زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی درباره ی ارائه ی شفاهی در یک کنفرانس

ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط salam5.)
کسی می تونه جواب سوال منو بده لطفا
مقاله ی من برای ارائه ی شفاهی در یک کنفرانس اکسپت شده، من درست نمی دونم منظورشون از ارائه چیه؟ یعنی باید پاور پوینت درست کنم و مثل ارائه های کلاسی اونجا ارائه ش بدم؟
ممکنه از آدم سوالی بپرسن ، با اینکه این مقاله حاصل کار یک سالمه و کاملا سر و تهش و از برم ولی همش استرس دارم نکنه ازم سوالی بپرسن که نتونم جواب بدم
اگه میشه دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن ممنون میشم
tnx

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۴۹ ب.ظ
درخواست راهنمایی
سلام
بله باید پاور درست کنید و بر طبق زمانبندی کنفرانس توی زمان مشخص‌شده ارائه رو انجام بدید.
حضار در انتهای ارائه سوالاتشون رو ازتون خواهند پرسید. که معمولا من ندیدیم کسی خیلی سوال خاصی بپرسه که فرد ارائه‌دهنده توی جواب‌گویی به مشکل بخوره و نتونه جواب بده.
معمولا اگه فرد خیلی مطلعی توی حوزه‌ی مقاله‌ی شما در سشن ای که شما ارائه دارید بیاد یا مسئول اون سشن، ممکنه درمورد کارهایی که داره به طور موازی انجام می‌شه تو دنیا و کار شما شبیه اونه یا دنبال اون‌هاست یا آینده‌ی این حوزه سوال خواهند پرسید. این بدترین حالتش تقریبا می‌تونه باشه و بهترین حالتش هم معمولا سوال از الگوریتم و راه حل خودتون که ارائه‌اش دادید و بهینه کردنش و... پرسیده می‌شه.
کلا نگران نباشد، با اعتماد به نفس برید و با اعتماد به نفس صحبت کنید خیلی از سوالا خود به خود اصلا پرسیده نمی‌شه و اصلا خیلی وقت‌ها کلا از فرد ارائه‌دهنده سوالی پرسیده نمی‌شه!!!

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , سجاد۶۷
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۱ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
درخواست راهنمایی
من در مقطع کارشناسی یه مقاله داشتم , تجربه ی یبار حضور در همچین جوّی رو دارم, البته قصدم تعریف و این حرفا نیس ولی همجور پاورپوینت کار کرده بودم و سابقم در این زمینه خوشبختانه خوب بود و از لحاظ تاثیر پاورپوینت بر مخاطب و نحوه ی ارائه خیالم راحت بود, با اینکه هیچ استرسی هم نداشتم ولی دقیقاً ۵ مین قبل ارائه به شدت استرس داشتم.
فکر میکنم همراه در اینجور موارد خیلی تاثیر گذاره, به من که خیلی کمک کرد , البته همراه بنظرم اعضای خانواده نباشن و حتماً شخصی باشه که در اون زمینه ای که شما ارائه دارید صاحب سبک باشه اینطوری واقعاً تاثیر مثبتی داره
در مورد سوال هم عموماً ۳ داور هستن گاهی بیشتر هم میشه
۲ نکته که من به عینه دیدم چقدر میتونه تاثیر منفی یا مثبت داشته باشه:
۱) اگه احیاناً نکته ای رو نمیدونید و ازتون میپرسن به هیچ وجه روی حرف خودتون که میدونید درست نیس پا فشاری نکنید و حق رو به داور بدید(عدع ای بودن که رو حرف خودشون اصرار داشتن و از دید همه ی داور ها افتادن- خودمم بودم که برای یک سوال جوابی بیشتری نداشتم سعی کردم با تمام احترام حق رو به داور بدم و در کمال ناباوری دیدم یکی از داورها به طرفداری از من تو جمع صحبت کرد و قضیه به نفع من تموم شد)
۲) برای پاورپوینتتون خیلی وقت و دقت و سلیقه خرج کنیدو اولین تاثیر رو قبل شروع ظاهر شما و پاورپوینتتون خواهد گذاشت!
اگه درس شیوه ی ارائه ی مطلب رو در دانشگاه پاس کردید حتماً از نکاتش کمک بگیریرد و تماماً استفاده کنید...
تپق زدن و لرزیدن صدا و من من کردن و بی توجهی به حضار و روخونی کردن مطلب و چیزایه دیگه ای که خودتون بهتر میدونید باعث افت ارائتون میشه!

خیلی حرف زدم, موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , سجاد۶۷
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۳۹ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی
مرسی از جوابتون
من با توجه به اینکه هم دانشجو ارشد علوم تحقیقات هستم هم دارم دوباره برای کنکور می خونم اصلا تمرکز این کارو ندارم
اصرار استادم که مقاله رو با ایشون نوشتم منو گذاشته توی رودواسی،
میترسم برم کارو خراب کنم، و واقعا استرس دارم
به نظرتون بی خیالش شم نرم چیه؟

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۴۸ ب.ظ
درخواست راهنمایی
من فکر میکنم ارزش یبار رفتن رو داره حتی اگه در بدترین حالت همچی مطابق میل شما پیش نره!
حضور در همچین جوّی ارزششو داره!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال:
۱۶ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۰۹ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی
دوستان من هنوز به نظرات شما نیاز دارم
اگه کسی تجربه حضور توی این جور کنفرانس ها رو داره ممنون میشم نظرشو بگه

