زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی در انتخاب مسیر

ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ ب.ظ، توسط Omn1990.)
از همه اساتید، کارشناسان ارشد ودکترا و همه کسانی که در زمینه علوم ومهندسی کامپیوتر دستی بر آتش دارند صمیمانه درخواست کمک و راهنمایی در مورد انتخاب رشته ومسیر زندگی دارم. من درباره رشته های دانشگاهی علوم ومهندسی کامپیوتر وای تی اشنایی کلی دارم ولی در حال حاضر درمورد اصل تحصیل کردن یا نکردن نیاز مبرم به مشورت با افراد متخصص دارم تا با چشم باز راهمو انتخاب کنم. پیشاپیش از دوستانی که وقت میگذارند و راهنماییم میکنن سپاسگزارم.
قبل ازهرچیز یخورده از خصوصیات خودم بگم من یه پسر٢٥ساله مجرد خدمت رفته ساکن همدان با لیسانس مهندسی برق-الکترونیکم معدل١٥دانشگاه دولتی همدانم، از روزی که با کامپیوتر اشنا شدم فهمیدم که آینده و موفقیت من با دنیای کامپیوتر گره خورده، هدفی هم که تو ذهنم واسه خودم ترسیم کردم تو قدم اول ارائه یه سرویس نرم افزاری کراس پلتفرم بر پایه اینترنته سرویس هایی مثل: kickstrater, evernote, بازار، دیوار،کلوب، ... خودم ایده هایی تو ذهنم دارم که مطمئنم اگه بدون نقص بتونم پیداشون کنم میتونه خیلی موفق بشه. یه هدف دیگه هم دارم که از ایران برم.شرایطشو از لحاظ خانوادگی و فکری دارم .حالا سوال مهمی که من دارم اینه که به نظر شما بهترین مسیر برای رسیدن به اهدافم چی میتونه باشه؟ یادگیری تخصص های موردنیاز مثل برنامه نویسی وب و موبایل و مدیریت پروژه و.. یا مطالعه اکادمیک. خودم گرفتن ارشد کامپیوتر وبعددرکنار کار پژوهشی ، برنامه نویسی و زبان(فرصت میشه اصلا؟!) انتخاب کردم ولی خیلی وقتا مردد میشم (کلا ادم شکاک، و سخت تصمیم بگیری هم هستم!). تحصیلات دانشگاهی با کاربرد علوم کامپیوتر در عمل خب خیلی فرق داره.. واسه خروج از کشور که فکرکنم تنها راه واسه من، درس خوندنه. ویزای کاری گرفتن واسه منی که هیچی تخصصی ندارم غیرممکنه.
و یه سوال مهم دیگه به نظرتون چه گرایشی به اهداف من نزدیکتره؟ خودم فکرمیکردم نرم افزار بهتره ولی چند وقتیه تجارت الکترونیک ای تی بدجوری وسوسه ام میکنه، هوش مصنوعی هم زیر چشمی نگاه میکنم.اطلاعات زیادی هم در مورد این رشته ها ندارم بخصوص تجارت الکترونیک ای تی.
راستی مشکل کار و درامد هم ندارم هرچند این روزا بعد پایان خدمت شدیدا ازبابت کارنکردن تواین سن خودمو میخورم ولی به پولش احتیاجی ندارم فقط بخاطر مصرف کننده نبودنه ولی اگه تصمیم قطعی بگیرم باخودم کنار میام.
بی صبرانه منتظر راهنمایی های گرانبهاتون هستم.مرسی

Sent from my heart using sincerely
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ق.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  معدل لیسانس و دانشگاهت رو بگو و همچنین محل زندگی Big Grin

