زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟

ارسال: #۳۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط viase.)
RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟
مسئله ای که از سال دوم دانشگاه باهاش درگیرم .تا بیخیالش میشم ، یه مطلبی میبینم که دوباره درگیرم میکنه ..
من ۴ سال کارشناسیم همش با ترس از این گذشت که با این رشته به کجا میرسم ، یه آینده ی کاملا نامعلوم جلو خودم میدیدم.همش گیج بودم سر اینکه چه مهارتی یاد بگیرم ..
اگه خانوادم ساپورتم میکردن حتما میرفتم میخوندم واسه پزشکی یا دندون .. حیییییف ،صد حیف
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , sepanta1990
ارسال: #۳۲
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۵۳ ب.ظ، توسط A V A.)
پزشکی خیلی قشنگه
نجات جون ادما، حیات دوباره دادن بهشون، برای منی که هیچ دلبستگی ای به این زندگی ندارم، امید آدما به زندگی برام خیلی جالبو قشنگه
چند سال پیش شبکه ی ۱ سریالی داشت که ساعت ۱۰ شب سه شنبه ها پخش میشد به اسم پرستاران، همیشه منو یاد بیمارستان میلاد مینداخت و دوس داشتم پزشک بشم و اونجا کار کنم، که متاسفانه نشد
سال دوم دبیرستان بعد از کلی مصاحبه و ازمون، مشاور مدرسه منو برای رشته ی ریاضی مناسب نمیدونست، و چون درصد ریاضیم توو ازمون ورودی مدرسمون از بقیه پایین تر بود، فرستادنم تجربی( انسانی نداشتیم خوشبختانه) ، چه اشکایی که ریختم اون چند روز، یک هفته سر کلاس تجربی بودم، تمام دوستانم رفته بودن ریاضی و سر کلاس تجربی حس وحشتناکی داشتم، حس تنهایی اول دبستان، تصمیم اون موقع م بیشتر احساسی بود بخاطر دوستانم که کنارم نبودن،زنگای تفریح میرفتم پیش مدیر محترم و التماس میکردم بزارن برم ریاضی ولی قبول نمیکردن، اون یه هفته ی اول هم همش درس زیست داشتیم و من هیچی نمیفهمیدم چون فقط بغض داشتم و در حال کنترل کردن اشکام بودم، بالاخره یه روز با پدرم پیش مدیر رفتیم و " متاسفانه" قبول کردن که من برم ریاضی که کاش قبول نمیکردن...! ایروزا بخودم میگم که کاش ۸ سال پیش به حرف مشاور و مدیرم گوش میدادم( اکثر همکلاسیای تجربی اون یه هفته م الان پزشک هستن) رشتمو دوست دارم اما همیشه حسرت اینو میخورم که چرا اشتباه کردم، بعد کنکور خیلی فکر شرکت توو کنکور سراسری بودم که دوستان کمک کردن یکم وضعیتم استیبل بشه، اما با این تاپیک باز اون افکار شروع شدن
در جواب دوستی که گفتن درامد پزشکا از بیماری ادماس، باید بگم درامد پزشکا از زندگی دادن دوباره و سلامتی ادماست....
و در جواب بی رحمی کادر بیمارستانها، مگه همه ی پزشکا اینطورن؟ یعنی همه مهندسا خوبن؟ مهندسای عمران نمونه بارز این مقایسه!
کاش میشد از اول شروع کنم ولی با ۵ سالی که توو رشته ی کامپیوتر گذاشتم چه کنم؟

