زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهد کودک

ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۰۷ ب.ظ
مهد کودک
در مهد کودک های ایران ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد ۹ بچه و ۸ صندلی و ادامه بازی تا یک بچه باقی بمونه. بچه‌ها هم همدیگر رو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن.

در مهد کودک های ژاپن ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختین. لذا بچه‌ها نهایت سعی خودشونو میکنن و همدیگر رو طوری بغل میکنن که کل تیم ۱۰ نفره روی ۹ تا صندلی جا بشن و کسی بی صندلی نمونه. بعد ۱۰ نفر روی ۸ صندلی، بعد ۱۰ نفر روی ۷ صندلی و همینطور تا آخر.

با این بازی ما از بچگی به کودکان خود آموزش میدیم که هر کی باید به فکر خودش باشه. اما در سرزمین آفتاب، چشم بادامی‌ها با این بازی به بچه هاشون فرهنگ همدلی و کمک به همدیگر و کار تیمی رو یاد میدن ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mansoureh , Aurora , blackhalo1989 , ali_computer69 , **sara** , Potential , rascal1364 , sina_bhh , summer_66 , Morteza_s , smartleopard , Masoud05 , - rasool - , Mile Stone , saba_1984 , goodzila , shahryar , alime , mfXpert , eilderim , biniyaz2009 , someone , barca
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۱۴ ب.ظ
RE: مهد کودک
مطلب واقعا جالبی بود. قبلا شنیده بودمش اما از اینکه اینجا باز مطرحش کردید ممنون. واقعا باید رموز پیشرفت سایر ملل رو دریافت.

برای اینکه مطلب ذکر شده رو به تصویر بکشیم یه عکس درمورد این بازی دارم که البته از مهدغولکی‌ها گرفته شده!!Big Grin

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_bhh , انرژی مثبت
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۲۳ ب.ظ
مهد کودک
(۱۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  در مهد کودک های ژاپن ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن...که کل تیم ۱۰ نفره روی ۹ تا صندلی جا بشن... بعد ۱۰ نفر روی ۸ صندلی، بعد ۱۰ نفر روی ۷ صندلی و همینطور تا آخر...
ده نفری روی یه صندلی می شینند!! معضلات بعدی پیش میاد P-:
گذشته از شوخی اینقدر بد بینانه به همه چیز نگاه کردن شده عادت ها

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۲۳ ب.ظ)نفوذی نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  در مهد کودک های ژاپن ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن...که کل تیم ۱۰ نفره روی ۹ تا صندلی جا بشن... بعد ۱۰ نفر روی ۸ صندلی، بعد ۱۰ نفر روی ۷ صندلی و همینطور تا آخر...
ده نفری روی یه صندلی می شینند!! معضلات بعدی پیش میاد P-:
گذشته از شوخی اینقدر بد بینانه به همه چیز نگاه کردن شده عادت ها

من این متن رو خودم ننوشته بودم ‌، از یک جای کپی کردم‌،

تشخیص خوشبینانه یا بدبینانه بودنش با شماست ...
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۳۴ ب.ظ
مهد کودک
من عرض کردم، بد بینانه است، نباید اینطور دید.
البته روی صحبتم شخص شما نیست، جسارت نشه.. این شاید بهونه ای شد که بگم
ما از ژاپن بت ساختیم، همش میزنیم توی سر خودمون، شاید تو مورادی این امار و اطلاعات درست باشه، اما بخاطر تعدد این جملات، به نظر رنگ بی پایه و اساسگی می گیرند.

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۴۶ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۳۴ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  من عرض کردم، بد بینانه است، نباید اینطور دید.
البته روی صحبتم شخص شما نیست، جسارت نشه.. این شاید بهونه ای شد که بگم
ما از ژاپن بت ساختیم، همش میزنیم توی سر خودمون، شاید تو مورادی این امار و اطلاعات درست باشه، اما بخاطر تعدد این جملات، به نظر رنگ بی پایه و اساسگی می گیرند.

موافقم

ما به خود کم بینی دچار شدیم و بایستی فرهنگ خودباوری را رواج بدیم‌،

ما میتوانیم ‌!

مثالی بسیار ساده ای که میخوام بزنم در مورد پوشاک هست‌، تولیدات صنعت پوشاک کشور خودمون یا سایر صنایع کوچک خودمون هم زیاد بد نیست‌، اما ما از بچگی به اشتباه فکر میکنیم هر چیزی که خارجی باشه و از آنطرف مرزها بیاد الزاما بهتر از ساخته های خودمونه‌،

توی بازار پوشاک وقتی یک بلوز یا شلوار ساده رو بگن خارجیه‌، مردم استقبال میکنن و میخرن ولی وقتی میگن ایرانیه نگاهها عوض میشه‌، و وقتی یک پوشاک تولید ایران رو با پوشاک تولید فلان کشور( مثلا کشور X ‌! )کنار هم مقایسه میکنی انصافا تولیدات ایران زیاد هم بد و
بی کیفیت نیست( مخصوصا اقلام صادراتیش )اما خودباختگی ما سبب شده که تولید کنندگان ایران مجبور بشن روی اجناسشون برچسب خارجی بزنن و به اسم خارجی بفروشندش

البته خب‌، ایده گرفتن از سایر کشورها هم فکر خوبیه‌،

شاید بشه به این متن بیشتر به شکل یک تمثیلی نگاه بشه که میخواد خودباختگی رو تقبیح کنه‌، تمثیلی از مثالهای عینی واقعی‌تر جامعه ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahryar , هاتف
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۰۴ ب.ظ
مهد کودک
کل هیجان بازی به اینه که یکی بی صندلی بمونه بقیه بهش بخندن. آخه این چه بازی‌ایه که ۱۰ نفر رو یه صندلی بشینن؟ واقعا احمقانه‌ است این بازی. حالا ۱۰ نفر رو ۹ صندلی یه چیزی.
بعید می‌دونم ژاپنی‌ها برای درس همکاری و همیاری از این بازی‌های مسخره استفاده کنند. راه‌های بهتری هم وجود داره.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۰۴ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  کل هیجان بازی به اینه که یکی بی صندلی بمونه بقیه بهش بخندن.

