زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات دکترای نرم افزار دانشگاه آزاد ۹۴

ارسال: #۳۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط bagher.sajadi.)
RE: بررسی سوالات دکترای نرم افزار دانشگاه آزاد ۹۴
(۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۵ ب.ظ)mehrdadsecret2 نوشته شده توسط:  دوستان سوال مربوط به مهاجرت فرایندی که با استفاده از پورت به منبع متصل هست رو چی زدید؟ من rebind زدم ولی الان که فکر میکنم ارجاع سراسری باید بشه ولی فکر کنم توی گزینه ها نبود آیا؟

پورت از نوع by identifier هست بنابراین rebind نمیتونه بشه و حتما یا باید Move بشه یا GR که همون سراسریه. البته چون گفته بود توی اینترنت هست احتمالا unattached هم هست بنابراین میشه move کرد ولی در کل مشکوک بود چون به نظر منم سراسری میشه ولی در گزینه ها نبود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۱ ق.ظ
اون سوال الگوریتم که از فراخوانی copy/restor بود
مقدار i کدوم گزینه میشد؟
الف- صفر
ب- یک
ج- دو
د سه
ارسال: #۳۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۱ ق.ظ
میتونه ۱ یا دو باشه
من که زدم ۱
ارسال: #۳۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۳۷ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۵ ب.ظ)mehrdadsecret2 نوشته شده توسط:  دوستان سوال مربوط به مهاجرت فرایندی که با استفاده از پورت به منبع متصل هست رو چی زدید؟ من rebind زدم ولی الان که فکر میکنم ارجاع سراسری باید بشه ولی فکر کنم توی گزینه ها نبود آیا؟

پورت از نوع by identifier هست بنابراین rebind نمیتونه بشه و حتما یا باید Move بشه یا GR که همون سراسریه. البته چون گفته بود توی اینترنت هست احتمالا unattached هم هست بنابراین میشه move کرد ولی در کل مشکوک بود چون به نظر منم سراسری میشه ولی در گزینه ها نبود.

اگر به مثال خود کتاب رجوع کنیم . end point ها از نوع identifer va FIXED هستند و ارجاع سراسری میشه ولی اگر پورت رو type در نظر بگیریم فرایند شاید بتونه دوباره بهش بایند بشه.. نمیدونم والا خیلی مشکوکه از یک طرف دیگه هم پورت رو که نمیشه move کرد ؟؟؟!! پس شما هم مطمئیند گزینه سراسری نبود؟ پس بجای سراسری چه گزینه ای بود؟
ارسال: #۳۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ق.ظ، توسط bagher.sajadi.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  اون سوال الگوریتم که از فراخوانی copy/restor بود
مقدار i کدوم گزینه میشد؟
الف- صفر
ب- یک
ج- دو
د سه

به نظرم جواب صفر هست. کدی که توی سوال نوشته شده بود مربوط به سرور بود در حالیکه گفته بود مقدار i در کلاینت چقدر هست. مقدار i در کلاینت صفر بوده و پس از فراخوانی add(i,j) تغییری نخواهد کرد. نکته دیگه اینه که اگه بخواد تغییر بکنه به چه عددی میتونه تغییر کنه؟ توی تست مقدار J داده نشده بود و اصلا نمیشد جمع i و j رو حساب کرد. البته با توجه به نوع copy/restore باید مقدار i تغییر کنه ولی به نظرم شواهدی توی تست وجود نداشت که بشه i رو از روی کد سرور به دست آورد.
ارسال: #۳۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ ق.ظ
سلام دوستان
سوالات امسال سرشار از از آسونی و بی مفهومی بود.
میشه بگید جواب این سوالات رو چی زدید؟
- مهندس نرم افزار و برنامه نویس!
- مدل کنترل دسترسی ؟ من تز ارشدم کنترل دسترسی بود ولی با شک جواب دادم ، من زدم BLP و ONION اجباری
-با اون دوستمون که گفت نرم افزار مشابه ازمون استخدامی بود کاملا موافقم در خصوص سوالات و تکنولوژی ها روز سوال اومده بود راجع به مطالب درسی نبود.
-الگوریتم موازی نزدم و طراحی الگوریتم با اینکه اسون بود از بس عصبی شده بودم نتونستم خوب جوب بدم.
-مکانیزم های امنیتی در پایگاه رو چی زدید؟(افزایش لایه های امنیتی ،سطوح پایین تر و ....)
ارسال: #۳۷
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۰ ق.ظ
در مورد سوال «مهندس نرم افزار و برنامه نویس» من هیچ کدام رو زدم. بعید میدونم منبع علمی برای این سوال وجود داشته باشه فکر کنم باید تحلیلش کرد این سوال مسخره رو Smile
به نظر من این دو تا موضوع اصلا ربطی به هم ندارند البته سوال اینجاست که آیا باید ربط داشته باشن یا نه. خب بهتره که ربط داشته باشن ولی اگه ربط نداشته باشن محصول نرم افزاری تولید نمیشه؟ مثلا الان توی مایکروسافت یه مهندس نرم افزار که فرآیند تولید و مدیریت محصول نرم افزاری رو به عهده داره آیا لازمه برنامه نویس باشه؟ اگه نباشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. برنامه نویسها هم که عمرا نیاز باشه مهندس نرم افزار باشن چون اگه مهندس نرم افزار بودن که دیگه برنامه نویسی نمیکردن با حقوق کمش Smile بنابراین به نظرم هیچ کدام صحیح تر هست مگه اینکه یه مرجع علمی خلافش رو بگه
ارسال: #۳۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۳۱ ق.ظ
منم با شما مواقم منم گزینه هیچ کدام رو زدم چون مهندس نرم افزار کارش تحلیل طراحی مدیریت پروژه و ... است و برنامه نویس فقط کدنویسی
راجع به بقیه سوالات هم نظر بدید لطفا همه با هم سوالاتی که یادمونه رو بررسی کنیم
یه سوال نرم افزار بود که زمان در کدام گزینه کاربرد ندارد ( تکرار، فاز و ..) کدوم زدید؟
ارسال: #۳۹
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰ ق.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  در مورد سوال «مهندس نرم افزار و برنامه نویس» من هیچ کدام رو زدم. بعید میدونم منبع علمی برای این سوال وجود داشته باشه فکر کنم باید تحلیلش کرد این سوال مسخره رو Smile
به نظر من این دو تا موضوع اصلا ربطی به هم ندارند البته سوال اینجاست که آیا باید ربط داشته باشن یا نه. خب بهتره که ربط داشته باشن ولی اگه ربط نداشته باشن محصول نرم افزاری تولید نمیشه؟ مثلا الان توی مایکروسافت یه مهندس نرم افزار که فرآیند تولید و مدیریت محصول نرم افزاری رو به عهده داره آیا لازمه برنامه نویس باشه؟ اگه نباشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. برنامه نویسها هم که عمرا نیاز باشه مهندس نرم افزار باشن چون اگه مهندس نرم افزار بودن که دیگه برنامه نویسی نمیکردن با حقوق کمش Smile بنابراین به نظرم هیچ کدام صحیح تر هست مگه اینکه یه مرجع علمی خلافش رو بگه