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی , sepanta1990 , نارین , morteza
ارسال: #۳۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۰۵ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  کاش میشد از اول شروع کنم ولی با ۵ سالی که توو رشته ی کامپیوتر گذاشتم چه کنم؟
اگر هدفتون پول نیست و واقعا یک breakthrough هست با این ۵ سال خیلی کارها میشه کرد تو پزشکی مثلا در مورد رشته Computational Biology تحقیق کنین
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , احسان مومنی , sepanta1990 , نارین
ارسال: #۳۴
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۲ ب.ظ
منم نظر خودم رو مینویسم; شاید یکم لحنم تند باشه.
قبل از هر چیز من موضوع
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رو در تالار applyabroad رو کاملا خوندم.
به علایق همه احترام میذارم ولی گویا تب این مسایل چند سالیه که خیلی داغه. خیلیاش هم به مسایل فرهنگی و اجتماعی جامعه ما برمیکرده.آخه تو کجای این کره خاکی درآمد یه پزشک اینقد بالاست. مایه تعجبه که درآمد یه پزشک تو ایران چند برابر درآمد یه پزشک تو آمریکاست.
اصلا خبری هم از خدمت رسانی به خلق خدا نیست.مردم رو تلکه میکنن.
البته خیلیاشوون هم رفتن تو کار ساخت و ساز.
دانشجویان پزشکی و دندون پزشکی چی میخونن که اینقد سخته. ما که خبر داریم از تعدادیشون که تو شهر خودممون یه جزوه ۳۰ صفحه ای دستشوون گرفتن و میگن امتحان دارن.AngryAngry
فردا هم ملت میرن پیششون و واسشوون نسخه میپیجن.
درسته که شغلشوون با جوون آدما سروکار داره ولی اونا هم از اشتباهات زیادی دارن و ندیدیم بایتش کسی رو مؤاخذه کنن.من این موارد رو از پسر عموم که خودش دانشجوی پزشکی شنیدم.

در مورد مبحث مالی هم کیه که از پول خوشش نیاد.شاید به خاطره همینه که این همه طرفدارش زیاد شده. البته اوضاع بی سر و سامان جهان سوم هم بی تاثیر نیست.چرا باید اینقد تبعیض بین پزشکان با مهندسان و بقیه رشته ها باشه؟
ظاهرا در ایران کسی نیست این سوالات رو جواب بده.

بنظرم هر کسی بهتره دنبال غلایقش بره.باورش سخته که ۶۰۰۰۰۰ نفر شرکت کننده در کنکور سراسری تجربی همه از پزشکی خوششون بیاد اونم فقط داوطلبین یه سالHuhHuhHuhHuhHuh

اپلای ایده بدی نیست ولی پروسه طولانیه.باید علاقه داشته باشی چون اونجا مثل اینور نیست.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepanta1990 , نارین , rz.gh , morteza
ارسال: #۳۵
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۸ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  نمی‌دونم!
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  و چون درصد ریاضیم توو ازمون ورودی مدرسمون از بقیه پایین تر بود، فرستادنم تجربی( انسانی نداشتیم خوشبختانه) ، چه اشکایی که ریختم اون چند روز، یک هفته سر کلاس تجربی بودم، تمام دوستانم رفته بودن ریاضی و سر کلاس تجربی حس وحشتناکی داشتم، حس تنهایی اول دبستان، تصمیم اون موقع م بیشتر احساسی بود بخاطر دوستانم که کنارم نبودن،زنگای تفریح میرفتم پیش مدیر محترم و التماس میکردم بزارن برم ریاضی ولی قبول نمیکردن، اون یه هفته ی اول هم همش درس زیست داشتیم و من هیچی نمیفهمیدم چون فقط بغض داشتم و در حال کنترل کردن اشکام بودم، بالاخره یه روز با پدرم پیش مدیر رفتیم و " متاسفانه" قبول کردن که من برم ریاضی که کاش قبول نمیکردن...!

