زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات دکترای نرم افزار دانشگاه آزاد ۹۴

ارسال: #۴۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ ب.ظ
RE: بررسی سوالات دکترای نرم افزار دانشگاه آزاد ۹۴
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹ ق.ظ)shabnam.mh نوشته شده توسط:  مدل کنترل دسترسی ؟ seaview blp rbac?
مکانیزم های امنیتی در پایگاه؟
er , eer?

er و eer فکر کنم همه موارد بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۱۲ ب.ظ
دوستان کسی میتونه کمی راجع به نحوه پذیرش صحبت کنه؟ بعد از مصاحبه واحد قبولی مشخص میشه؟ یعنی در مرحله نهایی؟ در صورت قبول نشدن در واحد دلخواه میشه قبولی و نگه داشت و در تکمیل ظرفیت هم شرکت کرد؟ برای قبولی در علوم تحقیقات حداقل چه درصدایی کافیه ...؟
ارسال: #۴۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط taha.maten.)
خبر فوری

دکتر علوی فاضل ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری آزمون چه در سطح معاونت سنجش و پذیرش و چه در حوزه های امتحانی گفت: آزمون دکتری تخصصی سال ۹۴ در کمال صحت و سلامت برگزار شد و معاونت سنجش و پذیرش توانست با استفاده از نیروهای کارآمد و با تجربه خود بار دیگر در برگزاری آزمون درخشش از خود نشان دهد که من همینجا از همه آنان تشکر می کنم. معاون سنجش و پذیرش در ادامه گفت: هدف ما ارتقاء کیفی تحصیلات تکمیلی است، لذا ضمن تلاش در برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، به شیوه های توانمندسازی و ارتقاء سطح علمی واحدهای مجری دوره تحصیلات تکمیلی توجه ویژه ای داریم. علوی فاضل خاطرنشان کرد: برای مرحله مصاحبه متناسب با ظرفیت هریک از رشته های امتحانی حدود ۲۴ هزار نفر به مصاحبه دوره دکتری تخصصی دعوت خواهند شد. زمان اعلام مصاحبه نیز خرداد ماه سال آینده خواهد بود.

دوستان در مورد هزینه ها هم هرکی اطلاعات داره بگه
البته مستند
ارسال: #۴۹
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ ب.ظ
دوستان یکی از تست ها در مورد اولویت use case و class بود.
چی جواب دادین؟
من که زدک اول use case بعد class
ارسال: #۵۰
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۶ ب.ظ، توسط sharareh_moradi.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ)niloofar.khanghahi نوشته شده توسط:  دوستان یکی از تست ها در مورد اولویت use case و class بود.
چی جواب دادین؟

یوز کیس با کلاس وابسته بهم نیستن که!! هستن؟؟
من میدونم این گزینه رو نزدم

اون سوالی که کدام یک اکتور نمی باشد
بین یوزکیس و سیستم نرم افزار شک داشتم
من سیستم نرم افزار رو زدم
ارسال: #۵۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ)niloofar.khanghahi نوشته شده توسط:  دوستان یکی از تست ها در مورد اولویت use case و class بود.
چی جواب دادین؟

یوز کیس با کلاس وابسته بهم نیستن که!! هستن؟؟
من میدونم این گزینه رو نزدم

متناسب به این حرف که اول تحلیل هست بعد طراحی من این گزینه رو زدم.
چون رسم یوزکیس کاری تحلیلی ست در حالی که رسم کلاس مربوط به پیاده سازی.
ارسال: #۵۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط shabnam.mh.)
وای سوالش چی بود یادم نمیاد

خیلی از سوالهای نرم افزار از uml بود من نخونده بودم نزدم بقیه چه طور

یکی از سوالهای نرم افزار توش "سناریو" داشت یکی دیگه "تست " یادتونه چی بود سوالش
ارسال: #۵۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۵۷ ب.ظ، توسط bagher.sajadi.)
انواع ارتباطات در کلاسها عبارتند از: Association، Aggregation، Dependency
گزینه Link غلط بود.

