زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ممنوعیت شرکت دانشجویان ارشد در آزمون کارشناسی ارشد

ارسال: #۷۶
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط atropak.)
آقا اینا حالشون خوبه؟
در شرایط اختصاصی قسمت "الف" تبصره ۱ نوشته:
شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز در رشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می توانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون مندرج در ذیل صفحه ۵ توجه نمایند. « الف » شرکت نمایند . ضمناً لازم است به تذکر مهم بند «الف» مندرج در ذیل صفحه ۵ توجه نمایند. ----> نتیجه: کلا نمی تونید ثبت نام کنید

بعد در همون قسمت "الف" تبصره ی ۶ بند د تبصره اش نوشته: "پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی دوره شبانه، نیمه حضوری، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، بین الملل و دوره مجازی در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۳ در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی و یا انصراف از آن با رعایت سایر شرایط و ضوابط می توانند در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۴ ثبت نام و شرکت نمایند" ----> نتیجه: اگر روزانه قبول نشده باشید می تونید ثبت نام کنید

خوب این دو تا قانون تو کمتر از چند خط دارن همدیگر رو نقض می کنند!
توی دفترچه ی انتخاب رشته ی سال ۹۳ هم نوشته:
۱۱- همچنین مجدداً تأکید میگردد کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۳ ، حق شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال ۱۳۹۴ را نخواهند داشت!
۱۳- آن دسته از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه این آزمون قرار گیرند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
در مورد بقیه چیزی ننوشته!
----------------------------------
در ضمن عین این متن در سال ۹۲ هم بوده، کسی از دوستان خبر داره که پارسال شخصی با چنین شرایطی (یعنی دانشجوی ارشد بوده و امتحان داده و بعد قبول شده و از محل قبلی انصراف داده باشه و ثبت نام کرده باشه) موفق به ثبت نام شده یا نه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۷۷
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ
دوست عزیزم من از خدا می خوام که هیچ مشکلی برای هممون پیش نیاد و اینطور که می گن نباشه واسه چی باید توی دل شمارو خالی کنم وقتی خودم از موقع اعلام نتایج تا الان همش درگیر این موضوع هستم و شب و روز ندارم و صد جا زنگ زدم و از هرکس هم می تونستم پرسیدم تا در نهایت از سرپرست تحصیلات تکمیلی سوال کردم و با لحن کاملا جدی و قاطع اینایی که گفتم رو بهم گفت و من درست حرفایی که بهم زدن رو گفتم و همش دلم می خواست اینو بشنوم که "هیچ مشکلی نیست شما می تونید شرکت کنید" اما نشنیدم و بیشتر از هر کسی هم از این موضوع ناراحتم

شما را بی شما می خواند آن یار

شما را این شمایی مصلحت نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۷۸
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ق.ظ
پس این کد ۱۳ ی نظام وظیفه چی می گه؟
دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی در زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یکسال سپری نشده باشد.
این یعنی کسی انصراف بده می تونه توی ازمون مجددا شرکت کنه!
۰
۰
ارسال: #۷۹
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۱۴ ق.ظ
Atropak باهاتون هم نظرم
و هنوزم وقتی توی تبصره هاشون دور میزنم سردرد می گیرم بس که مبهمه
همه ی تبصره ها هم حفظم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: afshin3422 , atropak
ارسال: #۸۰
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۳:۰۸ ق.ظ
سلام
چیزی که من از این تبصره ها فهمیدم اگه تا روزانه قبول بشی و مشکل سربازی نداشته باشی میشه از دانشگاه غیر روزانه انصراف داد و روزانه رفت.
۰
۰
ارسال: #۸۱
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط r3za.)
RE: ممنوعیت شرکت دانشجویان ارشد در آزمون کارشناسی ارشد
(۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۲۶ ق.ظ)atropak نوشته شده توسط:  آقا اینا حالشون خوبه؟
در شرایط اختصاصی قسمت "الف" تبصره ۱ نوشته:
شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز در رشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می توانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون مندرج در ذیل صفحه ۵ توجه نمایند. « الف » شرکت نمایند . ضمناً لازم است به تذکر مهم بند «الف» مندرج در ذیل صفحه ۵ توجه نمایند. ----> نتیجه: کلا نمی تونید ثبت نام کنید

بعد در همون قسمت "الف" تبصره ی ۶ بند د تبصره اش نوشته: "پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی دوره شبانه، نیمه حضوری، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، بین الملل و دوره مجازی در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۳ در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی و یا انصراف از آن با رعایت سایر شرایط و ضوابط می توانند در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۴ ثبت نام و شرکت نمایند" ----> نتیجه: اگر روزانه قبول نشده باشید می تونید ثبت نام کنید