واسه منم اهمین اتفاق افتاد!
علوم و شیمی و زیست و... نمراتش عالی و علاقه هم زیاد! >> ریاضی و فیزیک نمرات افتضاح و علاقه کم! >> انتخاب رشته: اولویت با تجربی! >> مشاورین: برو تجربی! >> من: نه! عمرا! ... دلیلش چی بود؟ هنوز نمی‌دونم! شاید توصیه این و اون! که نه! مخ‌ها و نخبه‌ها و عالی‌ها همه تو ریاضی جمع شدن! از طرفی از بچگی یاد گرفته بودم ریاضی خیلی مهمه! اگه انشاء ۲۰ می‌شدیم و ریاضی ۱۰ ، کسی به ۲۰ انشاء توجه نمی‌کرد! همه توجهات روی اون ۱۰ ریاضی بود و هزار تا کلاس تقویتی! و کسی توجه نمی‌کرد که شاید استعداد من تو همون انشاء باشه، شاید قرار بود من یه نویسنده خوبی بشم، نه الزاما یه ریاضی‌دان یا مهندس خوب!

همیشه همینطور بوده! با خلاء‌ها و نکات منفی بیشتر از نقاط قوت توجه می‌شه! همش نگاه می‌کنیم که چی غلطه و سعی کنیم که درستش کنیم! و کمتر به این فکر می‌کنیم که چی درسته؟ و می‌شه این درست رو بهترش کرد...

چه جالب...
شما ها برعکس من بودین Big Grin
اون زمانی که باید تعیین میشد که چه رشته ای بریم توی اون برگه که مدرسه به من داد اول ریاضی بود بعدش تجربی همه رفیقام رفتن ریاضی من شاگرد اولم بودم در کمال ناباوری همه مسولان و دوستان پرونده مو گرفتم رفتم هنرستان فنی و حرفه ای.Big Grin
بنده خدا مدیرمون خودشو کشت که نرم ولی من اون موقع فقط به کامپیوتر فکر میکردم و حرف هیچکس برام مهم نبود.با خودم میگفتم من اگه برم ریاضی معلوم نیست که بعدش برم سراغ کامپیوتر یا نه ، دوست داشتم هرچه سریعتر به عشقم برسم.Big Grin
حالا از اون موقع تقریبا ۷ سال میگذره بعضی موقع ها به انتخابم فکر میکنم...

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepanta1990 , sahar salehi , morteza
ارسال: #۳۶
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۱ ب.ظ
واقعا با خودموون رو راست باشیم.
خیلیا پزشکی میخونن که پرستیژ بالایی در جامعه داشته باشن.
آخه چرا باید در ایران پیرمرد ، پیرزن و کسایی که ناخوش حال و بیمارن خودشوون رو رو دست و پای دکتر بندازن که دکتر ازشوون زیرمیزی کمتری بگیره.
چرا پزشکا باید زیر میزی بگیرن(به این میگید حیات دوباره؟؟؟)