دلایل استفاده یا کاربردهای Visual Modeling عبارتند از:
Manages Complexity ، Defines Software Architecture، Promotes Reuse.

یه گزینه دیگه هم داشت که اون غلط بود. من خودم بین استفاده مجدد و اون گزینه شک داشتم که فکر کنم یا نزدم یا اشتباه زدم.

یه سوال بود در مورد توارث، توارث در کدام یک نیست؟ usecase، کلاس و ... کسی سوال و جواب رو یادشه؟
ارسال: #۵۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۵ ب.ظ، توسط niloofar.khanghahi.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۴۶ ب.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  انواع ارتباطات در کلاسها عبارتند از: Association، Aggregation، Dependency
گزینه Link غلط بود.

یه گزینه دیگه هم داشت که اون غلط بود. من خودم بین استفاده مجدد و اون گزینه شک داشتم که فکر کنم یا نزدم یا اشتباه زدم.

یه سوال بود در مورد توارث، توارث در کدام یک نیست؟ usecase، کلاس و ... کسی سوال و جواب رو یادشه؟

usecase توارث ندارد.

(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ ب.ظ)shabnam.mh نوشته شده توسط:  وای سوالش چی بود یادم نمیاد

خیلی از سوالهای نرم افزار از uml بود من نخونده بودم نزدم بقیه چه طور

یکی از سوالهای نرم افزار توش "سناریو" داشت یکی دیگه "تست " یادتونه چی بود سوالش

گزینه طراحی شامل سناریو نیست.

(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۴۶ ب.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  انواع ارتباطات در کلاسها عبارتند از: Association، Aggregation، Dependency
گزینه Link غلط بود.

در مورد سوال کلاس لینک درسته اما من یادم نیست چی زدم.ConfusedHuhSad
ارسال: #۵۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۱۲ ب.ظ
بچه ها سوالات پایگاه ۱ و پیشرفته چطور بود ؟ کمی هم راجع به درسای دیگه بحث بشه خوب میشه :دی
ارسال: #۵۶
۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱ ق.ظ، توسط amirgh69.)
با سلام در مورد توارث مدل sequence تنها مدلی که توارث نداره (طبق سوالات پرسمن )

در مورد کدام گزینه actor نیست بنده usecase رو زدم
ارسال: #۵۷
۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط shabnam.mh.)
کدام گزینه Actor نیست من object رو زدم .
تو یکی از گزینه ها من استفاده مجدد رو زدم ولی مطمین نبودم
توارث رو نزدم
روابط بین کلاس های link درست بود
اگر شی گرایی رو فقط یه نگاه کرده بودیم میزدم به نظرم خیلی اسون بود اعصابم خرده خیلی ها رو نزدم
ارسال: #۵۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۴۴ ب.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ق.ظ)shabnam.mh نوشته شده توسط:  کدام گزینه Actor نیست من object رو زدم .
تو یکی از گزینه ها من استفاده مجدد رو زدم ولی مطمین نبودم
توارث رو نزدم
روابط بین کلاس های link درست بود
اگر شی گرایی رو فقط یه نگاه کرده بودیم میزدم به نظرم خیلی اسون بود اعصابم خرده خیلی ها رو نزدم

بهتر عزیزم
هرچی کمتر بزنی بهتره تا کسی که زیاد بزنه و غلطاش زیاد شه! من نگران این موضوعم! من کمی خونده بودم و بهم زور داشت جواب ندمBig Grin
الانم نگران جوابامم، میترسم غلطا زیاد باشنHuhConfused
ولی ایشالا قبول میشیمSmile
ارسال: #۵۹
۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۵۳ ب.ظ، توسط bagher.sajadi.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۲ ب.ظ)mehrdadsecret2 نوشته شده توسط:  بچه ها سوالات پایگاه ۱ و پیشرفته چطور بود ؟ کمی هم راجع به درسای دیگه بحث بشه خوب میشه :دی

من پایگاه ۱ هیچی نزدم و فقط چند تا از پایگاه ۲ زدم.
آخرین سوال پایگاه داده در مورد TSO بود. گزینه ۱ و ۲ در مورد r-transit(x) و w-transit(x) بود که درست هم بود. گزینه ۳ هم که درست بود راجع به صف اجرای TSO بود. گزینه ۴ در مورد r-shechuled(x) بود که غلط بود.

