زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توصیه ها و تجربه های شما برای روزهای آخر کنکور:

ارسال:
۱۸ دى ۱۳۹۳, ۰۷:۳۱ ب.ظ
Sad توصیه ها و تجربه های شما برای روزهای آخر کنکور:
بچه میشه لطفا تجربه هاتون رو برای مطالعه تو روزهای آخر بگید؟
راستش من به شخصه اصلا نمی تونم بخوابم چون آرامش ندارم.نه ظهر و نه شب.
متاسفانه بعضی از مطالب رو که خیلی هم مسلط بودم فراموش کردم هیچی یادم نمیاد .کاش میشد یکروز کامل می خابیدم اما دریغ از یکساعت خواب عمیق!
کسی راه حلی داره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۸ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۰۷ ب.ظ
RE: توصیه ها و تجربه های شما برای روزهای آخر کنکور:
من فقط برای آرامشتون گل گاو زبون رو تجویز میکنم طول روز بجای چای، یک لیوان شیر گرم قبل خواب
تقریبا هممون همین وضعو داریم، باید کنترلش کنیم

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال:
۱۸ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ
من ۲تا نکته رو بگم
۱-استرس ندارم ولی البته هنوز!! Big Grin
۲- من زبانم اصلاً خوب نیست , در حد am و is و are

با این تفاسیر زبان اصلی میخوابم!!! یعنی همش تو خواب دارم مسائل رو زبان اصلی حل میکنم این چه وضعیه واقعاً؟؟؟Big Grin
آخه یکیو میبینی زبانش خوبه یچیزی, یکیو میبینی خیلی مسلطه یچیزی, من الان دقیقاً چیو دارم تو خواب حل میکنم خودمم نمیدونم , تو زبان مادرزادی خودم موندم این خوابهای زبان اصلی چیه نمیدونم !
:| Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , f2000
ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۳, ۰۷:۳۲ ب.ظ
دوست عزیز :
- اگر خلاصه نویسی کرده باشید خیلی میتونه توی این روزها به دردتون بخوره
- همه ممکنه فکر کنن که مطلبی یادشون رفته ، مخصوصا توی این روزهای اخر ،این یه چیز طبیعیه ، ولی سر جلسه و در مواجه با سوال مطمئن باشید اگر یک مطلب رو خوب خونده باشید ، یه جایی توی ذهن نا خوداگاهتون حک شده و چون در اون لحظه مغز داره فوکوس میکنه رو یه موضوع خاص ، اون راه حل به ذهنتون خواهد امد
- سعی کنید در روزهای اخر روی مباحثی که بیشتر مسلط هستید وقت بزارید ؛ الان اگه بخواید چیز جدید یاد بگیرید یه خورده ایجاد استرس میکنه ، با مرور چیزایی که بیشتر مسلط هستید روحیه و اعتماد به نفستون بالا میره
- اگر سر جلسه چند سوال رو پشت سر هم نتونستید حل کنید هم استرس نگیرید. شاید اون وسط ها باشن سوالاتی که شما بلدید. اول یک دور تا اخر برید و اگر دیدید وضع خرابه اونوقت خودتون رو ببازید ( شوخی میکنم البته ، اصلا خودتون رو نبازید ، اگر شما خوندید و چیزی بلد نیستید حل کنید ، بدونید خیلی های دیگه هم همین وضع رو دارن )
- برای خوابیدن راحت لازمه که یه خورده خودتون رو خسته کنید. ورزش سنگین قبل از خواب ( مثلا عصر) باعث میشه راحت بخوابید. خوردن گل گاو زبون و شیر هم توصیه میشه.
- توکل داشته باشید و بدونید تلاش هیچ کس بی جواب نمیمونه
- لازم نیست همه درس ها و همه فصل ها رو بلد باشید، نفر اول کنکور هم متوسط ۵۰ میزنه ، یعنی نصف سوالات رو میتونه جواب بده.
- موفق و پیروز باشید