خیلی بامزه گفتینBig Grin اما گاهی همون چیزایی که به نظر ما مسخره میان برای ملل دیگه باور هست! آدم از کوچکترین چیزها برای آموزش دادن نباید غافل بشه. نمود این بازی به قول شما مسخره رو موقع سونامی دیدیم!

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۵ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۰۴ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  کل هیجان بازی به اینه که یکی بی صندلی بمونه بقیه بهش بخندن. آخه این چه بازی‌ایه که ۱۰ نفر رو یه صندلی بشینن؟ واقعا احمقانه‌ است این بازی. حالا ۱۰ نفر رو ۹ صندلی یه چیزی.
بعید می‌دونم ژاپنی‌ها برای درس همکاری و همیاری از این بازی‌های مسخره استفاده کنند. راه‌های بهتری هم وجود داره.

Tongue
ارسال: #۱۰
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۰۷ ق.ظ
مهد کودک
معلومه دکتر بچه که بوده از اون قُلدُر‌ها بوده‌ها Big Grin از اونایی که دو نفر همراه داشته توی ایلام نزدیک مانشت از بچه های مسافرهای نوروزی زورگیری می کرده Smile

ارسال: #۱۱
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۳۰ ق.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  معلومه دکتر بچه که بوده از اون قُلدُر‌ها بوده‌ها Big Grin از اونایی که دو نفر همراه داشته توی ایلام نزدیک مانشت از بچه های مسافرهای نوروزی زورگیری می کرده Smile

Big Grin
ارسال: #۱۲
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۳۴ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  ما از ژاپن بت ساختیم
جدیدا اسم تحسین کردن شده بت سازی؟؟؟؟!!!!!!
برام عجیبه که ما چرا در مقابل یادگرفتن از خصلت های خوب بقیه مقاومت میکنیم؟؟!! و حس رقابت جای خودش رو داده به حسادت!!!!
همیشه به نتایج کار بقیه نگاه کنید نتیجه خوب معمولا نشان دهنده خط مشی درسته. اگه امروز میبینیم بعضی کشور‌ها پیشرفت کردن بیاید ازشون یاد بگیریم چطوری پیشرفت کردن. من با حرف daneshju-arshad کاملا موافقم که میگه باید به صنایع داخلی اعتماد کرد تا پیشرفت کنن. البته این حرف موقعی درست میشه که گردانندگان این صنایع فقط به فکر سود و ضرر شخصیشون نباشن و در سطح ملی کار کنن. پیشرفت امروز ژاپن عوامل مختلف داشت که یکیش همینه‌، مردم ژاپن سختی زیاد کشیدن تا یه مدت به جای کفش حاضر شدن یه تیکه تخته به پاشون ببندن تا به خودکفایی برسن و همه به فکر اهداف ملیشون بودن و کسی به فکر زدن جیب بغل دستیش نبود. نمونه بارزش همین سونامی اخیر.ژاپن تنها کشوری بود که مصیبت بهش وارد شد اما مردمش فروشگاه‌ها رو غارت نکردن!!

سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , luna , shahryar
ارسال: #۱۳
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۲۸ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۴
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۵۲ ب.ظ
مرغ همسایه غازه؟
چرا سفسطه می کنید؟
من کی گفتم خصلت های خوب رو یاد نگیریم؟ این حسادته؟؟!!!
خود کم بینی مفرط برای ما شده یه معذل
دید افراطی شما منو یاد مَثَل مرغ همسایه غازه میندازه... ژاپنی‌ها خوبن اما فرشته نیستن که از فروشگاهها هیچی دزدی نکردن و بَری از خطا اند، ما هم اونقدرها گودزیلا نیستیم!!

سپاس‌گزاری شده توسط: alime
ارسال: #۱۵
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ ب.ظ
بنده نگفتم ژاپنی‌ها فرشته هستن!! در مورد ایرانی‌ها هم چیزی نگفتم که شما سر پیکان رو میدی طرف ایرانی ها! گفتم باید رفتار خوب و درست را از هر کسی بدون توجه به قومیتش یاد گرفت و این اسمش بت سازی نیست!! اسمش مرغ همسایه غازه هم نیست!! طرز صحبت شما اتفاقا خودکم بینی رو القا میکنه! وگرنه کسی که خودش رو مقتدر بدونه حاضر نیست با کوفتن بقیه کمبود های خودش رو پنهان کنه و سرش رو بالا نگه میداره و میگه‌: روش شما هم درسته حتما به لیست راه های رسیدن به موفقیت اضافه اش میکنم!

سپاس‌گزاری شده توسط: barca

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۱_گذر کودکی در ایران، و باز هم عامل خرابی جامعه جوانانن کوچ ۰ ۲,۱۴۷ ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: کوچ
  یادگیری به شیوه کودکان چیست؟ azimi ۷ ۵,۴۶۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_orage
  تعداد راههایی که میتوان ۹ اسباب بازی را میان ۴ کودک تقسیم کرد svk7 ۶ ۲,۹۶۳ ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: **sara**

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close