کنه، زن و شوهر حداقل باید ۲ سال ازدواج کرده باشند که به همسر ویزا بده.

اما تجربه‌ی خیلی‌هایی که میشناسم یا از نزدیک دیدم رو اگه بخوام بهتون بگم، اینکه ازدواج یا نامزد کنید برید، با برید اونجا و از راه دور ازدواج کنید یا بیاید ازدواج کنید و برگردید ولی خانم‌تون ایران بمونه، (صرف نظر از این که خانواده‌ی خانم‌تون یا خودش این حالت رو قبول کنه که خیلی بعیده) شما خودتون رسماً بدبخت می‌شید. بعد از شش هفت ماه اگه طرف سرد نشه، غر زدن‌های خودش یا خانواده‌اش شروع میشه. همه‌اش به این فکر خواهید بود که اگه طرف نتونه بیاد چی و ... خلاصه تمرکزتون به زیر ۱۰ درصد میرسه (دیدم که میگم). ضمناً، وقتی طرف رو نمی‌تونید ببرید، چه اصراری هست که حتماً ازدواج کنید برید!؟ از کجا معلوم این ۳ سالی که شما اونور هستید روی حرف خودتون وایسید یا طرف‌تون ۳ سال صبر کنه؟ این حالت در کل وقتی برای من قابل هضم هست که شما از قبل ازدواج کرده بودید و الان "مجبور هستید" بدون خانمتون برید، و الا به شخصه اگه من ازدواج کرده بودم محال بود بدون زن و بچه برم، مگه اینکه "صد درصد مطمئن باشم" ایشون هم بعد از ماکزیمم چند ماه میاد ملحق میشه.

یه موضوع دیگه اینکه شما از کجا معلوم وقتی وارد یه جو دیگه شدی، نظرت تغییر نکنه؟ ممکنه بری اونور و آزادی‌ها و دلخوشی‌های خاص اونجا رو ببینی، کلاً از ازدواج کردن پشیمون بشی، ایشون هم که دستش به شما نمیرسه! کلاً پیشنهاد من این هست که آدم توو "حالت گذار" ازدواج نکنه. حالت گذار مثلاً وقتی هست که شما کارشناسی رو تموم کردی و میخوای وارد ارشد بشی، اون تابستون ازدواج کنی که به نظرم اشتباهه، چون شما نمیدونی در آینده چقدر وقت و هزینه می‌تونی خرج کنی و دو سه نفری که دیدم این کار رو کردند پشیمون هستند. ولی مثلاً شما سال دوم یا سوم دکتری باشی، دیگه دستت اومده که چقدر روزانه وقت داری، چقدر درآمد و هزینه داری و میتونی به صورت stable برنامه‌ریزی کنی. در حالی که الان شما اصلاً دیدی از آینده نداری.

(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  نمیدونم والا
غربت خیلی سخته ها

خب لزوماً همه مثل هم فکر نمی‌کنند. بستگی به محیط و نحوه‌ی بزرگ شدن و اهداف شخص داره. اتفاقاً بیشتر دخترهای شهرهای بزرگ رفتن رو به موندن ترجیح می‌دن (حداقل اون‌هایی که من دیدم)، به دلیل محدودیت‌های شغلی و اجتماعی و مشکلات فرهنگی که براشون بیشتر از آقایون هست. پدر و مادر آدم متأسفانه دیر یا زود از ما جدا می‌شوند و همسر و بچه‌های آدم نیز به همون میزان اهمیت دارند؛ پس مهم هست که شما چه بستر و امکاناتی براشون فراهم کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , mahyamk , Bahar_HS , gunnersregister
ارسال: #۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۱۹ ب.ظ، توسط Hamed90.)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۳۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  چقدر شلخته پس و پیش نوشتید، ده بار خوندم تا متوجه شدم (البته احتمالاً).
قوانین ویزای هر کشور مشخص هست و احتمالاً خودتون هم می‌دونید. مثلاً آلمان واسه اینکه از ازدواج‌های صوری جلوگیری کنه، زن و شوهر حداقل باید ۲ سال ازدواج کرده باشند که به همسر ویزا بده.

اما تجربه‌ی خیلی‌هایی که میشناسم یا از نزدیک دیدم رو اگه بخوام بهتون بگم، اینکه ازدواج یا نامزد کنید برید، با برید اونجا و از راه دور ازدواج کنید یا بیاید ازدواج کنید و برگردید ولی خانم‌تون ایران بمونه، (صرف نظر از این که خانواده‌ی خانم‌تون یا خودش این حالت رو قبول کنه که خیلی بعیده) شما خودتون رسماً بدبخت می‌شید. بعد از شش هفت ماه اگه طرف سرد نشه، غر زدن‌های خودش یا خانواده‌اش شروع میشه. همه‌اش به این فکر خواهید بود که اگه طرف نتونه بیاد چی و ... خلاصه تمرکزتون به زیر ۱۰ درصد میرسه (دیدم که میگم). ضمناً، وقتی طرف رو نمی‌تونید ببرید، چه اصراری هست که حتماً ازدواج کنید برید!؟ از کجا معلوم این ۳ سالی که شما اونور هستید روی حرف خودتون وایسید یا طرف‌تون ۳ سال صبر کنه؟ این حالت در کل وقتی برای من قابل هضم هست که شما از قبل ازدواج کرده بودید و الان "مجبور هستید" بدون خانمتون برید، و الا به شخصه اگه من ازدواج کرده بودم محال بود بدون زن و بچه برم، مگه اینکه "صد درصد مطمئن باشم" ایشون هم بعد از ماکزیمم چند ماه میاد ملحق میشه.