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , NP-Cσмρℓєтє , mrsh1372 , عاطفه پارسا , ma3070 , fatemeh69
ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۰۹ ب.ظ
RE: توصیه ها و تجربه های شما برای روزهای آخر کنکور:
دوستان تجربه من پشت کنکوری شاید بیشتر از تجربه های رتبه برتر ها بتونه کمکتون کنه
مثل قضیه لقمان که ادب رو از بی ادبان یاد گرفتTongue
شما هم امتحان دادن رو از منی که پارسال شکست خوردم یاد بگیریید یعنی اشتباهات پارسالم رو میگم شما انجامشون ندیدBig Grin
بچه ها من پارسال تست های نظریه و منطقی کتاب های رو سه دور زده بودم واقعا هم مسلط شده بودم و خوب حل میکردم همه سوالات رو نه که حفظ شده بودم نه!!! واقعا مفهومی و عالی خونده بودم و خیلی عالی بودم توی این دو تا درس و همین باعث شد من توقعم از خودم توی این دوتا درس خیلی زیاد شده بودUndecided
دقت کنید به صحبتم توقعم از خودم خیلی زیاد شدهبود این اصل اشتباه من و خراب شدن کنکورم بودHuh
توقع داشتم حداقل ۱۰ تا سوال مشترک رو بزنم اونم ۵ تا منطقی ۵ تا هم نظریه و حداقل ۲ تا هم سیتم بزنم بعد رفتم سر جلسه و به هر حال دلیلش هرچی بود سخت بودن کنکور استرس حاکم هرچی که بود توی نظریه گیر کردم سوال اول و دومش رو به جواب نرسیدم قاطی کردم اعصابم خورد شد و رفتم سراغ منطقی و اون سوال اسون جدول کارنو
مرتب بی دقتی یکردم و اصلا جواب درست به ذست نمیاوردم دیگه اصلا نمیتونستم به خودم مسلط شم واای که چه قدر تلخ بود دیگه اصلا ادم خودم نبودم همش بی دقتی و اشتباه محاسباتی میکردم هول شدم استرس شدید گرفتم صورت سوال ها رو نمیفهمیدم فقط تنش داشتم و نتیجش این شد که سه تا منطقی زدم سه تاش هم غلط شد سه تا نظریه زدم دو تاش غلط شدو خلاصه با درست غلط های درس های دیگم سرجمع درصد مشترکم شد ۰ در صدHuh
این از من که حسابی خونده بودم و مسلط بودم .و به خاطر توقع بالایی که از خودم داشتم حسابی خراب کردم
حالا از یکی از دوستام بگم که پارسال همش تا ساعت ۱۱ صبح میخوابید درست ازمون های ازمایشی رو شرکت نمیکرد یعنی سر جلسه های ازمایشی درست فکر نمیکرد و کلا از مشترک ها فقط منطقی و ساختمان و نظریه رو خوند که البته اصلا هم تست نزد نظریه رو هم از یک کتاب خیلی داغون خونده بود و فقط روزای اخر نشست تست های سال های قبل رو زد
رفت سر جلسه هیچ توقعی هم از خودش نداشت از اول دفترچه شروع کرد و سوال اسون ها رو پیدا کرد و خیلی اروم و ریلکس حلشون کرد توی مشترک ها فقط به ۶ تا سوال جواب داد و درصدش شد ۲۰ درصد
۶تا زد اما چون اروم بود همش رو درست زد
تخصصی ها هم کلا ۷ تا جواب داد و شد ۳۹ درصد ریاضی سه تا گسسته جواب داد و شد ۱۸ درصد و رتبش شد ۲۳۲ و رتبه منی که چند ماه خونده بودم به خاطر استرس و عدم کنترل استرس و توقع زیادی از خودم شد ۶۰۰۰Big Grin
توروخدا فکر نکنید قراره به همه سوالا جواب بدید فکر نکنید اگر یک درسی رو خیلی خوندید قراره بتونید به همش جواب بدید اروم باشید ریلکس باشید کم بزنید اما درست و با دقت بزنید شاید کنکور امسال این قدر سخت باشه که تویی که مثلا سفید بذاری رتبت خیلی خوب شه چون خیلی ها منفی میزنن
خوشبین باشید و دعا کنید من امسال دوباره سر جلسه دیونه نشم
ببخشید طولانی شد
پاینده باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , hamedfayez , nlp@2015 , atish69 , Happiness.72 , Hopegod

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۴۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۳۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۱۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۴۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۳۷ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۸,۰۹۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۳۸۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۲۲۹ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close