زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در ال سی دی لپ تاپ

ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ب.ظ، توسط SepidehP.)
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
دوستان لطفا راهنمایی کنید
لپ تاپ من hp4520s هستش و الان چند وقته این مشکل پیدا کرده که یه دفعه ال سی دی خاموش میشه و یه کادر ابی رنگ ظاهر میشه و اون کادر ابی رنگم سریع محو میشه و دستگاه ریست میشه. کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکل نرم افزاریه یا ال سی دی مشکل داره؟

ممنون

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
اون کادر آبی رنگ توش چیزی نوشته نشده؟ مثل شماره ی ارور؟ به تازگی آپدیت ویندوز انجام دادین؟

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ب.ظ، توسط takexpert.)
RE: مشکل در ال سی دی لپ تاپ
سلام دوست عزیز...
مشکل از ال سی دی نیست.
این صفحه رو بهش میگن Blue Screen of Death یا صفحه آبی مرگ که مربوط به عدم ناسازگاری سیستم با بعضی درایورها یا نرم افزارهایی که از یه بخشی از ماژول های سخت افزاری سیستم استفاده میکنند.(البته برخی اوقات مربوط به خرابی یکی از قطعات هم میشه مثل رم اما احتمالش کمتره)
حالا شما باید چک کنید ببینید کی این اتفاق میفته که صفحه آبی میاد و اینکه در اون لحظه چیکار میکردید.
تو صفحه آبی هم چیزهایی نوشته شده اما اگه سریع خاموش میشه میتونید به قسمت تنظیماتش رجوع کنید و تیک ریستارتش رو بردارید تا خودکار ریستارت نشه و بتونید بخونید چی نوشته برای این کار:
اگه ویندوز ۷ دارید ، روی mycomputer راست کلیک و گزینه properties رو بزنید. بعد از گزینه های سمت Advanced System Settings رو بزنید پنجره ای که باز میشه شامل سه قسمته بخش سومش نوشته startup and recovery تو این بخش settings رو بزنید بعد تیک automaticlly restart رو بردارید و ok کنید. با این کار اگه دوباره صفحه آبی بیاد خودکار ریستارت نمیشه.

واسه ترمیم سیستم برای اینکه ناسازگاریش برطرف بشه یه راه حل خوب وجود داره که ضریب موفقیتش بالاست فقط قبلش یک بکاپ از سیستمتون بگیرید چون اگه ویندوزتون اوریجینال نباشه شاید اکتیو ویندوزتون خراب بشه مجبور بشید دوباره اکتیوش کنید یا بعضی نرم افزارهاتون کار نکنه و مجبور بشید دوباره نصب کنید. فقط برای احتیاط بیشتر بکاپ بگیرید قبلش.
خوب واسه ترمیم سیستم میتونید cmd رو از داخل قسمت start menu تایپ کنید و بعد روش راست کلیک کنید و run as administrator رو بزنید ، بعد داخل cmd تایپ کنید

sfc.exe /scannow

بعد بستگی داره به حجم سیستم عامل و نرم افزارهای نصب شده که چقدر این فرآیند طول بکشه میانگین حدودا ۳۰دقیقه تا ۱ساعت میشه.
در نهایت داخل cmd پیام میده که سیستم رو باید ریستارت کنید که ریستارت بکنید انشاالله دیگه مشکل رفع میشه.

موفق باشید...

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
صفحه ی ابی یا همون صفحه ی مرگ ویندوز مشکلی هست که مایکروسافت سال هاست در تلاشه تا اون رو برای همیشه از بین ببره و هنوز اتفاق نیفتاده
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که بهترین راه اینه که بجای بررسی فرضیه ها از برنامه ای استفاده کنید که به سراغ فایل های ضبط شده از این اتفاق میره و دلیلش رو میگه اما من اسم برنامه رویادم نیست و سرچ کنید پیدا میکنید
در نهایت اینکه اگه زیاد اذیتتون کرد بگید یه ترفند بهتون بگم که رنگ اون صفحه ابی رو تغییر بدید که یه تنوعی بشه Smile
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط takexpert.)
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
دوست عزیزمون one hacker alone درست میگن مسلما بهترین راه مشاهده گزارشات ضبط شده خود ویندوزه که میشه از قسمت control panel -> administrative -> event viewer دید. اما فکر میکنم بررسی این قسمت نیاز به مهارت کافی داره چون خودم تا حالا با این قسمت کار نکردم نمیتونم چیزی بگم.
در خصوص صفحه آبی مرگ(BSOD) باید بگم یه راه حل دیگه هم داره اگر تنظیمات مربوط به ریستارت نشدن سیستم در اثر وقوع صفحه آبی رو بردارید طبق قسمت مشخص شده در تصویر آبی ضمیمه شده ، شما میتونید بخش مرتبط با ناسازگاری رو پیدا کنید و
بعد برید به لینک زیر و اون قسمت رو پیدا کنید و روش کلیک کنید دقیقا میگه مشکل سیستم شما از چیه...