معدل، ١٥ محل زندگیم هم همدان فعلا

۰
۰
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ب.ظ
سلام
با این شرایطی که شما دارین من پیشنهاد میکنم برید استارت آپ شرکت کنین و کسب و کار راه بندازین ، البته یه مقدار شرایط کار راه انداختن توی ایران سخته اما خب آدم باید سختی بکشه تا قدر کارش رو بدونه . شما یه استارت آپ شرکت کنین و یک ایده رو ببرین استارت آپ ، اونجا میتونین دوستای خوب و زیادی پیدا کنین که شبیه خودتونن . کسب و کار خودتون رو راه بندازین . فقط این یک نکته رو تو خاطر تون داشته باشین که اگه میخوای خیلی خیلی پیشرفت کنین و پول خوبی در بیارین حتما حتما کارتون رو بین المللی انجام بدین .
من خودم شخصا پیشنهاد میکنم توی ایران ارشد نخونین چون ارزش نداره و اگر واقعا علاقه خیلی شدید به درس خوندن و تحقیقات اکادمیک دارین درس بخونین ، در غیر این صورت فعلا سراغ درس خوندن نرین . خوشبختانه داریم به مرحله ای میرسیم که مدرک داره از مد میوفته و اون چیزی که مهمه تخصصه . خدارو شکر اینترنت هست و دنیایی پر از اطلاعات و آموزش و...

بین المللی کار کنید ، کار کنید ، کار کنید ، پیشرفت با سختی بدست میاد .
موفق باشید
۰
۰
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط Omn1990.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  [quote='Omn1990' pid='340856' dateline='1425411897']
والا چی بگم!
چیزی که به نظر من میرسه . .
مرسی بابت راهنماییها،اپلای ابرادو قبلا زیرو و رو کردم. میدونید اینطوری نیس که به تحصیلات اکادمیک علاقه ای نداشته باشم اتفاقا ریاضیات پایم خوبه واز قدیم عاشق ریاضی بودم آدم بی استعدادی هم نیستم ولی خب سیستم دانشگاه و تنبلی خودم کنجکاوی وخلاقیتمو کشتو دیگه دنبال پیداکردن سوالای بیشمار ذهنم نمیرم.
خودم خیلی مصرم که هرجور شده بیام تهران به نظرم فعالیت حرفه ای تو حوزه کامپیوتر فقط تو تهران جواب میده.
دنبال همین راه های بهتر واسه مهاجرتم. غیر ویزای تحصیلی ویزای کار هست که باید تخصص داشته باشی و حرکت بزرگی زده باشی که تقریبا سخت والبته غیرقطعی به نظر میرسه.
جو دانشگاههای اونجا با این ور خیلی فرق میکنه، اونا دانشگاهاشون با صنعت وبازارکار عجین شده، نمونه های بیشماری از آدمهای موفق سراغ داریم که همه تحصیلات اکادمیک داشتن، زاکربرگ همین چهره کتابو اول از دانشگاه شروع کرد و... اونا واسه تز دکترا هم رسما یه کار عملی و میدانی میخوان. همین مالک اپ بازار بود میگفت واسه پروپوزال ارشدش تو سوئد(اگه اشتباه نکنم) باید یه کسب وکاری رو تو عمل پیاده میکردن.
(۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ب.ظ)mazyar123 نوشته شده توسط:  سلام با این شرایطی که شما دارین من پیشنهاد میکنم..
مرسی بابت توصیه هاتون، فقط من منظورتونو از استارتاپ متوجه نشدم، جای خاصیه تو تهران یا ... ؟
من به ارشد خوندن از دید مدرک گرفتن و به تبع اون سرکار رفتن فکرنمیکنم، قبلا میکردم ولی الان نه، چون به قول شما وخیلی از دوستانم شرکت ها دیگه دارن تخصص گرا میشن ومدرک رفته تو حاشیه.
مشکلی که هست اینه که من درحال حاضر توانایی پیاده سازی ایده هامو ندارم توایران هم به خاطر نبود کپی رایت کارگروهی خیلی کارساز نیست، حتی اگه بتونید کارتونو پیاده کنید یه شرکت بزرگ میاد دقیقا ایده شما رو با تبلیغات و سرمایه هنگفت اجرا میکنه و شما محکوم به شکست میشید و هیچ قانون کپی رایتی هم وجودنداره که حق شما رو بگیره. موضوع جهانی بودن که شماهم اشاره کردید هم مهمترین رکن موفقیت بزرگه و ما متاسفانه به خاطر تحریم حتی نمیتونیم حساب بانکی بین الملی داشته باشیم وهمه فعالیت ها تو این حوزه با مشکلات بیشماری مواجه میشه بخاطر همین مشکلات و خیلی دلایله دیگه هست که من تصمیم دارم برم. وفکرمیکنم برای کسی مث من تحصیل بهترین راهه.
به امیدروزی که کشورمون جایی برای زندگی بشه.