بیاید خودمون رو با سوئد و دانمارک مقایسه کنیم.آیا واقعا اونجا هم اینطوریه؟

من مشکلی با زیبایی یه رشته ندارم(البته پزشکی هنر نیست این اشتباهه).
کاش پزشکان ما که ازخود ما هستن در خدمت مردم بودن نه در مقابل اونا اونم تو این اوضاع اقتصادی.
درسته زحمت کشیدن ولی آیا این همه درآمد با اوون زحمت هموخونی داره؟؟؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon , sepanta1990 , morteza
ارسال: #۳۷
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  پزشکی خیلی قشنگه
نجات جون ادما، حیات دوباره دادن بهشون، برای منی که هیچ دلبستگی ای به این زندگی ندارم، امید آدما به زندگی برام خیلی جالبو قشنگه
چند سال پیش شبکه ی ۱ سریالی داشت که ساعت ۱۰ شب سه شنبه ها پخش میشد به اسم پرستاران، همیشه منو یاد بیمارستان میلاد مینداخت و دوس داشتم پزشک بشم و اونجا کار کنم، که متاسفانه نشد
سال دوم دبیرستان بعد از کلی مصاحبه و ازمون، مشاور مدرسه منو برای رشته ی ریاضی مناسب نمیدونست، و چون درصد ریاضیم توو ازمون ورودی مدرسمون از بقیه پایین تر بود، فرستادنم تجربی( انسانی نداشتیم خوشبختانه) ، چه اشکایی که ریختم اون چند روز، یک هفته سر کلاس تجربی بودم، تمام دوستانم رفته بودن ریاضی و سر کلاس تجربی حس وحشتناکی داشتم، حس تنهایی اول دبستان، تصمیم اون موقع م بیشتر احساسی بود بخاطر دوستانم که کنارم نبودن،زنگای تفریح میرفتم پیش مدیر محترم و التماس میکردم بزارن برم ریاضی ولی قبول نمیکردن، اون یه هفته ی اول هم همش درس زیست داشتیم و من هیچی نمیفهمیدم چون فقط بغض داشتم و در حال کنترل کردن اشکام بودم، بالاخره یه روز با پدرم پیش مدیر رفتیم و " متاسفانه" قبول کردن که من برم ریاضی که کاش قبول نمیکردن...! ایروزا بخودم میگم که کاش ۸ سال پیش به حرف مشاور و مدیرم گوش میدادم( اکثر همکلاسیای تجربی اون یه هفته م الان پزشک هستن) رشتمو دوست دارم اما همیشه حسرت اینو میخورم که چرا اشتباه کردم، بعد کنکور خیلی فکر شرکت توو کنکور سراسری بودم که دوستان کمک کردن یکم وضعیتم استیبل بشه، اما با این تاپیک باز اون افکار شروع شدن
در جواب دوستی که گفتن درامد پزشکا از بیماری ادماس، باید بگم درامد پزشکا از زندگی دادن دوباره و سلامتی ادماست....
و در جواب بی رحمی کادر بیمارستانها، مگه همه ی پزشکا اینطورن؟ یعنی همه مهندسا خوبن؟ مهندسای عمران نمونه بارز این مقایسه!
کاش میشد از اول شروع کنم ولی با ۵ سالی که توو رشته ی کامپیوتر گذاشتم چه کنم؟
منم خیلی دلم می خواست شهامت دوباره کنکور دادن و پزشکی خوندن داشتم ،ولی افسوس ...
دوران لیسانسم همیشه از خودم می پرسیدم اینجا چی کار می کنم ؟؟؟من که عاشق پزشکی ام ،ولی افسوس که ترسیدم دوباره کنکور بدم ،ترم ۶ که بودم یک هفته قبل از امتحانات ترم ام پدرم فوت کرد ،بعد از اون احساس کردم دیگه نمی تونم به پزشکی و تغییر رشته فکر کنم
یعنی احساس کردم اگر شکست بخورم داغون میشم وتحمل شکست ندارم ،انگار با به خاک سپاری پدرم آرزوی پزشکی روهم به خاک سپردم ...
ای کاش نترسیده بودم .....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepanta1990 , morteza
ارسال: #۳۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ ب.ظ، توسط sepanta1990.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  منم نظر خودم رو مینویسم; شاید یکم لحنم تند باشه.
قبل از هر چیز من موضوع
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رو در تالار applyabroad رو کاملا خوندم.
به علایق همه احترام میذارم ولی گویا تب این مسایل چند سالیه که خیلی داغه. خیلیاش هم به مسایل فرهنگی و اجتماعی جامعه ما برمیکرده.آخه تو کجای این کره خاکی درآمد یه پزشک اینقد بالاست. مایه تعجبه که درآمد یه پزشک تو ایران چند برابر درآمد یه پزشک تو آمریکاست.
اصلا خبری هم از خدمت رسانی به خلق خدا نیست.مردم رو تلکه میکنن.
البته خیلیاشوون هم رفتن تو کار ساخت و ساز.
دانشجویان پزشکی و دندون پزشکی چی میخونن که اینقد سخته. ما که خبر داریم از تعدادیشون که تو شهر خودممون یه جزوه ۳۰ صفحه ای دستشوون گرفتن و میگن امتحان دارن.AngryAngry
فردا هم ملت میرن پیششون و واسشوون نسخه میپیجن.
درسته که شغلشوون با جوون آدما سروکار داره ولی اونا هم از اشتباهات زیادی دارن و ندیدیم بایتش کسی رو مؤاخذه کنن.من این موارد رو از پسر عموم که خودش دانشجوی پزشکی شنیدم.