دوستان جواب اون سوال مهندسی نرم افزار همان هیچکدام بود که گفتید.
جالبه این نوشته با این متن که مهندس نرم افزار برنامه نویس نیست، صفحه اول جزوه دکتر محسن زاده بوده!
ارسال: #۴۰
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱ ق.ظ)shabnam.mh نوشته شده توسط:  منم با شما مواقم منم گزینه هیچ کدام رو زدم چون مهندس نرم افزار کارش تحلیل طراحی مدیریت پروژه و ... است و برنامه نویس فقط کدنویسی
راجع به بقیه سوالات هم نظر بدید لطفا همه با هم سوالاتی که یادمونه رو بررسی کنیم
یه سوال نرم افزار بود که زمان در کدام گزینه کاربرد ندارد ( تکرار، فاز و ..) کدوم زدید؟

تکرار رو زدم من
تکرار ربطی به زمان نداره دیگه
ارسال: #۴۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۵۱ ق.ظ
منم تکرار رو زدم
دوستان عزیز میشه بگید شماها چه منابعی رو مطالعه کرده بودید؟
لطفا راجع به بقیه سوالات هم با هم بررسی کنیم تا بتونیم درصدهامون رو محاسبه کنیم .
ارسال: #۴۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۰ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ ق.ظ)shabnam.mh نوشته شده توسط:  منم تکرار رو زدم
دوستان عزیز میشه بگید شماها چه منابعی رو مطالعه کرده بودید؟
لطفا راجع به بقیه سوالات هم با هم بررسی کنیم تا بتونیم درصدهامون رو محاسبه کنیم .

دوستان آفرین به شماها با این حافظه قوی....
سوالی رو اگه یادتونه بگید......
Huh
ارسال: #۴۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ ق.ظ
در مورد سوال مربوط به زمان باید ببینیم منظور طراح از زمان چیه. چرخه حیات و فاز که قطعا مربوط به زمان هستند اما موضوع سر تکرار هست. خود تکرار زمان بر است مثلا در مدل حلزونی هر تکرار کلی به زمان و هزینه پروژه اضافه می‌کنه. من گزینه هیچ کدام رو زدم ولی نمیدونم جواب چیه شاید هم تکرار باشه.
ارسال: #۴۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ ق.ظ
مدل کنترل دسترسی ؟ seaview blp rbac?
مکانیزم های امنیتی در پایگاه؟
er , eer?
ارسال: #۴۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱ ق.ظ)bagher.sajadi نوشته شده توسط:  در مورد سوال مربوط به زمان باید ببینیم منظور طراح از زمان چیه. چرخه حیات و فاز که قطعا مربوط به زمان هستند اما موضوع سر تکرار هست. خود تکرار زمان بر است مثلا در مدل حلزونی هر تکرار کلی به زمان و هزینه پروژه اضافه می‌کنه. من گزینه هیچ کدام رو زدم ولی نمیدونم جواب چیه شاید هم تکرار باشه.

چرخه حیات و فاز وابسته به زمان هستند
یعنی زمان رو توی خودشون به صورت ضمنی دارند
اما تکرار وابسته به زمان نیست که
یک کاری هی تکرار میشه
این که تکرار زمان بر هست درست اما زمان رو توی خودش نداره
چون اگه بخوایم بگیم تکرار زمان بر است پس باید همه کار ها رو با زمان مرتبط کنیم دیگه
تحلیل و طراحی و ... همه زمان بر هستن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۵۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۳۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close