۰
۰
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۹ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی در انتخاب مسیر
start up یعنی همون راه انداختن شرکت.Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۹ ب.ظ)IT Expert نوشته شده توسط:  start up یعنی همون راه انداختن شرکت.Big Grin

فکرنمیکنم اینطور باشه، آخه دوستمون گفته "اونجا دوست های زیادی پیدا میکنید و ..."

۰
۰
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۰۹ ب.ظ
خوب می تونید تو صفحه شخصی شون بپرسین که منظورشون از استارتاپ چی بوده.
شاید دیگه به این پیج سر نزنن.
منم کنجکاو شدم بدونم.Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۴۲ ب.ظ، توسط Omn1990.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۰۹ ب.ظ)IT Expert نوشته شده توسط:  خوب می تونید تو صفحه شخصی شون بپرسین که منظورشون از استارتاپ چی بوده.
شاید دیگه به این پیج سر نزنن.
منم کنجکاو شدم بدونم.Big Grin

راست میگید چرا به فکرخودم نرسید؟! فکرکردم همه مثل من از تپاتاک استفاده میکنن بهشون پیغام میده.
نظر شما چیه در مورد موضوع تاپیک؟ تجارت الکترونیک تو چه حوزه هایی وارد میشه؟ میتونید برام مثال ملموسی از عناوین شغلی وفعالیتای این گرایش بزنید؟ممنون میشم نظرتونو بگید

۰
۰
ارسال:
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط Omn1990.)
دوستان دیگه کسی نیس راهنمایی کنه؟ هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندیم!
کسی در مورد ویزای کار اطلاعی داره؟چقد احتمال داره از طریق کار بشه مهاجرت کرد؟

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط e2000.)
فکر کنم منظور اون دوستمون از استارتاپ ، استارتاپ ویکند هستش ، مراجعه کنید به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true
.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ ق.ظ
سلام دوستان
شرمنده ام نتونستم جوابتون رو بدم . یه متنی نوشتم در مورد استارتاپ واسه دوستمون omn1990 فرستادم . اون رو براتون الان میذارم بخونیدشون . به هر حال اگه اینجا گروه ها شکل نگیره پس کجا باید شکل بگیره ؟
بهترین مکان واسه پیدا کردن همکار همینجاست . ادمین دمت گرم که این انجمن رو راه انداختی .