خوب این دو تا قانون تو کمتر از چند خط دارن همدیگر رو نقض می کنند!
توی دفترچه ی انتخاب رشته ی سال ۹۳ هم نوشته:
۱۱- همچنین مجدداً تأکید میگردد کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۳ ، حق شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال ۱۳۹۴ را نخواهند داشت!
۱۳- آن دسته از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه این آزمون قرار گیرند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
در مورد بقیه چیزی ننوشته!
----------------------------------
در ضمن عین این متن در سال ۹۲ هم بوده، کسی از دوستان خبر داره که پارسال شخصی با چنین شرایطی (یعنی دانشجوی ارشد بوده و امتحان داده و بعد قبول شده و از محل قبلی انصراف داده باشه و ثبت نام کرده باشه) موفق به ثبت نام شده یا نه؟
دوست عزیز اون تبصره بالایی اصلا بحثش متفاوت هست,راجع به کسانی هست که یک بار مثلا در رشته مهندسی کامپیوتر مدرک کارشناسی ارشد گرفتن و فارغ التحصیل شدن و تناقضی با بندهای دیگه نداره.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۸۲
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط atropak.)
تبصره ی اولی که نوشتم ( قسمت "الف" تبصره ۱) اگر ادامه اش رو بخونید که قرمزش کردم نوشته:"شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می باشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند" لفظ دانشجویان به معنی فارغ التحصیلان نیست!
-------------------
بهترین کار اینکه دانشجویان ارشد برن از قسمت پذیرش یا آموزش کل سوال کنن و ببین که اونها چی می گن!
به هر حال اون ها نمونه هایی از این قبیل زیاد دیدن!
اگر کسی از دوستان هست بپرسه ممنون می شم
۰
۰
ارسال: #۸۳
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ب.ظ
من پرسیدم
خود دانشگاه ها می گن می شه
اما با این تذکر سنجش و اینکه هرروز یه تصمیمی می گیرن آدم می ترسه از امسال به نوعی بفهمن

۰
۰
ارسال: #۸۴
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۳۰ ب.ظ
خب دوستان
فردا شب تا دو ساعت دیگه زمان ثبت نام به پایان میرسه

هر کسی با توجه به دیده ها و شنیده ها چه تصمیمی میخواد بگیره یا گرفته؟

من وقتی رفتم برای ثبت نام به مسئول آموزش گفتم که میشه نگهش دارم و کنکور بدم هیچ حرفی نزد که نمیشه و گفت که میتونی ..
!
نمیدونم
شاید حواسش نبوده یا بی اطلاع بوده !! حرف اونها سند نیست
ملاک مراجع بالاتر هستن دوستان - در هر صورت من باز هم نفهمیدم برای اونها چه دخلی داره و چه فرقی که من بخونم یا انصراف بدم
دانشجوی غیر روزانه شهریشو میپردازه ... !!
اگه از اول ثبت نام نمیکردیم خب اره میگفتی شاید ظرفیتشونو پر کنن به نحوی اما الان که ثبت نام کردیم جز اینکه دانشگاه ها متضرر هم بشن تازه واقعا چه سودی داره؟ تنبیه ماست؟؟؟؟!!!
۰
۰
ارسال: #۸۵
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۳۸ ق.ظ
من که ثبت نام کردم
البته هدف من بیشتر دونستن رتبه م هست.ممکنه انتخاب رشته نکنم.
۰
۰
ارسال: #۸۶
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ق.ظ
من ثبت نام نمی کنم

۰
۰
ارسال: #۸۷
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ب.ظ
RE: ممنوعیت شرکت دانشجویان ارشد در آزمون کارشناسی ارشد
منم که قبلا گفتم ثبت نام کردم
دیشب به یکی از دوستام که پارسال شرایط منو داشت زنگ زدم گفت من پارسال دانشجوی ارشد آزاد بودم دو ترمم خوندم تابستون که جواب نهایی اومده انصراف دادم الانم روزانه ست
گفت به احتمال زیاد این و فقط برای روزانه چک می کنن چون اگه بخوان با همهی دانشجوی روزانه و شبانه و مجازی و پردیس و غیر انتفاعی و آزاد بسنجن یه تعداد وحشاتناکه(مخصوصا امسال که آزاد انقد خلاف قانون دانشجو گرفت. واحد ما ۹۰ نفر ارشد روزانه گرفت .۹۰ نفر از یه گرایش از یه رشته از یه واحد ، ببینین حالا دیگه چه عدد سرسام آوری میشه)
اما روزانه که تعدادشون کمه منطقیه که بین قبول شده ها ببینن کسی روزانه هست یانه