یه موضوع دیگه اینکه شما از کجا معلوم وقتی وارد یه جو دیگه شدی، نظرت تغییر نکنه؟ ممکنه بری اونور و آزادی‌ها و دلخوشی‌های خاص اونجا رو ببینی، کلاً از ازدواج کردن پشیمون بشی، ایشون هم که دستش به شما نمیرسه! کلاً پیشنهاد من این هست که آدم توو "حالت گذار" ازدواج نکنه. حالت گذار مثلاً وقتی هست که شما کارشناسی رو تموم کردی و میخوای وارد ارشد بشی، اون تابستون ازدواج کنی که به نظرم اشتباهه، چون شما نمیدونی در آینده چقدر وقت و هزینه می‌تونی خرج کنی و دو سه نفری که دیدم این کار رو کردند پشیمون هستند. ولی مثلاً شما سال دوم یا سوم دکتری باشی، دیگه دستت اومده که چقدر روزانه وقت داری، چقدر درآمد و هزینه داری و میتونی به صورت stable برنامه‌ریزی کنی. در حالی که الان شما اصلاً دیدی از آینده نداری.

(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  نمیدونم والا
غربت خیلی سخته ها

خب لزوماً همه مثل هم فکر نمی‌کنند. بستگی به محیط و نحوه‌ی بزرگ شدن و اهداف شخص داره. اتفاقاً بیشتر دخترهای شهرهای بزرگ رفتن رو به موندن ترجیح می‌دن (حداقل اون‌هایی که من دیدم)، به دلیل محدودیت‌های شغلی و اجتماعی و مشکلات فرهنگی که براشون بیشتر از آقایون هست. پدر و مادر آدم متأسفانه دیر یا زود از ما جدا می‌شوند و همسر و بچه‌های آدم نیز به همون میزان اهمیت دارند؛ پس مهم هست که شما چه بستر و امکاناتی براشون فراهم کنید.

ضمن سپاس. عنوان تاپیک گویاست سوال چیه و توضیحات بنده اندکی از شرایطم بود.شلخته بود ایا!Big Grin
اون بخش از حالات گذار و پایدار رو؛ موافقم. ببینید این مورد بنده برای تاهل؛ قابل انعطاف است و تا یک زمانی مشخص اگر اقدام شود ؛بدون دردسر کار انجام میشود. اما بعد از خروج و عدم تاهل بنده داستان طوری دیگر است و کاری زمان بر است و دردسر ساز. بنده خودم ترس از پشیمانی عدم تاهل بعد از خروج از کشور است و تنهایی و … ونیز از طرفی دیگر همراه کردن همسر خود در شرایط فعلا بی ثبات کشور مقصد(زمان لازم؛ برای کار یابی+البته کارای ادامه تحصیلم و نیز دریافت SSN:برای استفاده از خدمات دولتی و… در کشور مقصد) .چون شهر و محل اقامتم در کشور مقصد؛در نهایت و بعد از مدتی؛خارج از محیط زندگی اطرافیان اونجا است. اون قسمت که فرمودید بنده دچار تاثیر از فضای جدید بشوم ؛با توجه به شناخت و تجارب قبلی بنده؛ممکن نیست تاثیر پذیری؛ چشم بسته و بی محابا.
با سپاس
موفق باشید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۵,۹۴۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۴۷۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  ارتباط دائم بین سیستم استنتاج فازی و یک نرم افزار دیگر fa_karoon ۱ ۲,۳۱۳ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۵۱۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  فروش یا معاوضه کتاب های ارشد کامپیوتر و آی تی به دلیل خریدکتاب درس های دیگر niu7475 ۲ ۲,۶۲۹ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: m.ahmadi1600@gmail.com
  نسبت مرتبه زمانی دو تابع به یک دیگر Big-Oh است آنگاه.... sMohammad ۱ ۱,۶۶۸ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  گواهی موقت فارغ التحصیلی kharazmy ۲ ۲,۶۷۶ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  رتبه ۱۶ کشوری (۱ سهمیه) علوم گرایش اول-علوم کامپیوتر شریف روزانه Leoeuler ۶ ۳,۳۸۲ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MLMSecurity
  انتقال واحد های درسی به واحد دیگر در صورت قبولی AH64D ۱ ۱,۲۵۱ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: AH64D

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close