اینم از استارتاپ :
استارتاپ ویکند به یه آخر هفته کار آفرینی میگن که توی دانشگاه ها برگزار میشه
مثلا تو دانشگاه ما برگزار شده
همین اسفند ماه توی ۵ تا از دانشگاه های مطرح تهران هم برگزار شد
اصل کلی استارپ اینه که مثلا شما یه ایده کاری داری ، ایده رو میبری استارتاپ و ۶۰ ثانیه وقت داری ایده رو معرفی کنی . ایده ها زیاده به همین خاطر رای گیری میشه و مثلا ۱۰ تا ایده انتخاب میشن برای عملی شدن و ما فرض میکنیم ایده شما هم انتخاب شده ، بعدش شما میری فراخوان میدی برای جذب همکار ، همه این کارا تو چند ساعت انجام میشه . بعدش تیم جمع میشه مثلا ۵ نفر میشین . هرکسی یه تخصصی داره . خودت تو فراخوان میگی چه تخصصی میخوای . اعضای تیم که جمع شدن ، از فردا صبح شروع به کار میکنین و تا جمعه غروب باید یه چشمه ای از کارتون نشون بدین ( البته اینو بگم همیشه استارتاپ ویکند همنطور که از اسمش پیداست ، اخر هفته برگزار میشه ۴ و ۵ و جمعه ) بعدش داوری میشه برای مقام که متاسفانه توی ایران پارتی بازی زیاده و در بعضی از مواقع حق به حقدار نمیرسه . در کل باید عرض کنم اگر شما مقام بیاری میری برای جهانی ، وقتی بری جهانی اونجا کلاس و فلان و دیدن شرکت ها و دوهفته عشق و حال آموزش و توسعه تو یه کشور اروپایی مثل سوئیس و شانس دریافت ۵۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه رو داری و یکی از کمپانی های حامی استارتاپ ویکند ، گوگل هست . خب حالا شاید ایده شما اصلا انتخاب نشه چیکار میشه کرد ؟ یکی اینکه (البته بگم اونجا کلی سرمایه گذار و رئیس شرکت میان "تو دانشگاه" ) ممکنه یه نفر از ایدت خوشش بیاد و بهت سرمایه بده واسه کار و ...
حالا اگر هم سرمایه گذار پیدا نشه هم به هر حال یه تخصصی داری ، میری با یکی از تیم ها کار میکنی و وارد یه کسب و کار میشی .
در کل شرکت توی استارتاپ ویکند خوبه ،تجربه ی جالبیه . من خودم یه اشتباهی کردم شرکت نکردم . دفعه بعد حتما شرکت میکنم .
پیشنهاد میکنم برو
واسه پیدا کردن هم میتونی سرچ کنی استارتاپ ویکند" شهر یا استان خودتون ".
مثلا : استارتاپ ویکند رشت .
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ ب.ظ
مرسی بابت راهنمایی، حالا یه موضوع مهم اینجا مطرح میشه، فرض کنین شما به ایدتون ایمان دارید ولی این ایده از نظر داوران رای نیاره، اون وقت با توجه به اعلام ایدتون تو همچین محفلی چه تضمینی وجود داره کسی این ایده رو بدون شما پیاده نکنه با توجه به اینکه ثبت پتنت و کپی رایت هم تو ایران نداریم؟

۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۳۳ ب.ظ
خواهش میکنم
این یکی از بزرگترین مشکلات موجود در کشور ماست متاسفانه
دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم بتونی ایده رو توی سازمان مالکیت های فکری ثبت کنی که البته دردسر های خاص خودش رو داره .
استارتاپ شرکت کردن خیلی خوبه و ادم تجربه های زیادی به دست میاره . باید اعتراف کنم که اصلا به این موضوع فکر نکرده بودم . البته ثبت شرکت دانش بنیان هم بد نیست .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۶۲۹ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  درخواست راهنمایی انتخاب رشته ارشد مهندسی کامپیوتر Mr.X ۵ ۵,۲۸۳ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kadarai64
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۶۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Question آیا دانشگاه را دوباره انتخاب کنم؟ (درخواست راهنمایی) deuxshiri ۴ ۵۷ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  درخواست راهنمایی درباره انتخاب گرایش جهت مطالعه برای آزمون ارشد ۹۷ majidarshad96 ۵ ۴,۴۷۸ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  درخواست راهنمایی انتخاب موسسه Dukejavad ۰ ۱,۴۲۱ ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Dukejavad
Question اتمام مهلت انتخاب واحد دانشگاه شریف و فردی که انتخاب نکرده (کارشناسی ارشد ۹۵) kebrit ۲ ۳,۳۷۳ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: kebrit
  درخواست کمک در مورد انتخاب رشته علوم کامپیوتر saba6000 ۱ ۱,۶۵۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: amircs
  درخواست کمک در مورد انتخاب رشته علوم کامپیوتر saba6000 ۰ ۱,۱۲۸ ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saba6000
  درخواست راهنمایی جهت انتخاب رشته و دانشگاه hsehat ۰ ۱,۰۵۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hsehat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close