دیگه به هر حال توکل بر خدا (من دارم ۲ ملیون و خورده ای شهریه میدم دیگه ۲۵ تومن به چشمم نمیاد)ولی اگه سال دیگه بفهمم کسای دیگه این کارو کردن و شده خیلی حسرت می خورم که چرا شانسمو امتحان نکردم

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atropak
ارسال: #۸۸
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط ezra.)
هی دارید منو وسوسه می کنید که برم ثبت نام کنم ...

بابا دست از سرم بردارید ... [تصویر:  316786_154fs232528.gif]

۰
۰
ارسال: #۸۹
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط Free bird.)
خب ...
مهلت ثبت نام ازمون رو تا چهارنبه تمدید کردن ..
من با نیت شرکن مجدد سال گذشته ثبت نام کردم که اگگگگر بهتر نشد اینو از دست ندم!!!
حالا تحفه ایم نیست ولی خب ..
من دو دلم ب دلیل دو موضوع

اول اینکه بعدا نیان بگن که شما این مورد رو رعایت نکردی از هر دو محرومی! چون به یکی از دوستام که تلفن کرده بود نوشتم تو صفحه های قبل فکر کنم
گفتن اگر بفهمیم ال میکنیم و بل ..
سازمان سنجش گفته بودش این حرف رو ..
من خودم واقعا این شانس بهم رو نکرد که صدای اقایون یا خانومها رو بشنوم هر بار تلفن کردم اشغال بود اما
بچه ها میگن پرسیدن "تابستون" گفتن مشکلی نبوده از طرف وزارت علوم ! خب این دلخوشم کرد اما فک میکنم با خودم ..
میگم شاید اونکسی که این حرفو زده حدس خودشو از این که میدیده سالها این بی قانونیو بوده و برای اینکه دل ما رو نشکنه یا چنین چیزی چون از این ادما پیدا میشن اینو گفته چون اینکه کی این حرفو بزنه هم مهمه دیگه
ضمن اینکه دلم نمیخواد خلاف قانون باشه ۴ روز دیگه یه یه جایی رسیدیم .. یا بعدا بگن خلاف شرع کردین و قانونو زیر پا گذاشتین ...
و از تابستونتا الان اوضاع متفاوت ممکنه شده باشه ..

اینجوری دیگه خلاصهه ..
دسترسیم که نیست به مسئولی
واقعااا پاسخگو نیستن!!
اما اگه اشتباهم کنیم زیر بار نمیرن که مقصر بودن و برنم فایده ای نداره ..
اینه که سخخخت در دو راهیم ..
خیلیم وقت کم مونده خییییلی کم
من پارسال فقط سه تا درسو خخوندم امسال میخواستم خوب بخونم که ان داستانو راه انداختن ..
:'(
اما دلمم نمیاد ثبت نام نکنم!

ایی خداااا کی وضع این مملکت ما درست میشه! وضع امکاناتش و سطح کیفیت تحصیلش که ادم وقتی دورش روزانه نبود نگن چون تو فلان دوره بودی اینور بیه اونور..عه!! هی الکی وقت ملتو تلف میکنن!!!

نظرتون چیه؟
۲
۰
ارسال: #۹۰
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ
من دفترچه ی سال های ۹۱ تا ۹۴ رو بررسی کردم.
این قانونی که نوشته شده:
تبصره ‌۱: شرکت‌ مجدد فارغ‌التحصیلان‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنین شرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع می‌باشد و این داوطلبان حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون را ندارند. لذا فارغ‌التحصیلان با توجه‌ به‌ ضوابط مندرج‌ در این‌ دفترچه‌ به جز در رشته‌ای‌ که‌ فارغ‌التحصیل شده‌اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند می‌توانند در یکی از رشته‌های مندرج در دفترچه آزمون شرکت نمایند. ‌
عینا بدون کم و کاستی در این چند سال اومده و هیچ تغییری نکرده و شاید امسال دوستان روی این مسئله حساس شده اند!
به هر حال برای اطمینان بیشتر بهتره از آموزش دانشگاه پرسیده بشه تا اطمینان خاطر کسب کنید به هر حال چنین نمونه هایی این چند سال اتفاق افتاده و مسئولین آموزش (نه کارشناسان) از این قانون مطلعند!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asal21

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۲۱۰ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۵۹ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۳۰ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۰۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close