در مورد مبحث مالی هم کیه که از پول خوشش نیاد.شاید به خاطره همینه که این همه طرفدارش زیاد شده. البته اوضاع بی سر و سامان جهان سوم هم بی تاثیر نیست.چرا باید اینقد تبعیض بین پزشکان با مهندسان و بقیه رشته ها باشه؟
ظاهرا در ایران کسی نیست این سوالات رو جواب بده.

بنظرم هر کسی بهتره دنبال غلایقش بره.باورش سخته که ۶۰۰۰۰۰ نفر شرکت کننده در کنکور سراسری تجربی همه از پزشکی خوششون بیاد اونم فقط داوطلبین یه سالHuhHuhHuhHuhHuh

اپلای ایده بدی نیست ولی پروسه طولانیه.باید علاقه داشته باشی چون اونجا مثل اینور نیست.

متاسفانه امروز پزشکی شده تجارت! مهمترین دلیلی که این تاپیکو ایجاد کردم همونطور که از عنوانشم معلومه بحث درآمد و پوله!

ما دبیرستانمون کلا ریاضی بود فقط یه همکلاسی داشتیم که کنکور تجربی داد. اون رتبه ش شد ۳۰۰۰ من ۳۰۰ . اولش فکر میکرد پزشکی قبول نمیشه و خیلی ناراحت بود ولی آخرش یه جای پرت قبول شد. چند وقت پیش بهم زنگ زده بود حال احوال میکردیم بحث به مسایل کار و درآمد کشید. پرسید کارم میکنی؟ حقوقت چقدره؟ من برای اینکه خیلی هم ضایع نباشه! حقوقمو حتی یکم بیشتر از مقدار واقعی گفتم. برگشت گفت من اگه الان برم داروخونه وایسم یا برم تو مطب کار تزریقات انجام بدم بیشتر از این درمیارم تازه التماسمم میکنن.

منی که بخاطر علاقه م اومدم کامپیوتر چرا با کس دیگه که بخاطر علاقه ش رفته پزشکی اینقدر تفاوت باشه؟ منم اگه میخواستم کنکور تجربی بدم الان یا پزشکی دانشگاه تهران بودم یا شهید بهشتی.

غم انگیزه که پزشکای ایران چند برابر پزشکای خارج پول در میارن و درمورد مهندسا این قضیه برعکسه. من خودم تصمیم گرفتم لیسانسمو گرفتم یا اپلای کنم و از ایران برم و همین رشته خودمو ادامه بدم (چون تا جایی که شنیدم در خارج از کشور یه پزشک از نظر درآمد و منزلت اجتماعی و .. تفاوتی با یه مهندس نداره) یا اینکه اگه ایران موندم حتی اگه یه روز از عمرم مونده باشه دنبال پزشکی خواهم رفت. مهمم نیست تا اونموقه ۳۰ ساله م شده باشه یا بیشتر.

خوشبختی یک سفر است، نه یک مقصد.
هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۳۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۷ ب.ظ
اگه ۱/۳ تعداد ورودی های کامپیوتر , پزشک میگرفتن دوس داشتم ببینم بازم بازار پزشکی داغ بود یا نه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , sepanta1990 , پوونه , nlp@2015
ارسال: #۴۰
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۳۲ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  منم خیلی دلم می خواست شهامت دوباره کنکور دادن و پزشکی خوندن داشتم ،ولی افسوس ...
دوران لیسانسم همیشه از خودم می پرسیدم اینجا چی کار می کنم ؟؟؟من که عاشق پزشکی ام ،ولی افسوس که ترسیدم دوباره کنکور بدم ،ترم ۶ که بودم یک هفته قبل از امتحانات ترم ام پدرم فوت کرد ،بعد از اون احساس کردم دیگه نمی تونم به پزشکی و تغییر رشته فکر کنم
یعنی احساس کردم اگر شکست بخورم داغون میشم وتحمل شکست ندارم ،انگار با به خاک سپاری پدرم آرزوی پزشکی روهم به خاک سپردم ...
ای کاش نترسیده بودم .....