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۳۵ ب.ظ
سلام
منم اولین تجربه ام تو دوران دانشجویی کارشناسی بود ... منم خیلی استرس داشتم و مثل شما کاملا تسلط....
همش خودم رو دست کم گرفته بودم که نکنه یه دفعه یه باسواد یکی که از من بیشتر میدونه یه چیز بپرسه ... من نتونم جواب بدم..
ولی بعد ارائه که هم داور ها سوال کردن و هم حضار .... نمیگم خیلی عالی جواب دادم .. ولی راضی کننده بود...
برای من تجربه خیلی خوبی بود و باعث شد کم کم تو این جو قرار بگیرممممم... انقد که حالا تو شهرمون یه کنفرانس میخواد تشکیل بشه یکی از کارگاه هاشون رو به من سپردن......
پس این موقعیت رو به هیچ عنوان از دست ندین
۱
۰
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی درباره ی ارائه ی شفاهی در یک کنفرانس
مرسی از نظر دوستای عزیزم
امروز ثبت نام کردم ،دیگه اگه خدا بخواد میرم با وجود استرس
هنوز اگر دوستانی که تجربه ی یک همچین جوی رو دارن برای بهتر شدن ارائه ،راهنماییم کنن ممنون میشم

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ
یه سوالی برام پیش اومده، ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بهم جواب بدن

من ۴ ماه پیش که مقاله مو به این کنفرانس فرستادم یه دیتاست داشتم، که اونا رو به نرم افزار دادم و بر اساس اون ارزیابی انجام دادم نمودار کشیدم کامل عکساشم دارم، دیتا ستم یه بخشی ش تصادفی بود
الان هرچقد می گردم دیتا ست و پیدا نمیکنم، اگه بخوام دوباره دیتا ست و تولید کنم اعداد تصادفی اش مثل قبلی در نمیاد
می خواستم ببینم تو کنفرانس ممکنه با توجه به اینکه عکسای تک تک مراحلشو کامل دارم و توی ارائم ازش استفاده کردم بگن خود دیتا ست و می خوایم ببینیم؟
اگه بگم گمش کردم خیلی بد میشه؟

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط equilibrium.)
(۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۰۵:۱۷ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  یه سوالی برام پیش اومده، ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بهم جواب بدن

من ۴ ماه پیش که مقاله مو به این کنفرانس فرستادم یه دیتاست داشتم، که اونا رو به نرم افزار دادم و بر اساس اون ارزیابی انجام دادم نمودار کشیدم کامل عکساشم دارم، دیتا ستم یه بخشی ش تصادفی بود
الان هرچقد می گردم دیتا ست و پیدا نمیکنم، اگه بخوام دوباره دیتا ست و تولید کنم اعداد تصادفی اش مثل قبلی در نمیاد
می خواستم ببینم تو کنفرانس ممکنه با توجه به اینکه عکسای تک تک مراحلشو کامل دارم و توی ارائم ازش استفاده کردم بگن خود دیتا ست و می خوایم ببینیم؟
اگه بگم گمش کردم خیلی بد میشه؟

سلام دوست عزیز.نه، زمان ارائه مقاله شما در کنفرانس خیلی کوتاه هست.در مجموع ۵ دقیقه به شما زمان میدن که از شما سوال بپرسند. در ارائه هم معمولا سیستم یا لپتاپ از طرف کنفرانس در اختیار شما قرار میگیره تا فایل ارئه خود رو روی اون بریزید. بنابراین داوران از شما توقع ندارند که فایل دیتاست خود رو اورده باشید.
از طرف دیگه سوالات داوران اون قدر ریز و جزئی نیست که بخوان در مورد دیتاست از اون سوال کنند.
امیدوارم ارائه خوب و موفقی داشته باشیدSmile

آن‌کس که بداند و بداند که بداند... اسب شَرف از گُنبد گردون بِجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند... بیدار کنیدش که بَسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند... لنگان خَرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند... در جهلِ مُرکب اَبَدالدّهر بماند
Idea
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۲ ق.ظ، توسط salam5.)
سلام دوستان
من دیروزم ارائم تموم شد، بد نبود، یه سوال ازم پرسیدن که خدارو شکر تونستم جواب بدم
خیلی استرس داشتم اصلا نفهمیدم چی گفتم،فک می کردم حضارم متوجه نشدن، اما بعد اینکه اومدم نشستم مدیر عامل یه شرکت اومد بهم پیشنهاد همکاری داد گفت از ایده ت خوشم اومده میخوایم به صورت کاربردی پیاده سازی ش کنیم
در کل می خواستم اگه آینده گان سوالای مث من براشون پیش اومد بگم که این فرصتا رو از دست ندن، روی پیشرفتشون تاثیر میذاره
مرسی از دوستای خوبم که با نظراشون بهم کمک کردن

"یارب نظر تو برنگردد"
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , nasim** , NP-Cσмρℓєтє , sharifIT , MShariati , کنکوری , سجاد۶۷ , afsan_legend
ارسال: #۱۲
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ
تبریک میگم بهتون
و آرزوی موفقیت روزافزون دارم براتون , خوشحال شدم Smile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۴۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۹ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۳۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۹۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close