یه سوال خیلی قشنگ تو پایگاه داده بود که حسابی من رو گیج کرد. یه دنباله از اجراها داده بود که T2 وسط دنباله ابورت می‌کرد.
اجراش با ۲pl و TSO امکان‌پذیر نبود و جالب اینکه دنباله اش اصلا پی در پی پذیر هم نبود. قطعا یکی از این دو گزینه ها درست بود:
۱) پی در پی پذیر نیست ولی ترمیم پذیر هست.
۴) توسط TSO قابل اجرا نیست ولی توسط SGT قابل اجراست.

فکر کنم ۴ میشه ولی من ۱ رو زدم چون فکر میکنم SGT نمیتونه غیر پی در پی پذیر رو اجرا کنه (شایدم بتونه)

یه سوال در مورد دانه بندی (Granularity) گفته بود کدام گزینه صحیح است؟
من گزینه ای رو زدم که گفته بود برای کار کردن روی دیتا آیتم باید ققل صریح بزنه.

توی سیستم عامل راجع به سازگاری علی و ترتیبی سوال کرده بود.
گزینه ای که گفته بود سازگاری علی محکم تر از ترتیبی است غلط بود چون سازگاری علی سست تر و درواقع نوعی از ترتیبی است.

جواب سوالی که شفافیت رو در مورد DNS سوال کرده بود، شفافیت مکانی (Location) میشه.

روش‌های سازماندهی سیستم عامل‌های چند پردازنده‌ای این سه تا هستند: Master/Slave،Separate Supervisor ،Floating Supervisor . یکی از گزینه‌ها یه چیز دیگه بود.

یه سوال در مورد چند نخی در سرور بود که جوابش موازی سازی و Blocking system call میشد.
ارسال: #۶۰
۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۷ ب.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۲ ب.ظ)mehrdadsecret2 نوشته شده توسط:  بچه ها سوالات پایگاه ۱ و پیشرفته چطور بود ؟ کمی هم راجع به درسای دیگه بحث بشه خوب میشه :دی

آخرین سوال پایگاه داده در مورد TSO بود. گزینه ۱ و ۲ در مورد r-transit(x) و w-transit(x) بود که درست هم بود. گزینه ۳ هم که درست بود راجع به صف اجرای TSO بود. گزینه ۴ در مورد r-shechuled(x) بود که غلط بود.

یه سوال خیلی قشنگ تو پایگاه داده بود که حسابی من رو گیج کرد. یه دنباله از اجراها داده بود که T2 وسط دنباله ابورت می‌کرد.
اجراش با ۲pl و TSO امکان‌پذیر نبود و جالب اینکه دنباله اش اصلا پی در پی پذیر هم نبود. قطعا یکی از این دو گزینه ها درست بود:
۱) پی در پی پذیر نیست ولی ترمیم پذیر هست.
۴) توسط TSO قابل اجرا نیست ولی توسط SGT قابل اجراست.

در مورد سوال مربوط به TSO به نظرم یکی از گزینه ها نوشته بود هر دو r-in-transit و w-in transit میتونند در آن واحد ۱ باشند که گزینه غلط بود چون در این صورت پی در پی پذیری نقض میشد. (اگر منظورتون همون سوال باشه چون خاطرم نیست)
سوال مربوط به اجرایی که T2 abort میشد همانطور که گفتید سوال قشنگی بود ولی فکر کنم من ۲pl رو زدم استدلال شما برای ۲pl نبودن چیه؟ من اینطور فکر کردم که بعد از abort قفل هاشو باز میکنه و تراکنش بعدی قفل رو میگرفت و ادامه کار میداد. و نوسط sgt هیچ گراف بدون دوری نمیتونه ایجاد بشه و در صورت دریافت عمل مربوط قبل ایجاد دور abort میشه ( به نظر من اجرا پی در پی پذیر بود )

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۲۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۳۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close