لینک مربوط به تمام علت های BSOD:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن با تکنیک دیگه هم میشه گزارشات مربوط به BSOD رو بیرون کشید اما هنوز بنده امتحانش نکردم.
فقط همینو بگم که یه سری نرم افزارهایی مثل Blue Screen Viewer هست که میتونه گزارشات مربوط به BSOD رو به شکل تصویر صفحه آبی نشونتون بده و بتونید قسمت مربوط به ناسازگاری رو پیدا کنید. تصویر نرم افزارو هم ضمیمه کردم تا متوجه موضوع بشید.
البته یکسری تنظیمات مربوط به kernel dump و small dump یا همون mini dump هم هست که تو همون قسمت تنظیمات تیک ریستارت BSOD میشه تنظیمش کرد منتها چون تستش نکردم نمیتونم دقیقا بگم چطوریه و چه روندی رو باید طی کنید تا نرم افزار بتونه dump ها رو باز کنه.(اگر نیاز به این کار براتون احساس شد. باید تیم ویور بزنم رو سیستمتون و بررسی کنم.)

فایل‌(های) پیوست شده

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: one hacker alone , SepidehP
ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
واقعا از همه دوستانی که وقت گذاشتن و پاسخ دادن ممنونم و سپاس ویژه از takexpert برای جواب کاملشون
میرم که راه حل ها رو انجام بدم...

صورتم را
دوست دارم...
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط SepidehP.)
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
سلام دوباره
تو صفحه ابی مشکل اینه: BUGCODE-USB-DRIVER
تو لینکی که داده بودید هم رفتم ولی سردرنیاوردم که باید چکار کنم!!

۰x00000008-0x00000006-0x00000005-0x86c52760
اینا هم بود...
منتظر پاسخ تون هستم.ممنون

صورتم را
دوست دارم...
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۵۵ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
سلام
توی start سرچ کنید device manager
وقتی باز شد ببینید در قسمت پایین تو لیست usb ها علامت سوالی یا تعجبی هست یا نه؟ (زیرمجموعه های universal serial bus... )
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
نه هیچ علامت سوال یا تعجبی نیست!

صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۱۰
۰۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۰۲ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
اگه امکان داره تیم ویور بدید بررسی کنم
ارسال: #۱۱
۰۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۳۶ ب.ظ، توسط SepidehP.)
(۰۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  اگه امکان داره تیم ویور بدید بررسی کنم

یعنی چکار کنم؟؟؟!!

البته اون راه حل cmd و... هنوز انجام ندادم

صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۱۲
۰۹ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۳۸ ق.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
تو پیام خصوصی ای دی یاهوتون رو بدید و برنامه ی teamviwer 9 رو هم جستجو کنید دانلود کنید و نصب کنید البته نسخه ی همراه هم هست
ارسال: #۱۳
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ
[/align]دستوری که takeexpert گفته بودن تو cmd زدم ولی فرایند رو نتونست تموم کنه و این پیام رو داد!Confused
Microsoft Windows [Version 6.1.7601
]
Copyright © 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Windows\system32>sfc.exe/scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 16% complete.
Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of th
em.
Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For example
C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

C:\Windows\system32>
[align=left]

صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۱۴
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۰۳ ب.ظ
مشکل در ال سی دی لپ تاپ
صفحه مرگ آبی معمولا به دلایلی مثل ویروس، مشکل سخت‌افزاری بخصوص رم و هارد، خرابی ویندوز رخ می‌ده.
با یه آنتی ویروس آبدیت سیستمتون رو اسکن کنید اگه درست نشد ویندوز رو دوباره نصب کنید و یه انتی‌ویروس آبدیت روش نصب کنید. اگه باز به این صفحه برخورد کردید سخت‌افزارتون رو چک کنید.

در نهایت گنو/لینوکس که نیست بشه تعمیرش کرد:دی باید دوباره نصب کرد ویندوز رو

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۱۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۷۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۲۷۶ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۴۸ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۵۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۵۱۳ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۵,۱۶۸ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
Tongue یک لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی میخواستم محمد حسینی ۱۴ ۹,۲۲۰ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  لپ تاپ ایسوس R542 UQ i5 8 1 2 uka ۵ ۳,۳۰۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: blx

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close