خدا پدرتون رو رحمت کنه. منم امسال پدرم رو از دست دادم Sad
نمیدونم چند سالتونه ولی به نظرم هیچوقت دیر نیست..بخصوص که خانم هم هستین نه مشکل سربازی دارین نه دغدغه تامین معیشت. از کنکورم نترسین من دوبار به فاصله ۴ سال از هم کنکور سراسری شرکت کردم هر دو بارم رتبه های خیلی خوبی آوردم خیلی سخت نبود. اتفاقا حال داد. الانم کنکور بهم عادت کرده انگار مجبورم یه بار دیگه هم شرکت کنم Big Grin
تلاش کنید بهتر از اینه که همیشه حسرت بخورین چرا قلان کارو نکردم. سعی کنیم از مسیر لذت ببریم و فقط به فکر مقصد نباشیم. اگه به پزشکی علاقه دارین درس خوندنشم قشنگه مهم نیست چن سال دیگه دکتر بشین ۱۵ سال یا ۲۰ سال.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۴۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط nanajoon.)
بچه ها من مطمین هستم تا کمتر از ۸ سال دیگه پزشکی از بورس میفته کافیه منطقی به ماجرا نگاه کنید دید وسیعی داشته باشین ما توی خاورمیانه هستیم یه منطقه جنگ زده!!بدونین پزشکی فقط توی کشور ما انقد تفاوت در امد داره یه تغییر کوچیک توی اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور ما باعث میشه کل زندگی پزشکای عزیزمون بره زیر سوال ..................... سعی کنید اینده نگری خوبی داشته باشید کشور ما با این فشار اقتصادی که روش هست در اینده نه چندان دور شروع به گرفتن مالیات های سنگین از پزشکان میکنه و تزلزول پایه اقتصادی کشور باعث میشه جایگاه پزشکای ما کامل نابود شه اما یه مهندس میتونه یه اپلایی بگیره بره خیلی راحت توی شرایط مساعد ادامه تحصیل بده اما طی این مسیر برای یک پزشک سخت تره سعی کنید اینده نگری داشته باشین نه به خاطر جوی که الان اجتماع رو گرفته ..................
من یادمه پدرم خیلی علاقه داشت من مهندس نفت بشم و برم استخدام شرکت نفت بشم یعنی به خاطره این رشته کلی هزینه برای من کرد ولی من کامپیوتر دانشگاه دولتی قبول شدم تا ۱ سال انقد از دستم ناراحت بود که میگفت تو ایندت رو نابود کردی برادر کوچیکم تونست مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت قبول بشه این بچه کلی دل خونواده رو شاد کرد همه گفتن این میره شرکت نفت اما چی شد؟؟کاهش قیمت نفت کاهش استخدام کاهش درامد مهندسان نفت ................. حتی برادر بزرگم که توی شرکت نفت استخدام هست به خاطره کاهش قیمن نفت قراره ۳ شیفته بشه یعنی کاهش حقوق //ببینید اینجا خاورمیانه هست جایی که ممکنه شب بخوابی صبح بلند شی ببینی همه چی تغییر کرده!!!کشور ما همه باید بالاخره یه روز مسیر صنعتی شده رو طی کنه اون روز بودن مهنددسای متخصص واقعا واجبه الان توی همین خونه ما که رسم بود همه برن نفت بخونن مهندس نفت بشن خیلیا ناراحت هستن از کاهش قیمت نفتی که پیش بینی میشه هر روز قیمتش کمتر و کمتر بشه یادتونه قدیما میگفتن نون شرکت نفتا توی روغنه حالا دیگه داره روغنشون تموم میشهSmile))) این اتفاق برای پزشکای مملکت ما هم میفته شما سعی کنین فقط به تخصص برسین همیشه ادم متخصص جایگاه خودش رو داره
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng , sepanta1990 , nlp@2015 , farnod3 , Hamid_0311
ارسال: #۴۲
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  ترم ۶ که بودم یک هفته قبل از امتحانات ترم ام پدرم فوت کرد
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۳۲ ب.ظ)sepanta1990 نوشته شده توسط:  منم امسال پدرم رو از دست دادم
بابت پدرتون متاسفم و امیدوارم قرین رحمت الهی قرار بگیرن. امیدوارم بتونیم جوابگوی زحمات پدران و مادران گرامی باشیم و مایه افتخار اونا.

(۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۳۶ ب.ظ)sepanta1990 نوشته شده توسط:  سلام..
من خودم دانشجوی آی تی شریفم

شما رشته و دانشگاهتوون مناسبه و خیلیا حسرت دانشگاه شریف رو میخورن. حیفه واقعا.
شما در موقعیت خوبی هستید و میتونید خیلی راحتر اپلای کنید.
البته اگه بخواید میشه پزشکی هم خوند.
برای خانما یکم راحتتره چون سربازی ندارن. اگرم قبول بشید باید شبانه بخونید(البته اگه فعلا دولتی هستید). طول دوره هم مشخصه

البته میشه پیش بینی کرد که بازار پزشکا بزودی افول کنه و مثل الان نباشه.فارغ التحصیل و دانشجوهای زیادی الان خارج از کشور داریم و همشوون بخاطر وضعیت پزشکی تو ایران میخوان برگردن داخل کشور(از کشورهای شرق اروپا، مالزی، فیلیپین، هند و ...).

متاسفانه رشته ما هم فارغ التحصیل زیاد داشته و هر دانشگاهی که از راه رسیده فورا مجموعه آی تی و کامپیوتر رو به رشته های دانشگاهیش اضافه کرده و ثابت کردن بی برنامه بودن نتیجش چی میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon , sepanta1990 , پوونه
ارسال: #۴۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۳۹ ب.ظ
(۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۸ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  اگه دنبال درامد + تغییر رشته هستید من پیشنهاد میکنم یا فیزیوتراپی یا دندونپزشکی بخونید!
۲ تا از همکلاسیای کارشناسیم همین کار رو کردن , یعد کارشناسی نشستن واسه دندونپزشکی خوندن.
دوست عزیز یعنی امکان داره از کارشناسی فنی رفت و دندانپزشکی یا فیزیوتراپی خواند؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepanta1990
ارسال: #۴۴
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۰۴ ب.ظ، توسط mohamad moo.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۴۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  داستان ما خیلی تاسف باره. من یادمه دوم دبیرستان مدرسمون انسانی که نداشت و فقط ریاضی و تجربی داشت.جو اینطور بود که بچه های زرنگ میرفتن ریاضی و ضعیف تر ها میرفتن تجربی. مشاور مدرسه به نمره ریاضی نگاه مینداخت اگر بالا بود میگفت ایشون مناسب رشته ریاضیه اگر پایین بود...
یه دانش آموز دوم دبیرستان خیلی کم تجربه تر از این حرف هاست که بفهمه دنبال چیه و به چی علاقه داره...ما هم دیدیم همه میرن ریاضی رفتیم ریاضی..
ارشد هم همین داستان شد به نحو دیگری! این که تو فامیل زشته که لیسانس بگیری و ارشد نگیری!!! باعث شد از چاله خودمو بندازم تو چاه و الان با خودم حساب و کتاب کنم که اگر از اول شروع کنم چقدر عقب میفتم.
باز خدا رو شکر که در این فرآیند تصادفی رشته کامپیوتر رو انتخاب کردیم که در زیست شناسی و علوم پایه میتونه کاربرد های زیادی داشته باشه اگر رشتم مثلا "عمران" بود میرفتم خودمو میکشتم :|

