زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

"هنر شفاف اندیشیدن " ترجمه عادل فردوسی پور

ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ق.ظ، توسط پروفسور.)
این کتاب که در نمایشگاه امسال توسط انتشارات چشمه معرفی شد با استقبال خوبی روبرو شد البته این کتاب برعکس اثر قبلی عادل "فوتبال علیه دشمن" اصلا فوتبالی نیستش و میشه تو حوزه روانشناسیه جاش داد !!! نویسنده یک تاجر موفقه که لیستی از خطاهای شناختی که ذهن ما ناخوداگاه ممکنه ما رو به اشتباه بندازه بصورت داستانوار و با مثال های جذاب و ملموس و هر خطا ذهن رو تو یه فصل از کتاب آورده .
هر فصل سه یا چهار صفحه بیشتر نیست و کلا کتاب ۹۹ فصل یا ۹۹ خطای شناختی رو روایت میکنه.

عناوین چندتا از فصلها :

چرا دانشگاه هاروارد باعث میشه باهوش تر به نظر برسید؟
گویندگان خبر را جدی نگیر
هیچ وقت به وکیل خودت حقوق ساعتی ندهید
چرا آخرین شیرینی جعبه دهان تو را آب می اندازدو

یه بخشی از کتاب که داستان جالبیه:
"ماکس پلانک ، پس از دریافت جایزه نوبل ، به تور دور آلمان رفت . هر جا دعوت می شد ، همان سخنرانی اش را درباره مکانیک جدید کوانتم ایراد می کرد. بعد از مدتی ، شوفرِ پلانک سخنرانی او را از حفظ شده بوذ و یک روز به او گفت : (( پروفسور پلامک این که هر روز باید یک سخنرانی ارائه بدهی حتما خسته کننده است. نظرت چیست در مونیخ من سخنرانی کنم ؟ تو می توانی در ردیف جلو بنشینی و کلاه شوفری مرا بپوشی . این کار برای هر دوی ما تنوع است )) پلانک از این ایده خوشش آمد . بنابراین ،آن روز عصر راننده سخنرانی طولانی یی راجع به مکانیک کوانتم در برابر حضاری شناخته شده ارائه داد . در ادامه ، یک استاد فیزیک بلند شد و سوالی پرسید. راننده خودش را عقب کشید و گفت: (( هرگز فکر نمی کردم کسی در شهر مدرنی مثل مونیخ چنین سوال ساده ای بپرسد! شوفر من جوابش را می دهد!))"
tabassomesayna، در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۴۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

با تشکر از شما دوست گرامی به بخش عمومی منتقل شد.موضوعاتی از این دست رو در بخش عمومی ایجاد کنید.سپاس.

خدایا اگر بر علم من می افزایی از غرورم بکاه...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , vesta , mrsh1372 , Aurora , dokhtare payiz , arefeh.hp
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۳ ق.ظ
من هم در لینک زیر در مورد این کتاب خونده بودم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: پروفسور
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۳۵ ب.ظ
RE: "هنر شفاف اندیشیدن " ترجمه عادل فردوسی پور
(۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ق.ظ)پروفسور نوشته شده توسط:  این کتاب که در نمایشگاه امسال توسط انتشارات چشمه معرفی شد با استقبال خوبی روبرو شد البته این کتاب برعکس اثر قبلی عادل "فوتبال علیه دشمن" اصلا فوتبالی نیستش و میشه تو حوزه روانشناسیه جاش داد !!! نویسنده یک تاجر موفقه که لیستی از خطاهای شناختی که ذهن ما ناخوداگاه ممکنه ما رو به اشتباه بندازه بصورت داستانوار و با مثال های جذاب و ملموس و هر خطا ذهن رو تو یه فصل از کتاب آورده .
هر فصل سه یا چهار صفحه بیشتر نیست و کلا کتاب ۹۹ فصل یا ۹۹ خطای شناختی رو روایت میکنه.

عناوین چندتا از فصلها :

چرا دانشگاه هاروارد باعث میشه باهوش تر به نظر برسید؟
گویندگان خبر را جدی نگیر
هیچ وقت به وکیل خودت حقوق ساعتی ندهید
چرا آخرین شیرینی جعبه دهان تو را آب می اندازدو

یه بخشی از کتاب که داستان جالبیه:
"ماکس پلانک ، پس از دریافت جایزه نوبل ، به تور دور آلمان رفت . هر جا دعوت می شد ، همان سخنرانی اش را درباره مکانیک جدید کوانتم ایراد می کرد. بعد از مدتی ، شوفرِ پلانک سخنرانی او را از حفظ شده بوذ و یک روز به او گفت : (( پروفسور پلامک این که هر روز باید یک سخنرانی ارائه بدهی حتما خسته کننده است. نظرت چیست در مونیخ من سخنرانی کنم ؟ تو می توانی در ردیف جلو بنشینی و کلاه شوفری مرا بپوشی . این کار برای هر دوی ما تنوع است )) پلانک از این ایده خوشش آمد . بنابراین ،آن روز عصر راننده سخنرانی طولانی یی راجع به مکانیک کوانتم در برابر حضاری شناخته شده ارائه داد . در ادامه ، یک استاد فیزیک بلند شد و سوالی پرسید. راننده خودش را عقب کشید و گفت: (( هرگز فکر نمی کردم کسی در شهر مدرنی مثل مونیخ چنین سوال ساده ای بپرسد! شوفر من جوابش را می دهد!))"

کتاب جالبی بود، توصیه میکنم اگر به فوتبال علاقه دارید؛ کتاب "فوتبال علیه دشمن" را که عادل فردوسیپور ترجمه کرده، خریداری کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۹۵۳ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۸۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۰۶ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  ترجمه لهمشد ۱,۰۰۱ ۲۱۲,۷۵۲ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۹۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۹۴ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۰۵ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۰۳ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاه فردوسی مشهد موج ۵۶ ۶۸,۰۸۲ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: arian_61

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close