داستان من هم شبیه شماست ولی من همه جور فیش حقوقی رشته ها را دیدم ,درآمد ارشد مکانیک در حد مدیرعامل شرکت فولاد با ۱۸ سال سابقه کار ,ورییس مخابرات, و مدیرعامل پالایشگاه گاز با ۲۳سال سابق کار را دیده ام ,خالص دریافتی بدون کسورات هیچ کدام به ۱۲ میلیون نمیرسید,ولی یک دندانپزشک با یک سال سابقه کار ۱۰میلیون وپزشک عمومی با یک سال سابقه کار۸ میلیون,وبدترین تخصص پزشکی۲۰میلیون است(درماه)
اصلآ واضح تر دکتری کامپیوتر با ۵ سال سابقه کار هییت علمی مجموعآ ۱۵میلیون است وتخصص هم ۲۰ میلیون ولی تخصصها با کار آزاد در کنار هییت علمی تا ۲۰۰میلیون در ماه هم درآمد دارند. شک نکنید اطلاعاتم کامل است.Cool

در ضمن وزارت بهداشت نظم دارد مثل وزارت علوم نیست که هرجا رسید مثل مغازه, دانشگاه درپیت بدون هیچ امکاناتی باز کند.

,پزشکی چه دولتی وچه آزاد اکثرآ مراکز استانی هستند,ولی مهندسی وای....
مهندسی کامپیوتر وآی تی تقریبآ یکی هستنند و از دولتی-آزاد-پیام نور-مجازی -غیرانتفاعی-علمی کاربردی-جهاد دانشگاهی-فنی حرفه ای-بین الملل فارغ التحصیل دارند ونه فقط مراکز استان بلکه روستاها هم این رشته را دارند وهر کدام هم کلی دانشجو میگیرند
فقط تعداد ورودی این رشته در یکسال را بشمارید به اندازه یک قرن ورودی رشته پزشکی میباشد.

اینها مشکل اصلی این رشته هستند,
۱
۰
ارسال: #۴۵
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط sepanta1990.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ ب.ظ)mohamad moo نوشته شده توسط:  ,پزشکی چه دولتی وچه آزاد اکثرآ مراکز استانی هستند,ولی مهندسی وای....
مهندسی کامپیوتر وآی تی تقریبآ یکی هستنند و از دولتی-آزاد-پیام نور-مجازی -غیرانتفاعی-علمی کاربردی-جهاد دانشگاهی-فنی حرفه ای-بین الملل فارغ التحصیل دارند ونه فقط مراکز استان بلکه روستاها هم این رشته را دارند وهر کدام هم کلی دانشجو میگیرند
فقط تعداد ورودی این رشته در یکسال را بشمارید به اندازه یک قرن ورودی رشته پزشکی میباشد.

درمورد پزشکی نمیتونن اینکارو بکنن. چون اون موقه این پزشکا نصف مردمو به کشتن میدن و گندش درمیاد
ولی برای مهندسیا مهم نیست. اکثرشونم که بیکار میمونن .پس تا میتونن دانشجو میگیرن:|

(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۲۱ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  ما رشته و دانشگاهتوون مناسبه و خیلیا حسرت دانشگاه شریف رو میخورن. حیفه واقعا.
شما در موقعیت خوبی هستید و میتونید خیلی راحتر اپلای کنید.

امیدورام با اپلای وضعمون بهتر بشه. و الا اگه در آمریکا هم مثل ایران پرشکای عزیز برامون کلاس بذارن فایده نداره.
من بین اپلای و تحصیل در پزشکی یکی رو انتخاب خواهم کرد انشاله

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۴۳ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۸ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۸۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۶ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۴۴ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
Rainbow طبیعت زیبای ایران! αɾια ۱۵ ۸,۸۷۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: AXEL.
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۸ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
Big Grin کدام منابع برای هوش مصنوعی برای مهندسی پزشکی؟ sajadg ۳ ۴,۰۱۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close